Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kaddáfího jednotky zaútočily na válečné lodě NATO

Odrazili jsme útok Kaddáfího sil na přístav v obléhané Misurátě, oznámilo NATO. Prorežimní jednotky se pokusily obsadit přístav v malých člunech a přitom zaútočily i na plavidla Aliance, která v oblasti dohlížejí na dodržování zbrojního embarga vůči Libyi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Vlastimil.Kornas

Ta Misuráta má do Stalingradu ještě hodně daleko

Spíš to vypadá na pouliční přestřelky mezi bandity a vládní policií.

0/0
18.5.2011 18:30

pravicovyruger

Hele, Abů Slimáku, popiš nám tu slavno novou "vládu"

která zatím nebyla ochotna deklarovat ani ekonomické, ani náboženské a ani osobní svobody , řka "tady to není nutné, protože jsem muslimové"?

Hele Abu, místo svazáckých  prokalmací  vysvětli, proč  se protesty proti KAdáfímu  začaly objevovat najednou a vždy, když šli  lidé nabrífovaní z mešit? A vysvětli nám prosím Tě , proč  nikdy nevolají po svobodách, svobodném trhu a jediné co slyšíme je  primitivní ALÁH AGBAR?

A proč ti hloupí američané z velení US ARMY celou věc nepodporují a odmítli jak školit rebely, natož jim poslat jediný náboj?;-D;-D;-D

0/0
13.5.2011 23:59

Abú Slimák

Kaddáfí nehodlá dobývat východ?

Libyjská vláda se nebude snažit silou znovu získat moc nad východem země, nyní ovládaným povstalci. Dle náměstka ministra zahraničí Chálida Káima je vláda připravena k dialogu  ;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
13.5.2011 19:11

Fehrenheit 451

Re: Kaddáfí nehodlá dobývat východ?

privest zemi do ruin umi kazdy pitomec. Kaddafi bude muset nakonec kapitulovat, ale zustane moralni vitez.

0/0
13.5.2011 19:26

Abú Slimák

Re: Kaddáfí nehodlá dobývat východ?

Ještě před dvěma týdny nabízel Kaddáfí povstalcům v Misuratě amnestii. To je komik.

 

;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
13.5.2011 19:32

pravicovyruger

to je moudré!

No na rozdíl od muslimských rebelů je stále drží pod krkem a to i přes slavnou podporu NATEM, bez které by ti slaní rebelové  s nulovou podporou obyvatelstvem nevydrželi ani 24 hodin.;-D;-D;-D

0/0
13.5.2011 23:36

BajnyPhoenix

To by me zajimalo

Kolik z Vas by se pridalo ke komunistum,kdyz by novodoby SSSR decimoval CR bombama,aby Vas chranil.Zejmena tu komunistickou mensinu . Tu by sice chranil,ale jen me neni jasne ,jake bezpeci bych ziskal ja,kdyz by me kazdou chvili nekde explodovala bomba,rozlomil se most atd.

0/0
13.5.2011 16:23

edin

Re: To by me zajimalo

V arabských zemích je tedˇ většina lidí mladší než 30. Tito lidé mají internet, užívají Twitter, a Facebook, a tak vědí co se děje na Západě. Proto již nechtějí déle diktatůru, nechtějí Kaddafiho. Je to rozhodně většina v Libyi.

0/0
13.5.2011 16:40

procensora@seznam.cz

Re: To by me zajimalo

Net a komunikaci ma cely svet proto, ze to pro svet dala Amerika !! R^ Evropa to zneuziva pro svoje anti americke propagace. Islam to zneuziva pro anti americke propagace. Jine technology uz nedat !! ;-€

0/0
13.5.2011 16:50

i ty Brute?

Re: To by me zajimalo

I think you are right.  Things like poverty, unemployment, not free public health care, homelessness, hunger, expansive schooling, high interest rate, can''t definitely be missing on young people wish list. They have full right to fight for.

Forest Gump''s mother always said,  "Stupid is, stupid done." :-)

0/0
13.5.2011 19:22

sám velký Adonaj

Re: To by me zajimalo

ano, za to je třeba bojovat všemi prostředky, vždyť o tom US demokracie je ;-)R^

0/0
13.5.2011 19:37

minolt

Baku: Libyan leader Muammar Kaddafi declared

 a large-scale conscription in the country due to the probability of NATO ground operations, the Al-Sharg al-Awsat newspaper said referring to a Libyan high-ranking official. The Libyan official said his government expected that NATO will begin ground operations in Libya and they are ready to meet any scenario relating to that development. "The Libyan government is taking measures to conscript women and children as well”.

The source said NATO air strikes couldn’t force Kaddafi to leave power and this situation leads the NATO leadership to ground operations. “We have reliable reports about the NATO’s plans to begin ground operations in Libya”.

According to military experts, Kaddafi has more than 800,000 troops and on the eve of the NATO ground operations the Libyan leadership is arming the population to increase the number of its troops. Recently Libyan television broadcasted the training of Libyan women in special military camps.

0/0
13.5.2011 15:24

edin

Re: Baku: Libyan leader Muammar Kaddafi declared

I would like to know where the so-called Libyan government got their "reliable" information about NATO plans. From Libyan agents at the NATO headquarters in Brussels? Common! Any announcement from Tripoli has to be taken with a healthy dose of scepticism. Those people are just a bunch of liars.

0/0
13.5.2011 15:35

Abú Slimák

Despota Kaddáfí

Režim despoty Kaddáfího je v nejhorší situaci od začátku protestů Libyjců proti Kaddáfímu v únoru. Východ země ovládá nová libyjská vláda. Misurata není pod kontrolou Tripolisu a despota přichází o další zbraně a zahraniční žoldáky. Čas hraje proti diktátorovi.

0/0
13.5.2011 14:29

TI59

Re: Despota Kaddáfí

A co jiní despotové, co jich jinde vládne?

0/0
13.5.2011 14:42

edin

Re: Despota Kaddáfí

Kaddafi nakonec prohraje-to je jasné. Ale podaří se mu do té doby zavraždit spoustu lidí. Jsou také obavy, podle zpráv z Libye, že by mohl použít jedovatý plyn-mustard gas. Šelma zahnatá do rohu je schopná čehokoliv.

0/0
13.5.2011 14:46

minolt

Re: Despota Kaddáfí

z toho slovníku a zarputilosti by musel mít radost i Vladimír Iljič Uljanov, blahopřeji....

0/0
13.5.2011 15:10

edin

Re: Despota Kaddáfí

Jenom mě prosím vysvětlete, proč se zastáváte Kaddafiho, který používá kazetové bomby proti civilistům v Misuratě.

0/0
13.5.2011 15:25

minolt

Re: Despota Kaddáfí

nezastávám, myslím, že jeho čas už je z nejrůznějších důvodů over, přesto si chráním zdravý úsudek četbou všech možných zdrojů, život je totiž mnohem barevnější.......

0/0
13.5.2011 15:29

edin

Kdyby se NATO chovali jako válečný zločinec Kaddafi

Kdyby se NATO chovali jako válečný zločinec Kaddafi, tak by již válka v Libyi dávno skončila. Ale NATO nechce zabíjet neviné civilisty, a tak nemůže dělat kobercové bombardování-carpet bombing. Kaddafi již zavraždil tisíce lidí tím, že ostřeloval Misuratu, a další města. Ale něco takového NATO dělat nebude, a proto válka již trvá několik týdnů, a bude asi ještě nějakou dobu pokračovat. Nakonec Kaddafi poražený bude. Ale na neštěstí se mu do té doby podaří zavraždit tisíce dalších Libyjců.

NATO ale mezitím může srovnat se zemí tu jeho pevnost v Tripoli. Po válce pak Libyjci můžou z tohoto pozemku udělat park, nebo fotbalové hřiště.

0/0
13.5.2011 14:23

malli_reborn

Re: Kdyby se NATO chovali jako válečný zločinec Kaddafi

jj, fotbalové hřiště by se jim pak hrozně hodilo, slyšel jsem, že prý na nich islámští fundamentalisté hrozně rádi popravujou lidi R^

0/0
13.5.2011 14:34

TI59

Re: Kdyby se NATO chovali jako válečný zločinec Kaddafi

R^

0/0
13.5.2011 14:43

alan

Re: Kdyby se NATO chovali jako válečný zločinec Kaddafi

Kupodivu mám pocit, že Kaddáfí se nechová jako NATO, nechce zavraždit Sarkozyho a kupodivu ani nebombarduje Paříž. To si může dovolit jen zmetek s materiální a technologickou převahou. Doufám, že jednou budou zveřejněny ověřené, solidní statistiky(tzn. ne z pramenů NATO) kde bude porovnán počet obětí Kaddáfího jednotek, a humanitárního bombardování našich hrdinných spojenců.

0/0
13.5.2011 15:39

edin

Re: Kdyby se NATO chovali jako válečný zločinec Kaddafi

1. Kaddafi je, jako vrchní velitel libyjských ozbrojených sil, legitimním terčem náletů NATO v této válce.

2. NATO se velmi pečlivě snaží vyvarovat zabijení civilistů. Kaddafi naopak použil kazetové bomby, děla, a tanky proti obyvatelům Misuraty, a mnoha dalších měst.

0/0
13.5.2011 16:31

celim

Ať nechají Lybii na pokoji!

Kaddáfího sice považuji za lumpa, ale jsem pevně přesvědčen, že to co by tam bylo povstalci zavedeno, by bylo jedině problematické a horší než nyní. Navíc by vzniklo ohnisko nestability. Pro araby je nejvhodnější vládní systém osvícená diktatura. Rozhodně ne demokracie, ke které ještě zdaleka nedospěli. V Syrii do nástupu otce současného prezidenta měli každým rokem převrat. Teprve nástupe silného diktátora se to tam uklidnilo a začal rozvoj země.V arabských zemích, ale i v Africe chce být každý vyšší důstojník prezidentem(diktátorem) a nehodlají se o získanou moc s nikým dělit, nejvýše tak s příslušníky vlastní rodiny,případně kmene na nižších úrovních.

0/0
13.5.2011 14:22

Vlastimil.Kornas

Re: Ať nechají Lybii na pokoji!

Ano,ano.Kaddáfí je trestaný za svou měkost.Protesty měl udusit hned v zárodku,tak jak to udělali v Sýrii a dnes by tam byl klid.Tak se do toho vložila spící buňka Al-Kajdy,ten Sarkozi,aby tam zavedli tvrdý islamismus.Teď to vypadá na dlouhodobou občanskou válku s větším množstvím uprchlíků do Evropy.

0/0
18.5.2011 18:40

pravicovyruger

Docela se bavím, Šarkozy se jako tradičně rozhodnul

že bude velkým politikem a v Libyii bude za své zájmy (Jak je pro frantíky již tradiční) bojovat do posledního američana. No ale amíci nejsou z té střílečky ve prospěch  muslimských militantů nijak odvázaní a tak frantík přešlapuje na místěprotože nechce ani rozbít prasátko, a prostě ta jeho podmocnost nemá ani kapacitu, ani technologie ani dostatečnou kvantitu (A společenskou podporu) na to, aby účinně zasáhnul. A tak jen mele, udržuje  při životě  jedno obsazené město. Předpokládám, že polovina  vojenské i nevojenské materiální pomoci bude tradičně rozkradena arabskými spojenci a francouzskými politiky a pokud Kadáfího netrefí šlak, budeme si podobné vítězné bláboly  číst ještě za pár let.

0/0
13.5.2011 14:04

strycek-Joe spol. s r.o.

Propaganda nám prezentuje útok na libyjské Gliwice

kterými jsou v tomto případě lodě NATO, které porušily výsostné vody Libye a začaly střílet jako první. Sarkozy je však zbabělejší než Hitler a zatím vyčkává.

0/0
13.5.2011 13:56

alan

Nad špejcharem svítá...

Proti válečné mašinérii NATO nemůže mít Kaddáfí šanci s výzbrojí na úrovni sedmdesátých let . Je ovšem fantastické to postmoderní ptydepe , kde agresor je nazýván ochráncem, gauner hrdinou a obrana útokem. Havel by se za takové absurdity nemusel stydět. Goebelsovi žáci v ruce pevně drží prapor euro-atlantických vazeb... Militantní islám na vás,pakáži euroagresivní!

0/0
13.5.2011 13:38

pravicovyruger

Smutné je, že Šarkozy a Merkelová

se svezli na první příležitosti, jak odvést pozornost od jejich vlastních  klíčových problémů a to vše nedbajíce rozmrzelosti US Army, která není nijak odvařená, že pragmaticky řečeno  NAto likviduje jednoho starého despotu, který je ale stále lepší alternativou /a paradoxně i demoratičtější alternativou v pravém slova smyslu/ než militantní muslimská teokracie.

Amíci nesjou ochotní ani poradenstvím ani materiálem podporovat "rebely" právě pro jejich přímé vazby nebo dokonce pobsazení lidmi , kteří jsou džihádisté, alkaidisté, nebo sjou spřízněni s hnutími ála HAmás.

Nebo, že by Šarkozy žárlil na to, že on jako šéf největšího státu s nejpočetnější muslimskou skuúpinou obyvatel neměl mezi státy arabské ligy největší slovo?;-D

0/0
13.5.2011 13:58

edin

Re: Smutné je, že Šarkozy a Merkelová

Bylo by dobré, kdyby jste sledoval zprávy, než začnete blekotat v této diskusi. Kanzlerin Merkel, a Německo nehlasovaly pro rezoluci 1973. Německo se neúčastní zásahu NATO v Libyi.

0/0
13.5.2011 14:28

procensora@seznam.cz

Gaddafi bojuje bojuje

;-) Gaddafi muze bojovat jak chce. Nevyhraje !!

0/0
13.5.2011 13:13

grimosa

Re: Gaddafi bojuje bojuje

to je sranda, NATO tam šlo bojovat aby Kaddáfího vojáci nestříleli gumovými projektily do tzv demonstrantů a teď tu máme skutečnou válku kde umírají lidé. Gratuluji OSN :)

0/0
13.5.2011 13:16

Jyrkovo Pinocchio

Re: Gaddafi bojuje bojuje

U nás komunisti a sociální demokrati (členové KSČ) stříleli do zad lidi pokoušející odejít na svobodu i v době míru.

V Libyi mohou být rádi, že tam KSČ nemají, to by teprve pocítili, co jsou to zrůdnosti...

0/0
13.5.2011 13:30

Biased Joe

Re: Gaddafi bojuje bojuje

uz davno vyhral. Zbankrotovanej Zapad nevi co ma delat. "Rebelove" jsou nepouzitelni a ani pres tisice naletu se k nim nikdo nepridava.Porad vetsina LIbye stoji za Kaddafim. Zapadni propaganda jede o Libyi stejne jako o Ladinovi- mame ho tyden, dalsi verze byla patek a dalsi nedele. V prvni verzi odolavali SEALs "tezke palbe", v dalsi palba zeslabla a v posledni rozbili vrtulnik sami o zed. Ladin pouzil manzelku jako stit, pak nepouzil, strilel jako divej a pak nestrilel ale chtel- nakonec nemel zbran. LOL,Pak DNA potvrzujici jeho totoznost s DNA zemrele sestry- to vse behem par hodin ROFL..a jiste na letadlove lodi meli specialisty a laborator na test DNA...nebo za tu chvili doleteli do USA a stihli test ? LOL. Stejne jsou "uspechy" aliance v Libyi - vrazdi civilisty bombami a ocekavaji ze se narod zlomi a povoli aby bombardovani ustalo - jen zapominaji ze Libyjci nechteji islamisty ani si nechteji nechat rozkrast svoji zem zbankrotovanym Zapadem.

0/0
13.5.2011 13:24

Biased Joe

Re: Gaddafi bojuje bojuje

PS: DNA Ladina odebrane sestre pro porovnani muze byt kterehokoliv z Ladinovych bratru ;o) nehlede na to ze takovy dukaz silne kulha v dobe kdy malokdo veri a ruzne tajne sluzby tvrdi a tvrdily uz davno ze UBL ztuhnul pred lety prirozene. Neukazani fotky je opetovne vymluva - SEALS maji na prilbach kamery a maji tedy fotku z videa natoceneho pred strelbou kterou mohli totoznost potvrdit i bez strachu ukazat lidem tu "strasnou vec" ;-) Zapadni propaganda uz neni propaganda ale neustaly proud lzi ktere odporuji uz i samy sobe.

0/0
13.5.2011 13:28

Jyrkovo Pinocchio

Re: Gaddafi bojuje bojuje

Nenosíš hlavu na stranu?

0/0
13.5.2011 13:31

jp324

Re: Gaddafi bojuje bojuje

to jsi se zmohl na opravdu konstruktivní diskusi!

Rv

0/0
13.5.2011 15:06

procensora@seznam.cz

Re: Gaddafi bojuje bojuje

Mate na to nazor. Mate na to pravo. Ja nejsem tak presvedceny o zlu zapadu. Nejsem tak hodne na strane Gaddafi. Nejsem tak hodne proti moji spolecnosti. Moje spolecnost ma pokrok, ma technology, ma pravo a je uplne jinak zalozena, nez islamska. Nemam duvod se prizpusobit. Vyhovuje mi zapadni, podle vas bankrotovana. To je vyvoj. Nikdy netrva porad konjuktura. Ekonomika ma cykly: konjuktura - represe - deprese - krize. Cyklus zacina znovu. Dari se tem, kdo prekonaji krizi. Dnes jsou to korpocace. Ovladnou trh a zacne konjuktura. Nevim proc by to nemelo byt ted stejne. Nevidm proc by do toho mel vstupovat jiny svet, ktery economicky cyklus nedela. Dluhy vsech statu zmizi, trh to vyresi sam.

0/0
13.5.2011 16:39

rafton

To je nadpis

 a přitom pár beduínů zaútočilo rakety typu země-aláhvíkam a rychle uteklo a máme tu článek.

0/0
13.5.2011 13:05

Korektní Želva

...

6000 misí? A to NATO útočí jen na velitelství, sklady zbraní a tanky jo?

To je trochu divný ne?

0/0
13.5.2011 12:41

rafton

Re: ...

To je, tolik neměli ani obrněné techniky, tak kam to útočí?

0/0
13.5.2011 13:00

Lobo - krotitel nanotermitů

Re: ...

Není, jenom tanků měl 2-3 tisíce, a novináři navíc počítají i každý BVP a samohybný dělo jako tank. A taky se občas netrefí.

0/0
13.5.2011 13:01

rafton

Re: ...

A kolik bylo pojízdných?

0/0
13.5.2011 13:07

Lobo - krotitel nanotermitů

Re: ...

To není podstatný, z letadla to nepoznáš.

0/0
13.5.2011 13:09

Lobo - krotitel nanotermitů

Ještě že ta loď byla britská

Francouzi by zas mohli začít blbnout s bílou vlajkou a byl by z toho mezinárodní trapas:-P

0/0
13.5.2011 12:37

H-Dave

Re: Ještě že ta loď byla britská

Ale no tak nebuď na ně tak zlej. ;-D

0/0
13.5.2011 12:41

Lobo - krotitel nanotermitů

Re: Ještě že ta loď byla britská

Já je náhodou mám celkem rád. Ale o té bílé vlajce psal už Alexander Dumas;-)

0/0
13.5.2011 12:54

Korektní Želva

Re: Ještě že ta loď byla britská

Francie by už začala psát smlouvu o přenechání české republiky Kaddáfímu ;-D

0/0
13.5.2011 12:43

briza

Re: Ještě že ta loď byla britská

Zejmena o ceskych chytrolinu tyhle paralely sedi. :-/Rv V tom priapde by jim Cesi predali lod bez boje a nalestenou.

0/0
13.5.2011 13:37

Najdete na iDNES.cz