Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Libyjské rebely mohou cvičit veteráni z SAS, náklady zaplatí šejkové

Západ pochopil, že libyjští rebelové nejsou schopní postupu na Tripolis, a přemýšlí, jak zlepšit jejich bojeschopnost. Spojenci se zavázali, že na libyjské území nevstoupí, a Britové proto navrhují, aby se výcviku ujali arabští spojenci. Zacházení se zbraněmi by rebely mohli naučit i veteráni SAS.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jekkal

Podle izraelských pramenů

prodali rebelové palestinským zbrojířům 2000 dělostřeleckých nábojů s yperitem a 1200 náboji s VN za několik milionů dolarů. Izraelská rozvědka s pomocí amerických agentur sledovala transport pod ochranou iránských komand z východní Libye do Súdánu, kde je munice zatím někde uskladněna. Přesné místo zřejmě není známo. Také není jasné, zda-li byla munice transportována v komponentech nebo zkompletovaná. Není vyloučeno, že náplně nervového plynu byly určeny jako hlavní zbraň pro bezpilotní prostředky, které nedávno Hizballáh dostal od Íránu. Podporou rebelů se Teherán prostřednictvím Hamásu a Hizballáhu dostal k chemickým zbraním, aniž by se otevřeně namočil. Začatkem března, krátce po vypuknutí povstáni v Benghází, dorazila do města tajná íránská vojenská delegace a nabídla vůdcům rebelů podstatné částky za celý sklad chemických bojových látek. Rebelové údajně přidali i neznámé množství různých typů protiletadlových raket.

0/0
8.4.2011 9:40

biggles

Re: Podle izraelských pramenů

četl jsem zdroje ale vypadá to jen na pořádnou porci poněkud amatérské propagandy...

0/0
8.4.2011 12:51

minolt

American leaders proposed

 a compromise solution Muammar Gaddafi in Libya conflict. As written by TV channel CNN correspondent Nic Robertson in his microblog from sources in the administration of Barack Obama he learned the details of the package of proposals, which went to Tripoli, a former Congressman Curt Weldon. According to this information, the U.S. demand an immediate ceasefire, withdrawal of government troops from the cities and unhindered access of humanitarian organizations to all locations in Libya. In this case, the rebels also cease all hostilities. The Americans offered Qadhafi to relinquish power in Libya and take a chair honorary chairman of the African Union. Leadership

0/0
8.4.2011 8:20

Kicker

A co ten dopis Kaddafiho

A vubec vyjadreni ze strany Libye na tema svobodnych voleb? Nevyjadrili se nahodou, ze radi umozni svobodne volby? Proc tedy Britove resi SAS a americky general hovori o moznosti poslat do zeme pozemni sily?

0/0
8.4.2011 8:09

LadyLucik

Re: A co ten dopis Kaddafiho

O tom už se psalo, ne tady možná, ale jinde ano, to Hillar Clinton zamítla přece, a svobodné volby? To vůbec... Jinak oni ještě diktují podmínky? :-D Rebelové utíkají už k Tobruku z Benghazí, to jsem zvědavá, jak se chtějí zachránit.

0/0
8.4.2011 11:25

Kicker

Re: A co ten dopis Kaddafiho

A jestli ho Clintonová zamítla tak je to jasné, Kaddáfí nemá jinou šanci než požádat někde o azyl. teď nevím, která země, ale jedna z jihoafrických zemí mu ho tuším nabídla.

0/0
8.4.2011 14:58

55108311ver3

Re: A co ten dopis Kaddafiho

1. Kaddáfí se také mimo jiné vyjádřil, že přistupuje na rezoluci OSN a vyhlašuje příměří. Dva dny na to hrdě ohlásil, že se mu podařilo dobýt Misurátu.

2. Slovo "svobodné" v prohlášení nebylo použito. Nic nenaznačuje, že mínili jiný typ  "voleb" než byly ty minulé.

0/0
8.4.2011 11:58

Kicker

Re: A co ten dopis Kaddafiho

1. Super, další nechápající. Ano, Kaddáfí obsadil Misurátu. Psal, ale někdo o tom jestli rebelové přestali útočit, když Kaddáfí řekl, že nebude? Rebelové nechtějí ani svobodné volby, oni chtějí prostě Kaddáfího zabít a vládnout sami..

2. Těžko říct, ten dopis jsem nečetl.

0/0
8.4.2011 14:58

55108311ver3

Re: A co ten dopis Kaddafiho

1. ;-D Jde o to, že při obsazování města to většinou chodí takhle: útočí ti, co se město snaží obsadit (Kaddáfí), a obránci města (rebelové) se brání.

0/0
8.4.2011 15:20

Kicker

Re: A co ten dopis Kaddafiho

Chytráku, Kaddáfí přestane střílet, ale čeká před městem, aby si pohlídal pohyb povstalců - ti začnou na něj střílet, co má pak dělat, zdekovat se a nechat je obsadit další města? Přemýšlej trochu, dík. ;)

0/0
8.4.2011 16:11

55108311ver3

Re: A co ten dopis Kaddafiho

Chytráku, při tvé logice lze vyhlásit příměří a během něj dobývat celé kontinenty. ;-D

0/0
8.4.2011 18:17

pouiyt

Tenhle svet se ridi zakonem dzungle

neni divu,kdyz se z teto prasarny zrodi terorismus.Hnus!Prinoste valku do zemi agresora!

0/0
8.4.2011 3:50

Larry Matejka

Special Air Services? Dávno cvičí rebely... Asi rok...

Alespoň Brity podporované monarchisty a rasisty z kmenů Harabi a Obeidat...  Al-Qaedu vedenou dvojitým agentem Hakimem al-Hasidim snad dobře vycvičila CIA, LNSF (Libyan National Salvation Front) by na tom také neměla být špatně, když byla trénovaná v severní Virginii v USA a Francouzi podporovaní a organizovaní zběhové z Kaddáfího armády spojení s Nouri Mesmarim? Ti by měli mít výcvik od Kaddáfího.... Zbývají egyptští žoldáci, kteří mají také kvalitní výcvik.... Žádní další Al-civilisté tam nejsou... Tak nevím o co jde?

0/0
8.4.2011 0:33

LadyLucik

Re: Special Air Services? Dávno cvičí rebely... Asi rok...

No v tom Benghazí, podle telefonátu jedné ženy, v TV, tak jsou názvy ulic změněny, nemůžou jít normálně nakupovat a někam jít, a pokud odejdou sami z domu, tak musí nechat vzkaz, že podporují rebely a jsou s nimi... atd. Nevím, zda jsem Ti to už psala nebo ne:-/

0/0
8.4.2011 0:46

greenalien

Re: Special Air Services? Dávno cvičí rebely... Asi rok...

Podle telefonátu jaké ženy? Komu?

0/0
8.4.2011 0:56

LadyLucik

Re: Special Air Services? Dávno cvičí rebely... Asi rok...

http://www.youtube.com/watch?v=N0fkdiDoVIg&feature=player_embedded

Aby mě někdo pak neříkal, že jsem to neodzrrojovala tedy, tak (jak někteří myslí, mají goodle translator, když si myslí, že jim to pomůže) nebo ať se zařídí nějak

0/0
8.4.2011 0:59

greenalien

Re: Special Air Services? Dávno cvičí rebely... Asi rok...

LOL, to je Libyjská státní televize?

0/0
8.4.2011 1:02

Kicker

Re: Special Air Services? Dávno cvičí rebely... Asi rok...

A kdyby byla, tak je to nevěrohodný zdroj?

0/0
8.4.2011 8:11

greenalien

Re: Special Air Services? Dávno cvičí rebely... Asi rok...

No a ne snad?

0/0
8.4.2011 12:12

Kicker

Re: Special Air Services? Dávno cvičí rebely... Asi rok...

A CNN? BBC a vládní představitelé USA, Francie, Velké Británie nebo představitelé NATO jsou věrohodní? Proč? Protože... proto? Informace máte přijímat z obou stran, už jen proto, že obě strany využívají propagandy..

0/0
8.4.2011 14:56

LadyLucik

Re: Special Air Services? Dávno cvičí rebely... Asi rok...

R^:-/ jde jen o to, aby to veřejnost nějak dobře přijala, že jde přece o ochranu civilistů:-)

0/0
8.4.2011 1:15

nazdravi

Re: Special Air Services? Dávno cvičí rebely... Asi rok...

Precetl jste si take v teto diskusi o Lady Lucy, nadpis prispevku "Prohlednete si pozorne profil..." od nick On the originaldrey, v 16.10 hodin. Nebudete tomu verit.

0/0
8.4.2011 21:21

sir Humprey II.

Jekkal, ten pobaví

0/0
7.4.2011 22:42

brekebrekeke

Rad bych pozadal diskutujici neschopne demokratickeho mysleni,

aby si H. Clinton, Gatese a dalsi cleny vlady nejmocnejsi zeme sveta, nebrali do klaves. U me je to vrchol trapnosti a ubohosti. Nicmene je to jedine, co zemicka velikosti NY, zmuze. Nektere nenavistne vyroky jsou ale nenormalni

0/0
7.4.2011 22:39

edin

Re: Rad bych pozadal diskutujici neschopne demokratickeho mysleni,

Souhlasim s Vaším příspěvkem. Před vstupem do diskuse by měli účastníci získat informace z různých, často protikladných, zdrojů, a měli by je kriticky zvážit. V samé diskusi by se měli chovat slušně. Tato diskuse v IDnes je založena většinou na ignoranci, a je vedena velmi vulgárním způsobem.

Většina v českém státečku stále ještě žije v komunistické diktatůře-tedy ne fyzicky, ale mentálně. Pořád ještě používají marxistickou ideologii k vysvětlení jakékoli události ve světě. Mluví o západním "kolonialismu", o kapitalistickém "vykořistˇování", různých "spiknutích" Západu, atd. Myslící člověk nepoužívá zastaralou komunistickou ideologii.

C''eši by měli přestat sedět po hospodách, chlastat pivo, a žvanit o věcech, o kterých nic nevědí. Měli by cestovat, naučit se cizí jazyky, a uvědomit si, že lidé za hranicemi českého státečku se dívají na svět úplně jinak.

Komunismus zabil 100 milionů lidí za posledních 100 let. Je opravdu na čase aby Cˇeši hodili marxismus na smetiště historie!

0/0
8.4.2011 13:20

svalnatý buřtík Lautner

Diktátor Kaddáfí

Ministři libyjské vlády a diplomaté utíkají do zahraničí jakmile se jim naskytne příležitost. Poslední utekl na Maltu. Diktátorovi se nedaří najít nové spojence. Naopak, opouštějí ho jeho nejbližší spolupracovníci, kteří nesouhlasí s nasazením armády proti libyjským městům !!

0/0
7.4.2011 21:08

jekkal

a

Americký generál Carter Ham, který velel počáteční fázi náletů na Libyi, sdělil, že nastala patová situace, kdy ani jedna strana není s to mít navrch. Uvedl to do souvislosti s předáním velení operací Spojenými státy Severoatlantické alianci. Podle něj povstalci nejsou schopní vést útok na hlavní město Tripolis a svrhnout libyjského vůdce Muammara Kaddáfího.

0/0
7.4.2011 20:32

jekkal

Re: a

 Ham dodal, že Kaddáfího síly změnily taktiku a umísťují svoje vojáky a vozidla ke školám a mešitám, aby na ně nemohly zahraniční síly útočit.

Ham také řekl, že zhoršení počasí a aktivace Kaddáfího mobilních složek protivzdušné obrany omezilo možnosti využití letadel AC-130 a A-10 Thunderbolt, které jsou vhodné k podpoře pozemních operací povstalců. I to přispělo podle něj k tomu, že situace na bojišti je v podstatě nerozhodná.

0/0
7.4.2011 20:33

Antonín, topič

Re: a

Ti zlí Kaddáfiho žoldáci! Jak si mohou dovolit schovávat se, a tím neumožnit chrabrým vojákům NATO, aby je z pohodlí kokpitů či křesel na válečných lodí hrdinně rozstříleli na kusy?

0/0
7.4.2011 21:13

villík

X-tej článek a pořád jsem se nedozvěděl, ....

.. za co vlastně rebelujou.................

0/0
7.4.2011 20:25

birth defect

Re: X-tej článek a pořád jsem se nedozvěděl, ....

za to same co Havel, jen mu Libyjci nedesli na namesti tak museli najmout CIA, SAS, Alkejdu, US Army, NATO...a porad zadne zvoneni klicena ;-DRv Zapade styd se , jste BARBARI a vrazi

0/0
7.4.2011 20:29

Big.M

Myslím

že se Kaddáfí dobře baví

0/0
7.4.2011 20:16

LadyLucik

Re: Myslím

http://www.youtube.com/watch?v=xjD18gXogK8&feature=player_embedded

Nějak takhle??? :-))))

0/0
7.4.2011 20:17

Big.M

Re: Myslím

to nemyslím, spíš jak se bortí ta úmorná snaha přesvědčit svět, že ho doma nikdo nechce

0/0
7.4.2011 20:23

LadyLucik

Re: Myslím

Ale ten ústup rebelů ho taky jistě těší:-)

0/0
7.4.2011 20:24

Big.M

Re: Myslím

když tak vnímám tu davovou hysterii, tak velmi přeji Libyi svobodné volby, protože tak nějak mám pocit, že by je Kaddífi vyhrál. A moc by mne zajímalo, jak by o tom naše servilní sdělovací prostředky psaly.

0/0
7.4.2011 20:32

birth defect

ROFL...udajne VSELIDOVE povstani

ktereho se ucastni osadka 40ti aut podporovana letadly, Tomahawky, SAS, CIA, arabskymi zoldaky...a porad nic ??;-D myslim ze vselidovem povstani by uz davno i Al-rebelove meli zive stity z nadsenych obyvatel Libye...ty ale zatim vidime jen kolem Kaddafiho, vsichni ozbrojeni a plukovnik bez ochranne vesty ci jakekoliv jine mezi nimi...propagando, rekni uz pravdu ze kradete ropu a Libyjce klidne barbari ze Zapadu vyhladi jen aby naplnili sve kapsy...za tim ucelem politici Zapadu okradaji vlastni obyvatele na kterych jim ABSOLUTNE nezalezi stejne jako na Libyjcich..Kaddafi delal pro sve lidi vic nez cela EU s USA dohromady a vam se jen nehodi aby lide videli ze to jde i jinak RvNATORv

0/0
7.4.2011 20:05

acvil

Re: ROFL...udajne VSELIDOVE povstani

R^R^R^

0/0
7.4.2011 20:12

LadyLucik

Re: ROFL...udajne VSELIDOVE povstani

R^:-) :-) Hillary Clinton asi zuří, proč tu Americkou demokracii ti Libyjci nechtěji přijmout :-/

0/0
7.4.2011 20:13

jekkal

vona vidí do zalepené vobálky, pozor na ni

Kategoricky odmítám, že by mi cokoli půjčoval, peníze mi předal formou, že mi je vložil do desek s podklady na koaličním jednání. Postavil mne před situaci, kdy jsem nevěděla, co dělat,“ prohlásila Kočí.

Jak dodala, cestou z koaličního jednání si vyžádala okamžitě setkání s notářem a nerozlepenou obálku předala do notářské úschovy. Vzápětí si vyžádala setkání s premiérem a zároveň se obrátila i na státní zastupitelství.

0/0
7.4.2011 19:55

jekkal

Re: vona vidí do zalepené vobálky, pozor na ni

to patří jinam pardon

0/0
7.4.2011 19:55

Big.M

Re: vona vidí do zalepené vobálky, pozor na ni

;-D;-D

0/0
7.4.2011 20:14

pravicovyruger

No, cvičit araby ve vojenských dovednostech....

stačí si vzpomenout, jak vypadá třeba saudské hokejové družstvo, trénované těmi nejlepšími za  brutální peníze..:-))

0/0
7.4.2011 19:42

Pivo Bugman, pivo Trolobijců

Re: No, cvičit araby ve vojenských dovednostech....

Jak vypadá????

0/0
7.4.2011 20:05

hyunix

Dobrý obchod uzavřela UK

Obchodní trh se nedá ničím omezit a tak ropou z Libye budou platit specialisty kteří svůj um již předvedli v Afganistanu.Rv

0/0
7.4.2011 19:34

svalnatý buřtík Lautner

Diktátor Kaddáfí

Síly diktátora Kaddáfího umisťují svoje vojáky a vozidla ke školám a mešitám, aby na ně nemohly zahraniční síly útočit !!

0/0
7.4.2011 19:14

bajo.ano

jó, holt "bezletová zóna" se musí udržovat stůj co stůj

0/0
7.4.2011 19:10

Doubas1

No proste jde jen o surky

I v Pobrezi slonoviny.. Si neumim predstavit svou zenu bez cokoklady, to by byl pruser. U nas, u Frantiku a zbytku Evropy...Dobyvacne valky byly,. jsou a budou, uz se jim tam ta Cina moc roztahovala. Se to teda jmenuje ocharana civilistu, ale hadam nikdy v dejinach nikdo nerekl, ze jde proste zabirat uzemi:-)

0/0
7.4.2011 18:33

55108311ver3

Re: No proste jde jen o surky

:-) jako třeba Jugoslávie. Ta už je 15 let zabraná.

Srebrenica se držela, ale nakonec i tu západ dobyl.

0/0
7.4.2011 19:20

mak1_re

Opravdu se nestačím divit,

co vše se dá schovat pod bezletovou zónu. Myslím že i Goebels by se měl co učit .......;-€

0/0
7.4.2011 17:50

Najdete na iDNES.cz