Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Cítím čerstvý vítr změny, velebil Usáma před smrtí arabské revoluce

Usáma bin Ládin natočil před svou smrtí zvukový vzkaz, v němž velebil vlnu revolucí valící se arabským světem. Šéf teroristické sítě al-Káida v něm předpověděl, že se protesty rozšíří po celém regionu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Noli tangere circulos meos

CIA a FBI by v prve rade mely studovat Birth certificate

Obamy bin Lying ;-D

http://www.prisonplanet.com/birther-bombshell-corsi-to-release-evidence-proving-obama-certificate-a-fraudulent-composite.html

jinak blahopreji k nove episode na tema Bin Laden ;-D

0/0
19.5.2011 13:50

Plác

Polepšete se nebo se vrátím k Červené Karkulce

Každý den se těším na další díl mé oblíbené pohádky o Usámovi bin Ládinovi. Ale díly mi připadají kratší a kratší. Mám-li být upřímný, jsem trochu zklamán.

0/0
19.5.2011 13:47

Poctivý židovský bankéř

Re: Polepšete se nebo se vrátím k Červené Karkulce

R^;-D

0/0
19.5.2011 13:49

FreeBird

Citim vitr zmeny....

...a ta zmena se jmenovala Blackhawk.  ;-D

0/0
19.5.2011 13:17

brekebrekeke

Re: Citim vitr zmeny....

R^;-D

0/0
19.5.2011 13:17

brekebrekeke

nevim, co resite, cesi

Rv zase tak moc vas to nezasahuje na ro, jak moc a v jakem poctu se zastavate teroristu ;-€ Rv

0/0
19.5.2011 13:19

brekebrekeke

Re: nevim, co resite, cesi

to melo byt nove vlakno, srry

0/0
19.5.2011 13:19

milivicak

Re: nevim, co resite, cesi

Teroristů? Tady se někdo zastává cizích okupantů, cizích letadel a cizích bomb nad Afrikou? Ne, takového teroru se tady nikdo nezastává.

0/0
19.5.2011 13:24

brekebrekeke

Re: nevim, co resite, cesi

Rv zastavas se sajf adila, ladena, al-qaedy a zastavas se teroristu, kteri zabiji kohokoliv. lidksy zivot, prace, vybudovane hodnoty pro ne nejsou nic ;-€ Rv

0/0
19.5.2011 13:35

milivicak

Re: nevim, co resite, cesi

Vůbec ne, naopak. S terorem zásadně nesouhalsím. Je špatné bombardovat cizí města, je špatné posílat armádu vraždit do cizích zemí, je špatné ostatním diktovat svojí představu světa. S tím se souhlasit ani nedá a rozhodně se nikoho takového nezastávám. Kdo podniká agresi proti jiným, měl by být souzen a odsouzen. Nikdo, kdo útočí na jiné by se neměl divit, když se napadený brání, jak umí, jedno, je-li to jen útočník někde v parku, nebo prezident nějaké zadlužené rádo-by mocnosti.

0/0
19.5.2011 13:46

Sharpe

Re: nevim, co resite, cesi

No kazdy si hajite tu svoji stranu, takze oba mate pravdu. To je stejne jako ty debaty o odboji proti komunismu, nebo nacismu. zalezi na ktere strane clovek je

0/0
20.5.2011 0:57

brekebrekeke

to byl pruvan od rotoru, osamo

:-P

0/0
19.5.2011 13:16

Poctivý židovský bankéř

:)

Probíráme se donedávna přísně tajnými komunistickými a nacistickými archivy, a říkáme si: aha, takhle to tedy bylo! Tohle a tohle zinscenovali vlastně docela primitivně, a lidé jim to baštili navzdory absurditě celé věci. A spolupracovali na tom s nimi - vědomě! - ti, o nichž bychom to nikdy neřekli, intelektuální elity, spisovatelé, umělci.Kroutíme hlavami, divíme se a připadáme si proti těm minulým podvedeným nesmírně poučení, chytří a nepolapitelní. Nám by se něco takového přece stát nemohlo. Opravdu ne?

0/0
19.5.2011 13:14

Noli tangere circulos meos

Re: :)

presne tak, fabrikovane procesy na zaklade krivych obvineni atd. cesti pro ami brzy zapomeli na Miladu Horakovou ;-D

0/0
19.5.2011 13:52

milivicak

nerozumim....

Nějak se v tom přestávám orientovat. V úterý se tady psalo, že ten ošklivý a zlý diktátor Kaddáfí platil studentům vládní stipendia na zahraníčních školách (pochvala redakci za článek, sám jsem netušil, že je Kaddáfí tak osvícený člověk a dbá o vzdělání svého lidu), dnes zase se píše, že zloduch a nepřítel USA  Usáma velebil demokratické revoluce v arabském světě, které svým bombardováním podporují i ty USA a Evropa, táhnou tedy za jeden provaz...... Kdo je tedy ten nepřítel, diktátor, zloduch? Kdy a koho mám chápat jako hodného starého pána a kdy jako lotra, kterého je nutné zastřelit i neozbrojeného? Dékuji za odpověď bez nadávek a vulgarismů.

0/0
19.5.2011 11:18

greenalien

Re: nerozumim....

To že Usáma podporuje tyto revoluce nic nemění ani na revolucích, ani na Usámovi. Je to asi jako když se nacisté tvářili že podporují ukrajinské vlastence.

0/0
19.5.2011 11:24

greenalien

Re: nerozumim....

Samozřejmě s tím rozdílem že tentokráte je Al Káida jen takový pes co se žene za vozem.

0/0
19.5.2011 11:30

milivicak

Re: nerozumim....

Děkuji za odpověď. Ale není to tedy tak, že ten Usláma velebí to samé, co podporuje také USA a Evropa bombardováním Libye, tedy zase toho zloducha, co platí stipendia studentům v zahraničí? Táhne tedy ten arcizloduch za jeden provaz s USA a Evropou, nebo ne, když všichni chtějí to samé?

0/0
19.5.2011 11:51

greenalien

Re: nerozumim....

Netáhnou za jeden provaz. Al Zawahírí už vydal fatwu proti NATO, a prohlásil že Al Káida má bojovat jak proti Kadáfímu, tak proti západním státům které se v Libyi angažují. Zkusme se ale podívat na to, co plánují jednotliví vyjmenovaní poté, co bude Kadáfí svržen. V současnosti mají společného nepřítele, logicky ale budou chtít Al Káida a Evropa v konečném důsledku něco naprosto rozdílného. Al Káida chce islámský stát, Evropa chce moderní demokratický stát. Vidím to ale optimisticky, mluví se o tom že kaidistů jsou maximálně stovky, a nevěřím že by s takovým počtem lidí byl kdokoliv schopný nějak výrazně ovlivňovat dění kdekoliv. Z podstaty té sítě to prostě nejde, teroristická organizace nemůže být masovou záležitostí.

0/0
19.5.2011 12:08

milivicak

Re: nerozumim....

"V současnosti mají společného nepřítele" - ale za jeden provaz netáhnou, už to chápu, ano, dospějí ke společně chtěnému svržení toho vrtošivého staříka a pak buď bude po našem, tedy po Americku a Evropsku, nebo to tam zase vybombardujeme. Prostě, milý suveréní, africký státe, buď zavedete pořádky jaké se líbí nám, nebo dostanete bombama po hlavičkách. Aha, děkuji za vysvětlení.

0/0
19.5.2011 12:15

greenalien

Re: nerozumim....

1. Nechápu proč mluvíte o tom že to "tam zase vybombardujeme," či jak to vyplývá z mých příspěvků.

2.Argumentovat suverenitou v případě Libye je opravdu nešťastné, Kadáfí nejenom že prováděl teroristické útoky po celém světě, ale také vedl války se sousedy. Suverenita ho nikdy netrápila, nemůže tedy očekávat že ho bude v tomto ohledu brát někdo vážně.

0/0
19.5.2011 12:26

milivicak

Re: nerozumim....

Kaddáfí jistě prováděl teroristické útoky po celém světě,to hodný stařík nedělá a měl by být za to souzen a odsouzen. Podle stejného modelu by ale měl být tedy souzen a odsouzen každý, kdo posílá svoje vojáky na cízí bojiště, když vezmeme mír po Druhé válce jako tlustou čáru, prosím, který stát nejčastěji posílal své vojáky vraždit do jiných zemí, nějak se nemohu upamatovat, myslím že to bylo Korea, Vietnam..... Teď už vážně nevím.....

0/0
19.5.2011 12:37

greenalien

Re: nerozumim....

On je trošku rozdíl, jestli pošlu vojáky zabíjet ozbrojené lidi, anebo jestli nechám odpálit zcela nezúčastněné civilisty v letadle, na diskotéce. Já jsem pouze upozorňoval na absurditu věci, kdy se člověk který suverenitu ostatních zemí soutstavně porušoval nyní zaštiťuje suverenitou.

0/0
19.5.2011 12:44

milivicak

Re: nerozumim....

Pak je ještě ale také rozdíl v tom, kam a proč tam ty vojáky posíláte a máte-li vůbec morální právo posílat svoje vojáky někam za hranice... A otázkou také je, jestli se ti "ozbrojení lidé" neozbrojili právě pro to, že jste tam ty vojáky poslal, přece když bombardujete cizí města nemůžete čekat, že se všichni zachovají jako jistý malý národ v Evropě v minulém století a opustí svoje hranice a nechají se bez boje okupovat. Někteří prostě mají vůli se bránit. A mají na to i právo.

0/0
19.5.2011 12:56

Antoninus

Re: nerozumim....

Dost pochybuji že Bin Ládin myslel "demokratické" revoluce. Zatímco západ vidí v těchto revolucích snahu po svobodě tak Bin Ládin v tom vidím oslabení autokratických režimů které držely zkrátka mnoho radikálních muslimů. Třeba Mubarak měl dobré vztahy s Izraelem to se po revoluci asi změní. Bin Ládin v těchto revolucích vidí především příležitost která tam je, to že se povstalci tváří "demokraticky" neznamená že jimi jsou. Vzhledem k povaze Islámu by se povstalci museli své víry vzdát pokud by chtěl být "demokraty", což asi neudělají zvláště když na většině záběrů z bojů (z povstalecké strany) je jasně slyšet neustále "Allah Akbar".

Opravdu tedy USA či NATO netáhnou za stejný provaz s Bin Ládinem, pouze Bin Ládin lépe odhadnul povahu a důsledky těchto revolucí.

0/0
19.5.2011 12:18

milivicak

Re: nerozumim....

Děkuji za plodnou debatu, otevřel jste mé zaslepené oči. Mohl bych se sice ješte zeptat, kdo vlastně určuje, co je "demokratická" revoluce a co je nějakému "západu" do toho, jak se žije v jiné, suveréní zemi (tedy, ti islamisté jsou opravdu zákeřní a mají chuť se roztahovat, ale když v USA nebo Francii odborářští demonstranti demolují ulice a policie proti nim zasáhne, také na jejich ochranu startují ze saharského písku letadla a bombardují naše města aby rebeli podpořili? - Ne, to nemyslím vážně, vím, že oni by to nikdy neudělali.) a kdo určí, že to není "demokratická" revoluce ale strašlivý teror a je třeba tam vyházet pár tun bomb. Ale nezeptám se, je to mimo obsah článku a nechci být smazán.

0/0
19.5.2011 12:30

greenalien

Re: nerozumim....

A moje babička třeba často říká "zaplať pánbůh," myslíte, že je to klerofašistka? Aláh Akbar křičí když se jim narodí dítě nebo když stihnou vlak. Jo a ještě mají vousy.

0/0
19.5.2011 12:32

Kwak Kwakovič

Re: nerozumim....

Když stihnou vlak říkají: Hamdu-li-Allah:-)

0/0
19.5.2011 12:38

Sharpe

Re: nerozumim....

Iransky sach take poslal masy studentu za statni penize na zahranicni university a vetsina z nich podporovala jeho svrzeni

0/0
19.5.2011 12:23

milivicak

Re: nerozumim....

To je dobře, že ho chtěli svrhnout, teď už si v zahraničí zastudují jen za své.

0/0
19.5.2011 12:31

Lojzino

Usáma bin Ládin

natočil před svou smrtí zvukový vzkaz, v němž velebil vlnu revolucí valící se arabským světem. Šéf teroristické sítě al-Káida v něm předpověděl, že se protesty rozšíří po celém regionu a US army s NATO mi v tom pomůžou.Oni budou ti,co po mě převezmou veslo a budou podporovat vlnu tzv revolucí po celém Arabském světě.Oni budou útočit na legální vlády jiných států jako je Libye. !!!

0/0
19.5.2011 11:10

2Alien.cz

USA jsou jen výmyslem komunistů, nikdy neexistovaly,

bolševik nás jen potřebuje držet v permanentní hrůze - ovčané, bděte !!;-D

0/0
19.5.2011 10:34

Poctivý židovský bankéř

Re: USA jsou jen výmyslem komunistů, nikdy neexistovaly,

Nebuď  trapný.

0/0
19.5.2011 10:41

Poctivý židovský bankéř

Milášku, máme tu další šlánešek u Ušámkovi:D

0/0
19.5.2011 10:20

Amanita phalloides erectus

Re: Milášku, máme tu další šlánešek u Ušámkovi:D

ošklivý amíčci žabili Ušámka. Zkažili Ušámka. Měli ho šníst zaživa.

0/0
19.5.2011 11:35

Stříhali dohola velikou holčičku

Vítr změn

byl ve skutečnosti poryv vzduchu od vrtulí amerických helikoptér, letících ho navštívit :-)

0/0
19.5.2011 10:12

navsteva rozslapne socialistu

Tak to citil dost spatne, tak jako ze se blizi jeho konec

protoze se predevsim hrouti islam jako takovy. Ekonomicka prosperita a blahobyt jsou spojeny jen a pouze s demokracii. A Demokracii nelze spojit s jakoukoliv verzi islamu. Takze pokud se bouri ulice kvuli pupkum, tak nakonec smete i islam.

0/0
19.5.2011 9:58

FreeBird

Re: Tak to citil dost spatne, tak jako ze se blizi jeho konec

R^R^

0/0
19.5.2011 10:09

HaPe

Re: Tak to citil dost spatne, tak jako ze se blizi jeho konec

Doporučoval bych strčit si oba ty palečky někam, kde na ně nebude tolik vidět. Napsat, že se hroutí islám, to může jen opravdový bobeček! Možná by stačilo podívat se na počty příznivců toho kterého náboženství a jejich vývoj v čase. Možná by stálo zato povšimnout si, že třeba toho 911 se za islám neobětovali nějací primitivové nebo zaplacení chudáci, ale vzdělaní muslimové, část z nich volně pobývající ve svobodných zemích, kde jim nechybělo vůbec nic. Ale no jo, když ono je tak lákavé, primitívně nadávat a odsuzovat, nic nevědět a přitom doufat, že patříme k té elitě, že?

0/0
19.5.2011 10:30

opinen

Re: Tak to citil dost spatne, tak jako ze se blizi jeho konec

Naprostý souhlas dejme tomu že se hroutí islámský terorismus.Omlouvam se že mi ve větě chybějí čárky zkrátka porucha.

0/0
19.5.2011 11:12

Opričnik

Ať žije konzistence názorů.

Čerstvý vítr změny by to byl kdyby padly prohnilé a protilidové sionisticko-imperialistické režimy v Tunisu, Alžírsku, Maroku, Egyptě, Saudské Arábii, Jemenu a Iráku.

Jak začně jít o pokrokové režimy v Libyi, Sýrii a Íránu, tak je to jasný terorismus a dílo CIA a Mossadu.

:-)

0/0
19.5.2011 9:41

habit-.!..

... a zatím to byl vítr od helikoptéry...

0/0
19.5.2011 9:17

habit-.!..

Re: ... a zatím to byl vítr od helikoptéry...

... sorry, omlouvám se za plagiát, tak to dopadá, když člověk nepřečte příspěvky níž a rovnou sem plácne, co ho zrovna napadne...:-)

0/0
19.5.2011 9:20

Moggs

To už je starý,

al-Kaida chtěla autokraty svrhnout už od začátku. To, že se to daří mírumilovně (až na Libyi, ale ani tam nemají radikálové takové šance) leze al-Kaidě krkem.

0/0
19.5.2011 9:15

kossacek

Ať si dělají co chtějí - ale u nich..

To každý ví, že se dostávaj do čela arabskejch států extrémisti. Jen západ nevím proč najednou dělá, že diktátory, kteří tam vládli někdy i desetiletí vlastně vůbec nepodporoval a revoluce vítá. Na druhou stranu je uplatňování islámu cestou k ekonomické bídě, takže to zas tak špatný neni. Akorát musíme zajistit, aby se nemohli nahrnovat k nám a nechat je s Aláhem v klidu pochcípat hlady.

0/0
19.5.2011 8:45

HaPe

Re: Ať si dělají co chtějí - ale u nich..

V první části souhlasím, na druhou stranu se ovšem šeredně mýlíš! Pokud se ti extrémisté opravdu uchytí, tak na západě přežijí tak leda cyklisté :-). Jinými slovy, takový vývoj by ekonomickou bídu přinesl, to ano, ale státům nemajícím vlastní zdroje ropy. A to většina arabských států není...

0/0
19.5.2011 9:00

jural

Re: Ať si dělají co chtějí - ale u nich..

Mame jeste jadro. Zadny problem. Tedy pokud nas Nemci a zeleni uzitecni idioti nenazenou do naruce rucnikaru a Gazputina.

0/0
19.5.2011 9:03

briza

Re: Ať si dělají co chtějí - ale u nich..

Objem energie vyrabeny momentalne z jadra je celkem prd oproti tomu kolik energie denne vyrobime z fosilnich paliv (v elektrarnach i spalovacich motorech aut). A stavba novych jadernych elektraren je na roky (nehlede na zname zasoby uranu).

0/0
19.5.2011 9:25

HaPe

Re: Ať si dělají co chtějí - ale u nich..

Jádro?

A k čemu nám bude? Abychom nemuseli vypnout prázdnou ledničku? Nebo si posvítili nad prázdným stolem? Nebo snad umíte z jádra vyrobit hnojiva? Umělé hmoty? Palivo do automobilu? Či alespoň do traktorů?

0/0
19.5.2011 9:29

briza

Re: Ať si dělají co chtějí - ale u nich..

Nejsem si jisty nakolik jsou ropne staty sobestacne ve vyrobe potravin (notabene bez zapadnich technologii). Ale my bychom to odnesli kazdopadne a dost zasadnim zpusobem.

0/0
19.5.2011 9:35

Najdete na iDNES.cz