Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

POLEMIKA: Chuchmo, takhle se nepíší recenze! spílá autor M. Janata

"Esej Michala Janaty Sypká nehmatnost smrti se pohybuje mezi málo vídanou intelektuální autobiografií a narcistním spiskem bolestína," napsal Josef Chuchma 18. června do Kavárny MF DNES, v recenzi na zmíněnou knihu. Michal Janata reagoval textem, který pod recenzí přetiskujeme; stejně jako následnou Chuchmovu repliku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Říman

Styly

Osobně mi styl pana Chuchmy vždy připadal příliš intelektuálský (nebo lépe řečeno obecnému lidu nepřístupný), ale co lze taky čekat od intelektuála s velmi širokým rozhledem a silně kritickým myšlením? Recenzované dílo číst nehodlám a tudíž nebudu moci zhodnotit adekvátnost recenze, ale podle ublížené reakce autora bych soudil, že šla přímo k podstatě věci...

0/0
12.7.2011 11:06

jacksax

remíza

Bohužel, mne nepřesvědčila ani jedna strana. ze zmiňovaného díla jsem viděl pouze části, zde kopírované, o kterých ani nevím, zda na jejich zveřejnění mají idnes právo. Text mě nepřesvědčil, ale kdoví. Když však budu hodnotil práci pana Chuchmy, musím uznat, že jeho práce je daleko horší. Tendenčnost a zjevné antipatie, nikoliv jen k autorovi, ale i čemukoliv mající spojitost s jeho pohledem, jsou smutnou ukázkou, toho, jaká úroveň "kritiky" je zřejmě braná jako hodna prezentace. Takže ne, pane Janato, mě se to nelíbí a ne, pane Chuchmo, tohle není vůbec dobrá kritika a ani recenze, spíš blábol.

0/0
9.7.2011 15:52

oldiess

Re: remíza

Vy naděláte s těma právama, tak jako ukázka dejme tomu ze studijních důvodů to jistě žádnýmu copyrightu nepodléhá, navíc se autor může tetelit, že mu i takto byla udělaná propagace;-D

0/0
9.7.2011 18:25

oldiess

Stopro souhlas s Josefem Chuchmou

ale na pana Janatu bych nebyl tak přísný, třeba si jen popletl když mu někdo řekl, že když chce aby se o knize napslo v novinách, že musí do redakce poslat recenzní výtisk. A on si to vyložil jako recenzi o výtisku, a hned začal přemýšlet o mystifikaci, takže mu to pak už nedošlo. Ale podle mě se jeho knížka může ukázat jako velmi potřebná, i z toho pohledu, aby další autoři psali o totaliě již s nadhledem, a nedopadli podobně. Takže může sloužit jako dobrý vzor, i proto, že její jazyk a další věci pan Chuchma pochválil. Navíc i "špatná" kritika je pořád lepší než nezájem, vždyť kolik z více než 10 tis. titulů ročně je v tisku recenzováno.

0/0
9.7.2011 11:05

tuan3

Re: Stopro souhlas s Josefem Chuchmou

.................pátým pádem - ,,pane Chuchmo'' a ne jak nadepsal pan Janota, ,,pane Chuchma''.

Už tam se plete.

0/0
9.7.2011 11:32

oldiess

Re: Stopro souhlas s Josefem Chuchmou

No dobře, na dopis neměl asi korektora, na knížku ale jistě ano;-D

0/0
9.7.2011 18:22

t.varga

Re:

např já tu formulaci s oslovením v nominativu oceňuji.

sám nemám rád pátý pád, zní hulvátsky (česky :-)

0/0
21.7.2011 16:04

Najdete na iDNES.cz