Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

DOKUMENT: Rozhovor Josefa Šťávy „sám se sebou“ ke kauze Diag Human

Exmajitel Diag Human Josef Štáva poskytl českým médiím písemný rozhovor ke sporu se státem ohledně zmařeného obchodu s krevní plazmou. Otázky si očividně kladl sám. Rozhovor označuje za poslední, který poskytl ke sporu se státem ohledně zmařeného obchodu s krevní plazmou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

DaliborX

Než začnete psát bláboly, tak se informujte.

Vidím, že tady píše spousta lidí, kteří velmi zaujatě komentují kauzu, o které neví vůbec nic. Doporučuji všem těmto "odborníkům", aby si přečetli fakta, nikoli bajky, které vymyslel Šťáva .... http://www.anikorunu.cz/

0/0
8.6.2011 0:56

Lukas Suchanek

Něco mi tu nehraje

Předesílám, že o celém sporu vím příliš málo, abych si dokázal udělat jednoznačný názor.

Trocha svatořečení, trocha špíny, trocha obhajoby, trocha vysvětlení a argumentů. Vcelku uvěřitelný mix informací, ale něco mi tu nehraje. Jednak je tam moc opakování stále jednoho a toho samého (a to chápu jako zoufalost), druhak je tam do jisté míry zbytečná míra osobních útoků, kterých by se gentleman dopouštět neměl.

Podobně jako diskutéři níže se domnívám, že zveřejnění důkazů by mohlo věci prospět. A že by si pan Šťáva důkazy nepořídil, když za ním chodilo tolik lidí s nataženou rukou, tomu se ani věřit nechce ... takže pak je otázka - existují-li tyto důkazy, proč dosud nebyly zveřejněny. Neexistují-li, je možné panu Šťávovi věřit, protože lže-li v jedné věci, bude lhát i v druhé.

Potřeboval-li pan Šťáva zrekonstruovat podstatnou část účetnictví, určitě existovaly různé sjetiny na základě kterých šlo požádat dodavatele či odběratele o zaslání kopií účetních dokladů.

0/0
7.6.2011 23:23

Lukas Suchanek

Něco mi tu nehraje ... pokračování

Proč prodával firmu včetně pohledávek vůči státu tak draho, resp. chlubí se tím, že hodnota firmy tím narostla? Šlo-li mu o zájem státu, jak se tu snaží předkládat, muselo být dost možností k nějaké dohodě a nevěřím, že hovořil-li by stále o "150M" odškodnění a omluvě i před rokem, že by mu na to někdo nekývnul, pokud by dokázal oprávněnost takového požadavku.

Prostě tam vidím moc otázníků ...

0/0
7.6.2011 23:25

nadclovek

Na dlužníky se musí rázně.

Určitá rezerva je ve vkladech občanů ČR u pobočky rakouské Erste Group Bank pod názvem "Česká spořitelna". Tam jsou ještě určité rezervy - občané státu ručí za svůj stát. Jen se musí na ně došlápnout rychle, než ty peníze, které jim ve skutečnosti již nepatří, někam zašantročí. Místo úspor jim vrátit jen německy psaný dopis, ať si procvičí světový jazyk.

0/0
7.6.2011 20:46

Accuphose

Bordel

Je potřeba vykydat hnůj, který tu funguje v oblasti chování státního aparátu....

0/0
7.6.2011 20:45

nadclovek

V zemi, kde si shodí vládu během svého předsednictví EU

se nemá uzavírat žádný obchod. Jinak dopadnete jako celkem slušný podnikatel Šťáva.

0/0
7.6.2011 20:26

DaliborX

Re: V zemi, kde si shodí vládu během svého předsednictví EU

Než začnete ťukat svoje bláboly, tak se informujte .... http://www.anikorunu.cz/

0/0
8.6.2011 0:57

tyraelid

Neporadek na min zahranici a financic.

Jak je mozne, ze zastupci CR se ani jednoho soudy nezucastnili? Ani ve Vidni ani v Parizi? Jako zalujici strana byli jiste uvedomeni!!! Jak je mozne ze tam nasi nebyli??? Neni to nahodou proto, ze pan Stava je sponzor TOP09 a obe ministerstva, stejne jako zdravotnictvi drzi TOP09?RvRvRv;-O

0/0
7.6.2011 17:30

realitservis

Re: Neporadek na min zahranici a financic.

Buď neumíte porozumnět psanému textu nebo jste ten článek nečetl. Právě na to stát dojel, že si pánové na ministerstvech mysleli, že oni jsou žalující strana. Sporu se za stát mohl účastnit jedině Úřad pro zuastupování státu ve věcech majetkových.

0/0
7.6.2011 18:19

tyraelid

Re: Neporadek na min zahranici a financic.

Tento urad spada pod ministerstvo financi pane, oznameni bylo ze soudu zaslano na Úřad pro zuastupování státu ve věcech majetkových a na ministerstvo zahranici - bylo to v jinem clanku.

0/0
7.6.2011 18:34

tyraelid

Nevim zda tomu verit, ale jsou tam zasadni obvineni.

A fakta hovori jasne - arbitri a dva nezavisle soudy rozhodly v jeho prospech. Ovsem chybne odvolani jde plne na vrub Kalouska, to je skutecne skandal.RvRvRv

0/0
7.6.2011 17:26

samlos

To má teda šťávu!

Jeden by Vás, pane Šťávo, pomalu politoval.

Dokažte svá slova, otevřete svůj archiv. Vyvraťte tvrzení severských partnerů, že s Vámi přerušili obchodní styk ještě před oním "poškozením" ze strany státu. Zveřejněte písemné návrhy Fišera a ostatních - jinak jste totiž všechno to, co jste řekl na svou adresu začátku svého monologu. A závěrečné svatořečení páně Kalouska, happy end alá hollywood (Bechywood).

Spojení s Kalvodou je také excelentní. Vrána k vráně - a jestli ne, tak to dokažte, jinak neplačte, že jste náš nepřítel.

0/0
7.6.2011 17:18

martink077

Re: To má teda šťávu!

On nemusí nic dokazovat. DG bylo dáno za pravdu ve dvou demokratických zemích. Nějaký problém?

0/0
7.6.2011 17:20

samlos

Re: To má teda šťávu!

Omyl, nebylo mu dáno za pravdu, v jeho prospěch bylo rozhodnuto na základě doporučení rozhodců a zamlčení důkazů ze strany zástupců státu. Kvalita rozhodců je pro mne také pochybná - plzeňská fakulta ví své.

Ale co by měl třeba rozhodně dokázat, je tvrzení o korupčním chování Fišera.

0/0
7.6.2011 17:25

tyraelid

Re: To má teda šťávu!

Je veci statu koho na misto rozhodce jmenoval. Obavy bych chapal kdyby o tom nerozhodly francouzske a rakouske soudy. Takhle je to jasne.

0/0
7.6.2011 17:27

TonyB

Re: To má teda šťávu!

Pro mne je tedy problémem,že je vůbec možné,aby se dvě demokratiké a to podtrhuji - země mohli vměšovat do záležitostí jiné demokratické země.To je pozoruhodné až neslýchané.Jinak si myslím,že ty postihy za zmařený kšeft by odškodněny být vůbec neměly.Je ovšem pravdou,že jsem nečetl příslušnou smlouvu.Každé podnikání je určitým rizikem a s tím se musí počítat.Tento stát je postaven na šmelině a proto jsme tak zadluženi!

0/0
7.6.2011 19:22

mikebastak

Re: To má teda šťávu!

To snad dokazaly zahranicni soudy.

0/0
7.6.2011 17:24

samlos

Re: To má teda šťávu!

Nedokázaly, tyto souda vůbec nic neprokazovaly a důkazní řízení nevedly. To je omyl. I když - vy to asi víte, né?

0/0
7.6.2011 17:26

tyraelid

Re: To má teda šťávu!

Soudy reseily, zda je orzhodci rizeni platne a uzavrene. A to je, ve prospech DH.

0/0
7.6.2011 17:28

mikebastak

Re: To má teda šťávu!

Dobre, zahranicni soudy uznaly konecny rozhodci nalez, ktery potvrzuje to co pan Stava zaluje.

0/0
7.6.2011 17:30

Lojzino

Pane Šťáva,

je-li pravda vše o čem se tu zmiňujete tak máte právo na náhradu,ale vysvětlete mi prosím proč Vám to mám zaplatit Já,co by řádně platící daňový poplatník,který s Vaší plasmou nemá nic společného.Proč laskavě nežalujete pravé viníky.Já u toho vašeho kšeftu nebyl,Já jsem s vámi ani s plasmou neměl v životě co do činění,tak nevím,proč bych to měl platit.Buďte od té lásky a vymáhejte(potažmo Diag Human) si své pohledávky na správných adresách,tím mám na mysli,aby jste se laskavě obraceli na osoby,které vám Váš obchod zhatili.Každému musí být jasné,že takový obchod mohl uzavřít a potom zrušit jen šílenec,víte vy kolik je státní rozpočet ČR?Přeji Vám hezké stáří a chtěl bych se také ve zdraví dožít svého důchodu a ne zemřít hlady při splácení dluhů,které jsem nezpůsobil.

0/0
7.6.2011 17:15

martink077

Re: Pane Šťáva,

Ty nejsi občanem ČR? Pokud ano tak se neptej...Spor je mezi DG a ČR.

0/0
7.6.2011 17:17

mikebastak

Re: Pane Šťáva,

Tomu co pisete absolutne rozumim. Ale v tomto pripade pan Stava zaluje v podstate "firmu" ktera mu ten obchod prekazila. A bohuzel v tomto pripade je tou "firmou" stat a my jsme "akcionari" te firmy (statu). Ted je na nas abychom jako "akcionari" zazalovali urcite lidi, kteri toto zavinili. To uz neni problem pana Stavy.

0/0
7.6.2011 17:20

Hans Wurst

To je jednoduche:

idioti (=volici), kteri roky voli zkorumpovane bastardy a tleskaji fantasmagoriim hradniho klauna zaplati vsechno vcetne uroku.

Pokud je idiotu vetsina plati za ne ostatni tzv. rukou spolecnou a nerozdilnou. Rv

0/0
8.6.2011 2:00

pteryx

A to jééé ta krááásnááá zééměééé

země čéééééskááá domov můůůůůůj, země čéééskááá, domóooov můůůj. To se člověk jen diví jak je to možné, že tomu pánovi nezaskočí.

Pravděpodobně je to tak trochu msta za to zabavování majetku exulantům, které se u nás dělo za komunismu. Bohužel, novou lumpárnou se stará lumpárna nenapraví, to prostě nejde.

0/0
7.6.2011 17:12

dr.Dvojka

Já nic, já muzikant

ty začátky byly docela jiné, než popisujete.. ještě mám ty kazety z natáčení u vás (a v té úžasné transfuzní stanici, do které stát nedal údajně ani korunu) schované.. co se týče politiků a nastavovaných rukou máte určitě pravdu, jinak jste si ale zahrával s lidskou (v dobrém úmyslu a zdarma darovanou) krví a to zcela jistě nezůstane potrestáno, jistě tušíte, jaký trest mám na mysli, na začátku toho všeho stál podvod, na konci bude trest, to je jasné, tenhle prodej na tom nic nezmění

0/0
7.6.2011 17:10

mikebastak

Re: Já nic, já muzikant

Jaký podvod?

0/0
7.6.2011 17:15

martink077

Re: Já nic, já muzikant

Zažaluj, zvěřejni, dokaž. Pokud neuděláš ani jedno tak jen hloupě plácáš.

0/0
7.6.2011 17:18

Najdete na iDNES.cz