Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Fiktivní ekologický spolek vydíral stavebníky, za „dary“ jim šel z cesty

Olomoučtí policisté rozkrývají činnost fiktivního ekologického sdružení. Organizace s názvem Česká environmentální totiž ve skutečnosti pouze vydírala stavební firmy. Dvojice mužů pod hlavičkou sdružení firmám hrozila, že bude pod záminkami ochrany přírody komplikovat stavební řízení, pokud jí nepošlou statisícové "dary".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

k o z a k 5 2

hned první firma na to musela přijít .

že se jedná o podvod , pokud je pravda , že spolek byl fiktivní ;-)

0/0
27.6.2011 16:29

Králík Roger

No, průšvih nastane až si lidé uvědomí že takovou demokracii

nepotřebují a nechtějí. Zatouží po muži silné ruky, který řekne  "postavte 4000 km dálnic" a za čtyři roky jsou všechny ty dálnice v provozu.

0/0
27.6.2011 15:23

Králík Roger

"Oficiální" spolky, jako např. "Ekologický právní servis"

nejsou o nic lepší, pouze o hodně mazanější. Firmy to stojí o to víc.

0/0
27.6.2011 15:18

barbudos

Vše se dá zneužít.

Chyby v zákoně nahrávají takovým to aktivitám.Zase jsme zákony překonali samy sebe.  Co jde za naší západní hranicí, to se u nás vleče léta. Typickým příkladem jsou Děti Země s jejich bojkotem dálnice přes České středohoří. Pár kilometrů krajiny je postaveno proti desetitisícům lidí, kteří musí žít již řadu let s výfukovými plyny u baráků. A když vrchni ochránce pan Patrik dostaneme místo na ministerstvu dopravy, tak to najednou snad půjde. Zapšklí  jedinci si tak napravují své já, ti mazanější z toho těží. Parlament jako vždy řeší něco důležitějšího. Zatímco jiní a neznámí  se opravdu patlají s kytičkami či živočichy,  o těch,kdo pro ochranu přírody neudělali nic se píše a vystupují.

0/0
2.6.2011 23:19

Generál Ugarte - inmortal

Běžná praxe.

Hnutí duha, Děti Země, Ekologický právní servis... Takových fitivních ekologických spolků tu máme...

0/0
2.6.2011 23:07

NewDorianGray

To je známá věc.

Slyšel jsem od zástupce stavební firmy, jak to funguje u stavebních řízení. Skoro vždy se objeví nějaký ohrožený živočich, nejoblíbenější je hmyz, protože jeho přítomnost nelze spolehlivě ani potvrdit, ani vyvrátit. Po přijetí úplatku se ukáže, že se zástupce ohroženého hmyzu odstěhoval. Tenhle byznys ekologové provozují, jak dlouho existují a provozovat budou.

0/0
2.6.2011 23:04

milanalois

Jiné ekospolky se takhle živí už léta.

Tihle hol nepatřily do party Dětí Země a Hnutí Duha a Greenpeace a Arnika a jak se všelijak ti vydřiduši jmenují, a tak je potopili. Normální boj ekomafií o rajóny k vybírání "nevšimného".

0/0
2.6.2011 18:56

Lánik

žabaři

V Ově, když se stavěl interspar, tak podobné sdružení z investora vylákalo 1,2M, pak se do dostalo do médií a byli nuceni to prezentovat jako příspěvek do fondu, ze kterého budou čerpat různé združení na projekty, teď po pár letech z 1,2M doputovalo pár desítek tisíc tam kam mělo a zbytek se nějak poztrácel (najděte si v google fond Opora)

0/0
2.6.2011 16:02

majkl1

Opět příklad špatných českých zákonů.

Účastníkem stavebního řízení by měli být jen příslušný stavební úřad a sousedící vlastníci nemovitostí a žádný strejda z druhého konce republiky. Pokud jde o státní zakázky, pak by měl mít zadavatel předem po odborné diskusi potřebné generální povolení a pokud by nedošlo k jeho překročení, nemohlo by být napadnuto.

Všechny černé stavby by mělo být povinné odstranit a uvést do původního stavu, žádna pozdější legalizace, jak je dnes běžné. Ono se dnes často totiž vyplatí stavět na černo, zaplatit pokutu a "pustit chlup" pro dodatečnou legalizaci, než mít kvalitní projekt, stavební dozor a všechny další náležitosti řádné stavby.

A bylo by "po žížalkách".

Něco podobného by mělo platit i pro politiky, potažmo voliče. Chceš se dát zvolit za kraj XY?. Dobře, ale musíš tam fyzicky bydlet nejméně 3 roky pře volbami a po celé funkční období.

0/0
2.6.2011 15:10

habr

Re: Opět příklad špatných českých zákonů.

Někdy je lepší si udělat před investici do kvalitní dokumentace si udělat řádný průzkum v místě realizace stavby. Ve své podstatě můžeš mít se sousedy a dál nic pravdu, ale některé stavby přesahují jen sousedské zájmy. Třeba v nedaleké vesnici měla být postavena výroba psí stravy a prakticky celá vesnice byla strachy bez sebe, protože  tam zažila smrad, podkany atd.,  z jiné podobné výroby než firma zkrachovala. Protože sousední pozemek byl ke stavbě lhostejný, byli lidi rádi, že mohli využít možnost se zapojit do správního řízení přes občanské sdružení.

Proto si myslím, že vhodnější než zákon je lepší pranýřovat ty, co ten zákon zneužívají.

0/0
2.6.2011 22:53

majkl1

Re: Opět příklad špatných českých zákonů.

Celkem Vás chápu, ale bohužel, to je cesta do pekel, už kvůli lidské závisti. Něco jiného je stavba a stavební řízení a něco jiného provoz. Zákon má jasně říci, co se postavit smí a za jakých podmínek a kdo je účastníkem řízení. Prostě definovat podmínky tak, aby podobné svévolné praktiky minimalizoval. Nevidím nejmenší důvod, proč by do stavby v průmyslové zóně řekněmě na ústecku měl zasahovat někdo třeba z jižní Moravy.

Co se technologické nekázně týče, to nemá se stavbou co dělat. To je věc zcela jiných instancí, které mohou takový závadný provoz omezit, nebo zcela zastavit,

0/0
3.6.2011 1:56

Králík Roger

Re: Opět příklad špatných českých zákonů.

Svatá prostoto! Ten zákon byl vymyšlen právě proto, aby sloužil vymahačům výpalného. Tihle pouze konkurovali "zavedeným" zločincům! Mimochodem, už když ten zákon schvalovali, četl jsem článek, který přesně popisuje, k čemu ten zákon povede.

0/0
27.6.2011 15:31

Králík Roger

Toto NEJSOU jen české zákony, ta banda působí mezinárodně

Zákony jsou ÚMYSLNĚ psány tak, aby se na tom ty spolky vyděračů mohly točit. Stačí, když je tam možnost "soudního přezkoumání."

V reálu je to tak, že kdyby např. do privatizace nechali kecat právníky, bylo by to mnohem HORŠÍ, než to bylo, i když je v módě tvrdit opak. Většina podníků by byla celá léta "v luftě," protože by nebyl znám vlastník. Na druhé straně tam byly úmyslně ponechány díry, dovolující nejen tunelování, ale naplňující i podstatu trestného činu zpronevěry. Ale byly to tehdy také soudy, které právě v tomto nekonaly. Podílel se na tom i současný předseda Ústavního soudu Rychetský.

0/0
27.6.2011 15:42

EasyR1.5

Takových spolků je...

0/0
2.6.2011 14:51

mázaušima

Ekologie,

ekologie. . . .Jsem se domníval,že to má něco společného s přírodou,se životním prostředím ! A vida,on je to způsob,jak vydělávat pěkné peníze . . .  Jeden se musí stále učit,no jo,no ! ;-DR^

0/0
2.6.2011 14:47

Slůňátko

Re: Ekologie,

Ekologie je věda o vztazích organismů a prostředím v němž žijí.

0/0
2.6.2011 15:26

Bertiik

Re: Ekologie,

Vždyť přesně tohle napsal!

0/0
2.6.2011 16:51

český_vesničan

..to jsou hned dvě dobré zprávy....

..jednak se podařilo lapnout dva vykuky...ale také to hodí troch špíny na ostatní křišťálově čistá ekosdružení...a ta si tak nebodou moci tolik vyskakovat.....jen houšť a větší kapky....

0/0
2.6.2011 14:41

mázaušima

Re: ..to jsou hned dvě dobré zprávy....

R^

0/0
2.6.2011 14:48

Hrustic

Je to moderni

forma vypalneho ... Ovsem nejrozsirenejsi je dnes placeni vypalneho pres bezpecnostni agenturu. Gangsteri si proste zalozi bezpecnostni agenturu (neni divu, ze je jich registrovanych tolik) a penize z vypalneho maji prakticky legalni = za ochranu Rv

0/0
2.6.2011 14:24

habr

Znám příběhy odpůrců ekologů

kteří nešetřili jejich kritikou, ale když se k jejich majetkupřihrnul zájem o obchvat, okruh, lom či jinou stavbu, tak se stali ekologickými aktivisty, že na ně nemá ani "Zelený mír". 

Nicméně vydírání a demagogie s problémy v oblasti zkvalitnění či alespoň zachování sopučasného stavu prostředí nemá nic společného.

Mimo jiné je ještě potřeba rozlišit co je vydírání a co je třeba prosazení náhrad za tzv. "ekologické újmy". Jde o to kdo má prospěch. Jedinec a nebo třeba obec které vyjednávání aktivisty přenese snížení hluku z průmyslového provozu, motorismu apod.

0/0
2.6.2011 14:22

Jean-Luc Picard

Ehm, nerad ruším, ale podobně funguje

mnoho dalších ekoteroristických sdružení - tím že terorizují všechny v okolí a jen se zviditelňují pro případné další volby. Zvláště veselá jsou sdružení, která "kecají" do projektů v jednom městě a všichni pocházejí z druhého konce republiky. Kdyby totiž to samé udělali ve svém městě, tak ve volbách nemají šanci.

0/0
2.6.2011 14:14

habr

Re: Ehm, nerad ruším, ale podobně funguje

Není to tak jednoznačné. V některých městech se lidi obrací na některé aktivisty mimo jejich obec  jednak proto, že nemají zkušenosti jak postupovat ve správních řízení a jednak se bojí postihu, pomsty místních kteří třeba určitou aktivitu v obci prosazují.

Nevím kolik z nás třeba rozumí tomu jak může třeba nový chemický provoz ovlivnit náš život, jak uméme ve stavební dokumentaci zadrhele které nás potom mohou v kvalitě bydlení rozladit apod.

nezatracoval bych proto zcela to, že někdo je mimo město či obec kde jakýsi problém nastal. Ale je třeba lišit případ od případu, v mnohých je to skutečně o něčem jiném a ne o péči o prostředí a kvalitu bydlení lidí.

0/0
2.6.2011 14:26

Smradlavej čmoud z komína

Re: Ehm, nerad ruším, ale podobně funguje

a betonáři a automobilisti, co terorizují mnohem víc, nevadí

0/0
2.6.2011 15:03

Králík Roger

Re: Ehm, nerad ruším, ale podobně funguje

Když se Vám nelíbí automobily, zapojil bych Vás do naprosto ekologického způsobu dopravy. Mohl byste třeba v řadách burlaků tahat nákladní lodě proti proudu Volhy nebo Dunaje.

0/0
27.6.2011 15:28

mak1_re

A za co je chtěj zavřít ?

vždyť dělají totéž co greenpace -

0/0
2.6.2011 14:10

pedr64

Re: A za co je chtěj zavřít ?

no je tam to vydírání. Ty oficiální organizace sice dělají to samé, ale o peníze si natvrdo neřeknou

0/0
2.6.2011 14:20

Leinad

Re: A za co je chtěj zavřít ?

Boj ekomafií o rajony.

0/0
3.6.2011 2:01

náhodný kolemjdoucí

a kdy dojde např.

na podobné občanské sdružení Dnes pro Zítřek jeho představiteli jsou známé osobnosti krajní pravice Erik Sedláček a Patrik Vondrák??:-)

0/0
2.6.2011 13:27

pivak

A kdy dojde na Deti Zeme a dalsi podobne ekoteroristy?

0/0
2.6.2011 13:25

Karel_dnes

A to je vedlejší produkt

"ekologické  osvěty". Stačí když jakýkoliv trouba použije slove ve kterém je předpona eko  a už půlka účedníků mává rukou , že to nejde...

No a když se to vylepší tak, že úředník schvaluje svoje vlastní připomínky, pak se může stavník jít opravdu "podarovat".

0/0
2.6.2011 13:17

habr

Re: A to je vedlejší produkt

Výpalné se platí na úřadech poměrně často. Třeba tím, že investor musí obci postavit kanalizaci, vodovod, chodníky, cesty apod. Jinak nedostane povolení. nezřídka takto platí lidi i občanskou vybavenost ke svým domům. Zaplatí ze svého kanalizaci, cestu a potom to s radostí předají obci, protože ta jnak odmítne třeba jezdit pro odpady, protahovat v zimě ulici apod. 

Frajeři výpalné jen pod rouškou ekoorganizací systém výpalného zdokonalili pro svoje potřeby.

0/0
2.6.2011 14:31

Wojcek

Takhle to je všude zejména v Praze

;-(

0/0
2.6.2011 13:12

bumbrlicek

Žádné překvapení.

Česká enviro(de)mentální je stejně obskurní spolek, jakými jsou Greenpeace, Děti země, Hnutí Duha a nebo spolek pro záchranu Ferdy Mravence pod záštitou brouka Pytlíka. Vždy a za všech okolností jde o peníze, nějakou přírodu mají všichni u zadku. Konečně na to přišla i naše zlatá Česká policie. Konečně pomáhají a chrání... (chrní).:-)

0/0
2.6.2011 13:01

Mychal.B.

Někdo to dělá fiktivně, někdo doopravdy

a obě skupiny si říkají "ekologové" :-P

0/0
2.6.2011 13:00

untermenschvonsocdem004

nebyly to náhodou členové spolku Duha nebo Grenpís

neboť metody které používaly tady ty  ekologičtí aktivisti z Olomouce se v ničem neliší vod zpusobu vydíraní všech ekologických a jiných aktivistických spolku a združení , v první řade jim jde o prachy a pracujou na zakázku nekoho a pro nekoho.. altruismus nebo ochrana živ.prostŕedí je až na posledním míste!!

0/0
2.6.2011 12:45

Smradlavej čmoud z komína

Re: nebyly to náhodou členové spolku Duha nebo Grenpís

a o co jde těm, koho vydíraji?

0/0
2.6.2011 15:00

stopka.levici

Je třeba

policejně prošetřovat všechny eko spolky a organizace, neboť konají ve shodě. Takto si vydělávají na svou činnost všude.;-€

0/0
2.6.2011 12:43

Slůňátko

Re: Je třeba

Pán je zjevně znalec. Tak povídejte, co o tom ještě víte?

0/0
2.6.2011 13:39

Smradlavej čmoud z komína

Re: Je třeba

nojo, jak je někde "eko", tak se vám zatemní před očima, ale betonáři a smradlavý plechaři si můžou dělat co chtěji

0/0
2.6.2011 14:59

Larrax

To je přece běžná praxe

Hodně občanských združení získává tímto způsobem peníze.

0/0
2.6.2011 12:42

Jan Ruzicka

A?

Takhle se chovají všechny ekologické organisace bez výjimky. Proto byly založeny.

0/0
2.6.2011 12:33

BUCK Ofama

Re: A?

R^  k tomu není co dodat.

0/0
2.6.2011 12:43

AAA2

Re: A?

Nektere dokonce velmi verejne ...akorat se to musi jmenovat nadacni fond na podporu obcanske spolecnosti

A nesmi se zadat trapne statisice ale desetimiliony

http://www.novinky.cz/ekonomika/101700-akteri-projektu-hyundai-a-ekologove-podepsali-prulomovou-dohodu.html

"Hyundai během dvou let do fondu postupně vloží 20 mil. korun.

Ekologické sdružení stáhne žalobu"

0/0
2.6.2011 12:46

Smradlavej čmoud z komína

Re: A?

nevim proč by se měly protěžovat smradlavý plechovky, je dobře že jsou proti nim

0/0
2.6.2011 14:58

Slůňátko

Re: A?

Opravdu? Jak to víte? Nabízím vám soutěž. Řeknete a popíšete jeden konkrétní příklad kdy se nějaká environmentální nezisková organizace (jakoby ta skutečná - ne podvodníci, kteří se za ní vydávají) v posledních dejme tomu 10 letech chovala tak jak píšete a já proti tomu položím aktivitu nějaké jiné organizace, která je ve svých důsledcích pro životní prostředí pozitivní. Schválně, komu dojde dřív munice ;-). Pokud chcete vyhrát, musíte si nastudovat přibližně nastudovat něco kolem tisícovky takových případů. A věřte, že jich příliš mnoho není - jen ti trapáci co lezou po komínech nebo se přivazují k Temelínu jsou daleko víc vidět.

0/0
2.6.2011 13:56

Králík Roger

Re: A?

Netřeba chodit daleko

http://www.novinky.cz/ekonomika/101700-akteri-projektu-hyundai-a-ekologove-podepsali-prulomovou-dohodu.html

Je to o to HORŠÍ, že vláda dá Hyundai milardy, aby zajistila lidem práci a smečka parazitů svým vydíráním může další firmy od investic v Česku odradit.

Přitom samotný slib "Arbeit und Brot" stačil Hitlerovi k převzetí moci a když toto na čas splnil, trvalo strašně dlouho, než mu lidé přestali věřit. Po válce se ptali vedoucích vojenských špiček Německa (např. von Braunitsche), proč Hitlera včas nezastavili, když si mohli spočítat, jak to celé skončí. Odpověď zněla "nemohli jsme, dělníci, kterým dal práci mu byli vděční a stáli za ním."

0/0
27.6.2011 15:52

Najdete na iDNES.cz