Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V tlaku na Kaddáfího nepolevíme, hrozili Obama a Cameron v Londýně

Americký prezident Barack Obama jednal v Londýně s britským premiérem Davidem Cameronem. Diskuse se točila především okolo situace na Blízkém východě. Oba státníci chtějí na jednání G8 představit program na podporu demokratických reforem v arabském světě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pragina

- hroziti - jak lidské to - slovo

RvRv!!!!Rv

0/0
26.5.2011 22:16

procensora@seznam.cz

Opet na ceskem serveru neustala kritika US

;-€ Kritizujte si svoji krachujici EU !! ;-€ Rv

0/0
26.5.2011 14:48

mayer

Re: Opet na ceskem serveru neustala kritika US

My bankrotáři, vy bankrotáři, co bychom si vyčítali.

0/0
26.5.2011 22:27

Antonín, topič

Copak?

Pošlou protestní nótu?

Ani jeden z těchto dvou zločinců nemá na míru v Libyi (ať s K nebo bez) zájem. Je zajímá válka, ta sype zlaťáky, ne nějakej podělanej mír.

0/0
26.5.2011 8:52

procensora@seznam.cz

Re: Copak?

Valka US ani tak nezajima jako ropa ;-) R^. Ropu US potrebuje a myslim, ze i Evropa

0/0
26.5.2011 14:47

edin

Bankéři, zase jste se zesměšnil

Bankéři, Vy vůbec nevíte o čem mluvíte, stejně jako vždy. Jen používáte nálepky, které nic neznamenají, které jsou jen nesmyslné nadávky.

Říct, že President Obama je neomarxista je jen žvást. Neomarxisté jsou lidé, kteří se snaží rozšířit klasický marxismus z 19. století tím, že zahrnují pozdější sociologické, psychologické, a další teorie. Patří mezi ně T.Adorno, H. Marcuse, et al. Označit Obamu za neomarxistu pouze ukazuje Vaší naprostou neznalost, vlastně stupiditu.

Říct, že Prime Minister Cameron je loutkou židovské Rothschild Bank je, za prvé projevem Vašeho odporného antisemitismu, a za druhé opět projevem Vaší neznalosti. Velké banky v UK jsou HSBC, Lloyds, Royal Bank of Scotland, atd. Rozhodně ne Rothschild Bank.

Když chcete něco napsat, měl by jste napřed o předmětu něco vědět. Jinak se jen zesměšnujete. Jinak jen všem ukazujete svou pitomost.

0/0
26.5.2011 0:33

Biased Joe

Re: Bankéři, zase jste se zesměšnil

hlavne ze si pan Obama strihnul projev behem anglicke hymny , na takove okamziky se nezapomina ;-D R^ Obama tak potvrdil svuj puvod i bez rodneho listu..je to American na 100 % ;-D Kralovna byla jiste potesena ;-D Rv

0/0
26.5.2011 2:57

captain cook

Biased Joe bud nevidel projevy na TV nebo neumi anglicky

Jinak by neplacal hlouposti, ze Obama "strihnul projev behem anglicke hymny ".

Ve skutecnosti bylo poradi: 1) kralovna pronesla vitaci rec, kterou ukoncila vyzvanim vsech hostu aby povstali a pripili na pocest Obamovych. 2)Hoste vstali ze zidli, kralovna pronesla pripitek, ale hned po tom bylo prvni cinkani sklenicek najednou preruseno nahravkou americke hymny, tak se vsichni postavili do pozoru a pritukli si sklenicemi az po hymne. Spravne se hymna mela hrat az po prituknuti, protoze teprve to oficialne zakoncilo kralovnin projev.

3) Pak pronesl Obama svoji rec a STEJNE JAKO KRALOVNA ji ukoncil vyzvou k pripitku, slovy "a ted bych chtel pronest pripitek jejimu Velicenstvu". Lide vstali, on zacal zdravici -stejne jako kralovna predtim, kdyz b l b e c sluha, ktery obsluhoval hudebni nahravky, zcela zrejme nedaval pozor. Hodne neslusne nepockal az prezident dokonci zdravici a prerusil pripitek kralovne tim, ze zmacknul knoflik a spustil britskou hymnu driv, nez mel. Obama pak mel velke

0/0
26.5.2011 11:01

captain cook

Re: Biased Joe bud nevidel projevy na TV nebo neumi anglicky

Obama pak mel velke dilema -prerusit zdravici uprostred vety, stat v pozoru a po hymne pokracovat, nebo slova pripitku dokoncit, pak vzdat cest hymne a teprve po ni si prituknout.

Je nezdvorilost necim prerusit oficialni zdravici, prave tak jako je velka nezdvorilost prerusovat projev hostitele nebo hosta. Obama udelal naprosto spravne, ze zdravici dokoncil, trebaze za zvuku zacatku britske hymny v pozadi.

Zduraznuji, ze Obama postupoval v presnem sledu projevu a podle stejneho protokolu jako kralovna pred nim. Vina za faux pas tak naprosto nelezi na nem, ale na nepozornosti obsluhy audia. Ten mel dostat nakopano od sveho sefa. A dost mozna take dostal.

Doporucuji, reinkarnovany rudy strejdo Pepo, priste venovat vetsi pozornost prubehu sledovaneho programu a take si osvezit znalosti anglictiny,

0/0
26.5.2011 11:15

procensora@seznam.cz

Re: Biased Joe bud nevidel projevy na TV nebo neumi anglicky

R^R^R^

0/0
26.5.2011 14:46

mayer

Re: Bankéři, zase jste se zesměšnil

Píše loutka Rothschildů, ne Rothschild Bank.

0/0
26.5.2011 7:37

Jeffy

Re: Bankéři, zase jste se zesměšnil

Jenže tito lidé už nemají žádnou moc, většina potomků se už nevěnuje Bankéřství ani politici, zbývající členové pracují v rodinných bankách. Stejně jako Rockefellerova u které neustále rádi říkají jak plánují naočkovat nás čipy (copak nestačí iphone a android? ;-D), přitom Jay rockefeller chtěl před několika týdny zrušit peněžní podporu od US vlády pro olejářské firmy.

Konspirologové rádi vytvářejí bubáky ze známých jmen a proto ekonomicky zaspali někde na přelomu 19. století, dneska už táhnou po šachové figurce úplně jiní lidé.

0/0
26.5.2011 9:31

edin

Re: Bankéři, zase jste se zesměšnil

Konspirační teoretikové nejen duševně zaspali v 19. století, ale oni vlastně žjí v alternativním vesmíru. Mluví o věcech, které existují jen v jejich hlavách. V normálním životě se s nimi nikdo nebaví, a lidé se jim vysmívají, a proto je jich tolik v této diskusi. Nemají kam jinam jít. Když jeden z nich řekne, že CIA zničila PANAM let nad Lockerbie, tak ostatní okamžitě souhlasí. Tihleti konspirátoři patří do blázince.

0/0
26.5.2011 10:11

edin

Re: Bankéři, zase jste se zesměšnil

Red Uncle Joe, a jemu podobní v této diskusi, anglicky bud vůbec neumí, a nebo velmi špatně. To jim ale nebrání citovat anglické zdroje. Protože anglickému textu nerozumí, říkají často úplné nesmysly. Ovšem jim na přesnosti překladů nezáleží-jsou v této diskusi jen proto, aby dělali propagandu pro své pány v Moskvě.

0/0
26.5.2011 14:32

Poctivý židovský bankéř

k popukání

Keňský neomarxista, který se stal záhadně prezidentem bankrotujících USA společně s krypto-židem, loutkou Rotschildů a premiérem krachující Velké Británie někomu vyhrožují?

Och ano, on ten zlý Kaddáfí totiž neholdoval dluhu. V roce činilo zadlužení Libye cca 3% ke GDP zatímco dvě zbankrotovaná korpo-fašistická imperia měla v roce cca 75% dluhů ke GDP. Ať žije svoboda a demokracie!!!;-D

0/0
25.5.2011 22:22

greenalien

Re: k popukání

Takže to nemělo nic společného s masakrem neozbrojených demonstrantů v Bengází, po němž celá situace eskalovala až v ozbrojené střety a nakonec národní povstání od Zavíji po Tobruk?

0/0
25.5.2011 22:23

jp324

Re: k popukání

porovnáme-li to se situací v Syrii a reakcí na ni, pak evidentně nikoliv...

0/0
25.5.2011 22:33

greenalien

Re: k popukání

V Sýrii už probíhá ozbrojené povstání?

0/0
25.5.2011 22:35

jp324

Re: k popukání

Ne, v Syrii probíhá vraždění demonstrantů po stovkách, které tak rád připisujete Kaddáfímu. Že byste si nevšiml? A reakcí je bububu...

0/0
25.5.2011 22:37

greenalien

Re: k popukání

Takže navrhujete bombardovat policejní stanice nebo...? Jak si takový zásah představujete?

0/0
25.5.2011 22:41

jp324

Re: k popukání

Proč jen policejní stanice? Prezidentův palác, civilní letiště, přístavy a veškeré armádní instalace - jako v Libyi. A klidně by mohli pokračovat s armádními objekty v Saudské Arábii, ti přece zaútočili na neozbrojené demonstranty v Bahrajnu. Tak si takové zásahy představuje Obama a Cameron (a zřejmě i Vy), nikoliv já. Hele, jméno Leho Vám něco říká?

0/0
25.5.2011 22:50

greenalien

Re: k popukání

Hmmm, jenže v Libyi se všechny tyhle objekty bombardují protože fungují jako zázemí pro armádu, která je v konfliktu s jinými ozbrojenými silami. Pokud ji zlomíte, prohraje. Když si představím že by se tohle všechno vybombardovalo v Sýrii, k čemu by to podle vás vedlo? To jako opravdu věříte že by jste tímto způsobem porazil vládu?

0/0
25.5.2011 22:55

jp324

Re: k popukání

tak pro upřesnění: s ozbrojenými bandami! To nezpochybní nikdo! Když si představíte, jakou hrůzu by bombardování způsobilo v Syrii, proč si to nepředstavíte pro Libyi, tam se bombardování zastáváte. A ještě dle Vašeho vyjádření evidentně nevěříte, že se dá tímto způsobem porazit vláda. To je guláš, pane, že? Že už Vás taky moc nebaví obhajovat neobhajitelné? Že už také tušíte, že západ udělal během pár týdnů z kvetoucí země druhý Irák, kde nakonec zemřou desetitisíce lidí tak jako tak...

0/0
25.5.2011 23:05

greenalien

Re: k popukání

Guláš z toho vyrábíte vy, a zjevně záměrně.

1. Jde o to že v Libyi existuje regulérní válečný konflikt. Je možné povstalce podporovat tím, že se zlomí Kadáfího armáda. Tak povstalci zvítězí.

2. V Sýrii regulérní válka neexistuje. Podlamovat její armádu by tudíž bylo naprosto nesmyslné.

0/0
25.5.2011 23:09

jp324

Re: k popukání

1. Nikoliv. Existuje tam boj zoufalé armády proti ozbrojeným bandám. Válečný konflikt tam přineslo NATO, které začalo válčit s libyjskou armádou - pod záminkou ochrany civilistů. CIVILISTŮ - nikoliv ozbrojených bojůvek, o tom rezoluce 1973 nemluvila.

2. V Syrii se páchají vraždy neozbrojených demonstrantů, které v případě Libye byly záminkou pro vyhlášení bezletové zóny - a následně všech již neodsouhlasených zločinů - jako je bombardování infrastruktury a sídla vládce atd. Přesto v Syrii západ nezasáhne. Jak můžete tvrdit, že tedy jde západu o ochranu civilistů? Tak co ten Leho?

0/0
25.5.2011 23:16

greenalien

Re: k popukání

Tak povězte jak by mělo světové společenství postupovat v případě Sýrie. Na tom že vojenská intervence je nesmysl se shodneme, tak nevím v čem je problém. Vy ji nechcete, ale zároveň jsou podle vás státy NATO banda cyniků pokud ji neprovedou. Vždyť to je přeci naprostá schizofrenie.

K vaší otázce, jediný "Leho" kterého jsem našel je Leho Laurine. Evidentně velmi schopný estonský šachový mistr.

0/0
25.5.2011 23:21

Antonín, topič

Re: k popukání

Ano, vojenská intervence je nesmysl, proto by měla v Libyi okamžitě skončit a její strůjci z NATO postaveni před válečný soud.

0/0
26.5.2011 8:55

Antonín, topič

Re: k popukání

V Libyi žádný regulérní válečný konflikt neexistuje. Tam probíhá agrese NATO, která řekne "Kaddáfí se nesmí bránit."

To může nevidět jen totální výmaz.

A kdyby NATO bombardovalo Sýrii, tak by tam byl úplně stejný konflikt, jako ten, který NATO vyvolalo v Libyi.

0/0
26.5.2011 8:54

Biased Joe

Re: k popukání

LOL - takze zlomit armadu ktera chrani 6.000.000 Libyjcu pred Zapadem podporovanou hrstkou teroristu je cilem NATO ?? a ti vyzbrojeni teroristi jsou zbankrotovanym Zapadem vyzbrojovani modernejsimi zbranemi nez ktere meli a maji jit strilet do tech kteri nejsou pro tu osklivou pruhovanou vlajku ? pekne jsi se opet odkopal- ale ani kradez libyjske ropy te od bankrotu neochrani ;-DRv Opravdu si myslis ze zkroucena rezoluce na ochranu civilistu je urcena pro vrazdeni civilistu a bombardovani obytnych ctvrti v jineych nez prozapadnich mestech ? kdepak hochu, patris mezi vrahy a snad se i ty dockas sveho osudoveho vybuchu - zaslouzis si to, i kdyz humanitarne Rv

0/0
26.5.2011 3:05

greenalien

Re: k popukání

Respektive: Mícháte jablka a hrušky. Jednak v Sýrii neexistují frontové linie se kterými by šlo operovat, jednak už kromě té Sýrie je rozjetá akce v Libyi. K nesmyslům o dluhu bych řekl asi tolik že už s tím lze čarovat donekonečna. Mít Libye reálný zahraniční dluh tak lze naopak prohlásit že v Libyi probíhá intervence protože se tím vymáhají dluhy atd. Takovéhle konspirační teorie lze tvořit donekonečna.

0/0
25.5.2011 22:40

Biased Joe

Re: k popukání

v Libyi zadna frontova linie neexistovala. Kaddafiho armada stala pred Benghazi a prave "no mercy" pri nabidce amnestie tem kteri se vzdaji behem 48 hodin pouzil Obomba k agresi protoze to "vypadalo hrozive a hrozily velike ztraty na zivotech" Rv  V prvnich tydnech Obomba mnohokrat verejne prohlasil ze "rebelove" maji 1500 ( TISIC PETSET ) vrazednych bojovniku a ze MUSI vycvicit dalsi - takze si sve lzi o bojovych liniich nechej od cesty Rv a Syrie ? par tisic teracu vyzbrojenych Americanama strilelo do policajtu kterym Assad v zacatcich nepokoju naridil nemit zbrane - teroristi je meli stejne jako americke penize a zastrelili pres 100 policajtu...takze ted se cisti od zapadni podvratne soldatesky a je to tak spravne - kazdy zapadni terorista musi viset na laufu tanku aby byl konecne klid

0/0
26.5.2011 3:11

Antonín, topič

Re: k popukání

Začínáš vařit z vody, hochu.

0/0
26.5.2011 8:57

Jeffy

Re: k popukání

Jestli neomarxista znamená středopravicový republikán, tak ano, tím Obama je, protože narozdíl od tebe si přečtu zákony jenž Obamova administrativa vydává a pak ho zařadím.

0/0
26.5.2011 9:11

Jeffy

Re: k popukání

Jo a jak by marxista mohl vládnout korporátně fašistickému státu? Máš v hlavě piliny a nevíš co ani jeden z pojmů znamená. Jo a ty tvoje rotschildy by ti dneska s prstem v nose přeplatil i ČEZ, nemluvě o stonásobně větších AIG, Goldman Sachs, Morgan Stanley a další, ale o těch ti Alex Jones nepovídá co?

0/0
26.5.2011 9:19

modrá straka kradačka

Rusákům a Číně už se začná nelíbit, že NATO

porušuje usnesení RB OSN č.1970 a 1973, na základě kterého začala agrese proti Libyii. Dobře jim tak, mohli to vetovat hned při hlasování v OSN!

0/0
25.5.2011 21:47

greenalien

Re: Rusákům a Číně už se začná nelíbit, že NATO

Zpráva z Reuters 20:05: Rusko říká že chce aby Kadáfí odešel, ale pouze skrze politický přechod, nikoliv skrze "lov," jak uvedl ruský velvyslanec ve Francii. "Rusko nechce aby Kadáfí setrval u moci," řekl Orlov, "spáchal zločiny, a za ně musí nést zodpovědnost, ale chceme aby se všechny strany zapojily do politického přechodného procesu."

0/0
25.5.2011 22:14

Gemars E. Rommel

Reformy

"Podpora demokratických reforem" To tam ti lidi tak potřebujou. My to tu máme taky a jak sme dopadli.

0/0
25.5.2011 20:33

Ardan

Tak nevím.

Tak nějak nevím jak si to chlapci představují. V Lybii to vypuklo cca v březnu na plné pecky, a pomalu je konec května, a výsledek je velká nula. Akorát jalové kecy. V Afganistánu jsou už pomalu deset let a výsledek zatím taky někde v říši snů.

0/0
25.5.2011 18:30

greenalien

Re: Tak nevím.

Ono by to šlo ukončit rychleji, třeba výcvikem a výzbrojí pro povstalce, ale to by bylo zase řevu...

0/0
25.5.2011 20:12

modrá straka kradačka

Re: Tak nevím.

Myslíš, že by vlastenci začali místo vertikálně, střílet z těch kalašů i horizontálně.A dokonce i mimo záběry kamer CNN??

0/0
25.5.2011 21:49

jp324

Re: Tak nevím.

V Libyi je pochopitelně všeobecná branná povinnost a všichni zdraví chlapi si základní vojenskou službu museli už odbýt. I ti, ze kterých se dneska stali povstalci. Takže výcvikem to asi nebude, že?

0/0
25.5.2011 22:35

greenalien

Re: Tak nevím.

Vojenský výcvik měli i členové lidových milicí, přesto by jste je asi proti armádě nenasadil, že.

0/0
25.5.2011 22:43

jp324

Re: Tak nevím.

Vím, že jste viděl záběry povstalců z východní Libye. Vím, že tedy víte, o jakou věkovou kategorii se v případě povstalců převážně jedná. Tak proč sem taháte obtloustlé tatíky z lidových milici? Zase ta demagogie? Jako obvykle?

Ostatně, výhody organizované armády NATO velmi úspěšně eliminovalo, vojáci si nemohou dovolit nasednout ani na náklaďák, aby je naši chrabří hoši hned nepopravili. To už by pravděpodobně zvládly i ty lidové milice. Něco asi není tak, jak Vám nakukali, že?

0/0
25.5.2011 22:54

greenalien

Re: Tak nevím.

Podívejte, tihle lidé klidně nemuseli být na vojně vůbec, nebo tam třeba byli před pěti lety. V současnosti má Libyjská armáda pouhých 25 000 branců. Není to trochu málo na tolik mladých lidí? Každopádně bojují proti lidem kteří se bojem živí, ať už profesionálním vojákům anebo žoldákům, takovým se logicky nemohou výcvikem vyrovnat.

0/0
25.5.2011 23:00

jp324

Re: Tak nevím.

Opět demagogie. Žoldáci a profesionálové, cha! Libye nemá profesionální armádu, jako my, má lidovou armádu a takovým propagandistickým oficiálním názvem, z paměti ho přesně citovat neumím. Nevím, kde jste vzal údaje o brancích a nemám chuť běhat po netu a googlovat. Ale branná povinnost v Libyi existuje tak, jako existovala v ČSSR, takže těm Vašim počtům branců nevěřím. A na cvičení tam kluci chodí snad každý rok, rozhodně častěji, než u nás. Ale to už si jen hrajeme. Kluci nad 20-21 tam ovládat zbraně umějí, vojenský výcvik mají. Zbraně rebelové dostali - to je další šílenost a zločin, vyzbrojovat přes hranice skupiny občanů nějakého státu - a nedaří se. Že by té své věci zas až tolik nevěřili?

0/0
25.5.2011 23:11

greenalien

Re: Tak nevím.

1. Kadáfího propaganda a jeho fandové na idnesu sami potvrdili že povstalci získali zbraně z vojenských skladů, nechápu tedy proč mluvíte o tom že byli vyzbrojováni přes hranice.

2. Profesionálové v Libyi dozajista existují, úplně stejně jako existovali v naši lidové armádě. Zcela standartně tvoří polovinu stavu, vedou se pod kolonkou "dobrovolníci." Nějak si nedokážu představit vaši vizi arnády kde se každý rok obmění komplet celý počet vojáků.

3. V Ćeskoslovensku rovněž fungovala branná povinnost, branci rovněž chodili na cvičení, přesto, povězte, kdyby jste jim rozdal lehké ruční zbraně, dokázali by obstát proti armádě? To je totiž jádro pudla, všechny ty důvody proč by to nešlo jsou přesně ty důvody proč se v Libyi postupuje tak pomalu.

0/0
25.5.2011 23:16

jp324

Re: Tak nevím.

1. Ano, z počátku z vojenských skladů. Později - a to nezpochybňuje nikdo, ani buřtík se tu neodvážil - je dostali přes Egypt od Kataru. Proto mluvím o vyzbrojování přes hranice. Proč to chcete zpochybňovat? Vždyť byste musel lhát!

2. Tak to tedy víte o lidové armádě houby. Před revolucí měla česká armáda cca 200 k příslušníků, stálí vojáci - důstojníci a praporčíci rozhodně netvořili polovinu. Dobrovolníky lidová armáda neměla.

3. Proboha, přece úkolem a zmocněním NATO nebylo vyhrát rebelům občanskou válku, ale ochránit CIVILISTY před armádou! Tu válku jsme tam my pomohli vyvolat a teď ji ďábelsky živíme. Zločinně!

4. A jak si to představujete dál? Až rebelové zvítězí? Bude je NATO také bombardovat, až začnou popravovat a vraždit přívržence Jamahírie? Těch je určitě více než polovina obyvatel.

No nic. Jdu spát. Já vím, že to s Vámi nemá cenu, jen jsem si tak trošku procvičoval prsty...

0/0
25.5.2011 23:23

greenalien

Re: Tak nevím.

1. Jako největší důkaz zlotřilého vyzbrojování povstalců tu někdo triumfálně ukazoval FN-FAL...což je zbraň která se vyráběla po milionech a Kadáfí sám s ní vyzbrojoval Islámskou legii. Nemyslím si že by to byl nějaký velký důkaz, krom toho co jsem slyšel tak NATO v současnosti zadržuje dodávky zbraní které by měly být určeny povstalcům.

2. Přiznám se že o ní toho tolik nevím, nicméně myslím že můj argument byl zcela legitimní. Když vezmete bývalé brance a povstavíte je proti klasické armádě, přičemž jsou vyzbrojeni jen lehkými zbraněmi, má to smysl? To je to o čem jsem psal u svého prvního příspěvku a o co tu jde. Všechno ostatní je jen nabalená vata.

0/0
25.5.2011 23:37

Vilda07

Demokracie

Jestli tam chcou demokracii nebo jinej rezim by se mrli sami Libyjci co jim do toho maj kecat,a proc by mela bejt vsude demokracie,klidne by mohli zvolit krale i u nas. :-)

0/0
25.5.2011 17:51

bezdůvodně_smazaný_popáté

hrozili Obama a Cameron v Londýně

já taky umím hrozit, třeba na metalovým koncertě;-)

0/0
25.5.2011 17:45

Najdete na iDNES.cz