Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Odborníci našli nebezpečnou bakterii E.coli už i v potoce

V potoce ve Frankfurtu nad Mohanem na západě Německa našli experti nebezpečné střevní bakterie EHEC. Odborníci, kteří se snaží zjistit jejich původ, nevylučují, že se do potoka dostaly z nedaleké čističky vody, píše agentura DPA.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

brekebrekeke

ale nepovidejte nemci?!

;-) a kdy uz z vas vypadne, ze to nejake zvire? :-P

0/0
20.6.2011 12:03

nemsi

a nebo ze by treba todle ?

V prumeru to veme jednomu teroristovi asi 10 kg trhavin se nekde na trhu odbouchnou a vzit sebou az do 100-150 nevinych kupcu!

Ted nekde spolkne tabletku....  odleti do Evropy a vys..re se  nekde do rezanky a podivej se na ten frmol! Jen se divim ze deda Vseveda neprisel z nakym vysvetlenim!

0/0
19.6.2011 15:37

nemsi

ze by ?

V potoce u Frankfurtu nad Mohanem odbornici nasli bacterii EHEC. Odbornici nevylucuji ze se jim nekdo vysr...l do nahonu!

0/0
19.6.2011 15:29

procnemateradilidi

Vynořují se lékařské důkazy

Vynořují se lékařské důkazy, že evropská superbakterie E. coli byla vyrobena bioinženýrsky, aby zabíjela lidi.

2011-06-06

Hra s obviňováním zeleniny nadále pokračuje v celé EU, kde superodolný kmen e. coli postihuje pacienty a plní nemocnice v Německu, ale naprosto nikdo nemluví o tom, jakým kouzlem se e. coli mohla stát odolnou vůči osmi různým třídám antibiotk a pak se náhle objevit v potravinách.

Tato variace E. coli patří do kmene O104, a kmeny O104 nejsou normálně téměř nikdy odolné vůči antibiotikům. Aby získaly tuto odolnost, musejí být opakovaně vystavovány antibiotikům, aby na ně byl vyvíjen "mutační nátlak", který je donutí k úplné odolnosti proti lékům.

0/0
19.6.2011 14:41

procnemateradilidi

Re: Vynořují se lékařské důkazy

Jste-li zvědavi na původ takového kmene, musíte především sledovat, jak probíhala inženýrská změna e. coli a dosti přesně determinovat, kterým antibiotikům byla baktérie vystavena během svého vývoje. A tento krok byl učiněn (viz níže), a když se podíváte na genetické dekódování tohoto kmene O104, který nyní ohrožuje konzumenty potravy po celé EU, objeví se fascinující obraz, jak muselo dojít k jejímu vzniku.

0/0
19.6.2011 14:41

procnemateradilidi

Re: Vynořují se lékařské důkazy

Genetický kód odhaluje historii kmene

Když vědci v německé Institutu Roberta Kocha dekódovali genetickou stavbu kmene O104, zjistili, že je odolný všem následujícím antibiotikům a jejich kombinacím:

0/0
19.6.2011 14:43

procnemateradilidi

Re: Vynořují se lékařské důkazy

penicillins

tetracykline

nalidixic acid

trimethoprim-sulfamethoxazol,cephalosporins,amoxicillin / clavulanic acid,piperacillin-sulbactam,piperacillin-tazobactam

0/0
19.6.2011 14:45

procnemateradilidi

Re: Vynořují se lékařské důkazy

Navíc tento kmen O104 má schopnost produkovat speciální enzymy, které mu dodávají to, co by se dalo nazvat "bakteriální superschopnosti", technicky známé jak ESBL.

"Extended-Spcectrum Beta-Lactamases (ESBL) jsou enzymy, které mohou být produkovány baktérií a učinit je odolnou vůči cefalosporinům, jako ceufuroxim, cetofaxim a ceftazidim - to jsou nejužívanější antibiotika v mnoha nemocnicích", vysvětluje Agentura ochrany zdraví v UK.

K tomu má tento kmen O104 navíc dva geny - TEM-1 a CTX-M-15, před nimiž se "chvějí lékaři již od 90. let," jak píše The Guardin . Proč se lékaři před nimi chvějí? Protože jsou tak smrtelné, že u mnoha jimi nakažených lidí dojde ke kritickému selhání orgánů a oni prostě zemřou.

0/0
19.6.2011 14:46

procnemateradilidi

Re: Vynořují se lékařské důkazy

Jak se bioinženýrsky vyrábí superbaktérie

Jak tedy přesně dojde k tomu, že vznikne kmen baktérií odolný vice než tuctu antibiotik v osmi různých kategoriích léků, obsahující dvě smrtelné mutace genů plus schopnosti enzymu ESBL? Je skutečně jenom jeden způsob, jakým se to může stát (a jeden jediný) musíte vystavit tento kmen e. coli všem osmi třídám antibiotických léků. Obvykle se to nedělá najednou, samozřejmě: nejprve ji vystavíte penicilínu a vezmete přeživší colonie, které jsou odolné penicilínu. Pak je dále vystavíte tetracyklinu. Přeživší kolonie jsou nyní odolné jak penicilínu, tak tetracyklínu. Pak je vystavíte sulfaléku a posbíráte přeživší kolini, a tak dále. Je to proces genetické selekce, prováděný v laboratoři, za účelem požadovaného výsledku. Takto vznikají některé biozbraně vyráběné americkou armádou ve Ft. Detrick , Maryland

0/0
19.6.2011 14:46

procnemateradilidi

Re: Vynořují se lékařské důkazy

I když skutečný proces je trochu složitější, závěrem je, že vytvoření kmene bakterie e. coli, který je odolný osmi třídám antibiotik, vyžaduje opakované a vytrvalé vystavování těmto antibiotikům. Je sktuečně nemožné si představit, jak by k tomu mohlo dojít samo od sebe v přírodním světě. Například, kdyby tato baktérie pocházela z jídla (jak nám tvrdí), kde potom získala všechny tyto odolnosti vůči antibiotikům, když je faktem, že na zeleninu se antibiotika nepoužívají?

Když vezmeme v úvahu genetické důkazy, které nyní stojí před námi, je těžké si představit, jak by se toto mohlo odehrát "divoce". Zatímco resistence na jedno antibiotikum je běžná, vytvoření kmene a. coli odolného osmi různým třídám antibiotik - v kombinacích - prostě popírá zákony genetické permutace a kombinace v přírodě. Jednoduše řečenu, tato superbaktérie e. coli nemohla vzniknout přirozeně. A zbývá tedy jediné vysvětlení, odkud může pocházet: z laboratoře.

0/0
19.6.2011 14:47

procnemateradilidi

Re: Vynořují se lékařské důkazy

Kmen byl vytvořen uměle a pak vypuštěn do světa

Důkazy nyní ukazují na to, že tento smrtící kmen e. coli byl uměle vytvořen a pak buď uměle vypuštěn do potravin, anebo nějak unikl z laboratoře a vstoupil do potravin sám. Pokud nesouhlasíte s tímto závěrem, a to klidně můžete, pak musíte najít vysvětlení, jak se tato oktobiotická baktérie (imunní vůči 8 druhům antibiotik) vyvinula sama od sebe ...

A tento závěr je ještě děsivější nežli "bioinženýrské" vysvětlení, protože by znamenalo, že oktobiotické baktérie se prostě mohou objevit kdekoliv kdykoliv bez příčiny. A to by byla dosti exotická teorie.

Můj závěr dává lepší smysl: Tento kmen e. coli byl téměř jistě vytvořen uměle a pak vypuštěn do potravin se specifickým cílem. Jaký cíl by to mohl být? Zdá se mi, že je to evidentní.

0/0
19.6.2011 14:48

procnemateradilidi

Re: Vynořují se lékařské důkazy

Současně tu působí problém, reakce a řešení. Nejprve způsobit PROBLÉM (smrtící kmen e. coli v potravinách). Pak počkat na veřejnou REAKCI (obrovské pozdvižení, protože lidé jsou terorizování e. coli). Jako odpověď na to přijde žádoucí ŘEŠENÍ (totální kontrola nad globální zásobou potravin a postavení mimo zákon syrové potravy, syrového mléka a syrové zeleniny).

A o tom to celé je, samozřejmě. FDA (Americký úřad pro potraviny a léky) se spolehl na stejný jev v USA, když prosazoval svůj nedávnyý "Zákon o modernizaci bezpečnosti potravin", který v podstatě staví mimo zákon malé rodinné organické farmy, pokud nelížou holínky regulátorů FDA. FDA byl schopen zničit svobodu farmářství v Americe tím, že zahrál na strunu široce rozšířeného strachu, který následoval po vypuknutí nákazy e. coli v amerických potravinách. Když se lidé bojí, samozřejmě, není obtížné přimět je, aby souhlasili s téměř každým stupněm regulační tyranie. A způsobit, aby se lidé báli svého jídla, je velmi

0/0
19.6.2011 14:48

procnemateradilidi

Re: Vynořují se lékařské důkazy

snadné ... stačí několik tiskových prohlášení vlády poslaných e-mailem mainsteramovým médiím a je to.

Nejprve zakážeme přírodní medicínu, potom zaútočíme na potraviny

Uvědomte si , že toto vše se děje vzápětí poté, co EU zakázala léčivé rostliny a potravní doplňky - zákaz, který staví mimo zákon nutriční terapie, které pomáhají udržet lidi zdravé a bez nemocí. Nyní, když jsou tyto byliny a dpolňky zakázány, dalším krokem je způsobit, aby lidé měli strach z čerstvé potravy. To proto, že čerstvá zelenina je léčivá, a dokud má veřejnost právo koupit si čerstvou zeleninu, může vždy zabránit nemoci.

0/0
19.6.2011 14:49

procnemateradilidi

Re: Vynořují se lékařské důkazy

Ale pokud můžete způsobit, aby se lidé BÁLI čerstvé zeleniny - nebo postavit ji vůbec mimo zákon - pak můžete donutit veškerou populaci, aby žila z mrtvé stravy a předzpracované stravy, která podporuje degenerativní nemoci, a tak posílit postavení mocných farmaceutických společností.

To vše je součástí stejného plánu, jak vidíte: udržet lidi v nemocech, odepřít jim přístup k léčivým bylinám a doplňkům, a pak využít jejich utrpení prostřednictvím globálních farmaceutických kartelů.

Geneticky modifikované potraviny hrají samozřejmě podobnou roli: jsou vytvořeny k tomu, aby kontaminovaly naše potraviny genetickým kódem, který způsob širocerozšířenou neplodnost

mezi lidstvem. A ti, kteří ještě budou schopni se rozmnožovat i po vystavení GMO, budou natolik trpět degenerativními nemocemi, že jejich "léčba" opět bude obohacovat lékové společnosti.

0/0
19.6.2011 14:50

Labruna

Překlad

Doslovně jste přeložil článek Američana Mikea Adamse, publikovaný mj. v Německu. Máte uvádět aspoň zdroj.

0/0
19.6.2011 15:30

Johny_S

Re: Vynořují se lékařské důkazy

Koloidní stříbro neexistuje, stříbrné sloučeniny sice zabíjejí baktérie, ale jsou také silně toxické i pro člověka, takže je coby antibakteriální prostředky namísto antibiotik používat nelze.

0/0
20.6.2011 10:30

procnemateradilidi

Re: Vynořují se lékařské důkazy

Vzpomínáte si, která země byla nedávno postižena hrozbou e. coli? Španělsko. Proč Španělsko? Vzpomeňte si na uniklé zprávy z Wikilieaks, které odhalily, že Španělsko odolalo zavedení

GMO do svého zemědělského systému, i když mu americká vláda skrytě vyhrožuje politickou odvetou za jeho odpor. Falešné obvinění Španělska z rozšíření e. coli je pravděpodobně onou pomstou za španělskou neochotu naskočit do geneticky modifikovaného vagónu .

To je příběh, který stojí za ekonomickým zničením španělských rolníků pěstujících zeleninu. Je to jedna ze zápletek, které probíhají ve schématu událostí kolem e. coli.

0/0
19.6.2011 14:51

procnemateradilidi

Re: Vynořují se lékařské důkazy

Začala nová éra: Biologické zbraně v naší stravě

Ale v obou případech - nezáleží na tom, čemu věříte - je prostou pravdou, že svět nyní čelí nové éře globálních kmenů superbaktérií, které nelze léčit žádnými známými léky. Samozřejmě mohou být snadno zabity koloidním stříbrem, což je právě důvod, proč v posledních letech FDA a světoví regulátoři zdraví zuřivě napadali společnosti vyrábějící koloidní stříbro. Nemohou dopustit, aby veřejnost měla v rukou přírodní antibiotikum, které skutečně funguje. To by zničilo celý jejich záměr, aby všichni lidé byli nemocní.

0/0
19.6.2011 14:52

captain cook

Re: Vynořují se lékařské důkazy

Priznam se, ze jsem se nenamahl cist tuhle litanii krome poslednich radku.

Je to jak jsem predvidal -jenom dalsi antiAmi placanice reinkarnovaneho NWO.

0/0
19.6.2011 14:52

procnemateradilidi

Re: Vynořují se lékařské důkazy

koukám že jsi super inteligentní dokážeš si udělat přehled za dvou odstavců:-)

0/0
19.6.2011 14:54

captain cook

Re: Vynořují se lékařské důkazy

Tebe mam precteneho ze dvou vet. Vic mi neni treba.

0/0
19.6.2011 15:01

Johny_S

Re: Vynořují se lékařské důkazy

Už jsem tento hoax četl. Je to paranoidní blábol. Ve skutečnosti takováto baktérie může vzniknout snadno: hovězí dobytek je často krmen nejrůznějšími kombinacemi antibiotik, čímž baktérie, které žijí symbioticky či komenzálně v jeho střevech získávají nejrůznější rezistence. Trusem tohoto dobytka jsou poté hnojeny potraviny. Tím se baktérie šíří dál, až se nakonec dostanou k člověku.

0/0
20.6.2011 10:28

Johny_S

Re: Vynořují se lékařské důkazy

...hnojeny zemědělské plodiny... A propos, autor toho hoaxu zamlčuje, že existuje proces známý jako konjugace baktérií, při němž si i nepříbuzné druhy dokáží vyměňovat část genetické informace. Takže to, že zrovna příslušný kmen nebývá silně rezistentní, vůbec nic neznamená, protože tu rezistenci mohl získat od jiného kmene.

0/0
20.6.2011 10:34

obambiodřekykunene4

E. coli: Je běžnou součástí střevní mikroflóry zdravých lidí

Je komezálem, částečně saprofytem a symbiontem.Jedná se ale o podmíněně patogenního mikroba.Ve střevě ovšem musí být vybaven faktorem virulence. Mimo střevo je téměř VŽDY patogenní. A teď  enterogenní kmeny:EPEC,ETEC,EIEC,naše slavná EHEC,EAggEC a DAEC(+ některé další, ale to už záleží na pramenech, klasifikace není úplně jednotná) a neenterogenní kmen UPEC, + kmeny způsobující dýchací infekce,sepse,infekce ran, mastitidy, novorozenecké meningitidy ....etc.....autor dělá z komára velblouda, jak je ovšem pro tento bulvár typické;-)

0/0
19.6.2011 13:58

radio_svobodna_evropa

Re: E. coli: Je běžnou součástí střevní mikroflóry zdravých lidí

rekl bych, ze pokud to mate spravne, tak vam stejne skoro nikdo nerozumi. Stacilo napsat, ze dnes se z kazdeho prdu dela svetova pandemie :-P

0/0
19.6.2011 14:36

obambiodřekykunene4

Re: E. coli: Je běžnou součástí střevní mikroflóry zdravých lidí

správně to je, ale jinak máte pravduR^;-)

0/0
19.6.2011 15:01

spelec

Re: E. coli: Je běžnou součástí střevní mikroflóry zdravých lidí

prectete si etiketu aciofilniho mleka, Streptococcus apod...

Kdo se v tom ma vyznat?

0/0
20.6.2011 3:04

brekebrekeke

Re: E. coli: Je běžnou součástí střevní mikroflóry zdravých lidí

my se v tom vyzname a ty nakupuj stylem - pokus omyl :-P

0/0
20.6.2011 12:02

rozhořčeny predstavitel

Poslední solventní země Německo !

Je jasné,že špinavá chátra z farm.firem se nezastaví před ničím;-€ a vyždímá Německo i kdyby tam ty bakterie musel někdo vysypat!

0/0
19.6.2011 13:41

Carpe.Noctem

Re: Poslední solventní země Německo !

Co hulíte? ;-D

0/0
19.6.2011 14:02

ztrewq

ak prešiel čističkou,

prejde aj do studne.

ale ako prešiel čističkou? okolo 1958 sme u nás "za dedinou (vesnicí)" stavali čističku, kde výstupná voda bola bez bacilu tbc. aj bez ostatných škodlivých látok. a skládka odpadov bola pravidelne kontrolovaná na nebezpečný biologický odpad. lenže to ešte u nás nefungoval socializmus, boli sme za vetrom.

nemci už v eu socializme žijú a takto to vyzerá.

0/0
19.6.2011 13:36

obambiodřekykunene4

a kdyby autor věděl, co všechno dalšího může

z vody "chytnout", to by teprve byl článeček....blahoslavení nevědomí...;-)

0/0
19.6.2011 13:16

astrix01

Jóó, kdybychom bývali byli měli ten železný plot

tak bychom se museli obávat jaký že evropský klumprt se k nám doveze.

0/0
19.6.2011 12:56

procensora@seznam.cz

Pletou E. coli a EHEC

0/0
19.6.2011 12:31

seer

Re: Pletou E. coli a EHEC

Nepletou, pořád se jedná o E. coli.

0/0
19.6.2011 12:37

procensora@seznam.cz

Re: Pletou E. coli a EHEC

Ne

0/0
19.6.2011 13:09

obambiodřekykunene4

Re: Pletou E. coli a EHEC

tak nás poučte, pane;-)

0/0
19.6.2011 13:15

procensora@seznam.cz

Re: Pletou E. coli a EHEC

Bakterie jsou delene do skupin. E.coli je phyllum E, tam taky patri EHEC. Oni jsou v 1 phyllum ale kazda jina. Tady toto vyucovat, to je nerealny. Takove hlavni veci, vy mate na netu. Ale vy nemuzete vyucovat se na netu medicine. EHEC, to je bakteria, ktera infikuje hodne vodu v Iraku, Afganistanu. Vojaci, nesmi ani plavat v ni. E.coli tam zije normal, taky ve vas intestinal. Tak je rozdil, kratce

0/0
19.6.2011 13:31

CorpusDortus

Re: Pletou E. coli a EHEC

Ma pravdu.

EHEC jsou pouze nektere z typu e.coli, ty ktere jsou enterohemorhagicke.

Tzn. EHEC jsou e.coli, ale ne kazda e.coli je EHEC. Jasny ? ;-)

0/0
19.6.2011 13:33

obambiodřekykunene4

Re: Pletou E. coli a EHEC

mně je to jasný docela dost......žádný strach...;-)

0/0
19.6.2011 13:43

CorpusDortus

Re: Pletou E. coli a EHEC

aspon, ze tak ;-)

0/0
19.6.2011 13:53

obambiodřekykunene4

Re: Pletou E. coli a EHEC

dobrej nickR^;-)

0/0
19.6.2011 14:00

legendaryboy

Ta bakterie je vsude kolem nas

patologicky se projevi jen u oslabenych jedincu...mam se tu i vykakat nebo je to jasny? (   .   );-D;-D;-D

+1/0
19.6.2011 12:17

Picolik

Re: Ta bakterie je vsude kolem nas

No ona existuje ve velkém množství sérotypů a některé jsou nebezpečné víc a jiné méně...

0/0
19.6.2011 12:20

legendaryboy

Re: Ta bakterie je vsude kolem nas

takze co? Kde je primarni pricina ty sérotype? nebude to spise v lidske imunite? hmmm?? adaptovanosti? hmmm? ;-D;-D

0/0
19.6.2011 12:23

Picolik

Re: Ta bakterie je vsude kolem nas

No mám takový neodbytný dojem že píšeš ze záchodu a tvá imunita má značné mezery:-P

0/0
19.6.2011 12:40

Duke...Nukem

Re: Ta bakterie je vsude kolem nas

ale blbost,ma pravdu i kdyz zrovna tlaci...:-P.Vsak hodne genialnich myslenek vzniklo prave tam..R^

0/0
19.6.2011 12:51

spelec

Re: Ta bakterie je vsude kolem nas

Ale tak je to přece se vším, s ptačí či prasečí chřipkou, s geopatogenní zónou... ohrozí pouze oslabené jedince...

0/0
20.6.2011 11:32

legendaryboy

A v pude se ta bakterie nenachazi to bych se divil?

A v mikroflore zdraveho cloveka se nenachazi? To bych se divil. ;-D;-D

0/0
19.6.2011 12:15

nevolno

Ono , když vás chytí takový průjem

neni čas .A když jdete zrovna kolem potoka , já se nedivím .

0/0
19.6.2011 12:14

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.