Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ženy si ve Francii nesmějí zahalit obličej, dvě už sebrala policie

Ve Francii začal platit zákaz nosit na veřejnosti burky, závoje a šátky, které zakrývají obličej. Země galského kohouta se stala prvním evropským státem, kde takový zákon vstoupil v platnost. Další země k němu mají nakročeno. Francouzská policie už zatkla dvě ženy s šátkem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Antonín, topič

Skvělé.

Takže

a) šíření islámu a radikálních islámských myšlenek toto vůbec neovlivní

b) zradikalizuje to i některé z těch muslimů, kteří prozatím byli umírnění

Místo aby se potíralo šíření nenávisti a násilí imámy, tak se dělá bezduchý cirkus. No jo, co čekat od Francie a Sarkozyho tuplem.

0/0
13.4.2011 8:26

brekebrekeke

europa je krestanska,ne muslimska.maji ctit europske zakonx

ne jeste vyhrozovat.europan v islamske zemi musi ctit jejich.takze 1 metr na vsechny!

0/0
12.4.2011 22:56

Big-M

To je

divné, zahalené xichty u nás nikomu nevadí

0/0
12.4.2011 19:16

brekebrekeke

Re: To je

kolik jich potkavas?frantici udelali dobre,ze to zatrhli.

0/0
12.4.2011 22:53

Antonín, topič

Re: To je

Samozřejmě, že udělali blbost. Třeba ti to časem dojde.

0/0
13.4.2011 8:18

Standahammer

V Německu i jinde už i politici pochopili

že soužití s těmito lidmi a jejich dobou kamennou není prostě možné. Tam už vědí, že i když jim nikdo nebrání studovat, makat, učit se jazyk nové změ, tito lidé od věků nestudovali, nemakali, jenom se váleli doma u svých chatrčí a čekali, co jim kdo dá. Pak se dozvěděli, že blbci v Evropě jim nakydají hromadu peněz za nic a tak táhli do Evropy. Proč by taky ne? A te´d vidí, jak si Evropané proti jejich jeskyním doma žijí a oni pořád nic nemají i když žijí ve stejném státě a kdo za to může? No přece ti Evropani, ne? Ještě aby tak oni sami, jejich lenost, netolerance, nesvobodné myšlení, opičí zvyky.

0/0
12.4.2011 19:12

inaardor

Re: V Německu i jinde už i politici pochopili

Vy si snad delate legraci!!!!!!!!! Drahy, koilik muslimu ososbne znate? A kolik vite o islamu, ze jste takovy odbornik? Ze Vas hanba nefackuje!!! Zahalovani obliceje nema s islamem nic spocneho, pouze s kulturou nekterych islamskych zemi, kde takto zahalenou potkate i krestanku. Neznam muslima, ktery by se valel doma. Islam zakazuje necinnost. Clovek byl zrozen, aby vytvarel hodnoty. Lenost je hrich. Chudoba se netyka pouze asijskych zemi, ale i africkych a zemi jizni Ameriky a tak, jak je Vam jiste znamo, ziji prevazne krestane.

Vetsina techto zen mozna vyssi vzdelani, nez se dostalo Vam. Jsou to lekarky, pravnicky, managerky, ekonomky, atd.

Ja ziji v zahranici, kde se setkavam s tisici muslimu denne. Reknu Vam, ze pomalu zadny Cech nema tak vybrane chovani a uctu k zenam jako oni.

Prectete si nejdrive koran nebo alespon bibli a pak regujte!!

0/0
15.4.2011 13:09

KMJ

No ano .

Naprostý souhlas . Islám nemá v Evropě co dělat . To není nic o tom co se smí nosit. To je opatření proti poměrům které zde nemají co pohledávat .

0/0
12.4.2011 16:12

Standahammer

Re: No ano .

Dělat, to slovo bych pro tyhle lidi nepoužíval. Dělat oni sem nepřišli, to teda rozhodně né, Drápale! :D

0/0
12.4.2011 19:07

capellen

Re: No ano .

jestliže budeme stejní jako zmiňovaní fanatici v Asii, nemáme jim co vyčítat. Ať si každý praktikuje víru, která ho dělá spokojeným a pro ostatní lidi přínosným. Francie sice nepopravuje islamisty jako islamistické země popravují křesťany, nicméně "jinověrce" kriminalizuje jinak, podle své kultury. Jestliže bude evropský systém opravdu dobrý, muslimské země jej beztak objeví (viz technika, věda, výzkum). Dnes se Američani snaží v Iráku nastolit úžasnou demokracii podle svého mustru, ale bohužel, za diktátora bylo v zemi pořád bezpečnější než je tomu dnes. Ono totiž pindat o svobodě a přitom špehovat nejmodernější technikou a okrádat občany "dle zákona" si nic nezadá s krutovládou a tyranií - jen to první není tak do očí bijící.

0/0
12.4.2011 20:33

nazdravi

Re: No ano .

At si kazdy praktikuje viru, ktera ho uspokojuje, a pro ostatni lidi je prinosem. Proboha, o cem to melete? Pro koho v Evrope je ten Islam prinosnym? Oni nam ho chteji vnucovat se silou. Proc nerespektuji, ze jsme krestani a ne muslimove? Pro mne je Islam odporny, ale ja jim vubec nechci nase krestanstvi vnucovat. Tak at si jdou do svych muslimskych zemi, co tu hledaji v Evrope? Jo, lehky zivot, co jim jejich islam neda  u nich.

0/0
12.4.2011 21:45

jxd

Re: No ano .

Maličká připomínka: oni se sem opravdu "vnucují", ale rozhodně nám nevnucují Islám silou. Jejich "teroristické" akce jsou právě jejich "bojem" za uchránění jejich území od západního vlivu. Kutb, asi znáte. Zatím má západ vojenské základny na jejich území (i posvátných), a jsou to křesťané, kdo jim vnucuje svoji civilizaci, nikoliv naopak. A obranou před šířením Islámu rozhodně není zákaz nějakého druhu oblečení.

0/0
12.4.2011 22:54

nazdravi

Re: No ano .

Jejich nejvetsi zbrani proti nam je jejich rozmnozovani, nebude to tak dlouho trvat  a budou nas v poctu prevysovat a tak budou take ovlivnovat prezidentske volby v Evrope ,za par genraci.

0/0
13.4.2011 0:08

Standahammer

Re: No ano .

Chlapče, měl by jsi si přečíst ideologii těch magorů. Ta je stejná jako bolševiků: rozšířit islám do celého světa a třeba i násilím!!!! Kážeš tu hrozné voloviny. Imámům jde jen o jejich moc a oni všechno ovládají.

0/0
13.4.2011 5:46

_m-

Re: No ano .

Jednak si to nemyslím a druhak - sjkátáne co jsme zaseli. Oni mají středověk. My jsme ve středověku taky šířili kříž "ohnem a mečem". A opravdu netuším, jak zákazem zahalování se ženám zabráníme iimámům v jejich píli.

0/0
13.4.2011 7:00

Standahammer

Re: No ano .

Po tisíciletí křivda střídá křivdu. Začali ji magoři křesťané. Kdo je tedy v právu? Nikdo není  v právu! Neodpovídáme za činy našich předků!!!!  Má někdo něco proti tomu? Nemá, samozřejmě.

Přesně píšete, že křesťané se chovali a dodnes chovají a kdyby měli výkonnou moc tak by se i chovali jako muslimové dneska. Je to ideologie a žádná ideologie nepřinesla lidstvu nic dobrého. Má někdo něco proti tomu?

Skutečně nelze mluvit o tom, že zabráníme nějakými zákazy nějakých šátků Imámům v šíření jejcih nenávisti. To jsi si vyložil velmi špatně a po svém. My těmito někdy hloupými opatření ( z nihž tohle je první) ale musíme dát najevo, že nám sem jejich kulturu středověku tahat prostě nebudou. Mátě někdo něco proti?

0/0
13.4.2011 15:54

jxd

Re: No ano .

Už jsem to uvedl jinde: Opravdu mám o jejich "ideologií" mám vlastních poznatků. Ale především, nic tu nekážu. Uvedl jsem pár faktů. Jestli můžeš, chlapče, tak je zpochybni. Jestli ne, tak laskavě sestup z výšin své bohorovnosti a nadřazenosti a trošku se mírni ve svých odsudcích. Diskutujících i Islámu.

0/0
13.4.2011 7:38

Antonín, topič

Re: No ano .

To, obávám se, chcete od žoldnéře příliš.

0/0
13.4.2011 8:22

jxd

Re: No ano .

Žoldnéře? Něco mi snad uteklo? Že by pán byl voják? PŠM by pak ovšem bylo vysvětlením - i omluvenkou.

:-)

0/0
13.4.2011 8:32

barb.udo

Máš-li dlouhý vlas - nechoď mezi nás ...

... to už známe ...

0/0
12.4.2011 15:43

Standahammer

Re: Máš-li dlouhý vlas - nechoď mezi nás ...

Máš-li dynamitem (a nenávistí) obložený pás, nechoď  šmejde mezi nás. Takhle jsi to myslel?

0/0
12.4.2011 19:08

Big-M

Re: Máš-li dlouhý vlas - nechoď mezi nás ...

pas bývá většinou obložen sádlíčkem ;-D

0/0
12.4.2011 19:17

_m-

Re: Máš-li dlouhý vlas - nechoď mezi nás ...

A to, kdo má obložený pas dynamitem se pozná podle burky? Takhle jsi to myslel?

0/0
12.4.2011 19:54

Standahammer

Re: Máš-li dlouhý vlas - nechoď mezi nás ...

No tak když už jsi u toho, tak jsem celkem během tři čtvrtě roku v Afghánu zajišťoval osobně dvě místa, kde se odpálila krasavice v burce ale na stromě visely koule...;-D;-D No a další, co jsem osobně už tam nebyl, jsem jaksi ani nepočítal. Nebo jsem měl?

0/0
13.4.2011 5:43

_m-

Re: Máš-li dlouhý vlas - nechoď mezi nás ...

Děkuji za vysvětlení. Chápu to tak, že zákazem burky, potžažmo obličejových závojů odstranil Sarkozy nebezepčí terotrismu. Ach, jak mopudrý to muž!

0/0
13.4.2011 6:58

Antonín, topič

Re: Máš-li dlouhý vlas - nechoď mezi nás ...

Je příznačné, že u lidí s černobílým, jednoduchým viděním, takové zbytečné teatrální neúčinné gesto vyvolává úžas.

0/0
13.4.2011 8:20

Standahammer

Re: Máš-li dlouhý vlas - nechoď mezi nás ...

No moudrý nejsi, jaksi to nechápeš.  ;-D Terorismus má kořeny ve fanatismu a taky nesvobodě, taky nevzdělanosti a taky útlaku jedněch druhými.

Projevy těchto sociálně patologických jevů cizích kultur se západní státy snaží potláčet. Ty šátky jsou ze strany státu jakýmsi (a nevím jestli povedeným nebo nepovedeným) signálem, že svoboda není středověký zvykový systém a s takovými zvyky a´t si táhnou do rájů, odkud přišli oni nebo jejich rodiče.

0/0
13.4.2011 15:47

barb.udo

Re: Máš-li dlouhý vlas - nechoď mezi nás ...

... Vám už z těch nástěnek hrabe, že?

... teror je standardní metoda boje a používá jí kdekdo ...

... například USA ji používají s úspěchem a velmi často ...

0/0
13.4.2011 15:53

barb.udo

Re: Máš-li dlouhý vlas - nechoď mezi nás ...

... a závoj s tím má co společného?

... mimochodem, tunové bomby se z pěti kilometrů na vesnice házejí s láskou?

0/0
12.4.2011 20:05

legadema

a co kříž?????

A kdy zakáže nosit na krku popravčí nástroj, jeptiškám závoje, židům chlupaté čepice, hábity a bílá ptostěradla s cancoury. A krabičky na rukou či čele. co kdyby jeptiška, mnich nebo žid, měli pod hábitem kalašnikova 8-o

0/0
12.4.2011 12:19

sarahyna

Re: a co kříž?????

ježiš to je ale blbost....

0/0
12.4.2011 13:01

jxd

Re: a co kříž?????

ani ne. Blbost, či spíše trapnost, je to, co si Francie vymyslela. Domníval jsem se, že mezi západní kulturou a Islámem je přece jenom rozdíl. Jenže tohle je první krok k úrovni tak Saudské Arábie.

0/0
12.4.2011 14:20

discepto

Re: a co kříž?????

Európa, beloši, kresťania. Naše územie, naše pravidlá! Nepáči sa?

Go smer Afrika, Stredný Východ, Ázia.

0/0
12.4.2011 14:29

jxd

Re: a co kříž?????

Nie, nepáči sa! Nepáčia sa pravidla, která určují, co si smím či nesmím obléci. Tady totiž demokracie končí. A vůbec nezáleží na tom, že je to primárně namířeno proti muslimům, omezuje to každého. Že vás nenapadlo chodit v hidžábu? Spousta ženských už arabskou módu nosí, kdyby je teď napadlo, doplnit své flitrované a blýskavé šatky ala "arábia" šátkem, tak jim to zákon zakazuje! Chápete chlape vůbec tu zrůdnost? To jsme si tu mohli nechat rovnou komouše, ti měli taky zákony na každé upšouknutí.

0/0
12.4.2011 15:37

discepto

Re: a co kříž?????

Európa, beloši, kresťania. Naše územie, naša kultúra, naše pravidlá! Nepáči sa?

Go smer Afrika, Stredný Východ, Ázia. Do svojich krajín s vašimi pravidlami!

V Jemene, v Sýrii, Iráne, Afganistane a pod. sa oháňajte demokraciou.

Je naše morálne právo a povinnosť brániť našu kultúru, vieru, zachovavávať ju pre našich potomkov tak ako naši predkovia robili pre nás aj proti moslimským barbarom!

Islam je votrelec - vlastná kultúra, vlastné pravidlá, vlastná história. Pre nich Karel IV. je nikto! Majú svojich panovníkov, svoju históriu a tú budú velebiť vo svojich školách, svojich mešitách, svojich komunitách. My máme povinnosť brániť tú našu na našom vlastnom území presne tak ako to oni robia vo svojich krajinách!

0/0
12.4.2011 16:15

Jan z boží vůle král I.

Re: a co kříž?????

přesně tak... já na to znám takovou pěknou písničku, ale ta je o dukáty..

0/0
12.4.2011 16:18

jxd

Re: a co kříž?????

"presne tak, ako to oni robia..."

To o vás říká vše!

0/0
12.4.2011 16:38

discepto

Re: a co kříž?????

To som rád. Dúfam že takých bude viac, ktorým záleží na ich národe, ich minulosti a najmä na budúcnosti národa, svojich detí.

Sulejman I. Dne 29. srpna 1526 porazil v bitvě u Moháče českého a uherského krále Ludvíka Jagellonského, který při ústupu svých vojsk zahynul. Turecká armáda obsadila velkou část Uherska včetně Budína a Pešti. V roce 1529 turecká armáda o síle více jak 100 000 mužů, včetně elitních janičářů, oblehla Vídeň. Toto první obléhání Vídně nakonec skončilo pro Turky neúspěchem a odchodem tureckých vojsk zpět do obsazené části Uherska.

Vďaka našim predkom som tu aj ja. Je našou povinnosťou bojovať za svoj národ, svoju vieru, svoju históriu i budúcnosť našu, naších detí našich detí.

0/0
12.4.2011 17:35

Standahammer

Re: a co kříž?????

Chlapče, ty si pleteš velice silně demokracii a její zneužívání. Tito lidé přišli do Evropy proto, že doma nic neměli neuměli a nechtělo se jim dělat. To přesně dělají tady - nemakají, nestudují, ke své vlasti cítí odpor, zvyky středověku by chtěli uzákonit a velice rychle si zvykli na to, že najednou mají práva, o která se ale nijak nezasloužili, neprolévali pro ně krev, nemakali jak barevní, neučili se... prostě si je nazaslouží, neváží si jich. A silně zapomínají, že mají taky povinnosti. To je podřadná civilizace, přesně jak ji definuje A. C. Clark: dostávají sofistikované věci od civilizace vyspělejší a jediné co s nimi dokáží, je zneužívat je.

0/0
12.4.2011 19:06

Standahammer

Re: a co kříž?????

Jestli jsi si při svém nedávání ve škole pozor nevšimnul, křesťanství bylo od moci odstaveno před nějakými pár staletími. Proto je západ dneska tam, kde je a muslimové se svými Imámy alias kouzelníky z dob kamenné taky tam kde jsou. Křesťané jsou náboženství, máme tady svobodu náboženství, každý si smí vyznávat co chce, ale nesmí přitom porušovat listinu práv a svobod - aneb porušovat práva jiných. Muslimové jsou náboženství, ale svými praktikami LPS porušují. Žena je totiž u těch opic méně než pes!!!!! Zkus si o nich něco zjistit!

0/0
12.4.2011 18:57

sarahyna

Koho chleba jíš......

....toho píseň zpívej. Pokud se pohybuji v jakékoliv zemi, musím ctít jejich zákony a zvyklosti. I prezident podřizuje své jednání a vystupování (protokol) zemi, kde se pohybuje. Potažmo : když se někam vystěhuji, musím počítat s tím, že se budu muset přizpůsobit, pokud se přizpůsobovat nechci, sedím doma na pozadí - nic není zadarmo a vždycky je něco za něco.

0/0
12.4.2011 11:32

barb.udo

Re: Koho chleba jíš......

... ale ony jsou doma ...

... a mimochodem, dáma bez závoje nevyjde na ulici ...

0/0
12.4.2011 12:13

sarahyna

Re: Koho chleba jíš......

Jj, pak měl ten zákon platit už pro jejich rodiče a prarodiče...........ale zákony se mění, když jsem byla mladá, byl u nás i trest smrti, takže pro nás, kdo ho pamatujeme má platit dál a pro ostatní ne? Nebo má platit i pro moji dceru?! Přece když ho pamatuju já, musí v tom žít i ona ?   Zajímavé.

Poznámku o závoji pomíjím, je o století zpět.

0/0
12.4.2011 12:59

barb.udo

Re: Koho chleba jíš......

... skutečné dámy samosebou závoje nosí i dnes ...

... mimochodem, není nechutné nutit ženy k obnažování na veřejnosti?

0/0
12.4.2011 13:24

Standahammer

Re: Koho chleba jíš......

Kdyby byly doma, tak se jako domácí chovají. Ony jsou ovšem stále ve svém středověku. To tady nemá co pohledávat.

0/0
12.4.2011 19:01

jxd

Re: Koho chleba jíš......

a od kdy je v demokratické zemi zvyklostí zakazovat či nařizovat, co si na sebe mám obléci? Takhle u Saudů to ano. A kdysi komouši, ti také mívali námitky zpočátku i proti džínám...

0/0
12.4.2011 14:22

discepto

Re: Koho chleba jíš......

Európa, beloši, kresťania. Naše územie, naša kultúra, naše pravidlá! Nepáči sa?

Go smer Afrika, Stredný Východ, Ázia. Do svojich krajín s vašimi pravidlami!

0/0
12.4.2011 14:31

jxd

Re: Koho chleba jíš......

Tuhle debilitu tu opakujete už podruhé! To, kde budu žít, nechte laskavě na mně. I s tím, že se budu ve svém domově bránit, když mi někdo bude chtít nařizovat ZÁKONEM, jak se oblékat. A že budu opovrhovat každým kašpárkem, který podobné zrůdnosti, většinou ze své kapitální tuposti, obhajuje!

0/0
12.4.2011 15:40

Standahammer

Re: Koho chleba jíš......

Jenže ty se bránit neumíš a ani nechceš. Ty jsi tak podělaný, že už teď jim připrcáváš. Neboj se, že ti nějaký muslim bude něco nařizovat zákonem. Ten ti jednou řekne a podruhé tě zmydlí palicemi, běž se mrknout do Afghánistánu jak tam na ulici co chvíli v prachu někoho řežou ti jejich mravokárci - dost často, tedy skoro pořád, je to ženská bez šátku. Vyslechni si jejich zvyky a zajdi si v Německu mezi ně a uslyšíš to samé. Pak tě přejde tenhle humor. Národ, který neumí nebo nechce svoji svobodu bránit, si ji ani nezaslouží. Pro jednotlivce platí totéž. 

Nežvaň tady ty svoje plky o demokracii, když nevíš co demokracie je. Asi se shodneme, že to, co panuje u nás, není demokracie. Spíše nějaká forma loupeživého komunismu. Běž se skutečně tam na divoký středovýchod přesvědčit o čem mluvíš, a co tady bráníš.

0/0
12.4.2011 19:20

jxd

Re: Koho chleba jíš......

už jsem ti odpověděl níže. Mne rozhodně nikam posílat nemusíš, byl jsem tam dost dlouho, takže - na rozdíl od tebe - mám zkušeností dost.

0/0
12.4.2011 22:57

Najdete na iDNES.cz