Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jediná škola pro hasiče v Česku končí, nové studenty už nepřijme

Ojedinělý středoškolský obor, který připravoval budoucí hasiče, končí. Střední odborná škola požární ochrany ve Frýdku-Místku v září další první ročníky neotevře. Hasiči by se v budoucnu měli vzdělávat na běžných školách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Vlastimil.Kornas

Už jsem se zlekl

,že je už není třeba,protože nebudou požáry.

0/0
20.4.2011 16:04

roby

co myslíte přátelé,

co je důležitější? Hasič nebo Ústav pro výzkum dějin komunismu? Jestliže by tedy bylo potřeba něco zavřít bylo by to co?

Přesto se obor požární ochrana, který je jediný svého druhu v republice, zavírá. Z ekonomických a provozních důvodů. Hasičina se od září zatím v Česku studovat nebude.Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/jedina-skola-pro-hasice-v-cesku-konci-nove-studenty-uz-neprijme-psp-/domaci.asp?c=A110415_1567576_ostrava-zpravy_sot

0/0
17.4.2011 10:02

hafusak2

Re: co myslíte přátelé,

Samozřejmě ten ústav. Myslíte si, že k hasičům lze za vynikající platy umístit lidi, různé zasloužilé chartisty s vysmolenými krky a kamennými játry, kteří jsou už natolik duševně mimo, že jim nelze svěřit jakýkoliv státní úřad?;-D

0/0
17.4.2011 10:40

Agatha Christie

Re: co myslíte přátelé,

R^

0/0
17.4.2011 11:26

BoaBo

Re: co myslíte přátelé,

Hmm, Obama, když řešil škrty, tak hasiče... darmo mluvit.

0/0
17.4.2011 12:03

hafusak2

Re: co myslíte přátelé,

Ten už toho vymršil až..........darmo mluvit. Ovšem v USA je naprosto jiný systém požární ochrany nežli jinde. Tam hasiči spadají pod města a jejich rozpočet, tj. jsou na okraji zájmu. Na druhé straně firemní hasiči jsou tam ve výhodě. Náklady na ně jsou odečitatelnou položkou z daní a pokud vyjíždějí i mimo areál firmy, firma pak má úlevy např. na dani z pozemku a pod. Jsou také proto lépe vybavení, vycvičení a pokud je malér ve městě, místní městští hasiči vyjedou, ale rovnou si volají firemní na pomoc. V USA také neexistují žádné protipožární normy pro stavbu budov, tuto problematiku řeší předpisy jednotlivých pojišťoven, co požadují a čemu se musí vyhovět. Tedy: Nic z toho, co mají v USA není u nás hodno následování.

0/0
17.4.2011 12:20

pavel.n

tahle vláda zruší všechno !!!

Jen čekám až nějakého koaličního poslance napadne zrušit policii , hasiče , záchranáře ......na co tady mít takové příživníky - tak například :

1- na co hasiče - co hoří ať shoří

2-na co policii - můžeme si dělat co chceme a nic nám nehrozí !

3-Zrušit záchranáře - kdo má umřít stejně umře !!!

Zdá se vám to ujeté - tak se podívejte co dnešní vláda dělá - seškrtili rozpočet tak  , že policajti chodí pěšky , hasiči nemají na naftu , a záchranáři budou rušit akutní lůžka - to že je korupce kam se podíváš politiky nezajímá , protože to je živí !!!

0/0
17.4.2011 6:52

Doubleblue

Princip

Kdysi se na stavebních učilištích či jiných oborech vychoval člověk k oboru a pak musel v tomto oboru pracovat.Sice se to někomu nelíbilo,ale měl zajištěnou práci.Z téhle školy odejde ročně 30 odborníků,ze kterých třeba 25 ví že tenhle obor chce dělat...A kolik se jich uchytí? Proč si stát přes HZS nenechá rezervu v kraji na místa pro tyhle lidi místo toho aby se nabíraly tlačenky mimo obor,které se musí rok doškolovat za další těžké prachy aby ten člověk byl použitelný? Takhle každý student stojí ročně kasu deseti či statisíce vyjádřeno v kompletních nákladech a stát si tyto lidi nepodrží ne násilím jako v minulosti ale oni by i chtěli a on je nechá napospas úřadům práce a skončí bůhví kde. Když jsem z této školy odcházel,tak mi na ÚP řekli,s vaším vzděláním si hledejte práci sám a tím to zhaslo.

0/0
17.4.2011 0:25

Doubleblue

Re: Princip

Pokračováni....

Místo toho aby si stát či kraje rezervovaly místa pro tyto absolventy,tak je pustí do prostoru a místo přirozeného úbytku hasičů tyto místa lepí neschopnýma tlačenkama které stejně rok musí jezdit po školeních a kurzech než je k něčemu použitelný.Takže o peníze v principu nejde,jde o další důkaz nehospodárnosti této země jelikož ho řídí hýřilové a diletanti a to včetně slavného Generála...

0/0
17.4.2011 0:25

Doubleblue

Re: Princip

Ryba vždycky smrděla od hlavy a v tomhle případě je to dlaší důkaz že tyto základní principy fungují. A jak nahradí tuto školu obory na jinýcvh školách? NIjak,v principu nikdy.Leda že stát řekne,udělajte nám tak dvě hodiny týdně chemie,nějakou tu hasičinu,my vám dáme glejt že je to obor s papírem a hotovo.Sice je to člověk nepoužitelný v praxi a stejně jako přijatá tlačenka bez oboru bude rok lítat po kurzech než se to doučí,ale vlk se nažral a koza zůstane celá.;-O

0/0
17.4.2011 0:28

Doubleblue

Re: Princip

A největší humus na tom všem je to,že ty samé lidi platí ti samí lidé...studenty platí daňový poplatník a je jedno jestli jsou to finance přelité z kasy přes Mv do HZS...a nebo je to z kasy do MŠ přes kraje do škol....jsou a budou to furt stejné peníze...teda menší,protože nikdy nebudou mít takovou výuku a prostředky jako na této škole...Rv

0/0
17.4.2011 0:29

hafusak2

Re: Princip

Teda hochu, co jste čekal? Udělám si školu která se mi líbí a všichni jsou pak povinni mi dát místo, které chci? Nikde není psáno, že musí brát každého, kdo se k nim hlásí a ještě má takovéhle názory, jaké tu prezentujete. Osobně Vám řeknu, že být ještě dnes na funkci, tak pokud by se mi přišel hlásit uchazeč jako jste Vy, odmítl bych ho i kdybych měl podstav a na přijetí nového hasiče schválené peníze. Protože tam je potřebný skutečný chlap na kterého je spoleh a u kterého je jasné, že v nebezpečí nenechá ostatní ve štychu. Ne celým světem ukřivděný uplakánek u jakého je jasné, že vždy a za všech okolností bude myslet jen na sebe a kterému aby ostatní posluhovali. To Vám říkám na rovinu. Jestli chcete kvalifikaci z FM využít, tak máte možnost udělat si "odborné poradenství v požární ochraně" jako živnost a dělat posouzení staveb, školit zaměstnance malých firem o PO a propočítávat počty hasicích přístrojů na jednotlivé provozy. Také jsem to nějaký čas provozoval a špatně se mi nežilo.

0/0
17.4.2011 10:54

morae

Re: Princip

hafušáku - je teda fakt, že neobsazení těchto absolventů v oboru je stejná pitomost, jako bychom každý rok vypouštěli z vš 60 zubařů, těm nedali smlouvu se zdravotní pojišťovnou a místo nich přijali na zubařské křeslo třeba kadeřníky  (dle hesla křeslo jako křeslo). Jestli je tu pro celou republiku ročně 120 strojníků (4 třídy v různých krajích) + 30 hasičů - tak to je celkem reálné číslo pro obnovu osádek HZS + podnikových sborů. Někteří do oboru nastoupit nechtějí - ale většina byla už do prvního ročníku přijímána výběrově z řad dobrovolných hasičů, vodních záchranářů, horolezců atd (měli přednost). Místo toho tihle kluci ví, že z jedné třidy mají místo 2-3, v krajích je stop stav - lépe řečeno podstav, ale přijímat nové ruce není za co. A pokud se místo uvolní, je dobře střeženo pro NĚKOHO - bez ohledu na to, zda ten někdo má nebo nemá alespoň srovnatelnou odbornost (zdravotník, záchranář apod.). Svádí to k tomu napsat, ať stát tyto obory neotvírá vůbec - ale to je skok na rapír,že?

0/0
18.4.2011 1:20

hafusak2

Re: Princip

Je hezké, že někdo vystudoval takový obor. Ano: Papír sice má, ale  má i takové vlastnosti aby se pro daný obor vůbec hodil? O to mi tu šlo. Šel byste do do akce s někým takovým za zády? Já ne.

0/0
18.4.2011 5:04

Doubleblue

Re: Princip

Hafusáku ve jste to vůbec nepochopil. Šlo o to,že stát vynaloží spousty peněz které nacpe do absolventů za celou dobu jejich studia a ty peníze včetně těch lidí si nechá utéct.Jestli na to ve výsledku mají se snad zjistí během zkušební doby která je na to dost dlouhá(3 roky snad stačí ne) a pak se s nimi vypořádá.Jinak ty vaše slinty nemá cenu komentovat....mimochodem nejsem uplakánek a ve sboru sloužím,jen se mi chce brečet jak spousty jiných místo toho aby sloužili s hadicí v ruce šlapou chodník jako měšťáci což mimochodem může dělat opravdu téměř kdokoliv.

0/0
18.4.2011 20:59

hafusak2

Re: Princip

Jenže to je problém i jiných profesí, že po ukončení studia nedostanou absolventi místo které chtějí. A hlavně mluvím z více než 20-ti leté praxe na vedoucích místech.

0/0
19.4.2011 21:15

Doubleblue

Re: Princip

Jenže problém jiných profesí není v tom,že toto je specializovaná škola a stojí v porovnání s jinými obory na spoustě škol obrovské náklady které se nevrátí v podobě služby pro stát který těm absolventům to vzdělání dal...Rv

0/0
20.4.2011 6:59

Gamehoror

Že ono to mělo být aby se to zas

obrátilo proti Johnovi že nevyběhal dostatek peněz pro své odvětví za které je zodpovědný :-)

Jenže chyba lávky :-)

Zodpovědnost nese celá tato vláda která se domáhala škrtů a limitů které Johnovi nadiktovala jako ůkol :-)

Ano je to neštěstí že policie nemá na benzin a hrozí nedostatek kvalifikovaných na práci jak v policii tak hasičů ale je to na celou tuto koaliční vládu a ne na Radka Johna který jen plnil co po něm ostatní z koalice žádali :-)

0/0
16.4.2011 20:24

nytra

zkvalitnění?

"Je naším prvořadým úkolem zabezpečit z tohoto rozpočtu

především kvalitní, rychlou a nezištnou pomoc," vysvětlila mluvčí

generálního ředitelství hasičů Nicole Zaoralová.

Že by se zrušením školy zkvalitnil hasičský  sbor?!!

0/0
16.4.2011 19:52

morae

hasiči a strojníci

nehádejte se mezi sebou! měli byste táhnout za stejnou hadici, pánové!

Hasič je jedna z mála profesí, která si ve státní zprávě na sebe vydělá! Ale co činí stát? omezuje posádky hašičských stanic pod hranici obslužnosti - podívejte se, kolik bylo potřeba lidí při nedávném požáru v Chropyni a kolik jich tam ve skutečnosti zasahovalo a s jakým výsledkem. Jasně, když bude málo hasičů, nezmůžou nic a neiformovaná veřejnost bude volat - zrušte hasiče tam a tam, stejně nic neuhasí - ale proč?

0/0
16.4.2011 15:11

IfčaX

Re: hasiči a strojníci

Jak to myslíte, že "si na sebe vydělá"? (Užitečnost profese nerozporuju, ale kde vydělávají?)

0/0
16.4.2011 16:22

hafusak2

Re: hasiči a strojníci

To Vám snadno vysvětlím: Každý požár má tři fáze -1) Fáze rozhořívání od první jiskry až po zasažení ohněm všech hořlavých předmětů v místnosti. Fáze 2.)hoření všeho hořlavého co je na místě požáru. 3.) Fáze dohořívání, kdy postupně hořet přestává, neboť už nemá být co ke shoření. V té první fázi se běžně počítá, že prvních 10 minut požáru stojí přibližně 10 000,- Kč, ale po těch 10-ti minutách stojí 10 000,- Kč každá další započatá minuta. Graficky to vypadá úchvatně. Každou škodu někdo musí zaplatit, většinou to spadne na pojišťovny, které rády vybírají peníze, ale velice nerady něco platí, proto prakticky veškeré požadavky na požární zabezpečení budov a požárně bezpečnostní normy vycházejí z jejich požadavků. Tedy: Čím dříve hasiči na místo dorazí a začnou hasit, tím se zmenší hrozící škoda a to jak škoda přímá /způsobená ohněm/, tak škody následné /rekonstrukce místnosti, nákup nového vybavení, vymalování atd. U výrobních provozů může dojít k nesplnění dodávek a tím k penalizacím/.

0/0
16.4.2011 17:19

hafusak2

Re: hasiči a strojníci

Pokračování: A v tom je právě ta ziskovost hasičů, kteří zabraňují škodám, které by mohly nastat. Aby však mohli svůj úkol plnit co nejlépe, tak hlavně potřebují mít krátkou dobu dojezdu a účinnou techniku, kterou zabrání rozšíření požáru a umožní likvidaci již vzniklého požáru. A hlavně: Veškerá technika je k ničemu, když ji neobsluhují opravdoví pořádně vyškolení a vycvičení hasiči.

0/0
16.4.2011 17:24

morae

Re: hasiči a strojníci

díky za odborné a skvělé doplnění!

ano, přesně o to jde - u totálně zničeného provozu je to nejen o škodách na majetku, ale taky o nezaměstnaných. Těm budeme my všichni platit podporu v nezaměstnanosti, rekvalifikace atd. O nákladech na další likvidaci eko škod v regionu a škodách na zdraví, které taky ve finále platíme všichni, nemluvě. Pokud bysme trvali na tom, že chceme kvalitní ochranu obyvatelstva - ušetřili bychom všichni. Platy nastupujících kluků je jen lehce nad platy v supermarketech - a tak jim nezbývá, než si hledat druhé zaměstnání. Navíc i když mají odborné vzdělání, nejsou pro ně místa, protože jsou tabulkově seškrtaná - na jednotlivých zbrojnicích chybí cca po jedné osádce do optimálního stavu.

0/0
16.4.2011 19:49

IfčaX

Re: hasiči a strojníci

Jasně. Já vím, že zabraňují škodám. Já se ale ptala  na jejich výdělečnost, ne užitečnost. Vy jste mi podrobně popsal průběh požáru a zachráněné škody - ale kde se tohle promění ve výdělek hasičů? Zatím je jejich práce "výdělečná" pro toho, komu majetek zachránili, ale ne pro ně.

0/0
17.4.2011 10:53

hafusak2

Re: hasiči a strojníci

Dobře, tak jinak: Pojištění obsahuje veškeré předměty na místě požáru. Tím, že neshoří všech 100%, ale třeba jen 20%, tak pojišťovna je výdělečná o těch 80%, které nemusí proplatit. Navíc třeba u firemních hasičů je výdělkem to, že už jen jejich existence ve firmě znamená, že firma platí menší pojistku. V zahraničí je naprosto běžné, že pojišťovny jsou největšími sponzory hasičů. Chápete?

0/0
17.4.2011 11:08

IfčaX

Re: hasiči a strojníci

Moc ne. Firemní hasiči asi nejsou předmětem tématu (existuje vůbec něco takového?).

Ano, pokud by hasiči byli placeni pojišťovnami a ne ze státního rozpočtu, tak by to mohla být pravda. Ale nejsou.

0/0
17.4.2011 11:36

hafusak2

Re: hasiči a strojníci

Tak tedy ještě jinak: Hasiči jsou na tom úplně stejně jako lékaři, učitelé, policisté a další profese tohoto typu. Tj. nejvýdělečnější jsou ve chvílích, kdy nemají co dělat. Já vím, je to těžké k pochopení, protože Vy chcete vidět konkrétní vydělané peníze, ale uvědomte si, že i peníze zbytečně neutracené /za škody/ mohou být ziskem, protože je možno jich použít jinde k dalšímu zvýšení zisků jinde. Jinak už fakt nevím, jak bych Vám to ještě vysvětlil.

0/0
17.4.2011 12:04

morae

Re: hasiči a strojníci

ivčo, asi to pochopíte ve chvíli, kdy bude hořet u vás doma - posádka

a) dorazí včas, vám shoří půl kuchyně (neb nejčastějším zdrojem je sporák nebo rychlovarka)

b) nedorazí včas a vám shoří půl bytu nebo baráku

c) nedorazí vůbec a vy se octnete na ulici s prázdnýma rukama

Pojišťovna vám ve všech případech vyčíslí, jak jste měla hezky opotřebovanou domácnost, poněkud ojeté spotřebiče, že počítač už má odslouženo stejně jako lednička, dvd a tv, budova byla podpojištěná - a vy dostanete reálně tak 30-60% toho, co budete skutečně potřebovat k tomu, abyste se znovu postavila do stejné pozice majetku. To za předpokladu, že máte pojistku. Pokud poškodíte sousedy, ti vás budou milovat, protože na tom budou ve svých ztrátách podobně.  Nu a tehdy pochopíte, jak je skvělé ušetřit za hasiče z modelu c - a moc ráda byste zaplatila těm z modelu a, kdyby byli k mání.

0/0
18.4.2011 1:07

good_man

Re: hasiči a strojníci

to ale porad neni vydelecnost hasicu... na ucte hasicu se za zachranu ciziho majetku nic neobjevi, pojistovna hasicum nic neplati, takze zasah hasicu zaplatime vsichni a je jedno jestli shori nekomu dum nebo ne, proste ten zasah platime vsichni... bez ohledu na jeho delku, naklady, jde to proste z penez vsech... hasici nejsou vydelecni a jestli nekdo rika, ze hasici si umeji na sebe vydelat, tak budto nema poneti o nakladech/vynosech, nebo sproste lze...

0/0
19.4.2011 11:39

Jaromír Josef Vít

iDNES !!!

"Jediná škola pro hasiče v Česku". Lež jako věž. http://www.spshk.cz/

0/0
16.4.2011 15:01

kytt 1.0

Re: iDNES !!!

klasika... a koukám do diskuse, že takových oborů je po republice víc. Taky vidím, že v HK byl ten obor zřejmě z nějakého důvodu pozastavený (v době mého odchodu ze základky ovšem fungoval normálně a spolužáci na něj nastoupili). Zkrátka článek sice působí děsně věrohodně, dokonce i fotka tam je, ale taky vyvolává dojem, že se odteď budeme asi hasit sami, když těch 30 absolventů za rok mít nebudeme. Možná proto taky v článku není ani řádka o tradici dobrovolných hasičů u nás, kterých je taky dost, ale když se o nich nepíše, tak to opravdu vypadá, že jsme na tom zle... Dobrá práce, Žanetko, ale opět se mi potvrdilo, že na iDnesu se dají číst leda titulky. Zvlášť soboty stojí za to.

0/0
16.4.2011 15:19

morae

Re: iDNES !!!

pro strojníky jsou snad čtyři školy v republice, ale výhradně pro hasiče opravdu jen jedna - strojník samozřejmě musí umět i vzít za hadici a neplést se kolegům kam nemá, ale např. chemický specializace ve výuce moc není.

0/0
16.4.2011 15:22

morae

Re: iDNES !!!

je to skutečně škola, kde se učí postupy při požárním zásahu?

0/0
16.4.2011 15:20

barnaked

Re: iDNES !!!

samozrejme, jsou to odbornici, kteri muzou okamzite k zasahu. Jenom obcas je zradi psychika, to je bohuzel na teto skole nenauci.

0/0
16.4.2011 19:02

iqtykve

Re: iDNES !!!

Studium syna stálo nemalé finance, -nelituji, ale k čemu ty řeči když nemůže najít uplatnění? Letos maturita, navíc státní. Stát má na hasiče STOP stav. Takže si nechte ty blbé kecy. Jinak kluk o tom básnil dlouho na zš, na školu se dostal, maturitu udělá. Co mu krom řečí nabídnete? Nemyslím úřad práce. Taková je skutečnost.Rv

0/0
16.4.2011 21:06

hafusak2

Re: iDNES !!!

A nezdá se Vám, že pláčete na špatném  hrobě?

0/0
16.4.2011 22:35

basniklidu

Zajimavy system ...

zeme tezce zaluzena, vse cobylo legitimni statni rozprodane ale penize z rozpodeje nikde ... a na nic nejsou penize ... u toho i ta byvala "seda" socialisticka republika vypada jako bohaty stat.

0/0
16.4.2011 14:26

Jaromír Josef Vít

Místo škrtů chceme transparentní státní pokladnu!

http://www.evropsky-rozhled.eu/hlusi-demokrate-zcela-nefunkcni-projekt-statni-pokladna

0/0
16.4.2011 14:24

Jaromír Josef Vít

Vše,

co je pro občany užitečné, tato vláda NIČÍ. Ale aby se rozjela TRANSPARENTNÍ POKLADNA, tak to už ne, to by nemohli pánové krást. To jsme to dopracovali!

0/0
16.4.2011 14:22

Teletabis

To je ale hloupost!!!

Raději ať zruší zbytečné VŠ. Taková regionální studie je dobrá k čemu? A co cestovní ruch? Za chvíli nám seberou i právo na život. Do vedoucích funkcí si firmy vybírají ty nejlepší, ale do vlády a parlamentu se cpou jenom jenom kecalové co nic neumí. Vlastně umí, kecat a kr.......

0/0
16.4.2011 13:13

lu2222

nápad jak ušetřit

Mohli by zrušit úplně všechny školy a po narození vydávat místo rodnýho listu vysokošloskej diplom. Stal by se z nás nejvzdělanější národ světa a nic by nás to nestálo.

0/0
16.4.2011 13:01

Big.M

Re: nápad jak ušetřit

;-DR^

0/0
16.4.2011 13:15

horác

SOŠ PO MV Frýdek-Místek

Díky té škole je univerzální hasič, nejen strojník, absolventi této školy většinou se stávají veliteli na ruzných stupních,oper. důstojníky, prevenci na stát. pož. dozoru. Obor hasičina je opravdu specifický a nevím jak to chce zvládnout min. školství. Hasiči (kantoři), kteří to učí na tom prodělají. Na této škole se kromě všeobecných předmětů maturuje i z předmětů požární ochrany, např: zpracování dokumentace zdolávání požáru, stavební prevence (posoudit projekt a spočítat pož. zatížení a navrhnout opatření pokud nevyhovuje normám (projektanti na to kašlou). Abvsolvent je odborně způsobilá osoba podle §11 zák. ČNR č.133/1985 Sb. o pož. ochraně ve znění pozdějších předpisů.

Uzavření studia mi nepřipadá vhodné. Různé 2 až 2 měsíční kurzy nenahradí školu. Ti co dělají (tuším 5 škol v ČR) strojníka pož. ochrany, tak je zaměřen na opravy, údržbu has. techniky, samozřejmě musí splnit i fyz., zdrav. a psychické podmínky k výkonu hasiče, ale bude jen strojník pokud se dál nebude vzdělávat.

0/0
16.4.2011 12:45

cargo1

Re: SOŠ PO MV Frýdek-Místek

Chtěl bych tady reagovat na Váš komentář. Jsem jedním z absolventů školy pro ,,obyčejné strojníky,, jak tu prezentujete neměl bych umět nic kromě oprav, údržby, obsluhy.....ale ubezpečuji Vás, že znalosti jsou na naprosto srovnatelné úrovni. Je sice pěkné, že Vaše škola produkovala každý rok 30 ,,odborníků přes vše možné a nemožné,, ale pro normální průběh služby jsou nepoužitelní ať se školou, nebo bez ní. Všichni normální ví, že hasičina se získává roky služby a ne sezením v lavici a čtením knížek. Nemyslím si, že pozastavení této školy je tak obrovská tragedie. Mnohem hůř vidím situaci v technických prostředcích. Taky by se mohlo stát, že budeme mít hromadu odborníků, který nebudou mít v čem jezdit.

0/0
16.4.2011 12:59

horác

Re: SOŠ PO MV Frýdek-Místek

na konci".... mám k výkonu hasiče" tj. že dělá i hasiče, nejen strojníka

0/0
16.4.2011 13:16

horác

Re: SOŠ PO MV Frýdek-Místek

25 let hasičiny, z toho 3 roky vedoucí výuky OUPO

0/0
16.4.2011 13:17

horác

Re: SOŠ PO MV Frýdek-Místek

začínal jsem o píky jako poslední pi*munda

0/0
16.4.2011 13:30

KOMON

Re: SOŠ PO MV Frýdek-Místek

zpátky do školy!naučit číst ;-D

0/0
16.4.2011 14:14

Big.M

Ále

co, v případě požáru udělají občané štrůdl a budou si posílat kyble s vodou

0/0
16.4.2011 12:37

Najdete na iDNES.cz