Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tramvaje v Brně jezdily poloprázdné, někteří řidiči stáli v koloně

O půlnoci se hromadná doprava v Brně zastavila. V 5:00 se na koleje a ulice vydalo jen jedenáct linek, ale v ranních hodinách jezdily soupravy poloprázdné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

acvil

...a mohlo jezdit daleko více vozů...

...jenže v úterý odboráři u Onderky dohodli, že pojedou jen "páteřní linky" - to ještě tvrdili, že stávkovat bude skoro 100% řidičů...pravda byla samozřejmě trochu jinde, tak např. ve vozovně Komín bylo ochotno jezdit o 15 řidičů více, než bylo nutné na ty schválené linky, takže 15 řidičů šlo na ráno a 15 na odpoledne. Přitom nebyl problém buď jezdit bez přerušní provozu, nebo mít na ostatních linkách o 15 vozů více. A o tom, jací jsou odboráři strupi, svědčí jejich vystupování ve vozovně Slatina, kdy vyhrožovali a napadali ty řidiče, kteří chtěli jezdit. Kapitolou samou pro sebe je "masová demonstrace" odborářů před Hlavním nádražím - bylo jich tam asi 50, už od pohledu "odborářská elita". Jinak cestující dnes byli fantastičtí, možná proto, že ti burani mezi řidiči byli doma...R^:-)

+3/0
16.6.2011 22:13

p_n_2

Ale nejvíc naštvaní musí být novináři,

od brzkého ráno číhají na kalamitu a ona nikde :-)

0/0
16.6.2011 18:37

EW01

stávka v Brně

Vzhledem k tomu jak to dnes v Brně probíhalo,dá se to zvládnout i s menším počtem  zaměstnanců.Co takhle  polovinu stávkujících propustit?:-) A zbytku přidat na mzdách...:-P

0/0
16.6.2011 18:28

acvil

Re: stávka v Brně

...polovina by bylo moc, ale třetina těch smrdících autobusáků - pardon - autobusů by zmizet mohla...:-)

0/0
16.6.2011 22:15

holes4

tak se konečně zjistilo

že MHD v Brně není potřeba - navíc jsou volnější ulice, páč tam nezavazí jejich vozidla, je výrazně čistší vzduch, lidi můžou jezdit na kole a budou tímpádem zdravější, město ušetří....prostě samá pozitiva

0/0
16.6.2011 18:24

AnalProbe

Právě jsem se vrátil z Cejlu

a potvrzuji, že tamní obyvatelé berou stávku naprosto vážně!!!!!!

+2/0
16.6.2011 15:15

Generál Ugarte - inmortal

Tramvaje? Snad šaliny!

0/0
16.6.2011 13:54

heyhou

Re: Tramvaje? Snad šaliny!

Co bys čekal od pražáka?;-D;-D;-D

0/0
16.6.2011 14:02

heyhou

odboráři

se tímto krokem dostali na úroveň politiků, které sami tak strašně nenávidí... trochu mi to připomíná takové to rčení - zloděj křičí, chyťte zloděje...

0/0
16.6.2011 12:47

heyhou

stávka není namířena proti Brnu, ale proti vládě

hlásají transparenty na šalinách... Samozřejmě, že není proti brnu ani proti občanům jiných měst, vždyť o nic nejde, že? Je to proti vládě!!! Oni si do těch svých mord už opravdu nevidí!!! Kdyby to bylo proti vládě, tak by jim propíchali pneumatiky a odstříhli brzdy a já nevím kdoví co ještě, aby se nedostali do práce oni, ne??? Ale to radši uděláme opatření, aby se do práce nedostali ti, kdo za to nemůžou.... je to úzkoprsé, až to hraničí s fašismem nové doby.... a jestli tím odboráři chtějí někoho potrestat, tak by měli zjišťovat, kdo je tam volil a ty pak nepustit do šaliny, ale ne všechny!!! Kdyby odboráři byli odkázaní na MHD a vlaky, rychle by si to rozmysleli, jenže oni si vozí svá ctěná vypasená pozadí v audinách a mercedesech a mají jen velké kecy.... trochu mi to připomíná dělnickou stranu, která dělníka neviděla ani na obrázku a sama hlásí něco o proletářích....

0/0
16.6.2011 12:45

Kazeasch

Re: stávka není namířena proti Brnu, ale proti vládě

Chudáčku, je mi tě líto. Takhle naivní a dementní příspěvek už jsem dlouho neviděl. Oháníš se tu pojmama, o kterých zjevně nic nevíš (fašismus) a mluvíš o problémech který nejsou (ještě jsem dnes nepotkal nikoho kdo by se nedostal do práce včas, a to je tu spousta lidí co nemají auto a nejsou z Brna). K tomu tu blábolíš nějaký žvásty o tom, jak si dopraváci vozí zadky v audinách a mercedesech, ale už nějak neřešíš kde by na ně asi tak vzali.

No nic, držím palce, snad se ti to brzo zlepší. Zkus třeba dovolenou nebo specializovanou pomoc, třeba v Černovicích, tam ti určitě poradí.

0/0
16.6.2011 12:55

heyhou

Re: stávka není namířena proti Brnu, ale proti vládě

no, on také každý nechodí do práce na ráno, ale třeba na 13:00 a to je to pak docela těžký, víš? To, že si nepotkal nikoho, kdo neměl problém se do práce dostat může znamenat, že si potkal tak maximálně svoje dva spolupracovníky, ale to tom se nehodlám dohadovat, protože soudíš, aniž bys poznal a oháníš se prázdnýma slovama. Á propos, o fašismu vím dost na to, abych věděl, kdy to slovo mám použít, ale jestli chceš, můžu ti dát odkaz na wikipedii, to je asi jediný server (spolu s iDNESem), kterýmu věříš, viď?

PS: pozdravuj v Černovicích;-D

0/0
16.6.2011 13:05

heyhou

Re: stávka není namířena proti Brnu, ale proti vládě

A ještě malý dotaz: Když je tedy MHD naprosto nepotřená a lidi se dokážou obejít i bez ní, tak proč tu tedy podle tebe funguje? Kdyby ta stávka trvala týden, tak už bys tak v klidu nebyl, co, ledaže bys to do práce měl kousek a chodil tam pěšky? Ale to si asi jeden ze sta...;-O

0/0
16.6.2011 13:11

Kazeasch

Re: stávka není namířena proti Brnu, ale proti vládě

No když se oháníš wikipedií, tak začínám chápat. ;-D Ve firmě kde pracuju, dělá cca 200 lidí a první směna začíná 5:45, takže si asi vypočítáš, kdy asi vyjížděli aby to stihli. Pořád fungují nohy na malé vzdálenosti, kola na větší, a dobré vztahy mezi sousedy a kolegy na ty velké. Fungovala taky dost náhradní doprava. A kdo bydlí a pracuje v Brně, tak se dá pěšky prakticky všude. Vyzkoušená trasa Kohoutovice-Líšeň se dá volným tempem bez problému zmáknout za 90min což není zrovna tragická doba.

Podstata ale zůstává v tom, že je třeba vyvolat silný zájem médií, aby na sebe skupina lidí strhla pozornost a mohla zdělit svůj názor že není vše v pořádku.

0/0
16.6.2011 13:24

heyhou

Re: stávka není namířena proti Brnu, ale proti vládě

Líšeň - Kohoutovice za 90 minut??????? tak to už ty tvý příspěvky chápu;-D;-D;-D

0/0
16.6.2011 13:26

Kazeasch

Re: stávka není namířena proti Brnu, ale proti vládě

Sry, Vincky ne Líšeň

0/0
16.6.2011 13:44

Stone_Pilot

Re: stávka není namířena proti Brnu, ale proti vládě

Jasně, že dnes se dalo v Brně dostat do práce včas. Jednak si 30% lidí vzalo raději dovolenou a taky MHD jezdí. Jinak pokud si myslíš, že odobrářskejm bosům na tobě záleží, jsi naivka. Ti "top" ve velkejch fabrikách  se mají líp než politici a jde jim sakramentsky o to si svoje korýtka udržet. Normální dopravák si samozřejmě zadek v Audi nevozí, ale nepochybuj o tom ,že takový Středula ze Škody to služební auto s kartou na benzin + super plat k tomu nemá. o tom byl příspěvek výše, ne?

0/0
16.6.2011 13:23

heyhou

Re: stávka není namířena proti Brnu, ale proti vládě

Ano přesně o tom byl, jenže to by pan Kezeasch musel umět trochu číst mezi řádky a ne všechno brát doslova...

0/0
16.6.2011 13:25

Kazeasch

Re: stávka není namířena proti Brnu, ale proti vládě

Příspěvek heyhuláka byl jen a jen o nepochopení důvodu stávky. Jde jen a pouze o vynucení mediální pozornosti pro prezentaci názoru že v tomto státě kraluje neuvěřitelný bordel, a všichni tu vyděláváme na bandu prasat co pro nikoho nehne prstem a utrácí naše peníze tak, aby z toho měli co nejvyšší provizi.

0/0
16.6.2011 13:27

heyhou

Re: stávka není namířena proti Brnu, ale proti vládě

Tak o tom má páru i kojenec... a to, že komolíš můj nick je zřejmě známka toho, že si na jeho úrovni a došli ti argumenty:-P

0/0
16.6.2011 13:31

Kazeasch

Re: stávka není namířena proti Brnu, ale proti vládě

Nechtěl jsem nich komolit ale opravdu mě nenapadlo jak by se heyhou mohlo, coby jméno, skloňovat. Jestli se tě to nějak dotklo, tak se omlouvám. A máš pravdu. Argumenty mi došly, protože celá tahle situace je tak tiviální, že kvůli tomu nehodlám další argumenty sepisovat. Stejně by se to motalo pořád kolem toho stejnýho. (btw, nezapomeň že v tvém případě jsou bez argumentů všechny příspěvky, ne jen poslení.)

0/0
16.6.2011 13:43

heyhou

Re: stávka není namířena proti Brnu, ale proti vládě

Nic se mě nedotklo, jen z toho mám srandu, a to, že situace je tiviální je opravdu taky směšný s ohledem k tomu, že ses odvolával na to, že nesprávně používám některé (ač trefné) instituty, ale nejen, že byly správně použity, ale dokonce i dobře napsány;-D;-D;-D No ale k věci, sto lidí, sto názorů, takže si tady můžem psát do půlnoci až stávka skončí a stejně tím ovlivníme leda tak míru naší trpělivosti....

0/0
16.6.2011 13:56

Stone_Pilot

Re: stávka není namířena proti Brnu, ale proti vládě

Kdybyste zavezli úřad vlády hnojem, máte mediální pozornost stejnou. Vládě by to pod nos nevonělo a nás by to neotravovalo. Nebo jste si mohli udělt demostraci na Václaváku. Ta stávka v dopravě je ale směšná.

0/0
16.6.2011 13:45

Kazeasch

Re: stávka není namířena proti Brnu, ale proti vládě

A kde by se asi ten hnůj vzal, když naše super vláda zemědělství zrujnovala horečně podporovaná EU? Mimo to se rozhoupali dopraváci a ti těžko budou shánět hnůj. Holt můžou jen nejezdit. Fakt je že se aspoň mohli sjet do prahy a dělat bordel pod oknama vlády.

0/0
16.6.2011 13:55

heyhou

Re: stávka není namířena proti Brnu, ale proti vládě

To zemědělství bylo vybudováno zejména díky směrnicím EU (což jsou sekundární právní akty), takže za to vláda do jisté míry odpovědná zcela není, ale z toho plyne podstata - proč kvůli mj. zvýšení věku odchodu do důchodu stávkují zrovna jen dopravci a zrovna jen v universitních městech a aby toho nebylo málo - ve zkouškovém období - kdy fakulty ruší zkoušky kvůli stávce??? stejně tak mohli stávkovat pekaři a neměli bychom co do úst.... ale to už by bylo horší a nikdo by si z toho takovou srandu nedělal....

0/0
16.6.2011 14:00

Kazeasch

Re: stávka není namířena proti Brnu, ale proti vládě

Vybudováno? Spíš zníčeno ne? A zemědělství tu šlo do kopru ještě před vstupem do EU. Zrovna dopraváci stávkují holt proto, že se zrovna oni rozhoupali. Stejně tak se mohli rozhoupat i pekaři (to beztak příjde), a rozhodně si nemyslím že by nebylo co do úst. Děláš jako kdyby ta stávka byla ze dne na den bez oznámení. Ale to je jedno.

Snad se shodneme aspoň na tom, že to tu stojí čím dál víc za prd a je potřeba s tím něco udělat.

0/0
16.6.2011 14:44

Antonín, topič

Vy si z toho děláte srandu,

jenže já ráno viděl šalinu dvojku s transparentem KÝVALKA - AUTOMOTODROM.

0/0
16.6.2011 12:11

tomtop

to je tak

když nejsou schopni dopředu říct, co se bude dít. Nikdo to prostě nevěděl ....

Nemám stávkařům za co děkovat .... jejich móresy mě vůbec netěší, ačkoliv proti vládě mám též zásadní výhrady.

0/0
16.6.2011 11:50

Korektní Želva

...

To bylo to nejhorší co se odborářům mohlo stát - teda to že se v dopravě nestane nic špatnýho a lidi se v klidu dostanou do práce ;-D Má už Zavadil s Dufkem pěnu u úst? ;-D

0/0
16.6.2011 11:17

aliencz

Koordinace k smíchu

Po cestě pěšky do své kanceláře v Brně jsem si nemohl nevšimnout nečekaně velkého množství mimořádných i pravidelných linek MHD. Noční spoje, soukromé, linkové i "dálkové autobusy", šaliny (tramvaje). Bohužel, po tom, co se občané prostě přizpůsobili a neočekávali služby MHD a zařídili si dopravu po svém, tyto zbytečné linky projíždějí Brnem v podstatě prázdné :-) Dálkové autobusy s nápisem "náhradní doprava" vezoucí na svých luxusních sedadlech 5 pasažérů přes Brno je podívaná k smíchu i k pláči. Někdo to bude muset zase zaplatit? Odboráři to ze svého určitě platit nebudou :-)  Nebo myslíte, že ano? Lidé, kteří mají velkou moc, ale málo rozumu, nikdy nevymyslí něco, co dává smysl. O schopnosti odborářů přemýšlet, organizovat, ale především počítat mám celkem jasno. Jsou těmi posledními, na které bych někdy v životě dal.

+5/0
16.6.2011 9:34

koudý

Re: Koordinace k smíchu

.. pravda..  ;-(

0/0
16.6.2011 9:57

Kabi

Re: Koordinace k smíchu

To není o koordinaci, ale je to ukázka naprosté demence odborových funkcionářů, kteří vidí jen své osobní zájmy. kašlou na všechny a na všechno.

Je mi z toho všeho zle...

0/0
16.6.2011 10:26

rhl13

Re: Koordinace k smíchu

Nedomnívám se, že by odboráři v době stávky organizovali náhradní dopravu, a už vůbec ne luxusními zájezdovými autobusy. Nedostatek rozumu zde projevil někdo úplně jiný, včetně autora přízpěvku, na který reaguji. Jinak přeji pěkný den.

+1/0
16.6.2011 10:42

p_n_2

Re: Koordinace k smíchu

Tak ono to může vypadat zbytečně, ale pokud by stávka měla trvat více dní, tak byste za tuhle náhradní dopravu byl sakra rád. 1-2 dny si lidi vyřeší, vezmou dovolenou a děcka třeba někam na výlet, ale při delší stávce (což teď nehrozí, ale kdo ví co bude za pár měsíců) by to už byl problém.

Už vidím ty řeči, kdyby to bylo naopak, že se nic neudělalo, žádná náhradní doprava i když jde zajistit atd.

0/0
16.6.2011 10:56

ibaba

V Brně jsou normální lidi

A to mě těší spousta lidí si vzala volno děti dostali ředitelské volno  takže je v Brně je asi tolik občanů jako o víkendu + o prázdnnách.Kdo kam potřeboval tak tam v pohofě dojeltak není co řešit a to je  i důsledek dohody města  a odborů.

0/0
16.6.2011 9:32

Viktorie01

Re: V Brně jsou normální lidi

Já si dokonce myslím, že spousta Brňáků si to volno vzalo naprosto zbytečně, ty "omezený" tramvaje by zvládly podstatně větší nápor. V sedm ráno jsem na zastávce Běloruská stála chvíli úplně sama, pak přišel nějaký mladý pár.;-D

0/0
16.6.2011 9:39

p_n_2

Re: V Brně jsou normální lidi

To jo, ale to nikdo nemůže vědět předem. Ale je hezky, lidi se vezmou dovolenou třeba i na pátek, udělají si pěkný prodloužený víkend, proč ne. A já se v pohodě dostal ještě po 10h MHD kam jsem potřeboval, takže je to vlastně fajn.

0/0
16.6.2011 10:57

Viktorie01

Re: V Brně jsou normální lidi

Ale jasně, tušit se to nedalo, já sama spíš počítala s tím, že u nás (čtvrtá zastávka od konečné) to už bude trochu problém, že uvidím a když tak vyrazím pěšky. :-) Ale jak píšete vejš, ten jeden den jde, to se řeší jiným způsobem dopravy, dovolenýma, indispozičním volnem (komu ho zaměstnavatel poskytuje), ředitelským volnem atd., ale při nějaké delší stávce by to už asi takový legrace nebyla. Takže je fajn vědět, že se to tady v Brně dá eventuelně zvládnout i omezeně a že v dopravním podniku jsou rozumní lidi.:-)

0/0
16.6.2011 11:08

aliencz

Trapnost kam se podívám

Co je tedy ona stávka? Je to akt, který má přinutit k odstoupení tuto vládu proto, že nevládne tak, jak si přejí někteří občané? To ale není stávka dle zákona o stávce. Víme? Máme parlamentní demokracii a občané si demokraticky zvolili konkrétní strany na základě svobodného výběru na podkladech programu oněch stran, které si občané svobodně vybrali. Nyní ony vítězné strany plní svůj volební program. opozice se několikrát pokusila zvrátit tento stav demokratickou formou dle zákona v parlamentu, vyhlášením nedůvěry vládě. Neúspěšně. Tak opozice přikročila k zneužití odborů, rozuměj mas hloupých a nevědoucích lidí, slyšící a kejvající názorům opozice a nechali se vyhnat do ulic aby zatlačili na prosazení zájmů opozice NÁSILÍM. 48-mý jako když vyšije :-) Demokracie díky tomu vzala dávno za své, program vítězných stran mění opozice podle svých představ silou z ulice :-) To já jen abyste věděl, pod co se PODEPISUJETE :-) Soudruzi.

+1/0
16.6.2011 9:26

p_n_2

Re: Trapnost kam se podívám

Můžeš mi ukázat, kde ve volebním programu tzv. pravice je něco o zvyšování daní? Jinak nemám vůbec rád odbory, protože je to jen prodloužená ruka socanů, ale co předvádí ta tvá demokratická vláda, to je k pláči. A to říkám jako pravičák, ovšem zde žádná pravice není.

A už by Kalousek mohl pochopit, že i když bude daně zvyšovat donekonečna, tak a) o moc víc stejně nevybere b) už vůbec to nepokryje schodek, kteří všichni politici bez rozdílu strany stále navyšují korupcí a zmanipulovanými zakázkami. Nějaké sociální dávky apod. jsou až na druhém místě co se týká schodku.

0/0
16.6.2011 10:54

Peťulák2

"Musela jsem jet 94 a pak ujít kus pěšky," stěžovala si jedn

No, paní, tak jste zjistila, že máte nohy, a ty se dají použít k chůzi. Ještě nějaký problém?

+2/0
16.6.2011 9:21

SEND-i

Re: "Musela jsem jet 94 a pak ujít kus pěšky," stěžovala si jedn

ne ne. zadny problem tady neexistuje! si predstavte, ze vam konkretne odmitnou ve vsech obchodech co jsou prodat cokoliv. a ja pak napisu: tak jste zjistil, ze se da neco natrhat na louce a pak se to da snist. jeste nejaky problem?

+2/0
16.6.2011 9:38

vrbis13

Re: "Musela jsem jet 94 a pak ujít kus pěšky," stěžovala si jedn

to je dost nesmyslny prirovnani, ktery s popisovanou situaci nema vubec nic spolecnyho :))

0/0
16.6.2011 10:12

Petr PATRYK

Re: "Musela jsem jet 94 a pak ujít kus pěšky," stěžovala si jedn

Lepsi prirovnani by bylo, kdyby ve vasem okoli zakazali vsechny obchody krome jednoho, majiteli toho obchodu davaliza kazdou inkasovanou korunu navic dalsi korunu (z vasich dani) a ten majitel by se pak rozhodl, ze Vam nic neproda (aniz byste mu  cokoli udelal).

0/0
16.6.2011 10:32

tomtop

Re: "Musela jsem jet 94 a pak ujít kus pěšky," stěžovala si jedn

vzhledem k tomu, že ten kus byl skoro kilometr a vzhledem k věku jí bolí dost nohy je to stejné, jako by zdravý člověk šel třeba 15km ...

0/0
16.6.2011 11:53

ohorele nohy

Re: "Musela jsem jet 94 a pak ujít kus pěšky," stěžovala si jedn

Veril bys tomu, ze jsou lide, kteri maji potiz dojit k busu? Stari, nemocni, postizeni? Rv

0/0
16.6.2011 12:47

Lukas1000

Ja si myslim

Ze jedinej koho ta stavka nastvala jsou novinari ... oni se tak trepali na kolaps a ted nic ...

+1/0
16.6.2011 8:50

p_n_2

Re: Ja si myslim

R^

0/0
16.6.2011 10:58

EasyR1.5

Super stávka, mohla by být častěji

Tak hladce jsem Brnem autem snad ještě neprojel ;-D;-D;-D

0/0
16.6.2011 8:39

Agent Přisluhovač v emigraci

Re: Super stávka, mohla by být častěji

Ono se to dalo čekat, týden výhrůžek odborářů a hysterie médií udělá svoje. 

N to včera vypadalo, že vypukne 3. světová...

0/0
16.6.2011 8:47

Najdete na iDNES.cz