Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Soud potvrdil pirátovi z D1 Lacinovi pět let za vytlačení auta z dálnice

Odvolací soud potvrdil pět let vězení Luboši Lacinovi, který loni v březnu vytlačil svým superbem z dálnice D1 řidičku mazdy. Lacina rovněž přijde na sedm let o řidičák. Vrchní soud rozsudek neměnil, pozměnil jen výrok o náhradě škody zdravotní pojišťovně. Tu totiž Lacina mezitím uhradil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

KarelM

Upravené video?

Já tedy nevím, ale já na obou videích - na "upravaném" i neupraveném vidím to samé - prostě Superb štouchne do Mazdy a ta vyletí ven. V takové rychlosti stačí jen malinké štouchnutí a je to. Podle mě p. Lacina jasně chtěl to auto vytlačit ze silnice a udělal to ÚMYSLNĚ.

0/0
6.5.2011 14:06

ivošek z gmailu

Re: Upravené video?

Na tom upraveném videu je ten moment změny pruhu schválně o něco zrychlen a účelově je to video ustřiženo hned potom, aby tam nebylo vidět, že Superb okamžitě zastavuje (přitom lhali, že zastavil až po mnoha kilometrech).

0/0
6.5.2011 14:14

KarelM

Re: Upravené video?

To je snad jedno jestli zastavit hned nebo až po několika kilometrech, ne? Možná se jen chtěl podívat jak má moc poškrábaný auto... A myslím, že sám pak volal sanitku, ne? Nicméně to nic nemění na tom, že to auto vytlačil...

0/0
6.5.2011 14:18

ivošek z gmailu

Re: Upravené video?

To myslím nikdo nepopírá, jen je otázka zda úmyslně nebo řidičskou chybou.

0/0
6.5.2011 14:22

blondie76

Re: Upravené video?

Buď předjíždět umí nebo neumí. Při předjíždění přece sleduju, jestli mám předjížděné vozidlo v dostatečné vzdálenosti za sebou a pak se plynule zařadím před něj. Pokud je tak zkušený řidič, jak se holedbá, tak musel moc dobře vědět, kde Mazda zrovna je. Taky způsob, jak na ni najel neodpovídá normálnímu zařazení zpět do pruhu. Můžu se ovšem mýlit, ale já tam vidím jasný úmysl jí dát za vyučenou, aby ji příště nenapadlo někoho zdržovat

0/0
7.5.2011 14:24

embe

V pořádku

Najel chlapík do druhého auta? Najel. Vyletěl drhý auťák ze silnice? Vyletěl. Došlo ke kontaktu obou vozů? To je úpně šumák. To, co předcházelo incidentu, je absolutně nepodstatné. Jestli paní pomalu předjížděla, nebo mu ukázala prostředník, není důvod k takovému ohrožení.

Mám rád svižnou jízdu, ale za podmínek, kdy je to možné. Jestliže někdo předjíždí 110km/h kamion, který jede 90kou, tak mě to samozřejmě zbrzdí, ale nic s tím nemůžu dělat. Po D1 jezdím hodně často a tam vyhrává ten s chladnou hlavou.

Kdyby trefili strom nebo billboard, tak už oba prdí do hlíny.

Kdybych v afektu před svědky střelil nekoho do nohy proto, že jde pomalu po chodníku a řekl mi, že jsem blbec, protože se na něj tlačím, tak půjdu taky bručet. A argument, že jsem to neudělal s cílem ho zabít, by asi neobstál, že....?

0/0
6.5.2011 12:04

Tojsmemy

Re: V pořádku

Ano, dopustil se dopravní nehody. Takže to není zločin takový, který by se měl trestat 5ti lety vězení.

0/0
6.5.2011 13:28

Gaston

Re: V pořádku

Za dopravní nehodu by to bylo hodně, ale za pokus o zabití je to minimum. Odhadoval jsem to tak na 8.

0/0
6.5.2011 13:37

Tojsmemy

Re: V pořádku

A jsme u toho. Kdyby ji chtěl zabít, musel by k tomu mít nějaký motiv. Co tedy podle vás bylo motivem?

0/0
6.5.2011 13:46

Gaston

Re: V pořádku

Prostě jenom překážela.

0/0
6.5.2011 13:57

Tojsmemy

Re: V pořádku

Vedu s vámi zbytečnou diskusi, když vám chybí argumenty...

To, že mu překážela je asi stejným důvodem k zabití, jako že třeba Lacina nemá rád značku Mazda, proto ji chtěl zabít.

0/0
6.5.2011 14:04

KarelM

Re: V pořádku

Tak jak si tedy vysvětlujete proč to udělal? A že to udělal je snad jasné - nechcete nám tady snad tvrdit, že tam p. Lacina vůbec nebyl a celé je to jen počítačově upravené video....

0/0
6.5.2011 14:08

Tojsmemy

Re: V pořádku

Důvod, proč to udělal je podle mého jasné přehlédnutí Mazdy, která se právě nacházela v mrtvém úhlu. Nebo chyba, že se do zrcátka nepodíval vůbec. Takových chyb se na silnicích stanou denně desítky, z kterých se pak stanou dopravní nehody.

Já spíše vidím důvody, které vyvrací jeho úmysl. Motiv, že mu někdo překážel, nebo že na něj někdo cosi ukázal, nejsou podle mě dostatečný ani pro největšího psychopata. Navíc snad každý, kdo by chtěl úmyslně někoho nabourat, tak by to udělal třeba s půjčeným nebo služebním autem a naboural by předkem svého vozu, rozhodně ne svým zadkem.

0/0
6.5.2011 14:17

KarelM

Re: V pořádku

Jaký mrtvý úhel? Jaké zrcátko? Když ji předjížděl, tak ji přece musel vidět před sebou vpravo!!! Proč je pro vás pořád takový problém pochopit, že jestli měl třeba blbej den, někam spěchal, byl nervózní, naštvaný a někdo na něj ukáže vztyčený prostředníček, tak je to ta poslední kapka a on vybouchne? Vy jste nikdy nepotkal cholerika?

0/0
6.5.2011 14:22

Tojsmemy

Re: V pořádku

Vy zase asi nechápete, že do ní nenaboural bokem. On ji v podstatě už měl za sebou. O tom prostředníčku, ten viděl jenom jeden ze dvou poškozených. To je stejná doměnka, jako že mu řidička ukázala červený šátek a na to se Lacina zplašil a chtěl ji zabít.

0/0
6.5.2011 14:30

Gaston

Re: V pořádku

Zkuste se znovu podívat na to video. Celkem tři vozidla tam přejíždějí z levého do pravého pruhu.

První je to které se řadí za mazdu, druhý je Lacina a třetí až po nehodězajíždí ke kraji a brzdí.

Porovnejte si, prosím, v čem se tyto tři manévry liší. První zcela normálně plynule zajede do středu pravého pruhu a pokračuje dál. Po celou dobu je vidět pouze ze zadu. Druhý po chvilkové zcela souběžné jízdě zrychluje a prudce se obrací doprava a projíždí celým pravým pruhem až na pravou krajnici, přitom vytlačí mazdu a poté najede do zpět do středu pravého pruhu. Vybočení je tak prudké, že vozidlu jasně vidíme pravý bok. Třetí po zhlédnutí Lacinova manévru prudce přejíždí do pravého pruhu a zastavuje. Opět je vozidlo vidět pouze ze zadu. Ani v této již kritické situaci se však jeho manévr ani vzdáleně nepodobá tomu "normálnímu přehlédnutí vozidla v mrtvém úhlu", které předvedl Lacina.

Takže to asi nevinný mrtvý úhel nebyl, že?

0/0
6.5.2011 15:14

ivošek z gmailu

Re: V pořádku

A vy jste ještě na silnici nikdy nic nepřehlédl? Obzvlášt v zrcátku? On měl tu Mazdu už kousek za sebou a ještě až zcela u pravého kraje, lepily se na něj zezadu další auta a v zrcátku viděl auto, které tam předtím nebylo (Volvo, které se tam zařadilo těsně předtím z levého pruhu), takže klidně mohl předpokládat, že se jedná o předjetou Mazdu a tak se snažil co nejrychleji uhnout těm lepíčům za ním. Pokud to tak opravdu bylo (a já netvrdím, že ano - jen mi to nepřijde tak křištálově jasné jako některým "soudcům z lidu"), tak byla hrubá řidičská chyba, že si nezkontroloval pořádně, jestli se může zařadit, ale úmysl to být nemusel. Další věc je absolutně neadekvátní reakce řidičky Mazdy, normální je šlápnout v takové situaci na brzdy, obzvlášt, když kamion byl podle videa už hodně daleko a ještě mezi nimy byl další vzdálený osobák.

0/0
6.5.2011 14:33

KarelM

Re: V pořádku

Podle mě ji prostě musel vidět už když ji předjížděl. A reakci řidičky mazdy absolutně nemůžete posuzovat. Kdoví jak byste se zachoval na jejím místě vy. Po bitvě je každý generálem...

0/0
6.5.2011 14:39

ivošek z gmailu

Re: V pořádku

Četl jste vůbec to co jsem ted psal? Když Mazdu předjížděl, tak ji viděl, pak už ji vedle sebe neviděl (byla kousek za ním a zcela u pravého kraje), podíval se do pravého zrcátka a tam viděl nějaké auto, které tam ještě před chvilkou nebylo (Volvo), tak se mohl domnívat, že se jedná o Mazdu.

0/0
6.5.2011 14:43

KarelM

Re: V pořádku

Když nerozezná volvo od mazdy (navíc jiné barvy)...

0/0
6.5.2011 14:56

ivošek z gmailu

Re: V pořádku

V pravém, tj. vzdálenějším zrcátku, kde jsou při letmém mrknutí (nepopírám, že to je hrubá řidičská chyba, ale lepily se na něj další auta) vidět hlavně světla? Navíc pěkně rozklepaně, obzvášt na D1?

0/0
6.5.2011 15:10

ivošek z gmailu

Re: V pořádku

A co se týče reakce - zažil jsem na silnici už mnohé vč. takovýchto situací a vždy jsem takovouto situaci řešil bržděním s případnými lehkými korekcemi volantem, ale ještě nikdy prudkým odbočením zcela mimo silnici navíc s přidáním plynu ...

0/0
6.5.2011 14:45

KarelM

Re: V pořádku

Tak to jste asi highway king! A jak víte, že ta řidička přidala plyn? A to si opravdu myslíte, že sama a zcela dobrovolně vyletěla v rychlosti přes sto kilometrů za hodinu ven z dálnice???

0/0
6.5.2011 14:57

ivošek z gmailu

Re: V pořádku

Nejsem žádnej king, ale automatická reakce, když mi něco vletí před auto je v první řadě brzda. Jestli si slečna spletla brzdu s plynem ví jen ona, ale to auto ven z dalnice podle videa zrychlovalo.

0/0
6.5.2011 15:14

Gaston

Re: V pořádku

Tak to bych rád viděl, kde vy vidíte zrychlování ven z dálnice.

0/0
6.5.2011 15:19

ivošek z gmailu

Re: V pořádku

Na tom videu Gastone, na tom videu ... ale to není důležité, není důležité ani to, že řidička strhla řízení, protože tohle všechno udělala jako reakci, sice chybnou, ale pořád reakci na chování Superbu. V tomto směru o Lacinově vině ani v nejmenším nepochybuji. Ale mám pochybnosti o tom, jestli to bylo přehlédnutí a z něj plynoucí hrubé řidičské chyby, která způsobila velmi nebezpečnou nehodu anebo jestli to byl úmysl školit či škodit. Více se osobně přikláním k té první variantě, která byla způsobena shodou více neštastných okolností najednou (nedostatečné zkontrolování situace vedle sebe, Mazda ve slepém úhlu spolu se zařazením Volva na její předpokládané místo, stres z aut, která se na něj lepily, možná i stres z té situace předtím, kdy mu tam Mazda údajně vjela ...)

0/0
6.5.2011 15:29

Gaston

Re: V pořádku

Musím to doporučit znova.

Zkuste si srovnat Lacinovo "zařazení se" do pravého pruhu s podobnou akcí těch ostatních dvou vozidel.

0/0
6.5.2011 15:44

ivošek z gmailu

Re: V pořádku

Já to vím, je prudší (na neupravenem videu viditelně ne tak prudké a rozdělené do dvou fází jako na tom videu upraveném Primou, ale je to i tam vidět), ovšem to mohlo být způsobené stresem z těch lepíčů těsně za ním - prostě jim chtěl rychle uhnout. Já se také snažím lepíčům uhnout co nejrychleji, aby mě už přestali ohrožovat.

0/0
6.5.2011 15:52

Gaston

Re: V pořádku

A také při tom uhýbání lepičům jezdíte pravými koly až po krajnici?

0/0
8.5.2011 21:20

Gaston

Re: V pořádku

Jaké "chybí argumenty"?

Ptáte se po motivu a já vám ho sděluji. Prostě mu překážela na silnici a on psychicky selhal a zaútočil na ni. Jaké argumenty ještě potřebujete?

0/0
6.5.2011 14:11

Tojsmemy

Re: V pořádku

předpokládám, že nejste soudní znalec z oblasti psychologie, protože tato doměnka byla expertýzou vyvrácena.

0/0
6.5.2011 14:24

Gaston

Re: V pořádku

Nejsem soudní znalec z ničeho. Ale ani tak nerozumím tomu o jaké vyvrácené doměnce píšete.

0/0
6.5.2011 14:30

izak__

Ale zaznam existuje, jenom police jej nechtela

zaznam: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011012306

http://vimeo.com/19073027

rozbor fyziky a casu: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011040309

Na cele kauze je spatne to, ze je to politicka objednavka, ze znalec nezna fyziku ze zakladni skoly a ze media uvadela zamerne modifikovany obsah za ucelem poskodit ridice ... dodnes mi nidko neodpovedel na otazku, ma Lacina zdemolovane auto od narazu ? ... ono to totiz vypada, ze zabocil pred ridickou a ne do ni.

0/0
6.5.2011 9:59

Draggo

Re: Ale zaznam existuje, jenom police jej nechtela

pokud vim, tak policie zdokumentovala poskozeni Lacinova vozu na prave zadni casti, takze k narazu tam doslo.

0/0
6.5.2011 11:30

Tojsmemy

Re: Ale zaznam existuje, jenom police jej nechtela

Došlo ke kontaktu, ale ne k takovému, aby způsobil vystřelení Mazdy ven z dálnice.

0/0
6.5.2011 13:30

KarelM

Re: Ale zaznam existuje, jenom police jej nechtela

Při té rychlosti, kterou se ty vozy pohybovaly stačí jen malinké ťuknutí a druhé auto okamžitě mění směr jízdy. Když na to nebudete připravený a někdo do vás ze strany ťukne, tak byste taky hned letěl. Jen si uvědomte co dokáže jen obyčejný vítr, když je pořádný poryv - škubne to s autem a naráz jste o půl metru jinde.

0/0
6.5.2011 14:09

Tojsmemy

Re: Ale zaznam existuje, jenom police jej nechtela

Mám řidičské zkušenosti z okruhových automobilových závodů. Věřte, že jsem zažil kontakty i v mnoha vyšších rychlostech, ale to co udělala Mazda se nikdy nestalo. V podstatě vždy v takovém případě dopadlo auto hůře, které bylo v pozici před druhým. V tomto případě tedy Superb hůře než Mazda...

0/0
6.5.2011 14:37

KarelM

Re: Ale zaznam existuje, jenom police jej nechtela

Kdyby superb nevěděl co dělá, tak by možná dopadl hůře. Ale on štouchnul a hned korigoval, takže tím jen potvrzujete to, že to udělal schválně. Předpokládám, že na závodech do sebe neštoucháte schválně s úmyslem vytlačit se z dráhy, nebo ano? A jak můžete srovnávat reakce automobilových závodníků s reakcemi obyčejného řidiče????

0/0
6.5.2011 15:00

Tojsmemy

Re: Ale zaznam existuje, jenom police jej nechtela

Pochopitelně reakce závodníků nelze srovnávat s běžnými řidiči silničního provozu ani se o to nepokouším.

Chci jen obhájit moje tvrzení, že spíše než náraz Superba, katapult ven z dálnice si způsobila sama řidička, která se zřejmě jen lekla. Pravděpodobně by se zachovala stejně, kdy by ji do cesty skočil bažant nebo zajíc. Já bych neviděl úmysl bažanta nebo zajíce zabít řidičku Mazdy stejně jako nevidím úmysl p. Laciny.

Říkám, že Lacina evidentně způsobil dopravní nehodu, ale ten úmysl někoho zabít nevidím.

0/0
6.5.2011 15:18

Gaston

Re: Ale zaznam existuje, jenom police jej nechtela

Jenom pro úplnost. Ke kontaktu vozidel dle policioe došlo.

Nevěřím také, že mu šlo přímo o zabití posádky. Ale dle videa šlo o útok na mazdu! A takový útok by normálně skončil smrtí posádky. Tentokrát se stal zázrak.

Lacina úmyslně zpúsobil situaci, u které se dá předpokládat, že je nebezpečná životu posádky napadeného vozidla.

0/0
6.5.2011 15:28

Tojsmemy

Re: Ale zaznam existuje, jenom police jej nechtela

úmysly z posouzení videa můžeme tvrdit jen ty, že Lacina jel úmyslně po D1. Je zcela zajímavé to, že Lacinovo najetí na Mazdu se považuje za útok, ale nájezd (lepiče) auta za Lacinou se za útok na Lacinu nepovažuje. Dostal řidič jedoucí za Superbem nějaký trest za útočení? Jakto že ne, když úmyslně útočil na Lacinu? Lacina se mohl leknout auta jedoucího v těsné blízkosti za ním a chtěl prudkým odbočením uhnout a nebýt Mazdy, vyletěl by sám do pole. Není to paradox? Ne je to pouze táháním za vlasy a vymýšlení si příběhů jak již odstartovala TV Prima a možná že za tím vším stojí Radek John, protože VV řeší vše veřejně

0/0
6.5.2011 16:12

Gaston

Re: Ale zaznam existuje, jenom police jej nechtela

Jsem rád, že jsem si mohl prohlédnout ten originální záznam kamery. Mimo jiné je mnohem jasnější a ostřejší než to, co tu dosud kolovalo.

To, co jsem dosud mohl vidět bylo možná televizí upraveno. S tím fakáčem na začátku se to jistě lépe prodává divákům. Televize se u nás příliš nezatěžují objektivitou podávané informace.

A nejsou samy. Ten autor rozboru, který prý na to "nemá koule", je na tom s objektivitou stejně jako ta televize.

Rozebral a okomentoval záznam stejně zaujatě, jak to činí novináři. Jediným rozdílem je příklon k protistraně.

Nic to však nemění na skutečnosti, že podle záznamu Lacina na posádku Mazdy ZAÚTOČIL.

0/0
6.5.2011 13:31

Tojsmemy

Re: Ale zaznam existuje, jenom police jej nechtela

Předpokládám, že vaše možnosti jsou neomezené, takže jste video viděl v Full HD kvalitě, což pochopitelně pozorovací kamery na dálnicích jsou takto vybaveny.

To, že ke kontaktu došlo bylo dosvědčeno ze zadního Lacinova nárazníku, ale podle soudních znalců by Mazda nevyletěla ven z dálnice.

0/0
6.5.2011 13:54

Gaston

Re: Ale zaznam existuje, jenom police jej nechtela

Nerozumím těm vašim větám o Full HD kvalitě. Co tím chcete říct?

0/0
6.5.2011 14:02

Tojsmemy

Re: Ale zaznam existuje, jenom police jej nechtela

Chtěl jsem tím řict, že jste kvalitnější video než co bylo k vidění v TV nebo na internetu neviděl, protože kvalitnější video neexistuje...

0/0
6.5.2011 14:08

Gaston

Re: Ale zaznam existuje, jenom police jej nechtela

Nechápu vás!

Já jsem dosud viděl pouze to video nějaké televize, které se objevuje u všech článků o Lacinovi.

Občas ale v diskusi někdo zmínil nějaké "needitované originální" video. Dnes jsem k němu našel v izak_ově příspěvku odkaz a tak jsem měl možnost si je prohlédnout a přečíst si i ten rádoby objektivní rozbor.

To video na adrese http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011012306 je evidentně kvalitnější, jasnější, ostřejší a tedy i průkaznější, než to, co vysílala televize.

Čemu nerozumíte, to přece nesouvisí ful HD nebo něčím podobným.

0/0
6.5.2011 14:24

pk203@klikni.cz

Společenská objednávka

Společenská objednávka funguje stejně jako fungovala před šedesátil lety. To také žádali kolchozníci psům psí smrt.:-/

0/0
5.5.2011 21:19

ivošek z gmailu

Re: Společenská objednávka

Přesně tak, mediální hon na čarodějnice opět slaví úspěch a ovce tomu opět tleskaj. Teda vlastně tentokrát ne na čarodějnice, ale na řidiče, co jezdí v autě s dřevěnou nohou, páskou přes oko, šátkem na hlavě a papouškem na rameni ...

0/0
6.5.2011 6:53

Philosopher

Re: Společenská objednávka

Co je to společenská objednávka ?

Jinak: pokud nějaký magor ohrožuje společnost, pak je snad naprosto přirozené, že se snaží společnost eliminovat riziko tohoto ohrožení.

0/0
6.5.2011 8:44

Ioio

A není pět let málo?

?

0/0
5.5.2011 20:17

Najdete na iDNES.cz