Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Trasa pochodu extremistů Brnem se změnila. Odpůrci na ně číhali

Policejní hlídky v centru jihomoravské metropole zahájily manévry kvůli akci extremistů na 1. máje. Ve 13:00 začaly v parku nedaleko Malinovského náměstí, kde se sešli příznivci Dělnické mládeže, projevy. Trasa jejich plánovaného pochodu městem byla na poslední chvíli změněna.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

horší než komunisti

takže opět dělali problémy jen anarchisti

a nenazývají se extrémisty a mohou propagovat násilí

0/0
2.5.2011 13:22

KarelV

No, já tedy nevím, kdo lépe v neděli provolával...

že: ULICE JSOU NAŠE ?! ... ale zaujalo mne, že i TV-redaktorka ve zprávách prohlásila, že v městské části Cejl VLÁDNOU olaští romové ?!!!!!!!!!!!!!!  ... :-/ ... kdyby nic jiného, tak se jí podařilo velice trefně vystihnout skutečnou situaci.

Otázkou zůstává, jak je možné, že nějaké městské části nevládnou radní na zdejší radnici, nýbrž skupina lidí určité národnosti ??? - Kam to povede v budoucnu?

Otázkou zůstává, zda pánové radní obětují po Cejlu i další městkské části. Otázkou je, které části to budou? - Protože oni tam opravdu vládnou, opravdu ovládají toto území, ve kterém žádný rodilý Brňan nechce za žádnou cenu bydlet !!! ;-O

0/0
2.5.2011 9:57

jdoucikolem

Re: No, já tedy nevím, kdo lépe v neděli provolával...

Jsi tiskový mluvčí všech rodilých Brňanů? Já bych s bydlením na Cejlu neměl problém. Chodím tam často, kamarádi (spořádaní a "bílí") tam bydlí a nikdy jsme neměli žádný problém. Ale to člověk, který s Cejlem přijde do kontaktu jen přes okno šaliny, těžko pochopí. Tak se dál s chlapama v hospodě utvrzuj v tom, že za všechny vaše problémy mohou obyvatelé Cejlu;-) Mimochodem, současní obyvatelé Cejlu jsou vesměs taky rodilí Brňané, ne?

0/0
2.5.2011 12:50

IT-master

řešení

a vám co tu křičej "proč extrémisti?" nebo něco o cikánech tohle přijde normální? jednou to tu už bylo a znova to tu (snad) nikod nechce ne? v první řadě by se ty šmejdi měli jako první zabít samy (dle hitlerova žebříčku), druhak extrémní? ano, svejma názorama. komunismusi je stejně totalitní jako naci/fašismus.

a k těm co je tu chtěj obhajovat ještě jedno, vy tu chcete novou třetí říši? nový vyhlazování čechů a dalších? zkuste se zamyslet nad tím, třeba vám dojde že podporovat neonky je blbost, za to bojovat proti systému, kterej tohle umožňuje je mnohem lepší, efektivnější a rozumnější.

0/0
2.5.2011 9:41

Werik

1

Tak potom, co tady čtu za rasistické komentáře jsem rád, že jsem na blokádu šel... latentní volič DSSS se skrývá zřejmě ve více občanech než jsem doufal.

1) opravdu to nebylo setkání smažek a anarchistů. Většina z přítomných byli kromě místních obvatel studenti a intelektuálové.

2) z blokády se chtělo porvat jenom minumum lidí, kteří vlastně s blokádou neměli nic společného, takže nevím proč se všechny články zmiňují o tom krátkém zvednutí adrenalinu při rozpuštění pochodu dělníků.

3) Kdo volá po rozpuštění "nepovolené" blokády, tak chce jenom vidět krev - jděte prosím radši do kina. Nakonec musím pochválit policii - blokáda byla slyšet - Dělníci šli stejnou trasu, jenom nás obešli o jeden blok. Potyčce bylo zabráněno (nutno říct, že jediní, kteří se snažili prolomit kordon byli dělníci

0/0
2.5.2011 9:41

KarelV

Re: 1

Jít na blokádu nestačí - nejlépe uděláš, když se odstěhuješ na Cejl, anebo do Židenic, aby ses s nimi mohl pobratřit... Jistě tě rádi mezi sebe přijmou ! ;-)

0/0
2.5.2011 9:59

Amoniak II

Re: 1

Škoda, že policie nezasáhla. Vodní děla snad mají.

0/0
3.5.2011 18:31

HippieStar

Vyjádření účastnice

Byla jsem osobně přítomna na blokádě a mohu ujistit všechny čtenáře, že jsem neviděla jediného feťáka. Pan Vandas nám poslal vzkaz, který nás takto označil, ale že nás takhle budou označovat i lidé, kteří na blokádě nebyli a seděli si doma v obýváku, je do dosti smutné. Připojím, koho jsem mezi blokujícími viděla já: asi polovina byli VŠ studenti, mnohdy kolegové z FF, tedy mladí inteligentní lidé. Zúčastnili se kněží, promluvila žena, která zažila nacismus v Brně na vlastní kůži. Připojili se Romové, mnoho dalších lidí. Podporu vyjádřila řada známých osobností.

Neviděla jsem osobně nikoho, kdo by tropil nějaké výtržnosti a napadal neonacistický pochod, který policie držela v bezpečné vzdálenosti od blokády.

Snad jen dodám, že jsem absolventkou VŠ, mám magisterský titul, pracuji, nedělám nic proti zákonu a samozřejmě nejem feťačka nebo smažka.

Blokovat jsem přišla proto, že se nechci dívat, jak mým městem prochází banda neonacistů, která šíří strach a profituje z používání hrubé síly.

0/0
2.5.2011 9:35

cod

Re: Vyjádření účastnice

inteligentní lidé=studentí8-o? a z FF8-o8-oRv

0/0
2.5.2011 9:40

ondrejj

Re: Vyjádření účastnice

Pod toto se muzu jen podepsat, taky jsme tam byl. Zadny fetaky jsem nevidel, jen spostu lidi, kterym vadi, kdyz zakony a soudy povoluji neonacistum pochodovat mestem a sirit strach v ulicich.

0/0
2.5.2011 10:19

Amoniak II

Re: Vyjádření účastnice

No prostě sešla se tam pakáž, která upírá druhým práva. Kdyby policie byla co k čemu tak milé "blokády" rozežene.  

Vy sice možná máte titul Mgr ale také se chováte nezákonně.

0/0
3.5.2011 18:35

cod

extrémisti?

já jsem slyšel z těch plných oken na Cejlu,nějakou cizí řečí:"Dyk more gadžové....",že by rasisti?8-o

0/0
2.5.2011 8:11

rubikon

Hlavně by mě zajímalo

co tam na tom transparentu co nesli "mírumilovní" odpůrci dělá NÁŠ kocour Mikeš se vztyčenou pravicí. Bral bych to jako urážku národní literální tvorby do které ta Ladova každopádně patří!!! Navíc celý ten pochod jsem zpovzdálí sledoval a jediný kdo tam dělal opravdový "bordel" byli přívrženci právě této "nenásilné" blokády.

0/0
2.5.2011 8:01

ensing999

Mohl by mi nekdo rict, kdoze jsou

ti extremisti? Podle toho co ctu v clancich tak to jsou lidi co chteji projit mestem. Mel jsem dojem, ze extremista je clovek, co dela neco extremni, jako treba reze hlavy lidem jako v Afg nedavno...8-o8-o

0/0
1.5.2011 22:38

libedejroznec

Re: Mohl by mi nekdo rict, kdoze jsou

dneska je extrémista každej, kdo "nedrží hubu a krok" ..

0/0
2.5.2011 7:29

cod

Re: Mohl by mi nekdo rict, kdoze jsou

každej,kdo nechce platit na cikány;-O

0/0
2.5.2011 7:43

Ocas5

Zbraně

Rozdal bych jim baseballové pálky a mačety. A ať se navzájem rozsekají!

0/0
1.5.2011 18:45

bílej jezdec jede tmou

Re: Zbraně

a ty, kteri zbydou, zavrit. nejlip nekam do dolu R^

0/0
1.5.2011 18:46

gaisaka

Vy všichni chtráci

co jste tam nebyli, proti neonacistické lůze nestáli žádní anarchisti, ale normální občané, lidi. Já jako občan Brna severu jsem dal náckům jasně najevo, že si je ve své čtvrti nepřeji. Vám všem troglodytům, kteří tady řeční o  feťácích a narchistech, chci říct: sklapněte, vytváříte jenom lživou propagandu. A i kdyby, feťáci mi neubližují, na rozdíl od nácků a blbců jako vy. na sociální a zdravotní péči mají právo, stejně jako kdokoliv jiný, kdyby nějaký troglodyt chtěl "argumentovat" tímto způsobem.

To, že s "morgošema" jsou problémy  vím i já, ale za a) nelze paušalizovat, za b)tím, co předvádí náckové, se nic nevyřeší. A hlavně is uvědomte -všichni - že je to především náš problém,vaši hujerští rodiče a prarodiče jim zabavili povozy a nahnali je do sociálních ghett. Nikdo netvrdí že je v pořádku aby dělali bordel, ale nasílím se to asi nevyřeší...

Lidi vzpamatujte se, vzpomeňte Masaryka,poslouchejte na sestka.rozhlas.cz Peroutkovy komentáře, přece to teď nevzdáme..

0/0
1.5.2011 18:45

bílej jezdec jede tmou

Re: Vy všichni chtráci

8-o8-o8-o ;-D;-D;-D

0/0
1.5.2011 18:47

vyvoraný vorvaň

Re: Vy všichni chtráci

Však naše snědé spoluobčany nikdo nenutí bydlet, ať si klidně kočují. Jenže oni vybydlí jeden, druhý být a pořád by chtěli další a další a bohužel stát jim na to přistupuje, povinnosti nechtějí přijmout žádné, ale svých práv se domáhají vehementně až neurvale. Uvědomte si příčinu a následek, ti extrémisti by vůbec žádnou akci v Bronxu neuskutečnili, kdyby to nebyla problémová čtrvť. Takže na svůj názor máte samozřejmě právo, pokud by to bylo jen vystoupení proti extremistům, ne když tím hájíte jednu významnou nepřizpůsobivou skupinu obyvatel, v tomto vás skutečně většina spoluobčanů rozhodně nepodporuje.

0/0
1.5.2011 18:50

gaisaka

Re: Vy všichni chtráci

Vy si prosím uvědomte realitu. Tohle jsou většinou mladý lidi, zacyklený v sociálníchproblémech po generace. Oni SAMI s tím nic neudělají, to si můžete zadek učekat a nenadějetese ničeho, váženíspoluobčané! Začít musíme my, a souhlasím že i tím že budeme kontrolovat jejich docházku do škol, penalizovat rodiče atd. Ale tovše zapředpokladu,že jim dáme kur*a taky nějakou šanci, né? A šance není pohodit někomu klíče od bytu na sídlišti a nějaký drobný na sociálce, ale vzít ho do práce. Proč tolik z nich šuká furt s tím železem? neříkejte že nechtěj pracovat, někteří samozřejmě, ale na ty jsou zase jiné nenásilné a konstruktivní páky, jen chtít! V čom mě vetšina spoluobčanů podporuje či ne je mi fuk, asi tak jako chartistům co si o nich mysleli husákovi otroci,) Vaši premisu že nebýt prbl. čtvrti, holohlávci by nepochodovali jednak odmítám,a stejně je zcela irelevantní.Kdyby byly ryby...znáte to.

0/0
1.5.2011 21:33

ajk

Re: Vy všichni chtráci

drobný na sociálce???70% lidí nevydělá víc než dostane rom na nejrůznějších dávkách.........a ted otázka.....Jak za těchto podmínek donutíte roma aby za stejné nebo nižší peníze pracoval???a pokud se dávky sníží budou takový jako vy "dávači šancí"  blekotat o rasizmu.....:-/

0/0
2.5.2011 7:53

Deliveres

Re: Vy všichni chtráci

Takže podle tebe bude nejlepší držet hubu a krok a čekat, že se vše vyřeší samo.

0/0
1.5.2011 19:06

gaisaka

Re: Vy všichni chtráci

Ne, podle mě je jediná možnost opak. Naučit se býti občany, tak jak jsme to kdysi už skoro dokázali. Musíme neustále a bez úlevy dbát na demokracii všude - i tyhle problémy začínají u politiků a korupce, tím že řešíme zástupné problémy, nemáme čas a energii na to, řešit ty reálné. Musíme tlačit na politiky,aby začali "romský problém" řešit komplexně, stačilo by načnout pořádnou debatu odborníků. Musíme bojovat proti tomu, aby se na jejich problémech někdo přižovoval, ať už lichváři nebo provident, ať už bílí dealeři pika nebo zkorumpovanízastupitelé, kterým jde o jejich byty. Nesmíme prostě už mlčet, ale stavět se proti každému, byť sebemenšímu útoku na svobodu, demokracii a právo. Jedině každodenní, mravenčí prací.... doufám že je zde aspoň jeden člověk který ví, kdo tohle sousloví používal, važení tak chytří pivní spoluobčané....:/    

0/0
1.5.2011 21:46

rubikon

Re: Vy všichni chtráci

Bílí dealeři pika ;-D . To mě opravdu hodně pobavilo, takže nakonec za to že jsou v takové situaci a žijí takový život, který jim VYHOVUJE může bílý ďábel ;-D;-D Doufám že Vám nemusím připomínat, že pověst jakou mají dnes si budovali po Evropě celá desetiletí a rozhodně se to nezmění za 2 roky nějakou jak říkáte "komplexní" reformou!!! Takže se proberte do reality a občas se jděte podívat ven do takovýchto čtvrtí!!! A až vás někde přinejmenším okradou, tak jim nezapomeňte ještě pěkně poděkovat ;-)

0/0
2.5.2011 8:07

běžný ovčan

Re: Vy všichni chtráci

v jednom bych nesouhlasil, vyřeší se to jedině násilím.. bohužel..

0/0
1.5.2011 19:32

schelak

Re: Vy všichni chtráci

takže jste porušil zákon a ještě se tu tím chlubíte? No jste prostě stejný, jako ta sebranka, kterou jste dnes podporoval:-/

0/0
1.5.2011 19:41

gaisaka

Re: Vy všichni chtráci

Kde jsem porušil zákon, troglo?btw na tvoje hodnocení jsem tak zvědav. kdybys neměl nick odkazující na mé oblíbené swingové šlágry, dostal bys větší verbální dardu,)

0/0
1.5.2011 21:36

holes4

Re: Vy všichni chtráci

tak toto je moc;-(

0/0
1.5.2011 19:42

vyvoraný vorvaň

Re: Vy všichni chtráci

Taky bych chtěl takové individum vidět na vlastní oči:-)

0/0
1.5.2011 19:46

bull002@seznam.cz

Re: Vy všichni chtráci

Podle toho, co píšete jste am byli skutečná elita ;-D. Dkuji nechci. Anarchisti, smažky a cikáni nejsou můj šálek čaje.

0/0
1.5.2011 19:56

vyvoraný vorvaň

Re: Vy všichni chtráci

A rozhodně v tomto sporu nemají podporu většiny společnosti, jak si možná namlouvají, právě naopak.

0/0
1.5.2011 19:58

gaisaka

Re: Vy všichni chtráci

V pořádku,) O kverulujícího Pepu z horní-dolníopravdu nestojíme, fascinuje mě si dneskakaždej jouda díkykabelu myslí, jak moc elitu či byť zbytek společnosti zajímají jejich názory. Mě vaše výpotky vskutku nezajímají, obzvláště hodnotíte-li skupiny obyvatel a jstestím hotov během dvou vět. Opravdu, žijte blaze v iluzi že vaše "názory" někoho zajímají, drahý parvenu,)

0/0
1.5.2011 21:26

aju reptans

Re: Vy všichni chtráci

Poslouchej ! Blaze státu , kde jsou tvých spoluobčanů ušetřeni .Tě zemím , které stejně jako my doplatily na charitu vůči vám ...tam se budou dít věci ! Nikdo vás dobrovolně podporovat , živit nebude

0/0
1.5.2011 21:43

gaisaka

Re: Vy všichni chtráci

Kdo si jako myslíte, že jsem?,))) Kdo si myslíte, že mě asi tak podporuje?,))

0/0
1.5.2011 21:47

aju reptans

Re: Vy všichni chtráci

Spořádaný občan Brna

0/0
1.5.2011 22:05

gaisaka

Re: Vy všichni chtráci

Samozřejmě, dokonce by se dalo říct vážený,)

0/0
1.5.2011 22:12

aju reptans

Re: Vy všichni chtráci

to mi stačí

0/0
1.5.2011 22:26

JendaV

Re: Vy všichni chtráci

Já tam jeden čas bydlel a jediní, koho jsem tam viděl fetovat byli Romové. To je pak lahůdka, když se u popelnic nebo na chodníku válí použité injekční stříkačky...Rv

0/0
2.5.2011 8:27

Toho_bohda_nebude

Re: Vy všichni chtráci

Ajéje, zas jeden pravdoláskař. Bůh nás ochraňuj před těmihle "spravedlivými". Češi mají narozdíl od lidí na západě jednu nespornou výhodu: nikdo nám půl století vevýmýval mozky tím, že bílí jsou ze své podstaty rasisti a proto je potřeba je pozitivně diskriminovat. To je jediná věc, na kterou si musíme dávat pozor, ne na rádoby-nácky.

0/0
2.5.2011 9:41

trasa G brněnského metra

Hlavní je ...

Že metro zůstalo v pořádku ...

0/0
1.5.2011 17:50

dudlop

Re: Hlavní je ...

R^

0/0
1.5.2011 18:23

Dr.Onufrakova

Dva nápisy na tejto fotke hovoria za všetko

http://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?c=A110501_121952_brno-zpravy_dmk&inframe=0&strana=1&foto=DMK3ad579_141103_3067964.jpg

0/0
1.5.2011 16:55

Mychal.B.

Re: Dva nápisy na tejto fotke hovoria za všetko

Ten výkup, to patří taky k tomu muzeu? 8-o

0/0
1.5.2011 17:18

pulper4

Re: Dva nápisy na tejto fotke hovoria za všetko

I ty rasisto!!! Ten fotograf dostane hodinovku ze to nesmazal fotoshopem!!!!!!!!

0/0
1.5.2011 17:32

palič;.

Levičácká

drogově závislá tlupa vyrazila s cílem dělat v ulicích svinčík a útočit na řádně ohlášený pochod lidí, kteří žádné výtržnosti v plánu nemají. Klasika.

0/0
1.5.2011 16:54

Flegi

Re: Levičácká

Nerozbreč se. ;-D;-D;-D;-D

0/0
1.5.2011 18:15

pulper4

A jeee!

Zeleny soudruh Liska zacal nabirat politicke body u fetacke populace. Jen by mne zajimalo, co jeho strana v minule koalici na radnici udelala pro lepsi brnensky Bronx. Schvalne, kolik z jeho soudruhu v pruvodu nebyli byvali vezni, fetaci, zlodeji a dozivotni nezamestnani na socialce?

0/0
1.5.2011 16:40

bílej jezdec jede tmou

Re: A jeee!

R^ njn, zkousi to jako biomasa, vyvolat konflikt a zviditelnit se na prvniho maje. to by jeden zvracel ;-ORvRvRv

0/0
1.5.2011 17:12

Najdete na iDNES.cz