Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Muslimské matky uškrtily dcery, které se v Indii provdaly za hinduisty

Dvě muslimské matky z města Bághpat na severu Indie zaškrtily své dcery za to, že se provdaly za hinduisty, a tak zneuctily své rodiny. Za takzvanou vraždu ze cti budou zřejmě čelit trestu smrti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mallinali

Inu

Jo, muslimská láska a tolerance, každý den se dá přehazovat vidlema...poslední dobou prakticky nezabíjí z náboženských důvodů nikdo jinej, ale tak hlavně že jsme tolerantní, chraň bůh urazit nečí city...:-P

0/0
16.5.2011 12:01

Dojemne

to mate za to.... ze verite... vubec v neco!

0/0
15.5.2011 19:53

Big-M

Re: to mate za to.... ze verite... vubec v neco!

a kdo věří sám v sebe, tak se holt zasamouškrtí :-)

0/0
15.5.2011 20:14

vidocqcz

hm

Tolik hlásaná tolerance islámu. Jo ...

0/0
15.5.2011 18:05

VentreSaintGris_X6

Re: hm

Za svobodnou volbu víry-trest smrti, za svobodnou volbu partnera-trest smrti, za urážku islámu-trest smrti, za "západní způsob života"-trest smrti atd. Ale multikulti úchylové tu stejně budou plkat tuhle provařenou matru o "náboženství míru", které založil pedofilní bandita a vrah Mohamed...

0/0
15.5.2011 19:21

_m-

Re: hm

A ty si myslíš, že to je to co hlásá islám???????

0/0
15.5.2011 19:57

VentreSaintGris_X6

Re: hm

A myslíš si, že je normální následovat a nekriticky uctívat  banditu, vraha a pedofila? A ano, samozřejmě že to hlásá přímo ze své věroučné (posvátné) dogmatiky. Za odpadnutí od islámu je trest smrti s tím, že muslimem se člověk rodí a žádný výběr nemá. Za vtah muslimky s nemuslimem je trest smrti (pro oba). Pikantní v této souvislosti je, že muslim si nemuslimku vzít může, ale musí jí následně přivést (donutit..) přijmout islám. Takže je zde přímo zakotvena nejen tato nenávist a netolerance k jiným vyznáním, ale i diskriminace.

0/0
15.5.2011 20:10

Mallinali

Re: hm

Přečti si Korán, např. verše 9:5, 4:34 atd., pak se mrkni kdo má v naprosto totální většině na svědomí vraždění z náboženských důvodů a....a nedělej ze sebe už trubku ;-).

0/0
16.5.2011 11:50

_m-

Re: hm

Máte na mysli minulý týden, nebo celou historii lidstva. Protože to by se asi křesťanům nelíbilo.....Rv

0/0
16.5.2011 12:45

opinen

Re: hm

Vy asi nevíte,že Mohamed odsuzoval podřadné postavení žen v arabské společnosti.Pokud jde o tento čin,nevím,jestli se stal,kdo jej spáchal,pouze vím,co napsal IDnes,o jehož objektivitě mám své pochybnosti.Nejsem islamista,ale islamofobie některých novinářů a zdejších pisatelů je už trapná a nikam nevede.Ano islám musí projít reformou,je v něm hodně fanatiků,ti jsou ,ale v každé víře,i v hinduismu,akorát,že o nich není slyšet,protože nemají ropu,na rozdíl od Arabů.Ještě by mě zajímalo,proč tolik nebrojíte proti islámským fundamentalistům v rusko-čečenské válce.Náboženští fanatici jsou všude,a jsou nebezpeční,ale ať se píše o všech,nejen o muslimských.

0/0
15.5.2011 21:25

captain cook

Re: hm

Odsuzuji veskery nabozensky fanatismus a zlociny jeho jmenem spachane bez ohledu jestli se jedna o krestany, hinduisty, muslimy, zidy nebo treba vzyvatele fialovych jesteru.

0/0
16.5.2011 7:54

anti-multi

Re: hm

Ja ostre odsuzuji islamske fundamentalisty v rusko-cecenske valce. A jen tak na okraj taky odsuzuji islam jako zavadnou ideologii.

0/0
16.5.2011 8:55

opinen

Re: hm

Podle mě je rozdíl mezi islámem a islámským fundamentalismem,i.f. je bezesporu závadný,ale nedomnívam se,že,co muslim,to fundamentalista,kritika islámu jako takového mě nevadí,ale názor,že Mohamed byl vrah,je nesmysl,ano byl to válečník,ale doba,v níž žil byla drsná,nemám problém souhlasit s tím,že islám a tolerance nejdou ruku v ruce,ale,to,že se islám zvrhl v ono netolerantní náboženství,a zdaleka to není problém všech muslimů,není vina Mohameda,který musel bojovat proti těm,kteří chtěli zachovat podřadné postavení žen v arabském světě,že tento problém u Arabů přetrvává je fakt,ale to je spíše mentalitou asijských národů.Nebo si myslíte,že arabští nemuslimové jsou tolerantní?Aby bylo jasno,jsem odpůrce multi-kulti a nechci,aby Evropa se stala islámskou,islám není pro Evropany,ale to ještě neznamená,že jej máme právo odsuzovat,kritizovat ano,ale odsuzování a kritika je rozdíl. Pokud jde o islámský terorismus skončí na smetišti dějin stejně jako bolševismus a nacismus.

0/0
16.5.2011 10:14

Mallinali

Re: hm

Mohamed byl lupič, přepadával karavany, vraždil židy (Chajbar), prznil malou holku...to prostě není prorok, kterého se dá následovat bez následků na psychice. A když se mrkneš do toho dokonalého a neměnného Koránu, je to tam plný nenávisti, návodů na vraždění, ponižování a bití žen atd. Fakt si to stačí vzít do ruky. Samozřejmě že všichni nejsou zlí, to nikdo netvrdí, ale islám tvoří skvělé podhoubí pro násilí i zaostalost, sexuální frustrovanost...a z toho to všechno vyplývá. Stačí se mrknout, kdo má na svědomí naprostou většínu náboženského vraždění ve světě. Mimo islám může člověk v poslední době zaznamenat snad jen jedno zabití hinduistického otce, který zavraždil dceru za zásnuby s křesťanem. Toť prakticky vše.

0/0
16.5.2011 11:58

opinen

Re: hm

Já netvrdim,že Korán je dokonalý,možná,že Mohamed byl krutý,ale taková byla i doba,v níž žil,ale on také,údajně,prohlásil:"jak může být považována za podřadnou ta,která rodí krále",nevím,jaké jsou důkazy o jeho pedofilii,je možné,že má na svých rukou i krev Židů,ale 7.století bylo dobou krutých válek a slušně se ani nechovali všichni Židé,fanatici jsou všude,i mezi Židy,tím nechci popřít holocaust a zločinnost tohoto procesu.Souhlasím s tím,že nejvíce vražd z náboženského důvodu spáchali muslimové,ale pokud jde o vraždy v rámci jiných náboženstvích,neviděl bych to tak růžově.Jednou jsi mi napsal,že na mě příroda šetřila,když jsem tvrdil,že islám nenavádí k zabíjení jinověrců,dobrá jsou v Koránu takové stati,ale ty jsou i ve Starém zákoně,kde prorok Samuel vyzývá k vyvraždění Amalekitů,svého času se"vyznamenali" i křesťané,je fakt,že křesťané tyto hrůzy mají za sebou,možná, v Irsku se vraždili do nedávna.

0/0
16.5.2011 12:38

_m-

Re: hm

Prznil malou holku?????  Četls nebo viděl Romea a Julii? "Již mladší dívky byly šťastnými matkami" říká matka 14leté Julii když ji přemlouvá k svatbě? A to to Shakespeare napsal o pár let později.

0/0
16.5.2011 12:43

opinen

Re: hm

Pokud jde o vztahy mezi muslimy a Židy,byli to muslimové,kdo přijal Židy,kteří byli v době středověku vyháněni ze Španělska tamními fanatickými katolíky,byli to islámští Maurové,kdo má zásluhu na vyspělé kultuře raně středověkého Španělska.Můžeš mě odpovědět,že je to historie,ale vztah mezi minulostí a současností nelze popřít.Tvrdíš,že nikdo neříká,že všichni muslimové jsou zlí,možná,že to neříkáš ty,ale někteří jiní ano.Já nejsem věřící ani žádný bojovný ateista,jsem ostře proti jakémukoliv zatracování a nebo naopak vynášení do nebe,pokud bych si měl vybrat nějaké náboženství,možná bych se rozhodl pro buddhismus,tím,ale neříkám,že je to bezchyná víra.

0/0
16.5.2011 12:51

anti-multi

Re: hm

Mate pravdu, ze v sedmem stoleti bylo nasili vsude a Mohamed byl produkt sve doby. To vsak neomlouva nekriticke uctivani proroka z hlediska dnesni moralky. Jeho zlociny jsou podrobne zaznamenane v hadisech a presto je muslimy povazovany za nejvyssi priklad a jakakoliv kritika se tvrde tresta.  Dodavam jeste, ze Jezis, ktery zil o sest stoleti drive se nasilim nenakazil ackoliv doba za jeho zivota byla zrovna tak tvrda. Takze zadne omluvy pro Mohameda a take pro islam, ktery stoji na jeho vymyslech. Ostatne vsechna nabozenstvi jsou lidske vymysly - rozdil je pouze ve stupnich oblbovani davu.

0/0
17.5.2011 6:49

opinen

Re: hm

Já také nehájim fanatiky,já jen tvrdím,že fanatici jsou v každém náboženství,v islámu zřejmě nejvíce,ale pokud budeme mluvit o náboženských zločinech,tak si vezměte inkvizici,krutost Španělů,kteří mj. vyháněli Židy z Pyrenejského poloostrova,tyto Židy pak přijali muslimové,zajímate-li se o historii,tak víte,že v době islámských Maurů bylo Španělsko na vysoké kulturní úrovni.Pokud srovnávate Ježiše a Mohameda,nejde jen o to,kdy žili,ale kde žili,křesťanský prorok žil v Palestině,která byla pod správou kulturního Říma,prorok islámu žil v barbarské Arábii.Navíc Ježiš kritizoval krutosti židovského náboženství,za což zaplatil životem.Pokud chcete kritizovat náboženství,tak všechna,je-li nějaké náboženství mírumilovné,slovy i činy,tak možná budhismus.

0/0
17.5.2011 11:03

Karoulec

Inu - jiný kraj, jiný mrav,

jak by řekl klasik.

0/0
15.5.2011 17:45

Aqua

Co že se to píše za rok?

Podle islámu.... tady se ve sředověku taky blblo o sto šest, ale o vraždění v rámci rodin na denním pořádku jsem nikdy nečet, na rozdíl oproti současnosti....

0/0
15.5.2011 17:17

OskarPokorny

Re: Co že se to píše za rok?

Na denním pořádku? Z miliardy 100 milionů lidí k tomu došlo v několika rodinám - ve středověku neměla Evropa ani 10tinu takového počtu obyvatelstva (v roce 1000 měla Evropa mezi 20 a 30 miliony obyvatel. Čistě ze statistického hlediska to tedy není nic překvapivého.

0/0
15.5.2011 17:28

Mallinali

Re: Co že se to píše za rok?

V několika rodinách? :-D aha, pán je znalec...a přitom v době internetu je hledání informací tak snadné:-P.

0/0
16.5.2011 12:00

pravicovyruger

Kdo by je chtěl potrestat?!

Leda nějaký  odporný, rasistický xenofob, který nechápe multikulturní přínos muslimské víry.

To přece nebyly žádné teroristky (matky) , pouze  věřící, poslouchající svého imána!R^

0/0
15.5.2011 17:07

emil2

Re: Kdo by je chtěl potrestat?!

Vás bych poslal s nima, je nás dost.

0/0
15.5.2011 17:20

chicocheco

Re: Kdo by je chtěl potrestat?!

Pán zřejmě nepochopil ironii ;-)

0/0
15.5.2011 17:33

pravicovyruger

prostě ...EMIL...

:-)))

0/0
15.5.2011 19:07

emil2

Re: Kdo by je chtěl potrestat?!

Zřejmě.

0/0
15.5.2011 20:01

johnymistr

a proto

je nutné proti rozpínající se síle islámu aktivně bránit, bo nás to jednou čeká aj u nás na vesnici

0/0
15.5.2011 16:47

jien

Re: a proto

jj, ať si mešity staví někde v kelu v asii a sem ať se neserou. Nikdo na ně není zvědavý!!!

0/0
16.5.2011 9:05

ensing999

Mno, nektere ty indicke samicky vypadaji

slusne. Clovek to dokonce muze rezat celej den a je ani nenapadne si stezovat. Nebudu tady spekulovat o jejich kulture, ale drtiva vetsina cesek by se od nich mohla ucit. Kdybych mel na vyber, okamzite jdu do nejake peknoucke Indky, cesky nebrat..Rv

0/0
15.5.2011 16:30

chicocheco

Re: Mno, nektere ty indicke samicky vypadaji

Nojo chlapče, však jenom do toho. Akorát tě po pár letech začne nudit sex s ní, a o čem si budete povídat? To já radši Češku nebo Slovenku. Jsou to pěkné holky a navíc mezi námi není kulturní rozdíl. Chodil jsem s Ruskou, to není tak vzdálená kultura, a stejně jsme si nerozuměli.

Děláš, jako by u nás byl malej výběr ;-)

0/0
15.5.2011 17:09

cyankáli v šampaňském

Re: Mno, nektere ty indicke samicky vypadaji

když on chce spíš služku než manželku, u tý je mluvení spíš na obtíž, a když se okouká, tak se pořídí nový model :-/

0/0
15.5.2011 17:25

OskarPokorny

Re: Mno, nektere ty indicke samicky vypadaji

Znám jich spoustu ze své stáže ve VB (je tam hrozně studentů) a není moc o co stát. Ale uznávám, že chlapovy co má nízké sebevědomí a tak si ho musí kompenzovat tím, že mlátí manželku a jedná s ní jako služkou a podřadnou bytostí to může imponovat.

0/0
15.5.2011 17:31

ensing999

Re: Mno, nektere ty indicke samicky vypadaji

To byl priklad toho, ze maji vyssi miru tolerance. Nevidim duvod zenskou mlatit a tyhle uz vubec ne. Bohuzel se to neda rict o zenskych v CR, ktere vycitaji chlapum i jedno pivo..:-P

0/0
15.5.2011 18:08

nespokojeny_obcan

Jejich kultura, jejich zákony.

Jejich věc.

0/0
15.5.2011 16:03

_m-

Re: Jejich kultura, jejich zákony.

No nevím, podle jejich zákonů dostanou baby trest smrti.

0/0
15.5.2011 16:10

nespokojeny_obcan

Re: Jejich kultura, jejich zákony.

Kdyby dostaly pětadvacet vařekou, je to stále jejich věc a jejich kultura. Já to respektuji.

0/0
15.5.2011 16:23

leontýnka

Re: Jejich kultura, jejich zákony.

chteji to ale zavest v Evrope a jiz to i delaji, viz vrazdy ze cti v Nemecku, samozrejme s pomoci nasich levicovych multkultur - a to uz jejich vec neni. Davno ne.

0/0
15.5.2011 16:42

nespokojeny_obcan

Re: Jejich kultura, jejich zákony.

A kdo je sem pustil? Hledejme příčinu, ne následek. Šašek Wilders, který natočil Fitnu a s jarmulkou na hlavě nám vykládá o judeokřesťanské Evropě, je teď in a ovce bečí, aniž by viděly, kdo to má všechno v režiji.

0/0
15.5.2011 16:50

Tom Hagen

Mm

Ještě pořád se mi může někdo snažit nakukat, že to jsou také lidé jako my ....  Rv:-/:-/

0/0
15.5.2011 16:00

ingchemik

Vážení muslimové,

Ještě tak 500 - 600 let a civilizace a rozum přijde i k vám. Chce to jen trochu trpělivosti...Rv

0/0
15.5.2011 15:31

RJJ milovník miltikultury

Re: Vážení muslimové,

No právě že ne. Islám je narozdíl od křesťanství nereformovatelný. Kdyby chtěli změnu, reformu, tak proběhla už dávno. O to nemá nikdo ale zájem a pokud už jsou nějací muslimové umírnění, tak jsou v těžké defenzivě.

0/0
15.5.2011 18:51

sent_items

Je

mi fuk, jestli muslimky nebo někdo jiný, ale za vraždu vlastních dcer z takovýchhle důvodů popravit a basta.

0/0
15.5.2011 15:02

FreeBird

Opravdu muslimky?

Vzdyt multikulti privrzenci stale tvrdi ze Islam je nabozenstvi miru a tolerance.

0/0
15.5.2011 14:40

Sharpe

Re: Opravdu muslimky?

Jenze to bylo poruseni miru, tak to nemohli tolerovat.

0/0
15.5.2011 14:41

Scarlett O Hara

Re: Opravdu muslimky?

Nebo to bylo za hranicí tolerance a tak se s tím nemohly smířit...

0/0
15.5.2011 15:33

_m-

Re: Opravdu muslimky?

Tam se někde píše že to souvisí s vírou? - myslím víru jako takovou, ne kastování lidí podle toho čemu věří.

0/0
15.5.2011 16:12

sibylle

Technický dotaz

Asi je to dosti nepodstatné, ale představa, že se mladá dcera v plné síle nedokáže ubránit stárnoucí matce a nechá se uškrtit (vzhledem k tomu, že si matky pomáhaly, ta druhá chuděra asi zatím trpělivě čekala, až na ní přijde řada) mi připadá dosti nereálná......

0/0
15.5.2011 14:39

bezdukátů

Re: Technický dotaz

je to pravda - píše to nejdůvěryhodnější server ;-D

0/0
15.5.2011 14:41

Najdete na iDNES.cz