Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Studenti píší poslední test. Státní maturity končí

Na středních školách končí státní maturity, studenti v úterý píší poslední test. Práce by měly být vyhodnoceny do čtvrtečního odpoledne. Výsledky se dozví 20. června a dostanou je společně s vysvědčením. Ministr školství očekává, že u zkoušek neuspěje asi pětina žáků středních škol.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Premiant

Maturity 2012

Jelikož jsem měl tu čest tento rok statní maturitu konat,tak můj názor je asi takový : státní maturita se mi docela líbí,A L E pokud ji chtějí udělat i příští rok,tak at to překopou,protože např. češtině se otázky netýkaly jenom češtiny,ale i matematiky a společenských věd(myslím otázku typu žid,katolík) a pokud to nepřekopou tak at se na to příští rok totalne vyse*ou !!!!!!

0/0
7.6.2011 11:52

pingodik

Re: Maturity 2012

To je zajímavé, že když se v testu z češtiny objeví odkaz na rabína Löwa, tak jsou toho plné noviny. Může mi někdo vysvětlit, jaké další "nesmyslné otázky" v testu z češtiny byly? Na základě této jediné test zpochybníte?

Löwi byl nejen historická postava, ale také se objevoval v literatuře. Takže to nepovažuji za úlet. Větším úletem je příspěvek "Premianta", který si ani nevzpomene na správnou otázku (myslím na otázku typu žid,katolík). Takže, milý Premiante, otázka zněla žid/muslim.

BTW: nejsem zastáncem státních maturit a považuji je za šílený tunel, který (bohuže) bude pokračovat. Prostě ten rozjetý a všemi tolerovaný penězovod se asi politikům líbí ;-(

0/0
7.6.2011 12:54

radaumacher

Re: Maturity 2012

Milý pingodiku, když nevíte, co tam vlastně bylo (zjevně jste to nepsal), tak se, prosím, zdržte komentářů. Zaprvé, otázka byla pochybná tím, že nebyla směřována na nic, co by přímo souviselo s literaturou jinak, než tím, že se ta postava v literatuře vyskytla. Dalo by se to připodobnit například k tomu, kdybychom se ptali, jaké sexuální orientace byl Robinson Crusoe... a zadruhé, možnosti byly žid, katolík, evangelista a muslim....

0/0
7.6.2011 13:07

Radka Pošta

Myslím si,

že každý z nás má ve svém okolí spoustu případů, kdy učitelé nechali studenta projít maturitou, ať už z jakéhokoliv důvodu. Prostě maturita byla za to, že jste prošel 4roky střední školy.Jakýkoliv systém, který tuto nesystematickou a nespravedlivou zkoušku, povýší na úroveň, kdy podle ní bude možno studenty mezi sebou navzájem srovnávat, je vítaným přínosem pro školství.

0/0
7.6.2011 10:29

avlyslakecod

Re: Myslím si,

myslet si může kdo chce co chce, ale podvádět se (nejen při maturitách) bude, tomu nic nezabrání, vždycky to tak bylo, je a bude

0/0
7.6.2011 11:22

Zabiják

Re: Myslím si,

Pokud bude bude u maturit rozhodovat lidský faktor,tek nikdy nebudou objektivní,tak to prostě je a nikdo to nezmění!!!!

0/0
8.6.2011 13:10

petrph

chyba v titulku

Správně má druhá věta znít "Státní maturity začínají". A Dobeš rozhodně nemůže hodnotil průběh státních maturit jako dobrý (i když, jak známo "ale dobrý je za tři", což je za ty stovky milionů málo poněkud málo).

Jenže, doposud se ze státních maturit proběhla ta jednodušší školní část, která se od minulých let příliš nezměnila (studenti prostě napsali nějaké testy,jako vždycky).ale teď přichází ta druhá, nevyzkoušená část, kdy to přebírá stát, vyhodnocuje, přežvykuje, a až za několik týdnů z toho vyplivne maturitní vysvědčení. Teprve až poslední maturant dostane do ruky své maturitní vysvědčení s objektivními výsledky, teprve až se vyřeší poslední stížnost a odvolání na chybné známky od nespokojených studentů i jejich rodičů,,,,pak si Dobeši něco hodnoť a známkuj. Teda, jestli v té době ještě budeš ministrem...:-)

0/0
7.6.2011 9:28

roby

srovnejte náklady

Dříve se otázky vyhlásily rozhlasem v okamžiku zahájení maturit a bylo to.

0/0
7.6.2011 9:26

Antonín, topič

Re: srovnejte náklady

Rozhlasem se vyhlašovala témata slohových prací. Ostatní otázky nebyly tajné už jenom z toho důvodu, že dohromady pokrývaly celou středoškolskou látku.

0/0
7.6.2011 9:52

nezavislypolitologamater

Re: srovnejte náklady

..když ono se dříve tolik nekradlo.

0/0
7.6.2011 9:56

pingodik

STÁTNÍ MATURITY - je to obrovský podvod!

700 milionů za přípravu státních maturit může utratit pouze totálně zkorumpovaný úředník na ministerstvu školství za podpory ministra a strany, která ministra nominovala. To, že příprava státních maturit trvala 14 let je nehorázné!

Je to jednoznačně tunel, kde část peněz skončila v kapsách úředníků a zbytek ve stranické pokladně. O opaku mě nikdo nepřesvědčí.

Chtěl bych vidět faktury, co všechno a za kolik si účtují firmy, které na projektu státní maturity dělali.

700 milionů děleno 14 (let) je 50 milionů ročně. Za každý měsíc příprav státních maturit stát nasypal do soukromé firmy přes 4 miliony korun. Z toho se dá vyžít, ne? Z toho se dá 14 let užívat, ne?

KDYBY SE TOLIK NEKRADLO, NEMUSELO BY SE TOLIK ŠETŘIT.

0/0
7.6.2011 8:53

nezavislypolitologamater

Re: STÁTNÍ MATURITY - je to obrovský podvod!

a to ještě není tomuto penězovodu konec.

0/0
7.6.2011 9:54

pingodik

Re: STÁTNÍ MATURITY - je to obrovský podvod!

To je zajímavé, že kolem tunelu Blanka, Opencardu, nebo Promopro je tolik povyku a nad 700 milionovým tunelem se nikdo nepozastavil?

0/0
7.6.2011 12:57

barbudos

Chudáci studenti.

980 milionů, to by byla injekce školám, aby si  koupili moderní vybavení. Takhle to skončilo v kapsách tzv. odborníků kteří  vytvořili zrůdu. Dřív profesoři opravili písemky do dvou dnů, ústní sdělili po zkoušce. Dnes se na vyhodnocení čeká měsíc.O obsahu maturit   se raději  nemluví Je to krok zpátky, ale záměr se zdařil, peníze se šikovně ulily a  maturity  jsou každý rok, což bude pěkný byznys.[>-]

0/0
7.6.2011 8:50

ppp

Re: Chudáci studenti.

U nás písemky opravovali asi 3 týdny, ale od ústní maturity jsem v 16h odpoledne odcházela s maturitním vysvědčením. A pak asi po týdnu bylo na radnici slavnostní předávání a vyhodnocení nejlepších studentů.

0/0
7.6.2011 9:21

bordelář

Re: Chudáci studenti.

já měl problém čekat těch necelejch 5min než došla řada při vyhlašování na mě jak sem dopadl a čekat tady 14dní to bych asi nevydržel a co až se potom někteří dozví  že se příjdou podívat do školy ještě v srpnu-září

0/0
7.6.2011 9:28

Najdete na iDNES.cz