Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Cermat hodnotí poslední maturity, výsledky ukážou školám úspěšnost

Cermat hodnotí maturitní testy posledních studentů. Kompletní výsledky bude znát během středy. Úspěšnost studentů se neodrazí jen na maturitních vysvědčeních, ale i v tabulkách, které dostanou školy. Ty zjistí, který předmět žákům nešel a se kterým typem úloh se trápili. V budoucnu ukážou i na možné podvody.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

killian

.....

No nevím, co je na těch státních maturitách tak těžkého. Stáhl jsem si ty uniklé testy a o půlnoci bez přípravy si je zkusil vypracovat, a můj výsledek z češtiny byl 80 %. Spíše než o znalostech mi to spíše připadalo, že zkoušky jsou zaměřeny na inteligenci a jazykový cit. Ty sporné otázky co se o ně vede pře, jsou na lidovkách a taky nic závratného to není

0/0
15.6.2011 13:02

The.reska

otevřený dopis

"Otevřený dopis ministrovi školství Mgr. Josefu Dobešovi k nové státní maturitě" můžete podepisovat na adrese: http://maturantiproti.cz/

+1/0
15.6.2011 11:02

Premiant

Tak to je špatné...

doufám,že nezjistí,že jsem 5 spolužákům radil u maturity z matematiky;-D

0/0
15.6.2011 7:31

kocourek25

Naše střední školy stojí za ....

starou belu. Na gymnáziích se učí teorie a pak na VŠ tito žáci celkem prochází. Ovšem v praxi  následně jsou na tom dosti  špatně k zařazení do reality.

Na středních odborných školách je výuka na pozdější studium  VŠ nedostatečná a ev. studenti tam mají značné problémy hlavně s matikou. Tato je na SŠ nedostečná. Hlavně deskripriva, derivace-integrály se tam probírá jen okrajově . Pro tyto skutečnosti ( náplň výuky na SŠ) pak mnoho studentů na VŠ končí. Nejvyšší čas aby se na MŠ s tím něco udělalo. R^

0/0
15.6.2011 6:07

bludickan

Re: Naše střední školy stojí za ....

Dcera nemá na VŠ - strojní fakulta- jako absolventka strojní průmyslovky zatím žádné problémy. Ani s deskriptivou ani s matematikou. Na rozdíl od svých spolužáků, absolventů gymnázií, kteří nedostali ani zápočet z fyziky, si už užívá prázdniny.

Asi je to škola od školy. Ale když vidím ty hysterické rekce gymnazistů, na to že by měli maturovat z matematiky, tak se moc nedivím. Jenže religionistika a gender studia nemůžou dělat všichni.;-)

0/0
15.6.2011 12:03

P-_-awel

Re: Naše střední školy stojí za ....

Jsem absolvent průmyslovky a na VŠ sem neměl s matikou téměř "žádný" problém, narozdíl od dosti velké části spolužádků z gymnázií a obchodních akademií, kde někteří o věcech jako derivace, integrály a deskriptiva nikdy neslyšeli. - a obdobně to bylo u většiny dalších předmětů, z toho vyvozuji, že Gymnázia již nemají vůbec nic společného s těmi dřívějšími, kdy to byla "prestižní" škola. Samozřejmě beru v potaz, že se liší škola od školy...

0/0
16.6.2011 11:50

Wrent

Srovnávání škol

Proč mi jen přijde, že každá obhajoba státních maturit v sobě zahrnuje "Teď ty školy půjdou srovnávat, rodiče si budou moct vybrat, kam své děti dají podle úrovně...". Nemělo by se to tedy zveřejnit?

0/0
14.6.2011 22:59

MrGoGo1

Re: Srovnávání škol

Přesně tak, nechápu, původně to měl být nástroj ke zvýšení úrovně školství, ale bez zveřejnění výsledků je to opět k ničemu. Stejný případ jako kontrola paliv u benzínových pump bez zveřejňování adresátů pokut. Tenhle stát vedli a vedou zloději a tak není divné, že chrání podobné živly a jednání.

0/0
14.6.2011 23:13

net.Xtreme bojuje s eXtrémismem

Re: Srovnávání škol

Mělo, doufám, že se budou zveřejňovat i testy a správné odpovědi, nebylo byod věci ani mít hodnocení podle testů převedené na jednotlivé učitele/třídy a možná i jednotlivce, ale minimálně průměrná maturitní známka z daného předmětu na dané škole by se zveřejnit měla. Také to, kolik % studentů udělalo maturitu na první pokus. Je hezké, když na ministerstvu nebo v Cermatu budou vědět, které školy jsou lepší ,ale většina lidí by to ocenila vědět před přijímačkami a vybrat si.

0/0
14.6.2011 23:44

P-_-awel

Re: Srovnávání škol

Tak tyto informace zveřejňují pravidelně samotné školy, které se tím "chlubí" na veletrzích vzdělávání aby upoutaly rodiče a žáky základních škol.

0/0
16.6.2011 12:00

Reeve

Re: Srovnávání škol

V okamžiku, kdy budou výsledky zveřejňovány nebo - nedejbože - když podle výsledků budou školy hodnoceny, půjde veškerá objektivita vniveč. Bude-li škola na výsledcích existenčně závislá, každý racionálně uvažující ředitel nařídí svým učitelům, aby maturantům při testech v maximální míře pomáhali.

+1/0
15.6.2011 3:07

P-_-awel

Re: Srovnávání škol

Bohužel to srovnání opravdu není moc vypovídající. S trochou nadsázky se dá říci, že kdyby ve velmi kvalitní škole byl jeden ročník "průměrných studentů, kteří maturitu udělají jen tak tak¨", tak se tato škola bude jevit jako podprůměrná, zatímco by byla výuka vedena lépe než jinde.

Na konci těchto žebříčků by se objevily školy, které nabízejí maturitu k učebním oborům, kde obvykle studují slabší studenti, takže to neporovnává úroveň školy jako takové ale jednotlivé výkony maturantů. Takže tento žebříček by mohl být místy velmi zavádějící...

0/0
16.6.2011 11:58

Najdete na iDNES.cz