Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Libyjské město zachraňují od chaosu děti, čistí ulice a omývají mrtvé

Zatímco rebelové bojují proti Kaddáfího jednotkám, jejich baštu Benghází udržují v chodu skauti. Státní služby totiž během povstání zkolabovaly. A tak 3 500 chlapců od osmi do osmnácti let uklízí ulice, pomáhá v nemocnicích, daruje krev, vaří rebelům a někteří omývají i těla mrtvých, píše list The Times.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

svalnatý buřtík Lautner

Benghází

V Benghází se uskutečnila děkovná demonstrace za to, že Itálie uznala povstaleckou vládu v Benghází jako legitimní představitelku libyjského národa !!

0/0
8.4.2011 15:53

jekkal

Taky součást úklidu

Podle izraelských pramenů prodali rebelové palestinským zbrojířům 2000 dělostřeleckých nábojů s yperitem a 1200 náboji s VN za několik milionů dolarů. Izraelská rozvědka s pomocí amerických agentur sledovala transport pod ochranou iránských komand z východní Libye do Súdánu, kde je munice zatím někde uskladněna. Přesné místo zřejmě není známo. Také není jasné, zda-li byla munice transportována v komponentech nebo zkompletovaná. Není vyloučeno, že náplně nervového plynu byly určeny jako hlavní zbraň pro bezpilotní prostředky, které nedávno Hizballáh dostal od Íránu. Podporou rebelů se Teherán prostřednictvím Hamásu a Hizballáhu dostal k chemickým zbraním, aniž by se otevřeně namočil. Začatkem března, krátce po vypuknutí povstáni v Benghází, dorazila do města tajná íránská vojenská delegace a nabídla vůdcům rebelů podstatné částky za celý sklad chemických bojových látek. Rebelové údajně přidali i neznámé množství různých typů protiletadlových raket.

0/0
8.4.2011 9:42

Larry Matejka

Re: Taky součást úklidu

hmm... začíná to do sebe všechno dost nehezky zapadat...

0/0
8.4.2011 12:07

LadyLucik

Re: Taky součást úklidu

Kazdopadne Larry rebelove ustupuji z Benghazi :-) to je dulezite a nevis na to vyse nejaky zdroj? at si muzu vice precist o tom

0/0
8.4.2011 13:01

greenalien

Re: Taky součást úklidu

To je z blesku nebo čeho?

0/0
8.4.2011 12:21

Standahammer

Re: Taky součást úklidu

No ty vado, tohle jsou informace, které musejí být, pokud jsou pravda, tak tajné, že je určitě nikdo v této době vědět nemůže. Pravda to na tuty nebude. Nebo jsou to bludy a dohady anebo rovnou fabulace protivníka. Každopádně novináři z toho teď udělají pravdu, i kdyby to pravda nebyla.

Protože izraelské zdroje by museli být úplní trotli, kdyby to tak bylo. Přečti si po sobě co jsi napsal za kravinu a pak se omluv. Novináři mají senzaci, ale ty? No no no!

Tak oni údajně teda jako ztratí z očí zásilku extrémně vysoce nebezpečného vojenského materiálu a ještě o tom informují mimo jiné i Larry Matějku, jo? Nebo ji neztratí a vyžvaní všem, že vědí co se děje, kudy vede stopa a že v podstatě můžou čekat kuli do čela počínaje následujícím mrknutím. Takto pracuje leda idiot, tohle by bylo přímé ohrožení vlastní země, sabotáž... Larry, prosím tě, neblbni!

Bezpilotvní prostředky Hizballáhu? A kdo by je naváděl z těch idiotů? Jak by je naváděl, když Izrael spolehlivě ruší všemožnou komunikaci?

0/0
8.4.2011 16:06

Larry Matejka

Re: Taky součást úklidu

Já ten příspěvek nepsal... tady máte nejspíš jeho zdroj: neviditelnypes.lidovky.cz

To, že Al-Qaeda a Hizballáh pašují zbraně z vyrabovaných Kaddáfího vojenských skladů je ale smutný fakt na, který upozorňují oficiální zdroje i třeba prezident Čadu... Bral bych to vážně... Zvlášť jestli se jim dostaly do rukou rakety země vzduch ve větším počtu... Vystřelované nazdařbůh z Gazy by mohly nadělat pěknou paseku... Ale je i možné, že konkrétně ty yperitové granáty mohou být součástí protiíránské propagandy... Jenže tu máme ten incident u Port Saídu...

0/0
8.4.2011 17:01

Standahammer

Re: Taky součást úklidu

Larry, prosím tě: jaké jsou ty bývalé sklady Kaddáfího? Vyrabované!!! Ty si myslíš, že rebelové by tam při těžkém nedostatku zbraní nechali jedinou patronu? Vžij se do situace někoho, komu není režim po vůli ani chuti, chceš si to s ním rozdat, je vás hodně ale nemáte v ruce nic. Povstalci, rebelové, nevím kdo to je, ale ti tam nechali vymetené.  Že se něco někam jinam dostane je jisté, ale kam co přesně, od koho.. Jistě se tam motají obchodníci se zbraněmi, ti mají svoje kunčofty... Ale kdyby tajné služby zachytily něco jako Yperit v rukou Al Kajdy, určitě by neudělaly jedinou věc: nepustily by to do éteru.

0/0
8.4.2011 17:23

Larry Matejka

Re: Taky součást úklidu

Podle studie Z Westpointu je oblast Darmy, Benghází a Tobruku číslo jedna v produkci teroristů... Problém je ten, že Al-Qaeda je dítko "Rogue Network of Moles" v tajných službách... Varují oficiální činitelé, nikoli tajné služby... Kdo nyní disponuje těmi zbraněmi není až tak těžké odhadovat... Rakety země vzduch například nejsou proti Kaddáfího jednotkám moc k užitku... I složení rebelů známe... Ale i já se kloním k názoru, že zatím velký kus protiíránské propagandy... I tak je zaděláno na další pěkný průšvih....  :-/

0/0
8.4.2011 18:07

LadyLucik

Re: Taky součást úklidu

Larry jaký průšvih???:-/

0/0
8.4.2011 19:47

LadyLucik

Re: Taky součást úklidu

Larry, no s tím Bengházím jsem se možná ukvapila, pořád to tam není zcela v pořádku, ale Briga už je volná od rebelů úplně a Misuráta "skoro"... Libyjci doufají, že to bude v pořádku co nejdříve, o hodně přišli mnozí kvůli tomuhle... a teď to vypadá  nadějně:-):-/:-)

0/0
8.4.2011 18:03

Larry Matejka

Re: Taky součást úklidu

Doufejme... Jen se bojím, že na rozloučenou zničí NATO nějakou tu čínskou ropnou infrastrukturu, do které dost investovali... Docela zajímavý geostrategický pohled Dr. Paula Craiga Robertse zde:

www.infowars.com 

0/0
8.4.2011 18:11

LadyLucik

Re: Taky součást úklidu

Larry, doufám, že to vysvětlíš i uživateli edin na tom druhém článku, kde si povstalci přebarvili tanky na oranžovo:-(:-(

0/0
8.4.2011 19:39

Antonín, topič

---

No, to je překvapení, že státní služby nefungují v místě, které ovládají rebelové. Rebelové jsou obecně poněkud neschopní. Pár otázek:

a) pěkné hroby, tak hezky v řadě za sebou

b) pěkné uniformy, klika, že si je při tom kopání hrobů neumazali a ani nepropotili, zřejmě je tam chladno

c) také je zajímavé, že v Libyi fungují skauti, tedy zřejmě za Kaddáfího režimu, a najednou Kaddáfího režim skauty unáší

d) tomu fakt někdo věříte?

0/0
8.4.2011 8:56

Antonín, topič

Re: ---

Eh, a nakonec, k čemu je to omývání mrtvých?

0/0
8.4.2011 9:00

garii v16.0

Re: ---

To bude rituál. Ale jinak souhlas.

0/0
8.4.2011 11:43

Standahammer

Re: ---

Tak řada něčeho není vynález západu. To je dedukce hodná toho níže.

Skauti se de facto podle novinářů postavili proti Kaddáfímu ale to je fuk, tři z nich zmizeli a únos je jen spekulace novinářů.

Každý mrtvý i u nás, se vždycky umývá, já vůbec hledím co jsi za pitomu? To jsi ještě nikdy neslyšel? Neměli jste nikoho mrtvého v rodině nebo co? Ty by jsi snad svoje blízké pochoval tak jak jsou, co?

Po smrti se nebožtík umyje, oholí (chlap na hubě teda jenom), obleče... prostě upraví. Kolik máš vůbec roků? Deset? Umíš si namazat rohlík na svačinu do školy sám?;-D;-D;-D

0/0
8.4.2011 16:12

Standahammer

Re: ---

Tondo, ty jsi vůl jak rampa! ;-D;-D;-D;-D Zkus se zeptat rodičů co to je pohřeb, co obnáší, jaký je jeho význam. To bude stačit.

0/0
8.4.2011 16:20

LadyLucik

Re: ---

R^R^:-)

0/0
8.4.2011 9:09

Amanita phalloides erectus

Re: ---

jeden skaut má hodinky na pravé ruce, druhý na levé a třetí je vůbec nemá. 8-o

0/0
8.4.2011 9:12

minolt

Re: ---

připínal si to tak, jak to viděl na dárci-mrtvole...

0/0
8.4.2011 9:24

greenalien

Re: ---

Je to jasný. Je to konspirace, žádný skauti neexistujou...

0/0
8.4.2011 12:26

Antonín, topič

Re: ---

Ehm, vy skutečně vidíte na fotografii někoho něco kopat? Nebo snad nějaké kopáčské náčiní?

0/0
8.4.2011 12:37

greenalien

Re: ---

To říkám woe, jasná konspirace! Na fotce nekopaj, tak nekopou! Tywoe dík žes nám to řekl, si hlava, woe!

0/0
8.4.2011 12:41

Parcival

Re: ---

Že by tři vojáci zvyklí dělat si co chtějí unesli tři malé kluky?? Ne, tomu nevěřím, to prostě není možné!! To by asi museli být zlý!;-) Kdo ví, co ti unesení viděli, asi něco, co neměli. Nebyli by první. co se ocitli ve špatný čas na špatném místě. Celkem překvápko, v době občanské války, že?

0/0
8.4.2011 13:50

minolt

noční info z Guardian

A fresh assault by Gaddafi''s forces appeared to be pushing the revolutionaries back once again. The government army advanced close enough to Ajdabiya, the last main town before the revolutionaries'' de facto capital, Benghazi, to shell its western gate. That sent people fleeing in their thousands from Ajdabiya, which has changed hands several times.

0/0
8.4.2011 7:07

LadyLucik

Re: noční info z Guardian

Kaddafiho tanky by uz meli byt v Benghazi, rebelove ujizdeli k Tobruku, snad na ty vojska neutocili spojenci a muzou to tam postupne osvobodit.

0/0
8.4.2011 8:22

birth defect

Re: noční info z Guardian

ahoooj. ani nevis jak jsem se nasmal. Televizni staby propagandy ani nestacili vsechno sbalit jak mazali, rebelove projeli mestem a upalujou co jim nohy staceji do centra, nekteri se ani nezastavuji a rovnou na Tobruk ;-D  3 kolony tanku se nekde vyhrabaly z pisku a na benghazi jedou ze 3 smeru, od zapadu , severu a jihu . Anderson valil ocima jako Spejbl...;-D Pochytat vsechny CIA darebaky, peknej waterboarding o kterem Bush tvrdil ze je vybornej na pamet a sup sup do klece a kazdej si muze dloubnout klacikem ;-DR^

0/0
8.4.2011 8:33

LadyLucik

Re: noční info z Guardian

Ahooj. Jo taky se směju, jak mi to popisujes, chtěla bych to vidět, doufám, že tady taky už něco normálního napíšou:-) jdu se podivat na zahranicni media

0/0
8.4.2011 8:51

LadyLucik

Re: noční info z Guardian

Pravda, hlavně opatrně.. ta propaganda tady je dost silná, můžou psát cokoliv, aby to zase otočilo, jak strašně je ta armáda krutá :-)

0/0
8.4.2011 9:24

Amanita phalloides erectus

***

Nechci se mýlit, ale nemají na sobě znak nějaké horské divize SS ? 8-o

0/0
8.4.2011 6:59

greenalien

Skauti

Skauti jsou fajn, je vidět že ta společnost není bez Vůdce úplně bezradná. Těm klukům fakt fandím. R^

0/0
8.4.2011 1:54

Standahammer

Re: Skauti

Já taky a moc! To je naděje pro ten stát jako blázen.

0/0
8.4.2011 6:21

Antonín, topič

Re: Skauti

Vy dva tomu fakt věříte, žejo? No od vás se to taky nakonec dá čekat a taky očekává.;-D;-D;-D

0/0
8.4.2011 8:57

LadyLucik

Re: Skauti

R^R^:-)

0/0
8.4.2011 9:08

Standahammer

Re: Skauti

Nikdy nikomu a ničemu nevěřím. Jen si myslím, že by to mohlo vyjít. Určitě ale nebude jejich nově zrozený systém jakési svobody na podkladě myšlením nesvobodných lidí bez chyb, jako není žádný systém bez chyb.

0/0
8.4.2011 15:48

mirekzelen

spojenci a NATO

mohou být hrdí že se jim postarali o práci!!

0/0
7.4.2011 22:57

Noli tangere circulos meos

Obamuv kamos na Hawaii

byl prichycen jak smlouva sex s nejakou devcicou ..... prusvih uz to maji media

Donald Trump pred 5 dny na View se pekne pustil do Obamy a jeho rodneho listu, dva dny na to ukazali na CNN nejaky zdarily falzifikat, dnes zase v reakci na to exceloval Donald, ktery prohlasil, ze vetsi scam nevidel R^ 

zacinam mit Donalda rad ;-D

0/0
7.4.2011 22:03

Larry Matejka

Re: Obamuv kamos na Hawaii

Houby... Soetorův rodný list musí být pravý... dokonce je neviditelný ;-D

0/0
7.4.2011 22:32

Noli tangere circulos meos

Re: Obamuv kamos na Hawaii

nejlepsi byla jeho babka v Keni, iktera rekla, ze si moc dobre pamatuje jak se tam narodil. :-)

0/0
7.4.2011 23:14

greenalien

Re: Obamuv kamos na Hawaii

Vy jste fakt komedianti. ;-D

www.snopes.com

0/0
8.4.2011 1:38

svalnatý buřtík Lautner

Sankce RB OSN

Sankce RB OSN zůstanou v platnosti. Ke zrušení nedojde bez shody všech pěti stálých členů s právem veta. Každý, kdo četl č. 1970 a č 1973 ví, co to znamená !!

0/0
7.4.2011 21:54

Larry Matejka

Re: Sankce RB OSN

Znamená to že by se Eric Blair alias George Orwell poblil...

0/0
7.4.2011 21:59

LadyLucik

Re: Sankce RB OSN

Larry, ale v USA se mluví o tom, že půjdou bojovat po zemi... minimálně to probírají :-/

0/0
7.4.2011 23:14

Larry Matejka

Re: Sankce RB OSN

vím, ale pro Bombamu by to znamenalo konec nadějí na znovuzvolení... nemůžu si dovolit další válku, jsou švorc... Zatímco si "římské" elity hýří z nakradených a půjčených peněz, barbaři jsou za branami... Historie se opakuje... Impéria zanikají vždy na korupci a devalvaci ideí...

www.infowars.com

0/0
7.4.2011 23:47

LadyLucik

Re: Sankce RB OSN

Švorc, ale vždyť si tisknou peníze ze vzduchu, nebo já jsem to asi doteď celé špatně pochopila s tím systémem peněz:-/:-):-):-)

0/0
7.4.2011 23:52

Larry Matejka

Re: Sankce RB OSN

Tisknou, jenže jen do té doby, dokud bude mít svět s tím shitem trpělivost... ta právě dochází... US T-bills nemají hodnotu ani toho papíru... Problém je, že zatím všichni jedou v tom podvodu... Manipulace komodit, deriváty atd... USA jsou díky téměř stoletému řádění zahraničního bankovního kartelu, kerému se říká Federal Reserve a je asi tak federální jako Federal Express, zadluženy až po uši... Díky tomu, že mají tu výsadu tisku mezinárodní měny, tak si mohou dovolit dovážet víc, než vyvážejí... Jenže vše má svůj konec... FED už oznámil QE3... To je dalších 600 miliardiček inflačních peněz, tištěných z čistého vzduchu a zároveň v podstatě rozdíl mezi příjmy a výdaji ve fiskálním budgetu... Ano můžeme se bavit o tom, že v kasínovém kapitalismu je rozdíl mezi monetarizovaným a nemonetarizovaným dolarem a že je v zájmu podvodníků, aby se systém udržel co nejdéle.... Ale už to prostě nejde...

0/0
8.4.2011 0:02

Larry Matejka

Re: Sankce RB OSN

Dopady destabilizace "middle east" budou ale daleko hrůznější...  To co se nedaří zeleným marxistům v rámci podvodu s antropogenickým globálním oteplováním, začíná se dařit NATO... Brent je na 123 dolarech... Jestli ceny vyšplhají dál, máme na krku ultrahitleriánskou genocidu ve třetím světě, miliardy lidí umřou v důsledku rostoucích cen potravin hlady... A možná nejenom ve třetím světě... Už i mainstream opatrně přitakává:

ekonomika.ihned.cz

0/0
8.4.2011 0:21

LadyLucik

Re: Sankce RB OSN

Díky za informace Larry, přečtu si ten článek =)))

0/0
8.4.2011 0:41

biggles

Re: Sankce RB OSN

A tu ropu co právě rebelové posílají do Kataru vypustěj do moře .... ;-D ;-D ;-D

0/0
7.4.2011 22:04

Najdete na iDNES.cz