Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Úřady vrátily Rakušanovi syna, kterého česká matka o Vánocích unesla

Pětiletý chlapec, o kterého se několik měsíců přetahovali jeho česká matka a rakouský otec, je zpět u otce v Rakousku. Dostal se tak do místa, kde se narodil a od narození žil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Skippik

Chápu jí a je mi jí líto

Kdyby mi někdo vzal děti a nebyla jiná možnost, unesu je taky ;-(

0/0
13.4.2011 19:56

Big.M

Re: Chápu jí a je mi jí líto

mohla zůstat žít v Rakousku, třeba

0/0
13.4.2011 19:59

duhacenzor2

Re: Chápu jí a je mi jí líto

No jo a navíc kdyby to byl devizový cizozemec, to by se panečku sypaly alimenty, viď:-P

0/0
14.4.2011 7:22

bonnano

...

Tseska kurfa mrtat f Esterajch a pak se difit...Ona byt urcite kurfa a ja ji nejen nedat dite, ale taki safrit pro potulku...

0/0
13.4.2011 17:00

nenovak

Téměř zázrak

Při rakouském Němci, kromě toho že činil rychle správné právní kroky, všichni svatí, že své dítě ještě spatřil. Jsem zvědav, jestli on matce bude dítě předávat podle upraveného styku, když na zákaz styku matky s dítětem to nevypadá (ne že by si to ta matka nezasloužila, ale není to v zájmu dítěte). Po té šílené zkušenosti, kdy se matka nerozpakovala mu sebrat to nejcennější, nevím, nevím, jak bych se zachoval, zda bych věřil v lidskou nápravu.

0/0
13.4.2011 16:57

pupack

Re: Téměř zázrak

myslíš, že pro ni třeba to dítě není taky to nejcenější? a proto se k té "krádeži" snížila? ...víme o tom hnede smrduté, tak se zdržme hodnocení...

0/0
13.4.2011 17:06

nenovak

Re: Téměř zázrak

Víme o tom málo. Ale scénář bývá asi takový. Matka dítěte, lhostejno zda za něj vdaná či nikoliv, chce při rozchodu tučné odškodnění za darování "nejlepších let". A otec nabídne pouze částku spravedlivou. A tak matka vezme jako rukojmí své dítě a otce takto nechutně vydírá. Dítě za prachy.

0/0
13.4.2011 17:21

duhacenzor2

Re: Téměř zázrak

Já bych se vsadil, že ta podmrcha si něco vymyslí - má na výběr, nemusí unášet dítě, může třeba podat trestní oznámení, že byla jeho otcem "znásilněna, nebo jako trumfové eso, že otec dítě "zneužívá", to poslední funguje naprosto 100%ně.

0/0
14.4.2011 7:25

jafis

Jo, myslím si, že je to správné

Otec rakušan, ale hlavně, narodil se v Rakousku, narodil. To si milé dámy mají předem uvědomit, jaké eventuální úskalí přináší vztah s cizincem, pořízení si dítěte v zahraničí.

0/0
13.4.2011 15:49

opportunity

Re: Jo, myslím si, že je to správné

Ač s touto premisou souhlasím, jako matce by mi bylo hrozně. Vdát se do ciziny a mít dítě znamená skoro nemožnost návratu. Mateřský pud je velmi silný, to muži neznají.

0/0
13.4.2011 17:12

nenovak

Re: Jo, myslím si, že je to správné

Mateřský pud muži neznají a je to taky logické. Ale pokud si myslíte, že muži mají své děti méně rádi než ženy, tak toto Vaše přesvědčení je postavené na úplně stejné (špatné) myšlenkové operaci, resp. předsudku, jako když by si například běloch myslel, že je něco víc než černoch. Logiku to asi nemá žádnou, ale každý fandí těm svým, čímž fandí sobě. Takže Vy jako žena fandíte ženám, protože jste žena, a budete hledat argumenty včetně předsudků, abyste sama sebe vyzdvihla nad ostatní.

0/0
13.4.2011 17:30

Skippik

Re: Jo, myslím si, že je to správné

O to nejde, ale matka to dítě nosí, porodí, kojí ho, první vidí jeho pokroky, úsměvy, uklidňuje ho, když pláče, vstává k němu v noci... otec je zpravidla ten, kdo přijde z práce a pohraje si, případně vezme na procházku. Ale mateřský pud je nejsilnější věc na světě, myslím, že většina otců takový vztah k dítěti mít ani nemůže (pokud tedy nebude dělat vše výše zmiňované). Moje děti třeba milují svého otce, ale on si s nimi jen hraje, není tím, kdo s nimi prožívá všechny úspěchy a útisky jako já. Když se chtějí pobavit, jdou za otcem, ale když jim není dobře, něco potřebují, nebo se chtějí vypovídat či pohladit, tak jdou za mnou.

0/0
13.4.2011 19:50

duhacenzor2

Re: Jo, myslím si, že je to správné

Mateřský pud - nenech se vysmát, jaký "mateřský pud" má asi žena, která svému vlastnímu dítěti záměrně zničí rodinu rozvodem, co asi mají za "mateřský pud" všechny ty rychny, co požadují cizí majetek, odchodné, odškodné, výživné, ohyzdné a já nevím, co ještě a ve finále neváhají i křivě nařknout otce z "pedofilie" - dítě jako prostředek k okrádání ostatních a té nejsprostší, nejpodlejší a nejzákeřnější osobní pomsty, ne nějaký "mateřský pud";-D;-D;-D.

0/0
14.4.2011 7:31

Najdete na iDNES.cz