Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kaddáfí souhlasí s mírovým plánem Africké unie, rebelové ho odmítli

Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí souhlasí s mírovým plánem, který navrhla Africká unie, a je ochoten o něm jednat. Uvedl to prezident JAR Jacob Zuma. Zásadním bodem je okamžité příměří a ukončení dva měsíce trvajícího konfliktu. Plán Africké unie ale narazil u rebelů, kteří dále požadují Kaddáfího odchod.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bezdůvodně_smazaný_popáté

Už se to tam mele moc dlouho

už mě to neba. Nemáte tam na skladě nějakou jinou válku?;-)

0/0
12.4.2011 20:30

Blucher

O co jde?

Tady nejde o demokratizaci země, o cestu k věrohodným volbám. Tady jde o puč, ktrý má za cíl svrhnout Kadáfího, resp. jej zabít za každou cenu

0/0
12.4.2011 15:56

tigrakrajtovita3

Ať si Libyi rozdělí na dva státy

R^ Bude i ropa i odbyt zbraní ;-)

0/0
12.4.2011 11:55

tigrakrajtovita3

Re: Ať si Libyi rozdělí na dva státy

Larry, přidávám se k edin - jsi přírodní úkaz :-/ Rv

0/0
12.4.2011 11:56

Moggs

O víkendu však letci NATO donutili k přistání vládní mig

Zajímavé, ještě v minulé zprávě patřil ten mig povstalcům...

0/0
12.4.2011 11:31

prasivy pes Muki

http://www.youtube.com/watch?v=r-qm9U3X3EU

Neni vic co dodat k Libyi.

0/0
12.4.2011 2:16

Larry Matejka

Re: http://www.youtube.com/watch?v=r-qm9U3X3EU

R^Ron Paul mi vždy spraví náladu... :-)

0/0
12.4.2011 2:24

svalnatý buřtík Lautner

Re

Proč to říkáš sobě? Abys zdůraznil nenávist k Evropě a USA? Chtěl bys žít v totalitním státě? Potom by se ti to líbilo? Bez svobody volby a bez svobody projevu?

0/0
12.4.2011 5:47

tigrakrajtovita3

Re: Re

Ochránci práv osobně? Kde máte tu třetí? :-P RvRvRv

0/0
12.4.2011 11:51

edin

Tolik nenávisti

Matějko, není obtížné se vysmivat Vaším nesmyslným výrokům. Někdo, kdo v jediné větě, která popisuje současný svět, smichá komunismus, fašismus, a feudalismus, je více než zmatený. Někdo, kdo nezná rozdil mezi "prize" a "price", by vysokoškolský diplom nedostal.

Co je obtížné, je jak vysvětlit Vaší patologickou nenávist k základním institucím západního světa. Vy nenávidíte bankovní systém, NATO, Evropskou Unii, vládu USA, ochranu menšin, západní tisk, Cˇeskou republiku, atd., úplně vše. Odkudˇpochází tato nenávist ? Zˇivot na Západě je tedˇnejlepší, jaký kdy byl kdekoliv. Máme tedˇneuvěřitelnou technologii, báječnou medicínu, stále se zvyšujíci životní ůrovenˇ, ale také velmi široké osobní svobody. Vaše nenávistná ideologie Vás tak oslepila, že nevidíte svět tak, jak opravdu je.

Možná Vaše nenávist pramení z dvouch typických českých neřestí. 1.Na vše pořád nadávat, vše pomlouvat, a vše pošpinˇovat. 2.Ale ve stejné době se nesnažit nic zlepšit. Jen sedět, chlastat pivo, a nadávat.

0/0
12.4.2011 0:36

Vosiczka

Re: Tolik nenávisti

Božínku...

0/0
12.4.2011 0:43

Larry Matejka

Re: Tolik nenávisti

Opantrně, prosím ... Zkuste psát Bože... To je kratší a méně nenávistné, méne antisemitské, méně extrémistické, méně komunistické, méně šovinistické a hlavně to není Hate speech, protože Božínku by mohlo být považováno za zdrobnělinu a mohlo by se to dotýkat osob menšího vzrůstu;-D 

0/0
12.4.2011 0:55

edin

Re: Tolik nenávisti

Nikdo od Vas nepotřebuje sarkasmus ale spíše vysvětlení proč nenávidíte celý západní svět. A pokud se nesnažíte problémy řešit, a západ má spoustu problémů, tak nemáte žádné právo pořád nadávat a spílet na věci. Kamarád mě řekl před léty-if you do not like something, do not just complain about it, do something about it. You should keep that in mind.

0/0
12.4.2011 1:30

prasivy pes Muki

Re: Tolik nenávisti

No a to prave dela. snazi se to osvetlit lidem, jako ty :-P

0/0
12.4.2011 1:34

Larry Matejka

Re: Tolik nenávisti

Já problémy řeším, mám recepty....Jsem optimista a umím komunikovat se svou duší... Lidé se probouzí, systém tyranie a kontroly se hroutí... Vím jak chutná svoboda a vím jak o ní krůček po krůčku přicházím... Podívejte jak se za dvacet let změnily uniformy policistů například. Dříve usměvaví obtloustlí hoši v nedbalých stejnokrojích, dnes černá monstra jak z Hvězdných válek... Dehumanizační proces...

To se změní... Huxley říkal, že se jednou otroci naučí své otroctví milovat i bránit... Nechci a nebudu takovým otrokem... To dobře vím. A také vím, že následující období bude pro tento svět velmi obtížné. Ne všichni přežijí bez úhony kolaps, který přichází... Ptám se a hledám odpovědi, viz. diskuze dole kolem McFaddena... Nejsem to já, ale vy, kdo mi vkládá do úst nenávist. Není to nenávist, ale kritika... Nepotřebuji na vás reagovat, protože já jsem na této diskuzi proto abych diskutoval a ne odpovídal na různá nařčení a nechával se od vás známkovat a nálepkovat.

0/0
12.4.2011 1:49

prasivy pes Muki

Re: Tolik nenávisti

Nevim jak u vas, v New Jersey vypadali cops vzdycky jako gestapaci.

0/0
12.4.2011 1:56

Larry Matejka

Re: Tolik nenávisti

Ale i z gestapácké uniformy s někdo může usmát a být v pohodě nebo být nahrbené monstrum, které zá otrokovi najevo, kdo je pánem... Jenže dneska je to jenom o číhání za bukem a ždímání člověka jako neobnovitelného zdroje do posledního nikláku.. :-/

0/0
12.4.2011 2:16

prasivy pes Muki

Re: Tolik nenávisti

Ja si jeste pamatuji, ze policajti navigovali opile ridice domu, pred barakem dali warning a bylo.A to je jenom nejakych 15 let zpet.Za bukem tu nikdo neciha, to je specialita ceskych policajtu.

0/0
12.4.2011 2:20

prasivy pes Muki

Re: Tolik nenávisti

Vnimani sveta je subjektivni a pochybuji, ze zrovna ty ho vidis objektivne, ty jedna ochrano mensin.Se mi zda, ze vy nejvetsi ochranci demokracie by jste nejradeji nektere zdejsi diskutery umlceli, samozrejme v zajmu demokracie.

0/0
12.4.2011 1:21

Chazar, vládce gojímských otroků

Re: Tolik nenávisti

Jakmile někdo použije dnešní magickou formulku o anti-semitismu, musím se smát.

Nenávist a zloba k nepohodlnému názoru z vás přímo čiší. Nálepkujete lidi podle předem připravených schémat, nejdříve ho označíte za komunistu, pak fašistu, a nakonec použijete nejtěžší kalibr a člověka označíte za anti-semitu.

Jste směšný, nenávistný a zakomplexovaný. Slepě hltáte falešnou vymoženost západního světa, který se hroutí před vašima očima. Strkáte hlavu do písku a opakujete si své formulky o nadřazenosti, vyjmečnosti a prosperitě zatímco zkorumpovaná hydra likviduje ten váš úžasný snový svět.

Aneb jak prohlásil George Washington: "Kritizovat svoji vládu je poviností každého svobodného občana".

Tím, že kritiku umlčíte, problémy nezmizí. Naopak.

0/0
12.4.2011 7:59

Larry Matejka

Re: Tolik nenávisti

Chtěl jsem právě napsat to samé.... Není co dodat... :-)R^

0/0
12.4.2011 15:10

Taras Bulba

Re: Tolik nenávisti

Vzpomínám si, jak nám svého času komančové také tvrdili, že ta vymoženost západního světa je falešná, že se jedná jen o kapitalistické pozlátko, že je tam ve skutečnosti člověk vykořisťován člověkem (zatímco u nás v ČSSR je tomu přesně naopak), že je tam bída, žebrota a div ne svrab a neštovice.

Komančové ovšem proti vám dvěma s Termixem měli velkou výhodu - tehdy si málokdo mohl na ten Západ zajet a přesvědčit se osobně, o internetu ani nemluvě. ;-)

0/0
12.4.2011 17:58

Larry Matejka

Re: Tolik nenávisti

problém je ten, že ti komančové byli vždy používáni východními korporátními socialisty k okradení lidí a zničení střední třídy... Kasírovali oni... Vzpomeňme jak fungovala první sovětská investiční banka Ruscommbank... Schéma fungovalo výborně... dosadili a financovali Lenina, později podporovali Stalina a Maa... Nakonec podporovali i Hitlera aby mohli postavit Sojůz proti Německu ve válce, jejímž vítězem se měla stát Amerika... Výborný byznys... Později si hýčkali Sojůz jako lukrativního nepřítele a vyvařili na studené válce.... tohle schéma se vyčerpalo, protože sovětské impérium vyhnilo na nedostatek ideí a korupci... byl nalezen nový lukrativní nepřítel světový terorizmus...

0/0
12.4.2011 18:50

Taras Bulba

Re: Tolik nenávisti

Termixi, já chápu, že v té tvé Ctrl-C Ctrl-V databázi se nedá vždy najít tapeta, která by měla aspoň něco společného s příspěvkem, na který reaguješ, ale že to bude takhle úplně mimo mísu ... ;-D

0/0
12.4.2011 20:55

spinoza

některá netáhla zde dokáží promrhat celé hodiny

a ještě mají tolik drzosti kritizovat společnost. k čemu jsou podobná netáhla užitečná? jsem pro placený internet aby bylo i toto marné žvanění zpoplatněno a byl z něj alespon nějaký užitek. mnozí se stejně stale jen opakují, tak at je to něco stojí.

0/0
11.4.2011 23:35

glem

...

Plukovník Muamar Kaddáfí zvítězí  R^R^R^

0/0
11.4.2011 22:36

Generál Ugarte - inmortal

Tak, Larry, prošel jsem si ten McFaddenův projev.

Uznávám, že spoustu postřehů má zcela správných a jím navrhovaná řešení jsou rovněž ve své většině správná, nicméně jinak je to spíš přednáška z ekonomického nacionalismu a wannabe protekcionismu s notnou dávkou demagogie.

Není tedy divu, že se mi na celém projevu nejvíce zalíbil citát Henry Cabota Lodge (který mimochodem odvedl skvělou práci, když inicioval zamítnutí Versailleského míru v senátu):

"Throughout my public life I have supported all measures designed to take the Government out of the banking business.... This bill puts the Government into the banking business as never before

in our history and makes, as I understand it, all notes Government notes

when they should be bank notes. The powers vested in the Federal Reserve Board seem to me highly dangerous especially where there is political control of the Board. I should be sorry to hold stock in a bank subject to such domination. The bill as it stands seems to me to open the way to a vast inflation of the currency."

0/0
11.4.2011 21:13

Larry Matejka

Re: Tak, Larry, prošel jsem si ten McFaddenův projev.

:-) mě se ten jeho styl líbí... Já to uvedl jen jako jeden z pohledů, který do toho zapadá... Údajně byl snad otráven bankéři... Otázka, kterou si kladu je jiná. Předpokládejme, že můžeme rozhodnout, jak by měl vypadat stávající monetární systém v USA a předpokládejme, že není na světě jiná země a že zatím neexistují sofistikované bankovní produkty a burza je čistě komoditní a investiční záležitost. Peníze by měly být koncipovány jako férová veřejná služba. Když budou peníze zlato je úplně jedno, kdo je bude "spravovat." na komerční bázi a jako zboží... Když budou peníze fiat papír, je důležité mít veřejnou kontrolu nad jeho vydaným množstvím (fixní dle nělakého klíče?) Jak ale předejít padělání a tunelům? FED  prokázal, že model fiat měny + vlády + banky je neudržitelný, jako silně prokorupční-konspirační a inflační model. A otázka zní: Co je lepší čistě stát nebo čistě soukromá banka? 

0/0
11.4.2011 21:55

Generál Ugarte - inmortal

Re: Tak, Larry, prošel jsem si ten McFaddenův projev.

Libertariánské řešení je nechat peníze na pokoji. :-)

0/0
11.4.2011 21:56

Larry Matejka

Re: Tak, Larry, prošel jsem si ten McFaddenův projev.

;-D To sem si vždy říkal... peníze nechávaly na pokoji mě... vydělal jsem a nestaral jsem se... Jenže díky tomu ponzidluhu mi poslední dobou šahá do kapes tolik  institucí, že snad budu muset emigrovat do Libye...

0/0
11.4.2011 22:13

Generál Ugarte - inmortal

Re: Tak, Larry, prošel jsem si ten McFaddenův projev.

To jste si toho spíše začal všímat. ;-)

Jinak, s tou Libyí by to nebyla zas taková výhra.

0/0
11.4.2011 22:18

Larry Matejka

Re: Tak, Larry, prošel jsem si ten McFaddenův projev.

to sem si tedy všiml... jsem doma asi čtyři roky a lapkové začínají akcelerovat nebývalým tempem... Stát mě stál už tolik, že bych po celou dobu mohl bydlet v Hiltonu... připadám si jako lidský, vyždímatelný, neobnovitelný zdroj... ok Libye asi ne... tak nějaký srub na Ukrajině v lesích... ;-D

0/0
11.4.2011 22:28

LadyLucik

Re: Tak, Larry, prošel jsem si ten McFaddenův projev.

Proč Libye ne, Larry? Jaká to není výhra???? Mě se tam líbí!!:-(

0/0
11.4.2011 22:30

Larry Matejka

Re: Tak, Larry, prošel jsem si ten McFaddenův projev.

Promiň, myslel jsem právě teď... :-) I když možná lepší humanitární bomby nad hlavou, než Kalouskův berní absurdistán spojený s demokraticky soudně-exekučně vykopnutými dveřmi, když člověk zapomene na to, že mu to retardované nemanželské dítko pana Béma a pana Blažka - Městká policie dala někde tisícovku pokuty za pitomost, za kterou mne 35 let nikdo nepokutoval... asi jo... lepší Džamahiria než tenhle vyděračský, státistický socialismus;-DRv

0/0
11.4.2011 22:40

LadyLucik

Re: Tak, Larry, prošel jsem si ten McFaddenův projev.

Jinak tady je Larry jeden z "úspěchů", kterou revoluce zatím přineslyRv:-)

http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropskaunie/_zprava/italie-si-musi-s-prilivem-uprchliku-poradit-sama--877613

0/0
11.4.2011 22:56

Larry Matejka

Re: Tak, Larry, prošel jsem si ten McFaddenův projev.

Ahoj Llucy, nojo... Někdy si říkám, že se všechny vlády tohoto světa spojily, aby liddem dělaly to nejhorší....

0/0
12.4.2011 0:04

Generál Ugarte - inmortal

Re: Tak, Larry, prošel jsem si ten McFaddenův projev.

Aj, mluvíte mi z duše. Halič, to je moje tajná láska, v minulém životě za Rzeczypospolitej jsem tam musel žít. :-)

0/0
11.4.2011 22:47

Generál Ugarte - inmortal

Re: Tak, Larry, prošel jsem si ten McFaddenův projev.

Velmi dobré zhodnocení situace a návrh řešení představuje ve své knize Denationalisation of Money F. A. von Hayek.

http://mises.org/books/denationalisation.pdf

0/0
11.4.2011 21:59

Larry Matejka

Re: Tak, Larry, prošel jsem si ten McFaddenův projev.

díky... oblíbený web:-)

0/0
11.4.2011 22:14

Generál Ugarte - inmortal

Re: Tak, Larry, prošel jsem si ten McFaddenův projev.

No ba.

Mimochodem, doufám, že jste zaregistroval, že na konci loňského roku vznikla česká (spíše tedy československá) mutace LvMI. 

http://www.mises.cz/

:-)

0/0
11.4.2011 22:16

Larry Matejka

Re: Tak, Larry, prošel jsem si ten McFaddenův projev.

júú super...R^

0/0
11.4.2011 22:21

paxxtor4u

Odmítli? Nepodporovat dále z peněz národních rozpočtů EU!

Oni nejsou v situaci, kdy mohou něco odmítat!

0/0
11.4.2011 21:10

svalnatý buřtík Lautner

Libyjští rebelové trvají na svých požadavcích

Bezpodmínečný odchod diktátora Kaddáfího R^

 

 

 

 

0/0
11.4.2011 20:50

prasivy pes Muki

Re: Libyjští rebelové trvají na svých požadavcích

Pinku byl jsi se svym alegorickym homovozem pres vikend v Krupce?

0/0
11.4.2011 21:03

55108311ver3

Re: Libyjští rebelové trvají na svých požadavcích

vidím, že s postupující večerní hodinou se již tak velmi omezená schopnost formulovat jakési pseudomyšlenky zcela vytrácí.

0/0
11.4.2011 21:06

LadyLucik

Re: Libyjští rebelové trvají na svých požadavcích

Mluvíš o buřtovi? Tak to sedí, je zajímavé jak si držkuješ na svoje oponenty, ale ty, s kterými máš podobný názor, tak máš jiný metr.

0/0
11.4.2011 21:09

55108311ver3

Re: Libyjští rebelové trvají na svých požadavcích

Neříkám, že buřtíkovy příspěvky jsou zralé na Pulitzerovu cenu ... srovnej si ale příspěvek buřtíka a prašivce a ten buřtíkův ti vyjde jako úžasný skvost.

0/0
11.4.2011 21:15

prasivy pes Muki

Re: Libyjští rebelové trvají na svých požadavcích

Pink nas tady obstastnuje temi jeho moudry uz snad 8 let a jakakoliv diskuze s nim je zbytecna, takze na jeho nesmysly zase nesmyslem.Je jako kolovratek, neco jako ty s Putinem a Hitlerem v kazdem prispevku o Rusku.;-)

0/0
12.4.2011 1:11

Hulvat

Re: Libyjští rebelové trvají na svých požadavcích

To nejmíň 8 let... a ty jeho vstupy s Kamilem, to byly Pinkovy hvězné časy, teď už ztloustl a zpohodlněl a ty jeho repliky už ztratily šťávu. Ale vstali noví bojovníci co tu chodí ne s Kamilem, ale s  pánem s knírkem, však to dobře komentuješ.

0/0
12.4.2011 2:48

prasivy pes Muki

Re: Libyjští rebelové trvají na svých požadavcích

Spise plnovous a dlouhe vlasy ;-)

0/0
12.4.2011 4:11

Najdete na iDNES.cz