Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zabavení majetku budou nařizovat sami exekutoři, soudům odpadne práce

Nařízení k exekucím majetku budou zřejmě vydávat sami exekutoři. Zatím vymáhají pohledávky na základě rozhodnutí soudů. Změnit to má novela exekučního řádu, kterou chystá ministerstvo spravedlnosti. Soudům má tento krok ulehčit od administrativní zátěže. Exekutoři ze změny nejsou nadšení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jagada

exekuce - i tak

Fajn, už teď není proti exekuci obrana, teď se člověk zničí i bez soudu.

Krásná zkušenost: zastavili jsme exekutora před dveřmi se zámky za 6 tisíc, chystal se je rozbít. Majitel se náhodou vrátil a ukázal rozhodnutí, že exekuce je neoprávněná! Myslíte, že nějaká omluva? Zapomeňte.  

Právo je vždy na straně silnějšího, ať má pravdu nebo ne.

Monopolní společnost vydala  fakturu za služby, které nedodala a po reklamacích se bránila tím, že vydala fakturu a tu je  nutné zaplatit. Až zaplatíš, můžeš to dát k soudu. Pak asi vyhraješ,  za deset let. Mezitím sebereme účet, jediný příjem až do životního minima, atd. A pokud nebude zaplaceno, tak sebereme i to málo, co máš doma. Nejlepší je, že se nedozvíš, že jsi byl u soudu, i když jsi přímý účastník . Nikdo ti  nepošle rozhodnutí, na které máš nárok, A tak se občánku braň.  

Asi vyřešíme tím, že pošleme fakturu řediteli společnosti a budeme postupovat podle jejich návodu.

0/0
29.4.2011 7:56

advokat2010

Re: exekuce - i tak

Ještě tu "O Budulínkovi" :-) ta je taky dobrá...

0/0
29.4.2011 8:00

koprak

Re: exekuce - i tak

Ale s tou fakturou to bude pravda podobné finty na mě zkouší T-mobile

0/0
29.4.2011 8:58

hrcprcsalala2

Re: exekuce - i tak

Mezi fakturou a exekucí je hodně velký rozdíl.

0/0
29.4.2011 9:30

rsvihalek

Re: exekuce - i tak

precti si ten clanek znovu - pokud to opravdu schvali, tak mezi fakturou a exekuci zadny rozdil nebude...

0/0
29.4.2011 11:01

hrcprcsalala2

Re: exekuce - i tak

Ale samozřejmě že bude. Článek je napsaný blbě a ty jen nechápeš, která bije. I nadále budeš muset s fakturou k soudu, získat pravomocný rozsudek. Teprve s pravomocným rozsudkem nepůjdeš pro exekuci k soudu, ale k exekutorovi.

0/0
29.4.2011 11:03

advokat2010

Re: exekuce - i tak

Jakože od listopadu 2010 stejně chodím k exekutorovi, ale ten to posílá k soudu a ten zase zpět k exekutorovi. ˇuplně nesmyslnej systém. Změna je logická a dlouhodobě plánovaná.

0/0
29.4.2011 16:53

hrcprcsalala2

Re: exekuce - i tak

No jasně, snažil jsem se to podat co nejjednodušeji. Současnou situaci, kdy se návrh podává exekutorovi, ten ho kontroluje a posílá na soud, který rozhodne a rozhodnutí pošle k expedici exekutorovi, by laici už asi nerozchodili vůbec. ;-)

0/0
1.5.2011 19:59

phdr.

Re: exekuce - i tak

tak když jsi byl u soudu, tak by sis to měl pamatovat, ne? jestli si to nepamatuješ, tak bys možná měl zajít k doktorovi. takové výpadky paměti, kdy člověk něco dělá a pak si na to nevzpomíná, to není přece normální !

0/0
29.4.2011 9:19

advokat2010

VĚTŠINA EXEKUTORŮ JSOU ELITA NÁRODA

Soudní exekutoři dělají obtížnou, ale nezbytnou, práci (obdobně jako v trestní justici policie či vězeňská služba). Exekutoři jsou v drtivé většině nepostradatelné instituce (úřady), jež zajišťují nucený výkon práva  tam, kde dlužník odmítá dobrovolně splnit rozsudek nebo jiné rozhodnutí. Exekutoři si zasluhují náš obdiv a respekt.Jsou v právním státě zcela nepostradatelní. Máme veliké štěstí, že tu jsou - před r.2001 neexistoval respekt k rozhodnutí soudu a "odsouzení" dlužníci se vysmívali věřitelům. Díky Bohu za soudní exekuce, exekutory a exekuční řád ! 

0/0
29.4.2011 7:42

komentator-1

Re: VĚTŠINA EXEKUTORŮ JSOU ELITA NÁRODA

měl byste samozřejmě pravdu, kdyby nedocházelo k naprosto nehorázným přehmatům a postižením zcela nevinných a nezainteresovaných osob, jimž byl exekuován majetek neoprávněně. Pokud měli štěstí, získali ho zpět (často velmi poškozen, protože exekutorům a jimi najatým stěhováků je v zásadě fuk, jak se s věcmi nakládá) ještě před dražbou, pokud ne a majetek byl prodán, zbývají většinou jen oči pro pláč, protože kdo schovává doklady od věcí, jež byly zabaveny.

A to se vůbec nebavím o případech krádeží hotovostí či šperků přímo exekutorskými vykonavateli, jimž už dnes nemusí asistovat policie. Aby bylo možno si exekutorů vážit, musela by existovat jejich přísná kontrola, jež dnes není.

0/0
29.4.2011 8:37

hrcprcsalala2

Re: VĚTŠINA EXEKUTORŮ JSOU ELITA NÁRODA

Mohl bych se zeptat, jakým výsledkem skončila tebou podaná trestní oznámení na vykonavatele, kteří ukradli hotovost nebo šperky? Nebo jenom lžeš?

0/0
29.4.2011 9:29

advokat2010

Re: VĚTŠINA EXEKUTORŮ JSOU ELITA NÁRODA

Dost se to zveličuje, často lidmi kteří o exe řízení nemají ani rámcovou představu, natož tak znalosti, pak se jako "zločiny" prezentuje to, co je naopak naprosto v souladu se zákonem, ale někomu se to prostě nelíbí, tak křičí a novináři tomu dávají a rádi prostor. V reále budou ty skutečné zločiny, na ty miliony exekucí, v řádů promilí. Vůbec nechci zastírat, že k zločinům dochází, řada exekutorů přišla již o úřad a teď bude zřejmě i jeden odsouzený k nepodmíněnému trestu odn. svobody. Ale je to u policie apod. institucí jiné ? Prostě exekutoři a jejich zam. jsou normálním průřezem naší společnosti.

0/0
29.4.2011 10:28

rsvihalek

Re: VĚTŠINA EXEKUTORŮ JSOU ELITA NÁRODA

ale o tom to prece neni! jde o to, aby exekuce byla opravdu tou posledni moznosti jak z dluznika dostat penize. exekutor ale proboha nemuze suplovat soud! vzdyt je to podnikatel, ktery je FINANCNE ZAINTERESOVAN na tom, aby exekuce probehla.

Uz ani nebudu zminovat veci jako bezne delane rozdeleni uz tak smesnych vymahanych castek na casti a vedeni nekolika exekuci jenom proto, aby si exekutor mohl vsechno nauctovat vicekrat

0/0
29.4.2011 11:05

hrcprcsalala2

Re: VĚTŠINA EXEKUTORŮ JSOU ELITA NÁRODA

Exekutor žádný soud nesupluje!!!!!! O oprávněnosti pohledávky rozhoduje a i nadále rozhodovat bude soud, případně správní orgán nebo rozhodce (pokud se tak strany dohodnou).

Rozdělení částek na víc exekucí nedělá exekutor, ale věřitel. Exekutor na to nemá vůbec žádný vliv. 

Nešiř bludy. !!!!Rv

0/0
29.4.2011 11:09

rsvihalek

Re: VĚTŠINA EXEKUTORŮ JSOU ELITA NÁRODA

elita naroda?!? jak si k tomu dosel? s exekutory mam zkusenosti jenom zprostredkovane, ale vim, ze napr. exekutor je schopen nerespektovat rozhodnuti soudy a napr. nevratit penize, ktere neopravnene zabavil a jejichz navraceni mu naridil soud.

0/0
29.4.2011 11:07

hrcprcsalala2

Re: VĚTŠINA EXEKUTORŮ JSOU ELITA NÁRODA

Neboli o exekucích nic nevíš, nemáš s nimi žádné zkušenosti, ale házíš tady moudra. S tím běž do hospody, tam na tebe budou koukat s otevřenou pusou a plácat tě po zádech. Rv

0/0
29.4.2011 11:10

rsvihalek

Re: VĚTŠINA EXEKUTORŮ JSOU ELITA NÁRODA

diky za radu, asi to udelam... kazdopadne jsem rad, ze jsem narazil na odbornika tvyho kalibru ;-)

0/0
29.4.2011 14:49

advokat2010

Re: VĚTŠINA EXEKUTORŮ JSOU ELITA NÁRODA

Tak pokud exekutor nebude respektovat pravomocné a vykonatelné rozhodnutí soudu, pak zcela zjevně spáchal trestný čin a podejte na něj trestní oznámení.  Dovedu si představit, že třeba nebude respektovat nepravomocné rozhodnutí soudu (kde bylo třeba podáno odvolání, apod.), ale to nemusí respektovat nikdo. Ony tady ty zprostředkované informace obvykle mají tu vadu na kráse, že tam chybí vždy "pár detailů", které ovšem jsou docela zásadního rázu a mění celý význam informace.

.

Elita národa... samozřejmě.. musí mít českou uznanou 5 letou právnickou mgr. VŠ, pak 3 roky tvrdé praxe a exekutorskou či naroveň postavenou velmi obtížnou několikadenní zkoušku (justiční, advokátní, státního zástupce) a nakonec musí vyhrát výběrové řízení na úřad, což je další zkouška před komisí. Je to naprostá elita a povede se to velmi malému % osob, které o tuto vysoce prestižní profesi, která je plně po všech stránkách srovnatelná s pozicí soudce či notáře,  usilují.

0/0
29.4.2011 17:02

lofy

To bude zas pěknej průser a ostuda

0/0
29.4.2011 0:29

advokat2010

Re: To bude zas pěknej průser a ostuda

přesně naopak.

0/0
29.4.2011 10:31

ašant překrásný, Luny jasnější..

exekutorství je jedno z nejšpinavějších,

nečestných řemesel,  které je na takové společenské úrovni jako ve středověku kati a lichváři, nyní ještě k nim zastavárníci.

0/0
28.4.2011 23:18

advokat2010

Re: exekutorství je jedno z nejšpinavějších,

Jste asi nemocný člověk, je mi Vás líto.

0/0
29.4.2011 10:30

rsvihalek

Re: exekutorství je jedno z nejšpinavějších,

ten nemocny clovek ma bohuzel pravdu, exekuce se v tomto state zvrhli v neco nepredstavitelneho.. uz ted je situace absurdni, kdy se clovek ani nemusi dozvedet, ze nekde neco dluzi (!), natoz ze je na nej uvalena exekuce.

Pokud se k tomu jeste prida skutecnost, ze exekutor sam bude rozhodovat na koho uvali exekuci - jsou vsichni fakticky jejich rukojmi.

exekutor (= podnikatel) si bude sam rozhodovat, kdo mu zaplati, neuveritelny

0/0
29.4.2011 11:11

hrcprcsalala2

Re: exekutorství je jedno z nejšpinavějších,

Nedozví se jen v případě, že nepřebírá poštu, případně se nezdržuje na adrese svého bydliště. Co bys navrhoval?

Exekutor nebude rozhodovat na koho uvalí exekuci ani kdo mu zaplatí, laskavě NELŽI.

Nech už toho šíření lží a nesmyslů. ;-ORv

0/0
29.4.2011 11:15

rsvihalek

Re: exekutorství je jedno z nejšpinavějších,

vazne? pokud vim, uz se napr. stalo ze se exekutori domlouvali s dorucovatelkami, aby dopis zahodili...

nebo se taky s oblibou posilaji dopisy na adresy, kde se clovek treba 20 let nezdrzuje...

0/0
29.4.2011 14:52

hrcprcsalala2

Re: exekutorství je jedno z nejšpinavějších,

A kdopak se s těmi doručovatelkami domlouvá v průběhu soudního řízení? Soudce? Nebo soudní úředník? ;-D;-D;-D

0/0
29.4.2011 14:55

pravicovyruger

Ten Pospíšil snad žije na jiné planetě

nebo si spletl datum? 1.4. už bylo!

0/0
28.4.2011 21:57

čulibrkbrk

Exekutoři jsou jen takoví kecalové.

Mají zabavovat věci tam kde má dotyčný adresu,nebo kde se zdržuje dlouhodobě. Svou povinost si však neplní! Kdyby si ji plnili,tak na MÚ nemají ani na čem sedět.

0/0
28.4.2011 21:23

Manstein

Re: Exekutoři jsou jen takoví kecalové.

;-D

0/0
28.4.2011 21:24

a co má být

Nevím

Nevím proč tu nadáváte na exekutory. Sice bych jim ruku nepodal, ale na druhou stranu se jich musím zastat. Tedy alespoň některých. Jako v každém lidském konání je i mezi exekutorama dost .......... Ale i lidí, kteří to berou přesně podle práva a snaží se s povinným domluvit, třeba na splátkovém kalendáři. Prošel jsem si pár exekucemi a většinou si nemohu na chování exekutora stěžovat. bylo to po krachu podnikání. Spíše mi vadí zhovadilost vykonavatelů a namyšlenost koncipientů. To je ten opravdový problém v tomto podnikání. A ještě jeden problém tu je a v diskuzi byl popsán dost často. Exekutor není odpovědný za škody způsobené jeho chybami. Nebo tedy spíše, " prostý člověk " , který si prošel exekucí , nemá na to ani peníze a ani povědomost, jak " smáznout " exekutora. Možnosti samozřejmě jsou, ale ukažte mi člověka , který bude hnát exekutora , třeba k NSS.!!

0/0
28.4.2011 21:03

a co má být

Re: Nevím

Ale je to asi jediné povolání, které bych dělat nechtěl a ani nedělal. A to ani v případě, kdybych měl někde pojít u plotu hlady.!!

0/0
28.4.2011 21:06

Manstein

Re: Nevím

Strejda je stripter v gay baru ... teda on je exekutor, ale my se za to stydime ...

0/0
28.4.2011 21:08

Nahlas se ti směju 2

Re: Nevím

Hehe, silácké řečičky. Pokud bys skutečně stál před tím rozhodnutím, jestli pojít hlady nebo exekuovat, pak bys exekuoval jako o život.

.

Kolikrát v životě jsi měl skutečný (sic!) hlad?

0/0
28.4.2011 21:08

a co má být

Re: Nevím

Jsem dost dlouho na světě abych se znal. Kdybych se musel rozhodnout jestli hlad nebo být exekutorem, tak zvolím třetí cestu. Jestli jsi pochopil kterou.!!

0/0
28.4.2011 21:10

Big-M

Re: Nevím

sníst exekutora

0/0
28.4.2011 21:12

a co má být

Re: Nevím

;-D

0/0
28.4.2011 21:13

Manstein

Re: Nevím

Snist exekutorovi svacinu. To jsem humanista, co?

0/0
28.4.2011 21:14

hrcprcsalala2

Re: Nevím

Nedoporučuju, z kaviáru a šapmáňa by se ti na lačno jen udělalo blbě. :-P

0/0
28.4.2011 21:15

Big-M

Re: Nevím

jsi duše dobrotivá, on Ti za to zfenduje gauč;-D;-D

0/0
28.4.2011 21:17

Manstein

Re: Nevím

Nastrazim mu do nej pripinacky, az si sedne, tak vyskoci, az mu upadne ta svacina.

0/0
28.4.2011 21:22

Big-M

Re: Nevím

ovšem musíš být rychlejší a hned ji lapit, nejlépe do zubů

0/0
28.4.2011 21:25

Nahlas se ti směju 2

Re: Nevím

Takže nikdy. Bylo mi to jasné, chvástale.

0/0
28.4.2011 21:12

a co má být

Re: Nevím

Opravdu nikdy. Nejsem chvástal. Raději sebevražda, než toto povolání.!!

0/0
28.4.2011 21:14

Nahlas se ti směju 2

Re: Nevím

Hehe...

0/0
28.4.2011 21:17

a co má být

Re: Nevím

Vím co vím. A tebe nemám potřebu přesvědčovat.:-)

0/0
28.4.2011 21:18

Nahlas se ti směju 2

Re: Nevím

Hm, ale děláš to a chvástáš se, že nemáš potřebu... ;-D. Jsi fakt hrdina...;-D;-DRv

0/0
28.4.2011 21:20

Big-M

Re: Nevím

srandisto

0/0
28.4.2011 21:18

barb.udo

Re: Nevím

... opravdu asi není nic odpornějšího, než exekutor v ČR za současného stavu ...

0/0
28.4.2011 21:20

hrcprcsalala2

Re: Nevím

Já znám, Majakovskij, já znám. ;-D Ještě tys tu chyběl...

0/0
28.4.2011 21:25

Najdete na iDNES.cz