Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Primátor Korytář odložil své odvolání, pokud nesežene podporu, odstoupí

Liberecký primátor Jan Korytář ustál první pokus vlastní koalice na jeho odvolání z funkce. Vyhráno ale nemá. Podařilo se mu jen odložit rozhodnutí o jeho osudu do příštího zastupitelstva. Pokud do té doby nesežene podporu, je připravený odstoupit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rotefela64

Boj o Jana Korytáře

Líbí se mi, jak se najednou všichni řídí zákony, když chtějí sesadit pana Korytáře. Přitom je to tak jednoduché a prosté. Pan Korytář prostě píchl do vosího hnízda, což bylo potřeba udělat už dávno. Je jasné, že co se týče  přehodnocení již schválených libereckých zakázek se x lidem nelíbí, ptz za to již byli určitě patřičně předem odměněni a byli by neradi aby liberečtí občané viděli co peněz by se najednou dalo ušetřit. Ponaučením by nám mohlo být i naše slavné MS. Ono přečíst si v novinách , že tohle se postavilo za tolik a tohle za tolik milionů, nikomu nic neřekne a věřím že spoustu lidí by zajímalo. kdyby si mohli přečíst do čeho konkrétně v takové zakázce za x milionů se ty peníze sypou. A věřím, že kdyby bylo možno nahlédnout do schválených zakazek na které pan Korytář chce udělat nové výběrové řízení, tak bychom se asi všichni divili. Je velká škoda, že pana Korytáře nemůže volit sama veřejnost. Liberec je potřeba už opravdu vyčistit.

0/0
14.4.2011 12:36

prolhaní novinári

Korytář, už jen to jménu mluví za vše.

0/0
1.4.2011 22:57

riikii75

reakce na vyjádření primátora

Odpověď na otázku, proč došlo k tomu, čemu došlo charakterizuje odpověď současného "primátora" z uvedeného článku: "Primátor Jan Korytář si ale nemyslí, že zákon porušil. "Postupoval jsme podle jednacího řádu, tak jak ho znám. Projednával jsem bod tři, chtěl jsme nechat do bodu tři dojít diskusi a potom, až by skončila, mohlo se jednat o zařazení jiného bodu, ale to už zastupitelé nepočkali, odešli, myslím, že to příliš uspěchali," upozornil primátor."

0/0
1.4.2011 22:02

riikii75

Re: reakce na vyjádření primátora

Kdo byl včera přítomen na zastupitelstvu (včetně výrazné části zastupitelů) musí uvedené vyjádření pana Korytáře připadat jak z jiné dimenze. Rozhodně situace po odmítnutí bodu 2 nenapovídala tomu, že je ochoten akceptovat návrhy zastupitelů a jasně deklaroval, že bod vztahující se k jeho odvolání se bude řešit až na dalším zastupitelstvu. A zvláště jeho komentář „Politika je krásná věc, když ji ovšem umíte dělat" se zapíše do dějin liberecké radnice. Následné vysvětlení v článku pouze navozuje obraz, jak to fungovalo v bývalé koalici - primátor něco plácne, aby to následně dementoval, že to je jinak než jak to myslel a řekl.... a všichni mu pak jako "jedinému spravedlivému bojujícímu s korupcí" ubližují.

0/0
1.4.2011 22:02

inženýr

Hlas občana Liberce.

Liberec se za posledních cca 18 let dostal až na samý vrchol klientelismu a korupce v Česku. Je to práce jen a pouze ODS. Lidé jako Kittner, Krutský, Drda, Hasil, Sobotka a hlavně neformální šéf Syrovátko dovedli město na první místo, pokud jde o dluh v poměru k rozpočtu. Pokud by šlo o řádně investované prostředky, je vše ještě akceptovatelné. O předražování zakázek města vědí především všichni náměstci na radnici, i ti mimo ODS, jako třeba právě pánové Šír a Hruša z ČSSD, velmi dobře informovaná je i SOS a paní Kočárková. Vše měl velice dobře zdokumentované p. Vajner, ovšem hrůzou vycouval. Jediný pan Korytář šel s kůží na trh a vyhrál volby. Lidi v Liberci, proberte se, copak jste slepí a hluší a nevadí vám tunely a rozkrádačky z vašich peněz?

BUDÍČEK, podpořte nezkorumpované zastupitele a přijdte na mimořádné zastupitelstvo, nedovolte pokračovat Syneru a spol. drancovat město![>-]

0/0
1.4.2011 20:13

midzi

Re: Hlas občana Liberce.

Soudruhu (sociální) inženýre, vraťte diplom. Jste mimo. Jsou to jen emoce....

0/0
1.4.2011 20:48

inženýr

Re: Hlas občana Liberce.

Ty nulitní pohunku mimorozpočtového vabanku, vsadím se, že tobě dělá problém se podepsat jinak než Jaroslav Pako, tvůj argument je z říše veksláckých gangů napojených na oficiální struktury, přesně podle toho to tady tak vypadáRv

0/0
2.4.2011 12:13

Fungy

Re: Hlas občana Liberce.

zvyknout se lze na vše, bohužel a jak vydno z diskuse, je syner i významný zaměstnavatel v Lbc;-)

0/0
1.4.2011 21:20

midzi

Re: Hlas občana Liberce.

a daně platí také v Liberci! Lepší, než v Praze, ne?

0/0
1.4.2011 21:43

agoj1

Pan Korytář bez koryta

V Liberci to nevedou dobře;-(

0/0
1.4.2011 17:04

Jonnnas

ode zdi ke zdi a co Liberec?

Tak si Liberečáci zvolili spravedlivého bojovníka proti Kittnerovi a Syneru a ten se pravda snaží vést boj stylem " Syner ten kšeft nedostane i kdyby neměl zůstat kámen na kameni" . K čemu je městu 700 mil dotací hlavně, že si místní dominantní firma, která tu dosud dělala většinu stavebních zakázek a s ní všichni její zaměstanaci , živnostníci a dodavatelé neškrtnou. Vždyť můžou jít spravedlivě na pracák a udělá nám to tu spravedlivý Metrostav nebo Skanska. Syner působí po celé republice a vyhrává jednu akci za druhou bez protekce ten to přežije. Navíc proběhlo na Lázně řádné , stokrát zkontolované a stále Korytářem zpochybňované výběrové řízení a ....hrůza Syner měl nejvýhodnější nabídku ( proč asi?? má to bez dopravy doma) tak se spravedlivě pod režijí nového primátora vybíralo a vyhrál přespolní hurá!  Chládek a Tintěra z Pardubic. No a stejně  to nepodepíše ... to má být rána místnímu klientismu??? to spíš hraničí se strátou rozumu. .

0/0
1.4.2011 15:51

bilasvine

cesi jsou proste nenanpravitelni - opet se vrati ods s cssd

a tunely budou pokracovat;-€

0/0
1.4.2011 15:42

P.R.M.

Re: cesi jsou proste nenanpravitelni - opet se vrati ods s cssd

Ty tuneli dělaj i lidi od Korýtka, ale sypou je do neziskovek, který vedou jejich pravý ručičky ze zastupitelstva a strany. Nic proti neziskovkám obecně, ale tato jen pohlcuje prachy a nic zní pořádnýho nevyrostlo. A co se týče peněz dál, tak ty se v tudle chvíli v Liberci nekontrolovatelně rozpouštěj.

0/0
1.4.2011 15:56

midzi

Zimí král

Moc doufám, že Korytář bude pouze "zimním králem" Liberce. Absolvoval jsem celé včerejší zastupitelstvo-a z několikahodinového jednání plyne: Korytář funguje pouze v polarizovaném světě–ke svému životu potřebuje obraz nepřítele. V opozici to bylo náplní jeho práce. Teď, když je potřeba tvořit a ne bořit, to skřípe. Nedokáže fungovat v týmu, jenom v takovém, který jej zbožňuje. Stačilo naslouchat jeho oddané fanynky, co o něm říkali. To v něm přiživuje mesiášský komplex-s ním a pouze s ním je tady právo a spravedlnost. Proto je také nad zákonem, je přece potřeba spasit město. Pravidla mu nic neříkají, účel světí prostředky, zákony jsou dobré, když se hodí, jinak mám právo to udělat po svém, já jsem Změna, já jsem mesiáš Liberce. Jeho postoj k pravidlům je velice účelový, svévolný, ospravedlněn "svatou válkou", kterou vede. V praktickém jednání se nutně projevuje jako manipulátor a demagog-za potlesku nohsledů. S nikým jiným pracovat neumí, nechce a nebude. To je důvodem rozpadu koalice.

0/0
1.4.2011 15:04

ErikM

o kolik %

přijdou pánové z ČSSD z toho kšeftu že se tak vztekají.

0/0
1.4.2011 14:58

a4xy03

komedie

Tady je vidět, že zase každému jde o jeho vlastní prospěch a ne o město. Jediní, kdo se mohou smát je ODS, protože přesně tohle jim hraje do not. Je mi z toho smutno, protože myslím, že v Liberci je k řešení mnohem víc důležitějších věcí, než je třeba náměstek primátora, k čemuž se teď všichni upínají a o co se hádají. V televizi mě pobavil pan Sepp... Ten by měl mlčet a nejprve si zamést před vlastním prahem.

0/0
1.4.2011 14:18

santos

Primátor Liberce Korytář taktizoval a své odvolání tak odlož

Již výmluvné přijmení jej přímo předurčuje pro výkon plitiky;-(:-)

0/0
1.4.2011 14:02

Julie70

Korytář, Čáslavka

Korytářovi zajistil komparz na včerejší zastupitelstvo Martin Čáslavka, ten snad půjde od válu v liberecké teplárně hnedza Korytářem. Mimochodem, tomu pánovi je třeba kouknout se na zoubek.

0/0
1.4.2011 13:38

kuchl

Resume

ODS i ČSSD musí nejen v Liberci od válu ! Mafie , která je na ně napojena je příliš pevně přisátá .:-/

0/0
1.4.2011 12:37

Zelenej Raul

Re: Resume

ODS už fakticky nemá v Liberci několik měsíců žádný podstatný vliv na chod města. Kraj ovládají kompletně oranžoví, město zelení. Že to neumí není chybou modrých, ale pokaždé mě takový názor pobaví. ;-)

0/0
1.4.2011 13:16

kuchl

Re: Resume

Všechno se vším souvisí . Proto mají v Singapuru jen jednu stranu 40let u moci !:-P

0/0
1.4.2011 14:01

Fungy

Re: Resume

někde vládne orandžová, někde modrá v Lbc je to Syner;-)

0/0
1.4.2011 16:19

Bug02

aha

Nemělo by být ve slově korytář malé písmeno?

0/0
1.4.2011 12:27

prchz

Není se čemu divit...

"Primátor Liberce Korytář taktizoval a své odvolání tak odložil na příště"

Asi mu to i za cenu porušení zákona vyplatí. Potřebuje na radnici "uklidit", kdyby se nechal odvolat hned, tak by ho třeba už do kanceláře samotného nepustili.

0/0
1.4.2011 11:53

tatarák

zelenej napoleon

je to malek napoleon který chce řídit vše a všechny a je mu jedno co tím způsobí. město není neziskovka kde se čeká až někdo něco dá. tímto krokem může město přijít o dotace a platit vše samo. a co bude až se ty firmy začnou bránit zrušit soutěž jen tak nejde?

0/0
1.4.2011 11:36

Julie70

Re: zelenej napoleon

To je výstižné. Korytář nikdy nic nevydělal, je to profesionální somrák, který se živí výrobou dobra - zvláště, pokud to tak vynáší. Čmelák polyká dotace ze všech stran - bez většího efektu. Tedy s výjimkou fotek dětí v lese :-) .-)

0/0
1.4.2011 13:41

pescha

Bylo nebylo

Sotva byly Liberci příslibeny dotace a hrozilo, že se nakonec přeci jen nedostanou k tehdejší rozhodnuvší vládě, bylo nutné jednat. Co takhle vystoupit z koalice a hlasovat do svoji kapsy? A kdyz se nám ještě podaří rozhádat koalici, bude to vůbec nejlepší. Však Šolc už nějakou dobu míří výš, ten se toho ujme rád. Dotace se dostanou k předem vybraným firmám, cena se samozřejmě x krát navýší, primátor se odvolá a už si neškrtne, neboť si ho vsichni budou pamatovat jako toho, kdo smlouvy podepsal. Že to takhle nechtěl? Na to už se historie neptá. Bohužel..

0/0
1.4.2011 11:31

Zelenej Raul

Re: Bylo nebylo

Nesmysl, koordinátora dotací z EU má primátor několik měsíců přímo pod sebou. Tyhle tzv. problémy s výběrovým řízením jsou jen zástupný problém. Korytář vždy jen kopal a bořil už jako zastupitel, bohužel v této chvíli tak činí i jako primátor města.

0/0
1.4.2011 13:14

kobrik

Re: Bylo nebylo

Pro Korytáře to začal být problém až když se dozvěděl, že to vyhrál Syner.. To je ta transparentní vláda a o komunikaci už ani nemluvím... Sliby chyby!! To že celou dobu volá o tom aby se neporušovali zákony a na konec udělá takovou frašku ze zastupitelstva a ještě vystupuje proti zákoně .. Ten b.l..... tam nemá co dělat...

0/0
1.4.2011 14:55

OČE

Drobná, ale podstatná nepřesnost MF DNES

MF DNES se opět dopouští drobné nepřesnosti, která ale značně manipuluje s veřejným míněním - Píše totiž, že vyjádření náměstkyně Kucumové mu umožnilo přesunout bod na další jednání zastupitelstva. Tak to ale není jednací řád ani Zákon o obcích mu tento postup neumožňuje, přesto tak pan Korytář učinil. Potvrdil tak jen to, že je ochoten dokonce porušovat zákony jen aby se udržel u moci co nejdéle. Člověk, který má plná ústa občanské společnosti a je nositelem tzv. "Změny" dokonale předvedl, že jsou mu zákony této země ukradené a brutálně pošlapal demokratické principy. A to je vážení to nejzásadnější sdělení, které bychom si všichni měli ze včerejšího zastupitelstva odnést. Bohužel novináři MF DNES o něm cudně mlčí a nezbývá než se zeptat: PROČ?

0/0
1.4.2011 11:28

tonycze

Korytář není dobrý primátor

Nerad to říkám, ale "zlatý" Kittner. Korytář nesmyslně zastavil rekonstrukci lázní, i když měl min. 30 000 000 Kč dotaci z EU, něco by přidal i stát. Takto to musí celé platit město. To není normální. Měl by spíš šetřit. Lázně zachránit musí, to je jasné. Je to jeden z mnoha libereckých skvostů.

0/0
1.4.2011 11:28

tonycze

Re: Korytář není dobrý primátor

pardon, 300 milionů z EU.

0/0
1.4.2011 11:29

pescha

Re: Korytář není dobrý primátor

Achjo.. Jak dlouho jste včera na zastupitelstvu byl? Já tedy jen do 18, pak jsem musel do školy, ale k věci. Dotace neohrozil, lázně se budou opravovat určitě. Primátor chtěl jen vyhlásit nové výběrové řízení, které by bylo transparentní a zajistilo by, aby se právě CENA nenavyšovala.. Současná smlouva toto ohlídané nemá, kor kdyz dozor má firma pana Nadrchala, která je v současnosti obviněna z pletich během mistrovstí světa.

0/0
1.4.2011 11:38

Theress@

Re: Korytář není dobrý primátor

R^R^:-)R^

0/0
1.4.2011 12:19

tonycze

Re: Korytář není dobrý primátor

Děkuji, to jsem nevěděl. Čerpal jsem z médií, která, bohuže, evidentně nebyla objetivní... 

0/0
1.4.2011 12:26

kobrik

Re: Korytář není dobrý primátor

Nebo spíše vám to vysvětluje jeden ze strany Změny pro Liberec, který nepřipustí, že by primátor mohl udělat chybné rozhodnutí, kterým by Liberec přišel o dotace... R^

0/0
1.4.2011 14:51

Plzen97

Primator ohrozil ksefty modrych kmotru, tak asi skonci :-(

Primator ohrozil ksefty modrych kmotru, tak asi skonci ;-€ Oranzovi se s modryma sabnou o moc i koryta Rv

0/0
1.4.2011 11:12

Zelenej Raul

Re: Primator ohrozil ksefty modrych kmotru, tak asi skonci :-(

Čmeláci mají rojení? Pokud vím, tak Korytář neplnil koaliční smlouvu a rozzuřil tím oranžové. Vaše žvatlání o modrých je jen tradiční blábol fanatika.

0/0
1.4.2011 13:10

ten.radi

korytář je zelenej zmetek

maskující se pod jiným názvem...

Jako by nestačilo, co způsobili ti terorosti v minulé vládě .... zastavili fin. čističek, nechali dojít problém slunečních eletráren do hrozného průšvihu ...

http://www.zeleni.cz/media/aktuality/jan-korytar-prvni-zeleny-primator-v-cr/

Takže Korytář od koryta 8-o

0/0
1.4.2011 10:42

Plzen97

Korytar je slusnej primator, ktery zmetkum zarazil ksefty

Chapu, ze modra mafie ma Korytare rada jako osinu v pozadi :-P. Vzdyt vyhodil nekolik jejich protekcnich loutek a ohrozil ksefty za 400 melounu ... R^

0/0
1.4.2011 11:14

Julie70

Re: korytář je zelenej zmetek

Kde´s prisel na to, ze zeleni muzou za cistirny (nazyva-li nekdo COV "cistickami", je snadno rozpoznatelny jako laik)? A take nemyslim, ze by v minule vlade SZ mela MPO (zodpovedne za regulaci fotovoltaickych el.). Nejvetsi problem zelenych je, ze mezi sebou snesou gaunery typu Korytare, Kuchtove, Caslavky apod. - od alsich exotech nemluve :-)

0/0
1.4.2011 13:46

ten.radi

Re: korytář je zelenej zmetek

milý příteli,

SZ blokovala jakákoliv jednání o změně ceny energie z obnovitelných zdrojů. Tak jich dneska máme cca 1200 MW (jeden blok Temelína + kousek). Kdykoliv slyším pana Lišku, mluví o úsporách a obnovitelných zdrojích. Myslím, že další průšvih se řítí s biomasou a jejím spalováním.

Terorista Bursík byl mnohokrát interpelován v poslanecké sněmovně ohledně zajištění financování čistíren odpadních vod. Výsledek je, že dnes v řadě měst ČOV nejsou a hrosí pokuty ze strany EU. Tam kde jsou, jejich cena se výrazným způsobem odrazila v ceně stočného.

Teď můžeme zeleným a jiným neumětelům poděkovat: cena el. energie s dodáním v příštím roce raketově roste. Zatím jen v SRN ale jedná se o jeden trh ...... máme se na co těšit.

0/0
1.4.2011 13:59

Ozolinsh

Penězovod

Problém je, že spoustě lidí utáhnul kohoutky s penězovodem. A to se v Česku nevyplácí...

0/0
1.4.2011 9:17

ten.radi

Re: Penězovod

ne .... má zelený mozek, to je tím ;-(

0/0
1.4.2011 10:43

ybluvar

Chrochty chrochty

musim byt u toho korytka jako ze se Korytkar teda Korytar jmenuji co nejdele ;-D

0/0
1.4.2011 9:13

Plzen97

Chrochty chrochty zpet ke korytum, volaji modri kmotri

Chrochty chrochty zpet ke korytum, volaji modri kmotri Rv

0/0
1.4.2011 11:16

mufin01

nomen omen :-D

 

0/0
1.4.2011 9:07

dino_na_idnes

Re: nomen omen :-D

Přesně. R^ A já bych si přál, aby Korytářovic rodina ovládla českou politickou scénu, aspoň by bylo jasno. :-P

0/0
1.4.2011 18:24

Renard

Přiléhavé příjmení

Korytář. Ten má ještě budoucnost v této kotlině.

0/0
1.4.2011 9:07

Muf007

Re: Přiléhavé příjmení

ale blbost. Neříkám, že je jediný spravedlivý (zvláště když jsou jeho kamarády existence jako Kuchta nebo mladej Stropnickej), ale tady je zřejmé, že nejde o žádnou tajemnici nebo nekomunikaci. Že jde jenom a hlavně o penízky, o které by ti co si na ně za léta úzké oranžovo-modré spolupráce zvykli.

0/0
1.4.2011 9:13

Najdete na iDNES.cz