Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vyjednáváme s Kaddáfím, přiznali libyjští povstalci

Libyjští povstalci nepřímo vyjednávají s režimem plukovníka Muammara Kaddáfího. V rozhovoru pro francouzský deník Le Figaro to potvrdil mluvčí povstalecké prozatímní vlády Mahmúd Šammám. Ten připustil, že Kaddáfí by mohl po opuštění moci zůstat v Libyi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

traktorista operator

diktátor Kaddáfí

od Kaddáfího se odklonili i libyjští sportovci a přidali se na stranu povstalcůR^;-D

0/0
25.6.2011 11:06

Lady Lucy

http://www.commondreams.org/headline/2011/06/24-0

Amnesty Questions Claim that Gaddafi Ordered Rape as Weapon of War

Human rights organizations have cast doubt on claims of mass rape and other abuses perpetrated by forces loyal to Colonel Muammar Gaddafi, which have been widely used to justify NATO's war in Libya.

0/0
25.6.2011 1:40

Isabelle

Re: http://www.commondreams.org/headline/2011/06/24-0

Nikdy jsi nebyl Lady, nedokazal jsi byt zenou ... zeny si pomahaji, ty jsi nazval Hillary jinak, ona dokazala co se nepovedlo tobe ...

0/0
25.6.2011 4:42

Larry Matejka

House neautorizoval Libyjskou misi

295 hlasů ku 123 poslato Barryho Soetora Bombamu k šípku... Autorizace je potřebná, neboť bez souhlasu Congressu může dle 1973 War Powers Act provozovat válečnou akci pouze 60 dní a dalších 30 má na stažení jednotek...  Pokračování v misi je nezákonné a  oprávněný důvod k Impeachmentu i k soudu za High Treason...

K tomu rostoucí nejednota evroských členů NATO... Globalisté plánují rozsáhlou pozemní operaci v Libyi a Sýrii, zatím ale nevypadá, že by měla legislativu a už vůbec ne veřejné mínění na své straně... Téměř dvě třetiny Američanů a Evropanů nesouhlasí s vybombardováváním Libye do doby kamenné. Nesouhlas s pozemní operací je ještě vyšší... 

Budou muset vyrobit nějaký false flag teroristický útok ve stylu Jedenáctého září, aby získali souhlas...

+1/0
24.6.2011 21:36

da_rd_a

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

Mam dojem, ze nikdo nesouhlasi s  s vybombardováváním Libye do doby kamenné.

0/0
24.6.2011 21:40

Larry Matejka

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

Přeložíte-li slova "bezletová zóna" ze současného orwelliánského Doublespeaku, používaného OSN, dostanete "vybombardovávání do doby kamenné";-)

0/0
24.6.2011 21:47

da_rd_a

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

Doublespeak , na to jste machrovci ty=lucinka

0/0
24.6.2011 21:53

šedivý

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

NATO útočí pouze na vojenské cíle, a kvůli tomu již mnohokrát odvolali v poslední chvíli nálety, aby neohrozili civilisty. NATO neútočí na nemocnice, mešity, a další civilní budovy.

Na druhé straně, Kaddafi, a jeho banda zločinců útočí bezohledně na civilisty, a civilní objekty. Na příklad v březnu prakticky srovnali město Zawiya se zemí, včetně nemocnic, atd. Dodnes ostřelují Misurátu raketami, ničí infrastrukturu, a vraždí lidi.

Pane Matějko, bylo by dobré, kdyby jste si přestal vymýšlet. Když něco tvrdíte, musíte to doložit důkazy. Jinak je to jen rétorika. Jen žvanění.

0/0
24.6.2011 22:27

Larry Matejka

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

Edinku, sebrali vám nick? To je mi líto... Pořád přemýšlím, co vás vede k zveličování už tak legrační propagandy medioasurů... Oba víme, že o nějaké civilisty korporatocracii nikdy nešlo. Gates se vzteká, že jim Kaddáfí rozhodil celý koncept Arabského jara... Kaddáfí není dokonalý, ale jedinný jeho zločin, kvůli kterému stojí NATO řádit v Libyi spočívá v tom, že se královsky dělí s Libyjci o zdroje jejich země na úkor bank a korporací... To se neodpouští... Korporatocracie už zatočila s jinými, jemu podobnými dle stále stejného scénáře... Svést, uplatit a zadlužit, když to nevyjde zavraždit a když ani to neyjde válčit... Předlouhý seznam od  Mohammada Mosaddegha přes Jaime Roldose po bývalého kámoše a nájemného vraha, cvičeného CIA, Saddáma Husseina... Nevadí, jestli jsou demokraticky zvolení politikové nebo krutí diktátoři. Dokud hrají podle pravidel iméria jsou zahrnuti bohatstvím, jakmile ale odmítnou půjčky a odmítnou okrádat vlastní národy je zle....    

0/0
24.6.2011 22:54

šedivý

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

Matějko, on my part it is pure delight to be able to react again to your half-baked ideas...

Existuje spousta důkazů na to, že se Kaddafi "královsky nedělil" se svými podanými, ale místo toho ukradl naprostou většinu zisků z prodeje libyjské ropy. On, a jeho rodina používali Libyan Investment Authority jako svou pokladnu, a investovali ukradené peníze v zahraničních bankách, ke koupu nemovitostí, atd.-vše jen ve svůj prospěch. Potom utratil několik dinárů za libyjské zdravotnictví, a školy. Ale to byly jen drobty smetené ze stolu po veliké hostině. Třeba jeden ze synů, Saif, vlastnil příšerně drahý majetek v Londýně, atd.

Tak prosím neopakujte pořád tu tu samou lež, že Libyjci to měli nádherné pod Kaddafim. Možná lidé z jeho vnitřního okruhu na tom nebyli špatně, ate obyčejní Libyjci žili na tom tak dobře nebyli.

0/0
24.6.2011 23:43

Larry Matejka

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

Oficiální statistiky rozdělování zisků z Libyjské ropy řadí k nejštědřejším na světě. LIA nesloužily jako osobní kasička, ale jako vyspělý investiční nástroj, který by Libyjské vládě umožnil změnit monetární politiku půlky Afriky, která by se mohla vymanit z gripu WBG... Když přestanete číst Der Spiegel a zaměříte se na strukturu investic pochopíte. Pár baráků v Londýně oproti multimiliardovým investicím a pořízení páteřních bankovních domů? Proti exekutivcům z Goldman Sachs a jiných finančně-teroristických institucí si rozhodně nevyplácel multibilionové bonusy z peněz za své nezodpovědné, sebevražedné hospodaření, které strhlo světovou ekonomiku do ploché vývrtky... LIA byly velmi úspěšné fondy, jestli je někdo bude tunelovat, budou to velké banky ve spolupráci s předem svedenými a uplacenými syntetickými rebely... V Libyi jsem před léty pár týdnů obchodně pobýval, znám řadu lidí, kteří tam dlouhodobě pracovali... Dnešní bezduché, ničím nepodložené propagandě by se hlasitě vysmáli.

0/0
25.6.2011 7:59

šedivý

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

Matějko, ten £10 million dům v Hampstead v severním Londýně, který patřil synovi Saifovi, byl jen maličkost. Odhady o bohatství Kaddafiho rodiny jsou různé, protože je uloženo v mnoha tajných fondech po celém světě. Ale nejvyšší odhady jdou až do 60 miliard Great Britain Pounds. Kaddafi prý každý rok ukradl několik miliard £, a investoval tyto peníze v britských, a švýcarských bankách, v Dubai, v Itali, v jihozápadní Asii, atd., atd., a to nejen v bankách, ale také v nemovitostech, a v investicích ve velkých firmách. Informace o Kaddafiho ukradených penězích se dá najít v mnoha novinách, a na mnoha internetových stránkách- v BBC, Daily Telegraph, Financial Tmes, Wall Street Journal, etc.. Alesponˇ část těchto ukradených peněz byla tedˇ zmražena-frozen, a až diktátor v Libyji nebude, bude použita libyjskými lidmi v demokratickém systému.

Jestli chcete odpovědět na tento příspěvek, tak prosím uvedˇte fakta, nejenom prázdnou retoriku.

0/0
25.6.2011 11:12

šedivý

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

Ten &...měl být symbol pro britskou libru. V IDnes ji zřejmě neuznávají.

0/0
25.6.2011 12:32

Larry Matejka

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

££Ł... na doby, kdy byla Libra mezinárodní znělou měnou můžeme jen nostalgicky vzpomínat... Můj starý meziválečný psací stroj ji obsahuje... Mezinárodní sety fontů někdy ano a někdy ne... Ztratila na významu... jednou bude z fontů vyřazeno euro a kdo ví možná i dolar....

0/0
25.6.2011 16:26

Larry Matejka

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

BBC, Daily Telegraph, FT, WSJ... Chjo... Komu asi tyto média patří? Té samé partě, co se rozhodla vykrást Libyi nastojato... Těžko hledat objektivitu... To je jako kdyby měl Adolf Hitler předsedat Norimberskému tribunálu... Existují ale zdrojová data, můžete najít například dva nezávislé audity LIA z roku 2009-10... Můžete najít zprávu při WTO... HDI index také mluví jinak. 

Nedělám si iluze o tom, že by si Kaddáfího rodinka nehrábla... Narozdíl od šéfů megabank, ale neprovozovala sebevražednou politiku, díky které dnes vykrachovaly celé národy a generace jsou odsouzeny k dluhovému otroctví a bídě a nemocem, způsobeným znišením životního prostředí... Zachovala při tom ale neuvěřitelně štědrý sociální systém pro lidi... To co zbyde z LIA se bude po pádu Kaddáfího privatizovat? Lidem nezbyde nic... Školství zdarma? Zdravotnictví zdarma? Kdepak. Najede se na klasický zadlužovací model školství a eugenické zdravotnictví a daňový systém, nastavený tak, aby peníze shrábli banksteři.

0/0
25.6.2011 18:54

Larry Matejka

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

BTW: bývalí exekutivci ze světové banky i IMF, ekonomičtí hitmani i stará garda z US administrativy začínají mluvit, psát knihy... To je pro mne cennější zdroj informací, než vámi zmiňovaní ulhaní mediosauři... Kdybychom tuto debatu vedli před tím, než byl Joseph Stiglitz odejit ze Světové banky, nebo před tím než začal John Perkins psát Hoodwinked nebo Confessions of an Economic Hit Man či Paul Craig Roberts svou How the Economy Was Lost: The War of the Worlds, byla by vaše argumentace mainstreamem kredibilní... Dnes už ne... Víc a víc lidí si začíná uvědomovat v jakém sebevražedném a neudržitelném systému jsme nuceni žít, začínají mluvit o věcech, které byly léta tabu v naději, že je ještě šance dupnout na brzdu a modifikovat dnešní zkorumpovaný systém, který se vymkl jakékoli kontrole... Libye a celé Arabské jaro nejsou o demokratizaci, či nativní revoluci, jen zdokonalenější verzí neokoloniálního, korporátního imperialismu 21 století, který dnes postihuje i Západ samotný...

0/0
25.6.2011 19:14

Larry Matejka

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

Posluchal jsem včera několik silných projevů, které zaněly na půdě The United States House of Representatives a mám radost z označení Libyjské intervence jako krvavého omylu... I z D.C., kde vádnou Boeing a Raytheon a další začínají zaznívat hlasy, že je načase změnit dnešní sebevražednou zahraniční politiku, provozovanou ve jménu mezinárodního, kriminálního syndykátu bank a korporací proti zájmům řadového Američana v míře i síle, která nemá obdoby... To dává obrovskou naději...

0/0
25.6.2011 19:27

da_rd_a

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

To jste byli vy, muslimci, so jste bezduvodne znicili ty dve budovy , na koho to svedes ?

0/0
24.6.2011 21:45

Larry Matejka

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

Chce si to sehnat informace o tom, jak funguje syntetický, státem podporovaný terorismus v moderním měřítku...

BTW: Alespoň pro úvod do problematiky... tohle napsali hoši z PNAC:

Rebuilding America's Defenses, kapitola "Creating Tomorrow's Dominant Force", obsahuje zajímavou větičku: "Further, the process of transformation, even if it brings revolutionary change, is likely to be a long one, absent some catastrophic and catalyzing event––like a new Pearl Harbor"

0/0
24.6.2011 21:53

da_rd_a

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

Nestrkej hlavu do pisku

0/0
24.6.2011 22:16

Lady Lucy

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

Ale Larry, i kdyby udělali tohle.... tak už je to taky klišé, když se udělá nějaký útok, nevím, zda tohle něco změní. Možná opravdu pomalu přichází... "osvobození" :-)

http://youtu.be/1pJ_Lx9JEZU

I když ne že bych jim to přála.

0/0
24.6.2011 22:36

Isabelle

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

Pamatuji, ze jsi za Kaddafi chtela vyhrat a nebo zemrit ... zmenila jsi nazor ?

0/0
24.6.2011 22:47

Lady Lucy

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

Já si pamatuji, že jsi říkala, že na mne přestaneš reagovat, navíc jsi předtím i vykala... změnila jsi názor?:-/

0/0
24.6.2011 22:56

Isabelle

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

Tobe jsem nikdy nevykala , jsi devce ... kdyz se neco noveho dozvim, zmenim nazor ...

0/0
24.6.2011 23:05

Lady Lucy

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

Vykala od zacatku, ale kvuli tomu se nebudu prit, je to nepodstatné.

0/0
24.6.2011 23:09

Larry Matejka

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

Ahoj Lucy, Papandreové byli na výplatní listině Goldman Sachs... Řekové už pochopili, jakou hru s nimi hráli finanční teroristé... Nemyslel jsem ale akt finančního terorizmu... K vytvoření souhlasu s rozřířením konfliktu a pozemí operaci budou muset sáhnout k reálnému false flag teroristickému útoku, který shodí na Libyi nebo Sýrii... Nejspíš špinavá bomba v některé západoevropské metropoli. Mediální přípravka veřejnosti už probíhá.... Každé impérium na svém konci se vyznačuje rozsáhlou korupcí a dekadencí svých vládců... Vypadá to, že jsme dospěli do tohoto stádia...

0/0
24.6.2011 23:09

Lady Lucy

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

Ale to už je taky obehraná písnička, nechce se mi věřit, že by na to lidi skočili, takhle už to začalo s Afhanistánem, nevěřím, ... možná ano, ale jinak ........ snad Ti budu moct zanedlouho napsat, dobrou zprávu:-)

0/0
24.6.2011 23:50

Isabelle

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

:-) napis mi tu obehranou ... a i o tom vykani ...

0/0
24.6.2011 23:57

šedivý

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

Dnešní hlasování v House of Representatives bylo čistě symbolické, protože jen několik minut později ti samí lidé se rozhodli nechat Presidentovi Obamovi peníze na vojenské akce v Libyji. Toto hlasování proběhlo z čistě polititického důvodu-aby Republikáni ukázali své svaly. Kdyby došlo k procesu impeachmentu Obamy, museli by pak dvě třetiny členů Senátu hlasovat pro jeho vinu, aby byl odstraněn z úřadu. To by nebylo možné, protože Demokraté mají v Senátu.většinu.

0/0
24.6.2011 22:10

Larry Matejka

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

Ano je to ostuda... Že by Congress zametl Impeachment pod stůl o tom si nedělám nejmenší iluze... Krok to byl symbolický, ale svým způsobem poukázal nejen na neúnosné, diktátorské pravomoci prezidenta, ale i na neudržitelný stav, kdy prezident slouží OSN proti vůli těch, kterým přísahal... Ale, kdo ví... Dnes populistické gesto, zítra důvod ke změně. War Powers Act je ostudný, neústavní zákon, popírající americké principy...

+1/0
24.6.2011 22:27

šedivý

Re: House neautorizoval Libyjskou misi

Souhlasím s tím, že v úřadu amerického presidenta je soustředěno moc moci. Ve většině zemí je tato funkce rozdělena do dvou úřadů...

Ale je nesmysl říct, že Obama slouží OSN. Americké administrativy byly vždy zaujaté proti OSN, a vždy se je snažili podkopávat. Souhlasí tradičně s OSN, když se jim to hodí, ale jinak ne. Dluží OSN spoustu peněz za členské příspevky. Předvečer druhé války v Iráku je dobrou ilustrací amerického postoje k OSN.

0/0
25.6.2011 0:01

šedivý

Zatykač na Kaddafiho

The International Criminal Court in the Hague-Mezinárodní trestní soud v Haagu-oznámí v pondělí, jestli vydá mezinárodní zatykač na Kaddafiho. Dosud byl Kaddafi pouze obviněn z válečných zločinů, a ze zločinů proti lidskosti. Tento soud nemá svou vlastní policejní sílu, a tak by musel Kaddafi jet do evropského státu, nebo jiného státu, který podepsal dohodu o tomto soudu, kde by ho místní policie zatkla.

Pokud plukovník zůstane v Libyji, tak se budeme muset spoléhat na Libyjce, aby provedli zatknutí. Lady Lucík předstírá, že žije, nebo žila v Libyji, a tak to bude na ní, aby Kaddafiho zatkla. Problém je ale v tom, že tato lady nikdy v Libyji nebyla, a žila celý život v malé české vesnici. A tak Kaddafi, místo pohodlného života v holandském vězení, se bude muset snažit utéct před hněvem pomstychtivých Libyjců. A moc času mu již nezbývá. Jak řekl UK Prime Minister Cameron, Time is not on Colonel Gaddafi's side.

0/0
24.6.2011 18:25

pučmidrát

Re: Zatykač na Kaddafiho

A to jako co?? Kdyby se ten profláklý soud NATO raději zajimal o zločineckou UCK. Kde se jako náhodou v Haagu ztratily důkazy!A na zločince za Atlantikem si nikdo netroufne! Jen jich jejich bezp. experti nedoporučují cestovat do Evropy!

+1/0
24.6.2011 18:32

Geo_ch

Re: Zatykač na Kaddafiho

to mate nejspis pravdu s tou "lady", je to tak trochu pripad nevyrovnaneho adolescenta s lehkou hormonalni poruchou, vyvolanou absenci partnera, tak si halt vybrala tohle thema. Takze - nebrat vazne. :-)

0/0
24.6.2011 18:47

jp324

Re: Zatykač na Kaddafiho

Myslím, že se mýlíte úplně ve všem. Jak v hodnocení colonela, síly toho již od Miloševiče zprofanovaného soudu, i v těch vašich osobních invektivách, týkajících se jedné, pro vás nepřijemně informované diskutující.

0/0
24.6.2011 19:20

kohr26

Re: Zatykač na Kaddafiho

http://www.dailymail.co.uk/debate/article-1192494/More-make-hair-dye-40-virgin-bodyguards-Gaddafi-murderous-menace.html

ta veprostřed je Lady Lucy R^    V V

+1/0
24.6.2011 19:42

šedivý

Re: Zatykač na Kaddafiho

The International Criminal Court stihá válečné zločince, zločince proti lidskost, pachatele genocidy, a pachatele etnických čisteki - Miloševiče, Mladiče, chorvátské generály, a africké diktátory, jako třeba Taylor. Takže Kaddafi, a jeho syn tam jsou ve správné společnosti. Vrána k vráně sedá.

NATO zasahlo v Libyji ze stejných důvodů. Rezoluce 1973 Rady bezpečnosti OSN, která oprávnˇuje členské státy zasahovat v Libyji, aby chránili civilisty, je založena na dokumentu OSN, který je známý jako Resposibility to Protect-Odpovědnost ochranˇovat. Tento dokument prohlašuje, že když státy nejsou schopné zabránit genocídě, etnickým čistkám, zločinům proti lidskosti, a válečným zločinům, tak druhé státy mají odpovědnost zasáhnout, a chánit civilisty.

Všiml jsem si, že Kaddafiho fanouškové ignorují Responsibility to Protect. Oni také ignorují vše, co se jim nelíbí, vše co porušuje jejich ideologii.

0/0
24.6.2011 19:48

pučmidrát

Re: Zatykač na Kaddafiho

Tak to jsi nás všechny emerickým názvem té profláklé instituce ohromil.A nechybí ti tam pár jmen z USA a GB??Do pleády těch dobrodějů??!Nehledě na to, že to rámec usnesení RB OSN , již  překročili!

0/0
24.6.2011 20:14

šedivý

Re: Zatykač na Kaddafiho

Použl jsem anglický název, protože anglicky umím mnohem lépe než česky.

Je docela možné, že by měli být někteří američtí velitelé posláni do Haagu kvůli svému chování v Iráku. Ale zde diskutujeme o současné situaci v Libyji.

NATO dosud nepřekročili svůj mandát ochrany civilistů proti útokům Kaddafiho žoldáků. Utočí pouze na vojenské cíle, a nemají žádné vojáky na zemi. Svými nálety jistě zachránili tisíce neviných civilistů před smrtí v chřápech válečného zločince Kaddafiho.

0/0
24.6.2011 21:23

da_rd_a

Re: Zatykač na Kaddafiho

USA a GB 8-o nepamatujes na Marshaluv plan, ty si pamatujes jak bratri rusy pomohli tobe ??

0/0
24.6.2011 21:38

ELAPHURUS

Kaddáfí

udělal pro svůj lid ( samozřejmě i pro sebe ) hodně pozitivního.....

0/0
24.6.2011 17:17

slon75

Re: Kaddáfí

A víc nebo méně než Hitler?

0/0
24.6.2011 17:22

ELAPHURUS

Re: Kaddáfí

S tím to nemá nic společného.....

0/0
24.6.2011 17:25

Lady Lucy

Re: Kaddáfí

R^R^

0/0
24.6.2011 17:26

slon75

Re: Kaddáfí

Má, Hitler přeci taky udělal hodně dobrého pro německý lid.

0/0
24.6.2011 17:26

Lady Lucy

Re: Kaddáfí

Na to má každý názor jiný.

0/0
24.6.2011 17:30

ELAPHURUS

Re: Kaddáfí

U Stalingradu si to říkali všichni němečtí vojíni....

+1/0
24.6.2011 17:31

pučmidrát

Re: Kaddáfí

Jj., tak to udělal, hlavně pro Židy a své politické oponenty! Tupější argument už neznáš!:-/

0/0
24.6.2011 17:58

Dalšínickvpekle8 aneb 1000 dukát

Ta raketa daleko nedoletí

To  nevadí , pokud trefí povstalce nebo civilisty stejně za to bude moct Kaddáfí

0/0
24.6.2011 16:12

slon75

Re: Ta raketa daleko nedoletí

Myslím, že v tvém myšlení je to opačně.

0/0
24.6.2011 17:22

Najdete na iDNES.cz