Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Analýza toho, kudy by se mohlo ubírat nemocné české vysoké školství

Ministerstvo školství představilo věcný záměr zákona o terciárním vzdělávání. Byl nejvyšší čas přejít od analytických slov k legislativním činům. Mezitím zveřejnila svou expertízu Národní ekonomická rada vlády (NERV). Porovnáme-li ministerský plán léčby a poradenskou diagnózu, dostaneme vcelku plastický obraz „pacienta“ – současného vysokoškolského vzdělávání v České republice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Akis

úroveň

Jakou chceme úroveň, když i na fotce z maturit na SOU je státní vlajka vzhůru nohama?

0/0
6.5.2011 8:37

horduch

je hrozné

jakou úrovení  vědomostí disponují absolventi humanitních oborů,naše vysoké školství se stalo velkovýrobnou rychlokvašek

0/0
5.5.2011 11:14

šejk2

RE

V každém menším městě se snažila radnice o vysokou školu,která by městu zvýšila prestiž.Většinou pro ni neměla ani odpovídající prostory,ani vybavení,ani perzonál.Ve jménu jakési "demokracie" byla škola zřízena.Pak začal boj o její přežití,který se většinou zúžil na bezbřehé podbízení se studentům,samozřejmě na úkor kvality.Čí je vina? Ministerstva,které takovou školu povolilo.

0/0
5.5.2011 10:54

666999666

Já bych vám řekl

kam se ubírá, tedy některé, ale to by jste zase řekli že jsem sprosťák ;-D;-D;-D

0/0
5.5.2011 9:45

Nicko_Sun

No do...

Ten titulek psalo desetileté děcko nebo kdo? To se mi snad zdá...

0/0
5.5.2011 9:21

slušný pravičák

Proč tak složitě

když to lze nazvat jednoduše privát školství je jen honba za penězi to ostatní je jen vedlejší produkt a ani téze dané v článku nic nezmění!! je to jenom opatrně obalená vatou skutečnost.

0/0
5.5.2011 8:56

SSJS

Re: Proč tak složitě

R^

0/0
5.5.2011 9:04

Muzzlinka

Re: Proč tak složitě

Asi by jste byl překvapen. Ale i v ČR existují privátní vysoké školy, které mají velmi dobré jméno právě pro kvalitu absolventů. Jsou to ty, které si vybraly jasnou specializaci a propojení s výrobní praxí. Narozdíl od masové produkce absolventů na "státních" universitách, kde kvalitu dokáže udržet jen několik fakult.

Privátní školství je jen - privátní. Ani lepší ani horší. Jiná věc je, že zavedením školného sice vzroste tlak na kvalitu - student za své peníze kromě diplomu bude chtít také určitou míru záruky uplatnění na trhu práce, ale stávající zkostnatělé univerzity tomu ještě dlouho nedokážou vyhovět. Protože jejich odtržení od praxe je opravdu do nebe volající. V tomto se možná ukáže naopak výhoda privátního školství, které dokáže absolventy připravit tak, aby se lépe uplatnili v oboru.

0/0
5.5.2011 9:15

slušný pravičák

Re: Proč tak složitě

nechci se přít zajímala by mě jen jediná privát škola která je špičková a v čem;-D;-D;-D

0/0
5.5.2011 9:30

pavel64

Re: Proč tak složitě

Naprostá většina studentů chce pouze diplom. A protože nemalá část z nich má schopnosti sotva na předpřevratovou střední školu, tak sotva tuší, co by jiného od vysoké školy měla očekávat. Univerzita pochopitelně není Fachhochschule, která připravuje na to, co bude absolvent potřebovat během prvních třeba pěti let praxe. I takové školy jsou potřeba, ale není možné chtít, aby univerzity získaly i tento charakter.

0/0
5.5.2011 10:13

Peťulák2

Re: Proč tak složitě

By jsem teda ani nebyla. Překvapená.

0/0
9.5.2011 15:55

Najdete na iDNES.cz