Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Farmářka Havránková prodala pozemky k dostavbě dálnice D11

Letitý spor o pozemky nutné pro dostavbu dálnice D 11 u Hradce Králové skončil. Farmářka Ludmila Havránková prodala státu potřebných 11 hektarů za 90 milionů korun. Ještě koncem roku mohou začít potřebné průzkumy a řidiči se do Hradce Králové svezou po dálnici asi za dva a půl roku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

lordbyrd

Krásná ukázka tunelu___

Někdo nastrčí starou ****,občas ji vyfotí v šátku na poli.

Několik(pět) přecitlivělých tady na diskusi chvilku řičí.

Ti skuteční aktéři se radují,a mají důvod___

0/0
6.6.2011 10:03

téniska

Re: Krásná ukázka tunelu___

a to jsi vymyslel ty sám?a hlavou?;-D;-D

0/0
6.6.2011 14:57

sámvelkýmao

no

0/0
5.6.2011 9:23

sámvelkýmao

Re: no

jestli počítám dobře,je to 800 kč  za metr čtvereční.to neprodala zle.za to si klidně koupí jinde desetinásobek plochy a bude moci spokojeně rolničit.začít by mohla třeba s okurkami...............

0/0
5.6.2011 9:25

ODSakEda

Re: no

To také chce učinit! A narážka na okurky - jen mediální panika, tak v ní prosím nepokračujte...

0/0
5.6.2011 11:30

i-vet

Re: no

a kdyby tam postavili ten mostek na přejezd traktorů z jednoho pole na druhé, bylo by to mnohem levnější. Ale to se holt nikomu nelíbilo, přestože sjezdů a podjezdů z jiných pozemků (ve vlastnictví developerů) je v sousedství mraky. Mohlo být už klidně postaveno, Havránková v klidu zemědělčit a řidiči jezdit. Ona totiž původně o žádnou mega koupi nestála, šlo jí jen o to dostat se ze svého statku na svoje pole jednoduše, a ne s objížďkou přes 60 km, když na dálniční stavby traktory nemůžou.

0/0
5.6.2011 18:43

dodo-dodo

Re: no

pri cenach, co si nejmenovana firma uctuje treba za prechod pro zver, po ktere stejne nic nechodi, by ten mostek stal vic, nez co ted farmarka dostane;-D

0/0
6.6.2011 9:23

i-vet

Re: no

když ono to asi velký plac už nikde nekoupí, zem. půda k prodeji moc není, tak jako žádná jináRv

0/0
5.6.2011 18:44

India

Tak jsem prostudovala všechny příspěvky

a nějak se s nimi nemůžu srovnat. Nechápu zášť vůči paní Havránkové. Nejsme přece ve středověku, aby páni přišli a sebrali jí její majetek! Byl to přece normální obchod, z kterého se - logicky - prodávající snaží vytřísknout co nejvíc! Kdybych vlastnila Rembrandtův obraz, taky bych ho nedala do Národní galerie za 1000,- kč , jen aby z něj měli všichni něco!

Se svým majetkem si nakládej po svém a představuj si, jak přijede úředník a řekne, že přes tvůj dům povede dálnice a že se musíš do měsíce vystěhovat s nějakou almužnou, protože dálnice se platí z daní nás všech a ty nemáš právo na nic.

Před paní Havránkovou smekám klobouk a všem vovcím a závistivcům přeju krásný letní den.

0/0
5.6.2011 8:54

ODSakEda

Re: Tak jsem prostudovala všechny příspěvky

R^

0/0
5.6.2011 11:18

mlada_fronta

Re: Tak jsem prostudovala všechny příspěvky

Opět výstavní kousek zelené demagogie: tak především, dálnice tady nevede přes ničí dům, ale právě polema, aby nedocházelo k žádným dryjáčnickým scénám s "nuceně vystěhovávanými nebožáky".

---

A o trasování dálnice nerozhoduje žádný "úředník", jak zde zelená soldateska neustále plká, na to se zpracovává řada studií a modelů, aby ta trasa dálnice měla co nejmenší dopad na stávající sídelní celky a envorinment vůbec. Je to celá věda a na takové přípravě pracují celé týmy odborníků a trvá to řadu let - o to víc mě fascinuje, když zde vyleze pár zelených chytrolínů (kteří všechno vědí lépe, než ostatní) a obviní "zlého úředníka", že schálně špatně naplánoval dálnici a že oni vědí, jak to udělat líp.

===

Prdlajs, každá varianta, se kterou by tito přemoudřelí aktivisté přišli, by rozbejkovala nejmíň desetkrát tolik podobných komplikací, jako byla Havránková a dálnice by se nepostavila nikdy. Jenže o to těmhle proletářům asi zrovna jde ...

0/0
5.6.2011 14:19

mlada_fronta

Internetová gerila Dětí Země tady jede na plné obrátky!

Proč všichni, kdo tu tak vítězně hýkáte nad tímto skvělým obchodem rovnou nepřiznáte, že jste ekologičtí aktivisté a jde vám především o to, aby se nestavěla dálnice?

---

Tenhle nehorázný kšeft totiž zaplatíme úplně všichni, včetně vás. Člověk, který dobrovolně jásá nad tím, že za něco zaplatí mnohonásobně vyšší cenu, než by musel, je obyčejný psychopat, stižený sebepoškozováním ...

0/0
5.6.2011 0:06

el_moscardon

Re: Internetová gerila Dětí Země tady jede na plné obrátky!

Když jedu kolem řepkového pole, jsem naštvaný víc, než je zdrávo. Na cokoliv zeleného koukám skrz prsty a čuju v tom nějakou boudu, ale paní Havránkové jsem fandil od samého začátku. Ona nic prodávat nechtěla. Pouze vlastnila pole, které její předci obdělávali po staletí. Ale nějaký chytrý uředník přes její pole nakreslil čáru, že tam povede dálnice a vůbec se díky svému arogantnímu a siláckému postoji nestaral o to, jak se s paní dohodnou na odkupu. Cena vždy odpovídá tomu, co je ochoten kupující vyplatit a prodávající obdržet. Nebo byste se snad chtěl vrátit do dob, kdy na všechno byla SMČ ??

0/0
5.6.2011 3:01

_-1-_

Paní Havránkové přeji do budoucna vše nejlepší .......

...... zaslouží si to. Nedala se a ukázala, že je sebevědomá a nebojácná Češka! R^:-)

0/0
4.6.2011 23:10

marmota

Paní Havránková...

Vyhláška 3/2008 Sb. (potažmo 364/20) popisuje metodiku výpočtu ceny pozemku. Pokud je územním plánem stanovena jakákoliv výstavba, zemědelský či lesní pozemek se stává stavebním a za takovouto cenu se vykupuje. Cena tím stoupne na "mnohonásobek" ceny BPEJ či SLT. Paní Havránková se dostala do situace, po které drtivá většina politiků i magistrátníků prahne. Znát předem územní plán, za cenu BPEJ odkoupit předmětné pozemky od blbých vlastníků za hubičku BPEJ a pak je obratem střelit, jako pozemky stavební (namátkou Fencl, Palas, Zgarba..., o magistrátnících jednotlivých měst a obcí nemluvě). Paní Havránková ty pozemky vlastnila, nenechala se "očůrat" zainteresovanými politiky, vytrvala i přes výhrůžky vyvlastnění. Pokud se mýlím, rád se nechám poučit (jsem z HK a trochu se problematikou oceňování zabývám). Prodat pozemek za cenu BPEJ/SLT (1 - 88 Kč/m2) vyfikundantovi, terý ví předem o územním plánu (politik má info a příbuzenstvo), který ho pak střelí za cenu SP (300 - 15000 Kč/m2).

0/0
4.6.2011 20:33

Sprintujici.stonozka

Re: Paní Havránková...

Ano, naprostý souhlas, Havránková se nedala  a to je všechny štve, že tu smetánku neslízli sami.

0/0
4.6.2011 20:41

aju reptans

Re: Paní Havránková...

R^R^

0/0
4.6.2011 21:09

mlada_fronta

Re: Paní Havránková...

Toto je krásný příklad demagogie, zde v příkladném použití termínu "jakákoliv výstavba". Ono lze totiž minimálně rozlišit:

1. "jakoukoliv výstavbu" komerční (sloužící k podnikání konkrétní fyzické nebo právnické osoby)

2. "jakoukoliv výstavbu" veřejně prospěšnou (většina státních infrastrukturních staveb, např. dopravních)

---

Ve druhém případě by snad mělo být v zájmu nás všech, aby erár potřebné pozemky získal za cenu nejmenší možnou - cenu obvyklou, nikoliv za cenu tak neobvyklou, jakou nyní inkasuje Havránková. Proč všichni, kdo tu tak vítězně hýkáte nad tímto skvělým obchodem rovnou nepřiznáte, že jste ekologičtí aktivisté a jde vám především o to, aby se nestavěla dálnice? Tenhle nehorázný kšeft totiž zaplatíme úplně všichni, včetně vás. Člověk, který dobrovolně jásá nad tím, že za něco utratí mnohonásobně vyšší cenu, než by musel, je obyčejný psychopat, stižený sebepoškozováním ...

0/0
5.6.2011 0:03

mlada_fronta

Madam Havránková inkasovala nějakých 820 Kč/m2

Za 110 000 m2 orné půdy. Jejich perspektivní přeměna na cokoliv jiného, co by se dalo následně kapitalizovat za podobnou částku je absolutní fikce, na to není ani v takové blízkosti HK tržní potenciál. Zemědělská půda se prodává za méně než 100 Kč/m2, zejména v takovémto jednorázovém množství.

---

Jedná se o špinavé vyděračství Havránkové za masivní podpory levičáckých aktivistů.

0/0
4.6.2011 17:37

ODSakEda

Re: Madam Havránková inkasovala nějakých 820 Kč/m2

To máte sice pravdu s tou cenou ale s vyděračství nikoliv! Už proto, že stát málem budoval bez vykoupení vůbec!... Měli jednat solidně a nejlépe osobně s vlastníky(!) a ne jak s kusem hadru nebo snahou v PS navrhnout zlodějinu - o vyvlastnění, jak neustále navrhuje levice!... Tato cena je defacto za jakousi satisfakci! Když na mojem pozemku začnete stavět barák bez mého svolení natož vědomí!!!..., nečekejte, že vám po ostrém sporu mezi námi, prodám pozemek dodatečně za původní natož odhadní cenu, neb strategičnost pozemku jste právě vy sám zvednul podobně i stát že již začal sebejistě budovat... a tím i jeho cenu + něco navrch za trest ale i na právníky a další náklady vlastníka(!) na obranu svého majetku! Pro příště si nejprve pozemek kupte, nebo alespon dohodněte s vlatníkem(!) podmínky. Za komunistů byl vlastní(!) jen formalita... , ale v právním státě by to měla být neoblomná ochrana majetku, stejná jako vysoká jako zeď! Jde tedy i o jiný princip nejen o cenu i o právní stát!

0/0
4.6.2011 17:58

mlada_fronta

Re: Madam Havránková inkasovala nějakých 820 Kč/m2

Proto měla být Havránková vyvlastněna za cenu obvyklou, to se v případě budování státní dopravní infrastruktury dělá všude na světě. Vyvlastnění mohlo být dávno v běhu a celé by nás to stálo zlomek dnešní ceny. Nechápu, že se MD nechalo vmanipulovat veřejným míněním do takovýchto konců.

0/0
4.6.2011 18:03

ODSakEda

Re: Madam Havránková inkasovala nějakých 820 Kč/m2

Vyvlastnění je krajní a nedemokratický způsob, a je omluvitelné jen není-li vyhnutí! Ale, jednak vyhnutí u ne tak strategické stavby jakou je pitomá silnice, zde je jistě možnost +- stovky metrů se vyhnout, jednak neměl stát začít sebejistě a ukvapeně budovat krom na cizím i načerno bez nejen souhlasu vlastníka(!!!) ale i bez povolení, což u soudu také pomohlo paní u předběžného opatření a je dobře že je to tak i memento pro ouřady, aby napříště respektovali vlastnictví(!!!!!), jinak nejsme v právním státě! Tedy jde i o tento princip!

0/0
4.6.2011 18:08

mlada_fronta

Re: Madam Havránková inkasovala nějakých 820 Kč/m2

Jo tak pitomá silnice ... a proč neřeknete rovnou, že jste od Dětí Země?

0/0
4.6.2011 18:10

ODSakEda

Re: Madam Havránková inkasovala nějakých 820 Kč/m2

Nejsem z Děti Země, jsem členem jen řadovým MS ODS z jihu JM a tento názor mám jako demokrat principiálně! Moje logo není pseudo, ale reálně vystihuje moji názorovou příslušnost k ODS. To že někteří kolegové se zásadami ODS neřídí, bohužel i ve vedení, je druhá věc. Nemám důvod se vydávat za něco co nejsem, jako mnozí extrémní diskutující.

0/0
4.6.2011 18:17

mlada_fronta

Re: Madam Havránková inkasovala nějakých 820 Kč/m2

... tak to se máte opravdu čím chlubit, že jste z ODS. Zejména prohlášení o principech demokracie zní z úst ODS-mana velice působivě.

0/0
4.6.2011 18:22

Leinad

Re: Madam Havránková inkasovala nějakých 820 Kč/m2

Úředníci MD dělali to, co pro ně bylo výhodné:

1) 2004 - Havránková se dozvěděla, že má přes její pole vést dálnice a pozemky nabídla státu, nikdo z úředníků na nabídku nereagoval. Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/farmarka-havrankova-prodala-pozemky-k-dostavbe-dalnice-d11-pmr-/domaci.aspx?c=A110603_201402_domaci_cen " - To tak. Koupíme to a pak nás vyhoděj pro nadbytečnost. Musíme babu vyprovokovat a dělat to přes ekoteroristy.

2) Nebyl využit zákon o vyvlastnění. "To nám soud neveme, ta dálnice šla vést jinudy a levněji. A kdyby nám to náhodou dal, tak co bychom dělali potom? "

0/0
4.6.2011 20:37

téniska

Re: Madam Havránková inkasovala nějakých 820 Kč/m2

kecáte nesmysly, mladý muži... sežeňte si fakta

0/0
4.6.2011 17:59

mlada_fronta

Re: Madam Havránková inkasovala nějakých 820 Kč/m2

90 000 000 děleno 110 000 rovná se 818

---

Je třeba ještě něco doplnit, batikovaná fetko?

0/0
4.6.2011 18:05

lahny

Re: Madam Havránková inkasovala nějakých 820 Kč/m2

A spočítal jste kolikrát si navýšila paní Doubová z Karlových Varů spekulací svůj pozemek, který škrtem pera proměnila ve stavební parcelu?A  jako pracovnice stavebního úřadu neměla na takovouto spekulaci právo.

0/0
4.6.2011 19:24

fsp

Re: Madam Havránková inkasovala nějakých 820 Kč/m2

Při výkupu orné půdy pro TPCA, jsme dostali nějakých 1100 m2

0/0
4.6.2011 20:26

marmota

Re: Madam Havránková inkasovala nějakých 820 Kč/m2

I vy filuto. 820 Kč/m2 stavebního pozemku v HK a přilehlých katastrech Vám připadá moc? To jste utržený "zazelena". Stavební pozemky v okolí HK koštují okolo 1200-1500 Kč/m2, poptejte se magistrátníků, kteří se hádají o územním plánu dle toho, kde má jejich příbuzenstvio vykoupené zemědělské pozemky. Paní Havránková, jako vlastník pozemků BPEJ, se chovala racionálně.

0/0
4.6.2011 20:48

mlada_fronta

Re: Madam Havránková inkasovala nějakých 820 Kč/m2

Potíž je v tom, že to není stavební pozemek, ale orná půda - takto je to vedené v platném Územním plánu HK.

---

Druhá potíž je, že tady nejde o kšeftování magistrátníků a machinace s Územním plánem, ale o výkup pozemku pro veřejně prospěšnou stavbu, který zaplatíme my všichni. Tedy i vy ...

0/0
5.6.2011 0:25

marmota

Re: Madam Havránková inkasovala nějakých 820 Kč/m2

V momentě schválení územního plánu liniové stavby, se dotčené pozemky stávají STAVEBNÍMI (kód druhu pozemku 13). Co je na tom za demagogii? Uzemní plán pouze uvádí, že se orná půda stane stavebním pozemkem a  za takovouto pozemkovou kategorii  je investor vykupuje za cenu v místě obvyklou, dle vyhlášky 3/2008 Sb. Jasné?

0/0
5.6.2011 6:28

mlada_fronta

Re: Madam Havránková inkasovala nějakých 820 Kč/m2

"... schválení územního plánu liniové stavby ..." 8-o, chtěl jste asi spíš napsat "vydání územního rozhodnutí na liniovou stavbu", ne? ;-D. Je vidět, že se v tom opravdu vyznáte. Hlavně, že se tady oháníte vyhláškami ...

---

Platný Územní plán HK vede všechny předmětné pozemky Havránkové a pozemky v širokém dalekém okolí jako typ "orná půda", se zakreselením budoucí trasy dálnice. A znovu opakuji, že v takovém případě se sice převádí orná půda na stavební parcelu, ale určenou pro veřejně prospěšnou dopravní stavbu ...

0/0
5.6.2011 14:09

blabla1

Re: Madam Havránková inkasovala nějakých 820 Kč/m2

a copa tě tak žere, závistivej hňupe?

0/0
4.6.2011 22:55

Dawemaster

No vida...

Baba jenom dělala ofuky a přitom stejně od začátku čuchala ve vzduchu vůni 90 melounů. Ukažte ženský takovej balík a řekněte mi,která by po něm neskočila ;-D. Ona to jen natahovala,protože z nich chtěla vyždímat víc...nic víc bych v tom nehledal...

0/0
4.6.2011 17:23

téniska

Re: No vida...

špatně.. dokonce jí nabízeli 110 milionů a neprodala, kecáte o něčem, o čem nemáte ani páru a jen se ztrapňujete

0/0
4.6.2011 17:58

Dawemaster

Re: No vida...

No tak že bych se tím bůhví jak ztrapnil ;-D;-D... to vlastně ani nejde,protože tato diskuze je anonymní :-P:-P;-)

0/0
4.6.2011 18:23

Dawemaster

Re: No vida...

Jsem se spletl no...to mě nějak netrápí,já tyto diskuze nějak neprožívám a co tady tak čtu,tak tady lidi naplácají mnohem větší žvásty,takže zůstávám úplně v klídku ;-D;-D

0/0
4.6.2011 18:26

ODSakEda

Re: No vida...

Nechtěla nikoho zprvu vyždímat! Jen ji šlo o princip , kdy vlastník(!) v právním státě nemůže přijít bez spáchání zločinu, nebo zadlužení při exekuci, nedobrovolně o majetek! Jsme v právním státě?! A také ji šlo o tak ja stát (ne)jedná s vlastníky tradičně posocialisticky z pozice arogance moci!... Nikdo s ní zprvu dokonce vůbec nejednal a stát si bez jejího souhlasu a bez alespon oznámení začal jezdit po jejich pozemcích a dokonce málem budovat bez povolení, nebýt předběžného soudního opatření! O to ji šlo hlavně!R^

0/0
4.6.2011 18:14

Dawemaster

Re: No vida...

Taková dálnice je ale ve veřejném zájmu a kdyby pokaždé všechno mělo zkolabovat na tom,že to jeden z mnoha nechce,tak pořád ještě šplháme po stromech...

0/0
4.6.2011 18:24

el_moscardon

Re: No vida...

Veřejný zájem... nio nevim nevim, ale i kdyby - kdo nutil projektanty vést to přes tato dotčená pole? Nikdo...

0/0
5.6.2011 3:11

hahoc

Pry nas vsechny okradla:-))

Porad jen ctu ty lacine kecy, ze to jde z nasich penez, ze vlastne okradla vsechny- ja se okradeny necitim,

u koho je to naopak, tak napiste prosim presne o jakou castku Vas okradla? pokud bych tedy premyslel stejnou logikou, ze je to ze vsech penez, ktere stat vybral, pak to vychazi na cca 8kc na jednoho- milerad tuto castku teto pani daruji- bojovala a nenechala se zastrasit statem.

A ti co o ni pisou jako o zlodejce, z nich cisi jen zavist- tato pani ty penize nesbali a nepojede dozivotne na Kanary, ale opet je vyuzije na farmarstvi.

Nebo to mela statu darovat ci prodat za nejakou smesnou cenu? Proc by to delala- je to jeji puda- JE,

tudiz prodejni cena zalezi pouze a jen na ni. Za komunistu, by ji to ukradli a aby se nereklo, tak by ji vyplatil korunu za metr, nebo by ji nabidli vymenou nejaky zapleveleny placek;-D

0/0
4.6.2011 16:05

ODSakEda

Re: Pry nas vsechny okradla:-))

R^

0/0
5.6.2011 11:29

luki

Všichni hradečáci

paní Havránkové a státním úředníkům vřele děkují. ;-€

0/0
4.6.2011 14:44

téniska

Re: Všichni hradečáci

proč paní Havránkové? ta se jen bránila

0/0
4.6.2011 16:03

Lanai

Re: Všichni hradečáci

Také si to myslím  a je dobře e to takhle dopadlo.

0/0
6.6.2011 14:47

lahny

Doubová je horší než Havránková

A proč nikdo z vás tady neodsuzuje paní Doubovou ze stavebního úřadu v Karlových Varech.Paní Havránková na těch pozemcích alespoň hospodaří či se o ně FYZICKY stará.Paní Doubová pouze škrtnutím pera vydělala miliony aniž by na těch pozemcích hnula rukou.TOTO JE PODLE MĚ VĚTŠÍ SVIŇÁRNA NEŽ U PANÍ HAVRÁNKOVÉ.

Havránkové bude spílat a Doubkové teskat???

0/0
4.6.2011 14:24

aju reptans

..

upřímně..málo kdo by vydržel masáž médií , snad jí někdo pomohl ...jinak si to nedokážu představit R^

0/0
4.6.2011 12:26

polpot1

Farmařka .....

tak tomu se říká dobrá směna není kulak jako kulak,asi její předkové měli dobrou předtuchu,že jednou dojde k výkupu polností za ex super cenu;-D

0/0
4.6.2011 10:51

Najdete na iDNES.cz