Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Řecko vyplácelo penze mrtvým důchodcům, přišlo o 400 milionů korun

Řecko roky vyplácelo penze více než čtyř tisícům státních zaměstnanců, kteří byli ve skutečnosti dávno po smrti. Ročně tak stát přicházel o více než 16 milionů eur (400 milionů korun). Řekové smrt svých blízkých často nehlásí, aby mohli pobírat jejich penze a záznamy úřadů jsou nespolehlivé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tom_Brno

Řecko = všichni kradli

Ahoj,

ono to asi bohužel bylo a je v Řecku složitější - nemůžou za to ani jen chudí, ani jen bohatí. Zdá se, že prostředí / nálada, která tam vládla, prostě byla taková, že standardy toho, co ještě je akceptovatelné poklesly natolik, že kradli prostě všichni, kteří mohli.

Bohatí ve velkém, chudí v malém. Protože ale je jako všude bohatých je málo a chudých hodně, tak to "malé" kradení chudých prostě vydalo taky za dost.

Napravovat se to bude opravdu špatně, vývoj toho, co je teď, trval desítky let, chtít aby Řekové pochopili, že to nejde a že je to špatně za 1 - 2 roky je nadlidský úkol.

Je to prostě o "stavu společnosti" - nezávidím jim.

0/0
7.6.2011 14:12

yaru

Natvrdo!

Pokud je Řecko OPRAVDU tak sociální tak by mělo dojít i na konfikace či vyvlastnění neoprávněně nabytých statků...

0/0
7.6.2011 10:12

predátor

Re: Natvrdo!

Jsem velice rád za tvůj názor .Nemyslíš ale , že by se s tímto  zkonfiskováním, a vyvlastněním majetku , mělo začít tady u nás  v Česku ? PŮroč chodit do Řecka , zametme si u nás ,a  Řecko nechme Řekům, však oni si nějak poradí.Nebo tady by se ti to zdálo jako Komunistický manévr ? Být po mém, tak všichni bez rozdílu, prokázat původ nabytí majetku , VŠICHNI !!!! . Protože jedině tak , by se šlo vyhnout tomu, že někdo kdo nakradl, to má napsané na obyčejné lidi , rodinu, důchodce , atd , čili kdyby to nemuseli přiznat všichni, včetně obyčejných lidí, oni by si to dokázali zakamuflovat, a napsat dům za 30 mil, na svého švagra, který dělá drobného živnostníka, a nebo pracuje jako zaměstnanec třeba u instalatérské firmy , nebo by to přepsali  na tchány , tchýně  v důchodě atd. Čili všichni prokázat majetek, každa nemovitost by tím pádem měla svého vlastníka , a podle tohoto  seznamu všech nemovitostí, by se hned klubíčko rozpletlo, a zabavovalo by se ve prospěch státu, co ty na to ?

0/0
7.6.2011 16:29

predátor

VY OVCE

.Lidi vy nikdy nedotanete rozum,a celý život budete pouzeOVCEMI, bez vlastního logického usudku.Neříká vám tato neustálá

mediální kampan proti Řecku něco?Zamyslete se,otrochu víc,pokud

nato tedy máte závity v mozku.Nehledejte v tom problému to co vám píší

neustále  v médiích,a co je nejvíce vidět a toje furt,,ŘECKO,,

0/0
7.6.2011 10:06

velkotovarnik

Re: VY OVCE

tak tohle byl kvalitni material

0/0
7.6.2011 10:08

yaru

Re: VY OVCE

Ještě, že jste naším BERANEM a ukázujete nám cestu......to musí být těžký být Johan z Arku v dnešní době;-)

0/0
7.6.2011 10:09

ezra

Re: VY OVCE

máš recht, věřím Paroubkovi a ČSSD, řecký problém neexistuje, protože Řecko neexistuje, za vším stojí američtí imperialisté, vrazi z Vólstrýtu a ODS;-D

0/0
7.6.2011 10:17

predátor

Re: VY OVCE

Co my máme s Řeckem , vysvětli mě ? nemáme se starat sami o sebe , ano přesně toto oni chtěli, nají exemlárního vinníka, na kterého by mohli ukazovat , že pokud se VY všichni nebudete chovat, podle toho jak My chceme , tak dopadnete , jako Řekové, ano přesně o toto  jim šlo , a ovce to sežraly i s navyjákem. Ne však politici, ti dobře vědí o co jde , že je to pouze jeden z dalších způsobů, jak přitlačit obyčejné lidi ke zdi, aby na ně zbyla taky nějaká kořist .

  V hospodě taky platí, když prvně vydělá její  majitel , potom možná přihmouří oko nad tím , že si i číšník ukradl nějaké drobné . Asi tak to bude v budoucnu po hyerarchické stránce fungovat. Hospodského  nahrad = EU , a číšníka = lokálním politikem toho kterého Státu . R^

0/0
7.6.2011 17:22

felia

Re: VY OVCE

Kdybyste se ve škole lépe učil, přestal byste dělat v textu chyby. I na mzdě byste to poznal.

0/0
14.6.2011 11:26

radio_svobodna_evropa

Re: VY OVCE

predatore blahopreji, vy jste rekl par holymi vetami uplne vsechno ;-D;-D;-D

0/0
7.6.2011 11:24

predátor

VY OVCE

Čast-1.Víte vy ovce , že když půjdete přepadnout poštu, tak je nejlepší si

vzít ČERVENOU KŠILTOVKU , bílé boty ,  a  tičko s nápisem,, FUCK,,a víte proč?protože tytocharakteristiky,zůstanou později  nejvíce

zafixovány,případným svědkům OVCÍM jako Vy .Které si díky těmto výrazným rozpoznávacím znakům,nestihnou  opravdu  všimnout alespon

trochu  tváře toho LUPIČE.

0/0
7.6.2011 10:04

Marcus Porcius Cato Censorius

Re: VY OVCE

Odkud Vy jste vypadl???  Ve vašem případě bych začal věřit na stroj času a redakci Rudého Práva asi tak začátek šedesátých let. To byl hodně sevřený ovčín kousků jako jste zřejmě Vy. Nařiďte si správně budíka a přestaňte být ovce.

0/0
7.6.2011 11:06

predátor

Re: VY OVCE

Vidíte to špatným směrem , nejsem tak starý , ale na rozdíl od mnoha OVCÍ , nemám hlavu na nošení ,, KLOBOUKU,, ale abych přemýšlel. Internet je totiž bohatá studnice všelijakých informací .Zkuste si něco najít a poučit se , nebo  patříte ještě k těm , co za minulého režimu přicmrndávali komunistům, a dodnes ,, ČTETE JAKO DŘÍVE NOVINY OD  ZADU ? No pravda je , že stejně jako dříve měli tisk v rukou komunisti , tak dneska jej mají v rukou kapitalisté . Jak se říká kdo ovládá media , ovládá i masy . Lidé  jsou dnes  pomocí těchto mazmédií masírováni , aby se odpoutala jejich pozornost , od jejich každodenních starostí, jak splatit půjčku12000 kč , kterou si vzali od  ,, HOME CREDITU ,, aby udrželi trend a měli doma stejně jako soused novou ,,LCD,, televizi , v principu jako z filmu  zítra to roztočíme drahoušku, jak nesli prázdnou krabici od  americké pračky , a sousedi ,,STELA ZÁZVORKOVA s KOPECKÝM ,, mohli prasknout  závistí.

0/0
7.6.2011 16:59

predátor

Re: VY OVCE

Myslíte si , že pan KELLNER, by se stal největším akcionářem , po bankách a fondech , v druhé největší  Řecké bance ,,BANK OF PIREUS,, kdyby tušil  že Řecko zkrachuje ? Ano připadá tu v uvahu i druhá varianta , že se ,,SUPI SLÉTAJÍ NAD MRŠINOU ,, ale ta zatím nepřipadá v uvahu. .Možná by tady konečně mohl narazit , ten nenasytný  ,,GEORGE SOROS,, Druhým individuálním akcionářem této banky se totiž stal , se stejným podílem  jako KELLNER ,,ALEXANDR NESIS,, jeden z nejbohatších RUSŮ ,KELLNERŮV společník .

  V Řecku , se totiž odehrává  bitva  největších finančníků  , v podstatě o ;-OEU , něco jako letecký souboj,  vyhraje ten, kdo neuhne .

0/0
7.6.2011 17:13

predátor

VY OVCE

Část - 2 .

   Vám ještě asi nedošlo, že se tady hraje uplně jiná hra , vy OVCE , a to ta skrytá , kterou se možná za 10 r, opět bude chlubit ten pos..raný  ,,GEORGE SOOROS,, ten pohunek , sloužící ve  věci , jak  rozvrátit ekonomiku EU , ve  prospěch  USA , Vy OVCE , už to pochopte ,  že to je cílený utok na integritu EU  a € , tímto ,,Rotschildy ,,  tímto  jimi nastrčeným člověkem .

Hlavně moc neukazujte , to heslo , ,, zloděj , křičí  na  zloděje, chytněte  toho zloděje , se někdy nemusí vyplatit . Nebot na řadu přijdou i jiné státy , Česka se to ovšem týkat zatím nebude , nebot ,Česko  ,,ČOUHÁ Z AMERICKÉ ŘITI  ,,EU;-ORv

0/0
7.6.2011 9:54

sousedova jitrnice

Když si člověk spočítá

kolik peněz za ty roky odevzdá přímo z výplaty a pak ještě při každém nákupu čehokolik státu a za dalůší daně a poplatky, tak pokud si to nestihne vybrat v důchodovém věku (a to asi nikdo nestihne), tak chápu, že po jeho smrti to příbuzní nenechají těm zlodějům ve vládě a snaží si co nejvíc vzít zpět.

0/0
7.6.2011 9:54

sociokulturně znevýhodněný

To jsem zvědav,

co na to řekne Fasulis. Určitě se zase všechna média spikla a publikují lži ;-D;-D;-DRvEURv

+3/0
7.6.2011 8:43

koutlosh

Re: To jsem zvědav,

;-D R^

0/0
7.6.2011 10:44

pletiplot

Nejen v Řecku se to stalo

I v tom slavném Japonsku se našlo pár takových, co měli stoletého dědečka, který nechce nikoho vidět, ale žádný dědeček nebyl.

0/0
7.6.2011 8:40

habásko

Re: Nejen v Řecku se to stalo

Na takovou blbost přijdou asi všude, rozdíl je v tom jak na to zareagují pořádkumilovní Japonci a jak Řekové...... a co u nás ??????

0/0
7.6.2011 11:50

cutting

Davam Eurohujerum rok, maximalne dva....

:-)

0/0
7.6.2011 0:22

Bennu

Re: Davam Eurohujerum rok, maximalne dva....

A co potom? Das jim dalsi rok, maximalne dva? To by ti mohlo vydrzet do duchodu.

0/0
7.6.2011 1:23

Intesen

A to je takovej problém chtít po těch,

kteří tyto důchody přebírali či využívali, aby všechno vrátili, třeba i na splátky ??????

0/0
7.6.2011 0:04

Lukas Suchanek

Taky přemýšlíte

Taky přemýšlíte kolik máme u nás řeků starších sta let? ;)

0/0
6.6.2011 23:50

Robodruh

Doufejme...

...že ty co inkasovali předhodí těm odborářům, kteří s rudými prapory v ruce zapalovali města, protože došly prachy a musí se šetřit. :-)

.

Jenže to by se možná zjistilo, že budou muset lynčovat své vlastní. ;-)

+3/0
6.6.2011 23:25

Šašo Džon - Commedia dell Barte

Toto je téma staré už více než jeden rok

to je tak směšně aktuální ....

+2/0
6.6.2011 23:16

glem

Re: Toto je téma staré už více než jeden rok

jj a i ten obrázek byl stejnej...asi se to někde zatoulalo   ;-D

0/0
6.6.2011 23:42

Karoulec

Už aby se EU konečně rozpadla!

+3/0
6.6.2011 22:50

nezavislypolitologamater

Tak ono se v tom Řecku také podvádí a krade

to už bude stejné jako u nás ........

0/0
6.6.2011 22:21

Qesospi Cobigan

Světová krize nezačla v Řecku

Nějak si Němci pouštěj hubu na špacír. Zapomíná se, že světová krize nezačla v Řecku. Krize začala tam, kde uměli počítat až moc dobře a měli "bezchybné" výkazy....

+1/0
6.6.2011 22:21

KMJ

Re: Světová krize nezačla v Řecku

Jo , prostě krást směji jen chudí lidé , že ? Takže je to vlastně docela v pořádku .

0/0
6.6.2011 22:28

Panzal

Re: Světová krize nezačla v Řecku

Ma to s tim vubec neco spolecneho???

Krize nekrize, takto by Rekove jednou dopadnout museli. Oni dlouho pred krizi falsovali prijmy/vydaje, aby jim nekdo pujcil, proto ten konec. S krizi to ma spolecneho jen velmi malo. Ta na to jen poukazala... jinak by se dale vesele projidali k jeste horsimu konci...

0/0
6.6.2011 22:48

Robodruh

Re: Světová krize nezačla v Řecku

Stav řecké, z větší části opakovaně zfalšované ekonomiky nemá se světovou hospodářskou krizí nic společného. Je to důsledek prožraného státu, doraženého pastí zvanou Euro.

.

http://www.bitquill.net/blog/wp-content/uploads/2010/02/greek_public_debt_annotated_final.png

+1/0
6.6.2011 23:27

Madqwert-pravo je vlevo

A proč se tak děje?

Protože ŘSÚ neprovádí pořádně sčítání lidu! ;-D

0/0
6.6.2011 22:15

Vlastimil.Kornas

"dědeček si nepřeje nikoho vidět"

0/0
6.6.2011 22:13

Dalšínickvpekle8 aneb 1000 dukát

Důchodová reforma

Dovedu si živě představit titulek - ,, Řidič zájezdového autobusu , milionář , Josef Pojduvpráci na své pravidelné cestě do práce ,,

P.S. pro nepamětníky , milionář se říkalo zasloužilým hrdinům práce co najeli se svým busem nebo kamionem 1 milion kilometrů

0/0
6.6.2011 22:12

Dalšínickvpekle8 aneb 1000 dukát

Re: Důchodová reforma

Aby nedošlo k mýlce , příspěvek míří na ilustrační foto ;-)

0/0
6.6.2011 22:14

KMJ

Re: Důchodová reforma

No a ? V čem je problém ?

0/0
6.6.2011 22:16

KMJ

No a ?

Co je na to divného ? Prostě normální socialisté .

+4/0
6.6.2011 22:08

kokrspanel

hm

Zrovna tenhle důchodce moc mrtvě nevypadá.

0/0
6.6.2011 22:06

Najdete na iDNES.cz