Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Dva rodiče mají jedno dítě. Pochopí to i slabší matematik

Problematika důchodů z velké části souvisí s problémem konzumní společnosti. Mladí lidé chtějí vydělávat peníze, užívat si, konzumovat. Děti mají v čím dál pozdějším věku, v počtu jednoho, maximálně dvou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

habit-.!..

... matematik si taky umí spočítat povrch...

... . tohle je celkem normální reakce na přemnožení, která funguje zpravidla u druhů, které pečují o potomstvo... takové myši se množí bez ohledu na to, co budou žrát zítra, ale už třeba tygr, když nemůže zajistit potomstvu dostatečný životní prostor, tak prostě potomstvo omezí...

...jen politici, kteří v populaci vidí jen ovce k oškubání, a fanatici, kteří věří, že se o ně postará bůh, jásají nad každým přírůstkem...

0/0
8.4.2011 21:01

habit-.!..

Re: ... matematik si taky umí spočítat povrch...

... povrch koule, samozřejmě...

0/0
8.4.2011 21:01

Paeris Kiran

ano to je výsledek ke kterému dojde slabý matematik...

Který si vybere jenom ty axiomy které se mu hodí a na zbytek kašlu... Čistě principiálně ano... víc PRODUKTIVNÍCH pracujících by hypoeteticky důchody zaplatilo.

Kámen úrazu je v tom že tu ideální podmínku kdy by každý člověk měl produktivní zaměstnání nesplňujeme již nyní. (Nějak produktivní je 50 procent ekonomicky aktivní populace... zbytek jsou povětšinou ouřadové kteří svou "prací" produktivitu ostatním naopak snižují.)

už 50 let neustále klesá podíl skutečné produktivní práce a pořád nabobtnává nějaká úředničina, gender studies a podobné věci kteřé žijí jen z toho že stát sebere peníze produktivním a nacpe je do těchhle blbostí.

A díky pokroku v technologii klesá i potřeba lidské práce v tom produktivním sektoru ikdyž výroba roste... Takže "zdaněním" práce budoucí důchodce nikdy nezaplatíte bez ohledu na to kolik se narodí dětí. Protože budou naprosto k ničemu.

Příklad musíte řešit jako celek (i s okrajovými podmínkami jako zaměstnanost, zdravotnictví...)

0/0
8.4.2011 20:42

Paeris Kiran

Re: ano to je výsledek ke kterému dojde slabý matematik...

NAPROSTO VŠE se musí měnit s tím jak se mění lidská společnost. A aby to fungovalo TAK SE MUSÍ měnit všechno najednou... ne že teď se udělá penzijní reforma, a za dva roky zdravotnická...

Všechno se musí změnit najednou. Jinak se z toho bude jen paskvil.

0/0
8.4.2011 20:43

Najdete na iDNES.cz