Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ostravská zoo otevřela sloninec. Malé slůně vyrazilo na první procházku

Ostravská zoo otevřela po několika dnech pavilon slonů. Poprvé byl otevřen také venkovní výběh pro slonici Johti a její téměř měsíční dceru. Obě se do celé skupiny začlenily bez problémů, i když na začátku byly trochu nervózní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ajpuli

Dozvíme se někdy pravdu?

Možná jsem moc citlivý člověk na některé věci , ale ani toulavý pes neumře hlady. Není to tak i v případě sloního samečka, že jsme mu měli pomoci?Vymlouváme se na přírodu, ale sami ji porušujeme. Neměli bychom v tom případě zasáhnou a slůně, které jsme nechali narodit jako náš experiment taky nechat žít, pomoci mu a dokrmovat?

Bohužel jsme přišli o veškeré iluze o chování vedení zologické zahrady. Vždyť i ošetřovatelé se ptají - proč jsme ho nemohli více krmit?A text v Blesku - úmrtí bude prospěšné - promiňte, to je ale hrůza .

Takže teď jenom čekám, co si ZOO vymyslí v případě neúspěchu se sloní holčičkou a jelikož vím, že zoo je dotováno.....

Kdy budou výsledky pitva a budou pravdivé?;-€

0/0
10.5.2011 23:09

Tereszz

Re: Dozvíme se někdy pravdu?

Proboha, tak "zvedněte zadek" a běžte se podívat na stránky ZOO, kde do detailu vše vysvětlují. Chápu, že třeba nerozumíte novým trendům v chovu slonů, ale pak si laskavě odpusťte podobné výlevy. Vy si snad myslíte, že chovatelé se ROKY snaží slony rozmnožit, pak jsou šťastní, že samice zabřezly, od Vánoc s nimi tráví čas 7 dní v týdnu, a to i v noci, pak mají radost, že dojde k porodu živého mláděte a nakonec celou svou práci korunují tím, že mládě bez pomoci nechají zajít, protože je ta péče přestala bavit? Fakt v tom nevidíte naprostou blbost?

.

Kdybyste se alespoň trošku zajímal, věděl byste, že ZOO slůně dokrmovalo. Zároveň však musel být udržen kontakt s matkou. Problém byl, že ač mu ZOO dávala krmení dostatek, mládě ODMÍTALO vypít množství, které pro něj bylo připraveno.

.

ZOO celou komunikaci kolem slonů zvládá dokonale, vše vysvětluje, učí lidi. Nechápu, co jiného by měli ještě dělat. Ale koukám, že všem se nezavděčí. To jste si myslel, že měl přijít Norris a zachránit to?

0/0
11.5.2011 13:32

vilaj

Re: Dozvíme se někdy pravdu?

A to si myslíte, že zoo bude veřejně prohlašovat, že se na to vykašlala? Sledovala jsem celkem pravidelně webovou kameru a s tím pravidelným krmením to nebylo tak horké, někde říkali, že krmí každé dvě hodiny, ale večer před tím ránem, kdy sloník umřel, v osm večer se tam neobjevila ani noha. A s uklízením slonince to taky vždycky nežhavili, o víkendu týden před tím nechali slony brodit celý den až do desíti druhý den ráno v jejich výkalech a slůňata v tomto i ležela.

Malého slonečka je mi hrozně líto a myslím si, že kdyby zoo chtěla, žil by, mluvčí přiznala, že slůně bylo zdravé (z krevních testů), pouze mělo komplikace s přijímáním potravy, není divu, žaludek musel mít scvrknutý, chudák, není divu, že ke konci už odmítal pít, měli se starat dřív, ale pro ně to byla jenom komplikace, tak to nechali na "přírodě". Ale pak, ať se o žádná slůňata nesnaží. To je můj názor.

0/0
11.5.2011 16:26

Sidonie_11

Ať "malá" prospívá

Je příjemné číst dobré zprávy o dalších úspěšných krůčcích sloní holčičky. :-) Určitě najde ve Vishesh hodnou a pečující tetu a sama Vishesh tak bude sbírat důležité zkušenosti a odchov dalšího jejího mláděte se už určitě podaří! R^

0/0
10.5.2011 11:38

Šindy

vše šparné pro něco dobré...

a příští malí sloníci to určitě zvládnou....

0/0
9.5.2011 23:18

ravl

Tak to je fajn, že se malé daří

To musíme hned zavfrčet na ní kouknout.

Škoda jen, že si nemá s kým hrát.

Nicméně je položen dobrý základ pro chovné stádo.

0/0
9.5.2011 20:31

Najdete na iDNES.cz