Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V chodovském paneláku nemají výtah ani okna, stavitel neplatil dodavatele

Panelový dům v ulici ČSA obce Chodov prošel rekonstrukcí. Přesto mu chybějí některá okna a také výtah. Jeho obyvatelé dali staviteli peníze z fondu oprav i z půjčky. Ten ale neplatil subdodavatelům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dukát33

KLEMERA STAVITEL

No pana Klemeru znám velmi dobře a nedivím se, že to takhle dopadlo. Jěště když pracoval jako obyčejný zedník tak si najímal lidi které neplatil. A jak se říká s jídlem roste chuť. Co se týká těch peněz co zpronevěřil to nejsou jen automaty, ale hrál také pokr a často utrácel za prostitutky. No holt si užíval a pak bohužel nezbylo na placení.;-€R^

0/0
7.5.2011 11:20

intruder3

-

Subdodavatelům se nedivím, když nedostali zaplaceno. Není možné to někomu dávat jako dárek - musí taky z něčeho žít. Kdyby ty práce zadali přímo těm subdodavatelům, tak udělali líp. Bohužel tohle je dnes běžná praxe - zadáte zakázku velké firmě a ta jí pak zadá různým subdodavatelům, kterým ovšem nezaplatí:-(.

0/0
19.4.2011 11:01

wrah

Okenáří

0/0
17.4.2011 15:49

Libor76

automaty

automaty jsou svinstvo :-(

0/0
17.4.2011 13:39

Agatha Christie

Vzali si příklad z úspěšné firmy Promopro,

z panů Drobila, Hávy, Kalouska, Vondry, Parkanové, Bartáka, Topolánka, Dalíka, nově Dobeše, Babáka a v neposlední řadě z křišťálově čistého Standy. R^

0/0
17.4.2011 11:36

pravicovyruger

to je poměrně ubohé

0/0
17.4.2011 13:27

Tazwoman

Něco odjinud

Mám kabelovku,v televizi septobox a potřebuji další septobox abych mohla sledovat pořady,které již sleduji. Jaké máte zkušenosti vy ?

0/0
17.4.2011 10:54

franta100

Re: Něco odjinud

vyhodil jsem septobox, v TV mám CI slot s kartou

0/0
17.4.2011 11:02

Tazwoman

Re: Něco odjinud

Děkuji za odpověď,kde mohu prosím tu kartu sehnat.

0/0
17.4.2011 11:14

rOnAd

Re: Něco odjinud

tu kartu by měl dodat provozovatel ale každý to má jinak někde stačí pouze digitální tuner, jinde je potřeba mít kartu (tv musí být vybavená příslušným tunerem DVB-C) a v některých případech je ten setopbox potřebný, protože má speciální připojení

0/0
17.4.2011 11:41

Tazwoman

Re: Něco odjinud

 děkuji

0/0
17.4.2011 12:35

Vasco 75

Re: Něco odjinud

Co je to ten septobox? ;-D

0/0
17.4.2011 11:31

jeen

Re: Něco odjinud

Nejspíš box (krabice) do septiku.         ;-D

0/0
17.4.2011 11:54

bezdukátů

Re: Něco odjinud

krabice na sledování věcí v českém TV septiku

0/0
17.4.2011 16:17

Antiblb

Holt podnikatelé si berou

příklad z těch šikovných a nenasytných lodivodů kapitalismu. Ti okradli celou ČR a jeden z jejich největších spojenců a ideologických vůdců dnes sedí na hradě.

Funguje to na obě strany. Na jedné podnikatelé, kteří se snaží vydělat co nejvíce - šidí tedy kvalitu provedené práce a dodaného materiálu. Peníze žádají dříve, než odvedou práci, která je nakonec mnohdy mizerná a reklamovat se potom nedaří, neb podnikatel již má zaplaceno a tím s námi skončil.

Na str. druhé vykutálení koncoví zákazníci, kteří např. u stavebních prací nechtějí přebrat dílo, protože smlouva obsahuje klauzuli o penále z prodlení. A i když je práce velmi dobré kvality, hledají tzv. mouchy, jen aby nemuseli již nic platit a kompenzovalo to sjednané penále. Tedy prostředí nechutné a vzhledem k legislativě neošetřitelné a čistě lidmi produkované - máme, co bylo vycinkáno klíčemi. Prostě samet bez šibenic byl šibenicí pro morálku národa.

0/0
17.4.2011 10:40

pravicovyruger

ještě další pohádku z bolševické kuchyně

opak je pravdou, většinu příjmů generuje soukromý sektor, který rozhodně nemá na růžích ustláno,  Kvalitních podnikatelů je spousta, problém je v tom, že průměrný vidloň se o kvalitu nezajímá, je to poměrně náročné hobby odolávat "nejnižším" konkurenčním nabídkám, když je člověku jasné, že konkurent může jít pod náklady pouze za cenu ošizení dodávky, ale speciálně družstvům je to jedno, buďto si řeknou direkt  osobami ve vedení o úplatek, nebo o ošizení dodávky, případně o kombinaci obého. A to jen proto, že  členové družstva jsou v devadesáti procentech pasivní jak ovce.

Vlastnictví nemovitosti znamená nejen práva, ale i povinnosti, to českým členům družstva (většinou ) ještě nedoteklo, také jim nedoteklo, že je možné požadovat regulérní soutěž a také jim nedoteklo , že existují bankovní akreditivy, že smlouvy za pár šušňů zkontroluje právník, že je možné navštívit insolventní rejstřík, nebo sebrat reference. Vcelku je to práce na pár desítek   minut. 

0/0
17.4.2011 10:58

Antiblb

Re: ještě další pohádku z bolševické kuchyně

Popíráte, co uvádím, nebo jen odsuzujete představenstvo onoho družstva?

Diskutoval bych veskrze rád o slušnosti v obchodě. Pracuju v tomto oboru přes 10 let a za tu dobu jsem nabral zkušenosti, které uvádím. A jejich příčinu spatřuji právě v onom příkladu s míst nejvyšších a tedy nejvíce i nejlehčeji sledovaných.

A jestli mne označujete za bolševika, vězte toto: je mi 32 let, rodinu mi komunisti dost probrali díky emigrantům účastnícím se bojů 2. sv. války na straně spojenců a díky dalším aktivitám, které nebyly režimem schvalovány.

Tedy mne, prosím neurážejte výkřiky do tmy a diskutujme.

0/0
17.4.2011 11:11

pravicovyruger

Nic ve zlém, je mi líto, že Vaše rodina tolik zkoušela

o to nepochopotilnější pro mne , že jste převzal ultralevicovou populistickou rétoriku.  Navíc prostě nemáte pravdu. Přes všechna negativa je systém ve kterém žijeme po všech stránkách lepší, než ten starý. K Vašemu dotazu, je to mix , vedení družstva  vsamozřejmě vše projelo na celé čáře, ale to je pouze symptom pasivity  členů. S politiky je to stejné, dělají jen to co jim občan dovolí.

Nemá tedy cenu kňučet, jak jsou špatní, pokud je občan zodpovědný, má jen velmi , velmi malou šanci, že ho někdo doběhne při dodávce například bytovému družstvu, a nemá šanci ani nepoctivý politik.

Problém není v těch nahoře, ale v těch dole. Ti totiž ty špatné (nejsou špatní všichni) vybírají jako to nejlepší a také tolerují , nebo pasivně sledují  jejich špatnou práci.

 Jsem vytočený z kňučích ublížených právě v případě, že si svojí  pasivitou podobnou polízanici vykoledují.

Před nedávnem jsem kamarádovi pomáhal oponovat zateplovací práce v jejich družstvu proti vedení-hádejte kdo byl za špatného?

0/0
17.4.2011 13:49

pravicovyruger

Bláboly o klausově kapitalismu nejsou na místě.

Je to smutné, ale největší vinu mají členové družstva a jeho vedení, Lidé jsou při výběru neuvěřitelně pasivní a o věci se začnou zajímat , až když je problém, do té doby nikoli.

Kdo někdy zažil schůzi družstva, musí se smát, jakoukoli žádost o přesné informování o výběru dodavatele považují přítomní členové družstva za "Kverulování"  a  ztrátu času, když se objeví problémy, všichni najednou přiběhnou , brečí a chtějí akci, ale většinou už je pozdě.

Mluvím o konkrétní zklušenosti, když jsem ještě byl členem bytového družstva, brutální zkušenost.

Nájemníci si za své prachy koupili úžasnou věc- nemají sice okna a výtah, ale mají zkušenost. Povídačky o zlých  subdodavatelích, beroucích si je jako rukojmí  jsou směšné, chytrá družstva doplní smlouvu tak, že subdodavatelé dodávají na přímo a platby primárnímu dodavateli jsou podmíněné plněním nároků subdodavatelů

0/0
17.4.2011 10:32

Antiblb

Re: Bláboly o klausově kapitalismu nejsou na místě.

Ano, každý svého štěstí - smlouvy o dodávce, strůjcem. Tedy viníky jsou hlavně představitelé onoho družstva.

Nicméně příklady táhnou a Vy v nadpisu píšete o "blábolech proti Klausovu kapitalismu". Dle mého to prostředí a vztahy dodavatel - odběratel poškodilo a kultura obchodu se vytratila.

Vzpomínám si, jak vychvaloval pana Koženého a několik dalších velkozlodějů, ještě coby premiér. Tedy příklady táhnou, jak uvádím ve svém názoru výše. Pan Klaus nasadil laťku příkladů hodně vysoko právě tím, jak tunelářům otevíral dveře a bezuzdně je vychvaloval. Co je na tom za blábol?

0/0
17.4.2011 10:47

pravicovyruger

Populistické povídačky

Opak je pravdou, drtivá většina podnikatelů se chová korektně.  To , že jsou lidé pasivní je jen a jen jejich chyba. i politiky máme takové, jaké si lůza

Zaslouží, smutné je , že to sebere i lidi, kteří pasivní nejsou. Když nadáváte na politiku a prostředí, nemáte na to právo, pokud se sám nepokusíte něco změnit. A  co je na VAšem populistickém příspěvku za blábol? Všechno, pokud se podíváme na hodnocení transformace ekonomik bolševických republik v celku  a nikoli na jednotlivé excesy, zjistíme ,(na základě údajů nezávislých nadnárodních institucí), že ČR si vedla nejlépe , vyjma Německa, kam SRN naládovala miliardy a amiliardy marek, nemluvím o excesech,ale o celku. Jediný problém je skutečně pasivita voličů. Jeden příklad. Sobotka označí oponenty za "autisty" , ve světě by ho veřejnost za to, že použije diagnózu jako nadávku a tím sekundárně uráží postižené, roztrhali okamžitě na kusy. řeknete maličkost...Ale tady právě začínají rozdíly, definující to , cco mě i Vám tak vadí

0/0
17.4.2011 11:06

Antiblb

Re: Populistické povídačky

No, máme každý jiné zkušenosti. Resp. s kolika podnikateli a koncovými zákazníky jste se v životě konfrontoval na úrovni vyjednávání o provedení, ceně, kvalitě a nakonec písemné smlouvě? Kolik zkušeností máte z jednání se subdodavateli a jaké byly nakonec výsledky?

Jestliže uvádíte jeden příklad ze života v družstevním domě, není to mnoho zkušeností a chápu, že když šlo i o Vaše prostředky, nebyl jste pasivní. Též nebývám.

Alespoň jsme se shodli na tom, že politická kultura a její projevy, jsou prapůvodní příčinou pokroucení vztahů mezi odběrateli a dodavateli.

Hodnocení transformace postkomunistických zemí nechám odborníkům.

W.S. Churchill pravil, že nevěří statistice, kterou si sám nezfalšoval, tolik ke statistikám a průzkumům i jejich výsledkům.

0/0
17.4.2011 11:21

pravicovyruger

Mám mnohaleté zkušenosti

se zadáváním zakázek z korporátního prostředí jako odběratel i dodavatel a nyní několikaleté v podobném rozsahu jako podnikatel.

Jsem členem komise komise pro kontrolu veřejných zakázek  ve velkém krajském městě.

Add citace Churchila, opět argumentujete  uboze populisticky, velké nadnárodní instituce nevycházejí nikomu vstříc, nějaká politická reprezentace lokální zemičky  v evropě je jim tvrdě na háku, hodnocení je součástí ratingu pro investice, jsou to Vámi zmiňovaní odborníci.

Nebrečte , nekňučte, ublíženost a nihilismus chápu u lidí o dvě generace starší, než jste Vy

0/0
17.4.2011 14:00

Trantare

Boží mlýny?

A jsou v pytli, dneska se proslýchá, že pan stavitel to už má za sebou, údajně mu někdo zařídil finální cestu na onen svět. :-/

0/0
17.4.2011 9:56

sámvelkýmao

no

obávám se,že na firmě klemera zloděj s.r.o.  si už nic nevezmou...........................

0/0
17.4.2011 9:43

E Nomine

Super,

takže jde o podvod, ale většina diskutujících to nejspíš bere jako standart a vyčítá lidem, že si tu firmu měli lépe „proklepnout“. A co subdodavatel? Ten by podle této logiky neměl pro tu firmu vůbec pracovat. Hmmm, asi si ho taky zapomněli „proklepnout“. Však o co jde, okna se vymontují pryč, a je to. Rv[>-]

0/0
17.4.2011 9:23

barb.udo

Ta firma byla zapsána 2.10.2009 ...

... a je to s.r.o na 200 000 Kč ...

... takže jistě měla několik stránek kladných referencí a vedení družstva si jistě osobně prohlédlo několik předchozích realizací ... hehe ...

...kdoví jestli to není přímo jejich akce ...

0/0
17.4.2011 8:26

barb.udo

Re: Ta firma byla zapsána 2.10.2009 ...

... taky účetní uzávěrka firmy za rok 2009 je k popukání ...

0/0
17.4.2011 8:28

basniklidu

No jo ... Klausuv kapitalizmus

tuzka byla a uz neni ... ale co, ... volite si to takhle podle scitani hlasu sami.

0/0
17.4.2011 5:14

Ion Tichy

Re: No jo ... Klausuv kapitalizmus

Co má společného Klaus s hloupostí družstva při výběru dodavatele?? :-P

0/0
17.4.2011 8:31

roby

Re: No jo ... Klausuv kapitalizmus

ne, s touto řekněme spíš nezkušeností  asi nic ale s tím, jak se podnikatelé chovají velmi mnoho.

0/0
17.4.2011 9:28

Antiblb

Re: No jo ... Klausuv kapitalizmus

Otázky spíš zní, jak Klaus ovlivnil uvažování a náhled podnikatelů na slušnost v obchodech, ať už jakýchkoliv?

0/0
17.4.2011 10:48

za pravdu blokovaná motorová myš

Až budou těmhle čuňatům dávat 200 let

natvrdo aoutomaticky,tak si to rozmyslí.

0/0
17.4.2011 0:54

hermína

a to platili předem

celou částku? obvykle se dává 50% zálohová faktura, popřípadě méně předem a doplatky v jednotlivých etapách.

0/0
16.4.2011 23:29

rzlm

Re: a to platili předem

presen jsem mel na mysli tuto vetu ;-D;-D

a dalsi vece je ... nedavat zakazky prazskym vycuranym WC

0/0
17.4.2011 0:43

Rubik1

Re: a to platili předem

Nevím, co se ukazuje vám na vašem monitoru, ale já tam četl, že lidé zaplatili a pak dodavatel nová okna vymontoval a odvezl.

0/0
17.4.2011 5:15

hany1

Re: a to platili předem

Obyvatele zaplatili, ale peníze se nedostaly dodavateli.

0/0
17.4.2011 6:59

Duke:Nukem

Re: a to platili předem

barak neni firma.Nikdo tolik casu se venovat ruznym smlouvam a pravnickym figlum.Je to smutne,ale je to tak.Kdyby se u nas za podvody zaviralo,tak by to ani resit nemuseli..Rv

0/0
17.4.2011 7:31

Vedoucí kolotoče je zpátky!

No jo, bordel... jak nahore ve vlade...

...tak i dole mezi obyvatelstvem... :-PRv

0/0
16.4.2011 22:22

fouly

Rada!

Pošlete pana stavitele výtahem dolů!

0/0
16.4.2011 21:51

rzlm

Re: Rada!

z přízemí???

0/0
17.4.2011 0:44

compal-cz

Re: Rada!

Nene, z 6. patra.;-O!

0/0
21.4.2011 17:59

Jjelen

Velký problém

Tohle je velice rozšířený problém po celé republice, neplatit subdodavatelům. A když náhodou zaplatí, tak buď pozdě po splatnosti, nebo sníženou částku o desítky procent s vysvětlením, že můžeme být rádi aspoň za něco.;-O[>-]

0/0
16.4.2011 21:44

Profesionalka

Re: Velký problém

R^ Žijeme v ČR, tady kvete akorát kriminalita, to je tak vše. Kdo umí krát, ten si polepší a slušný člověk utře nos ;-€

0/0
16.4.2011 22:16

kajak v zakoně

Re: Velký problém

jo a ty budeš určitě ten slušnej člověk..:-/

0/0
17.4.2011 0:34

za pravdu blokovaná motorová myš

Re: Velký problém

Copak živle,dotklo se tě něco?

0/0
17.4.2011 0:55

kajak v zakoně

Re: Velký problém

nejsem živel, ty hlodavče zablokovaný kvůli vlastní blbosti.. ;-D

0/0
22.4.2011 0:20

rzlm

Re: Velký problém

a ten vyčůranej hajzlík, co?? asi to dotáhneš až do politiky ...

0/0
17.4.2011 9:33

sunka007

prace kvapna

Moc bych se nedivil kdyby predstavitele sdruzeni vlastniku si nedalo moc prace s hledanim dodavatelu. Je celkem logicke se najimam firmy podle odbornosti, nikoliv jednoho dodavatele, ktery se podle nazvu jevi jako lokalni firma. Je to jako v parlamentu, co si lide zvolili do vedeni to maji, a rozhodnuti spol. vlastniku tomu odpovidalo.

0/0
16.4.2011 20:34

ofce bonifác

Re: prace kvapna

Čtete mezi řádky? Já tam nic o Sdružení vlastníků nevidím, naopak, je tam zmínka o samosprávě čili to spíš vypadá na dům s částí bytů převedených z BD, ale zatím s nedostatečným podílem na vznik SVJ.

0/0
16.4.2011 20:55

Najdete na iDNES.cz