Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Onderka i náměstkyně Bohuňovská měli nevyhovující diplomky, titul dostali

Diplomové práce, díky kterým brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD) a náměstkyně pro školství Jana Bohuňovská (ODS) získali akademické tituly, jsou podle Akreditační komise nevyhovující. Přestože nesplňují základní požadavky a nejsou pro obor přínosem, politici o tituly zřejmě nepřijdou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ewe7

pomluvy

Mám za sebou Rašínku, nedávají tam nic zadarmo, je to pěkně těžké. I státnice. Kdo chce má možnost si studium vyzkoušet, 5 roků poctivého chození, odevzdávání seminárek, odříkání kde čeho...Akreditace školu stále má.

Každému se to mluví a pomlouvá, podejte si přihlášky a vyjedete hned v prváku.

0/0
4.4.2011 12:18

mrckev1

Vzdělaní politici

Diplomová práce vesměs není (nebývala, ani snad nemá až na vyjímky být) nějaká vědecká práce. Ale vždy platilo, že po formální stránce musí mít všechny náležitosti - jinak nemůže projít. Mě spíš šokuje, kolik politiků stíhá při svém zaměstnání vystudovat VŠ a hlavně v jak rekordních časech! Jeden rok není vyjímkou! Navíc někteří z nich měli pochybné i maturity...Příkladem budiž Standa Gross, v době premiérování, jedna VŠ, titul MBA, státnice ze dvou jazyků. Borec - jak vidět nikoliv na konec... ;-D8-o;-D

0/0
30.3.2011 21:19

Mirek3D

Tituly celé rodině

Je třeba obdivovat! Paní Bohuňovskou (píši bez titulu), která zvládla s odstupem více než 20 let po ukončení střední zdravotnické školy a praxe masérky i školu vysokou a titulek navíc. Kdo někdy zkusil dělat vejšku s odstupem let, ví, o čem mluvím, a ještě při takové politické angažovanosti. Ale není v tom sama, v seznamu absolventů slavné Rašínovy školy v roce 2010 se skví také jméno jejího manžela Ivana Bohuňovského, (oba s titulem Ing.), jinak to bývalého opraváře praček, který se s bídou vyučil řemeslu a numěl dát dohromady kloudnou větu. Jestli do téhle "party vzdělanosti" patří i primátor Onderka, tak nevím. Jim to ale nevadí, čest se dnes bohužel moc nenosí. A je mi líto těch, kdo tu Rašínovu "vysokou" asi dělali poctivě a teď jsou v jednom pytli s nevzdělanci jako oni. A taky se nedivne, že podle průzkumů jsme na tom se vzdělaností v Evropě hodně, hodně špatně.

Mirek

0/0
30.3.2011 12:57

ewe7

Re: Tituly celé rodině

pleteš se, to je syn, nikoliv mažel

0/0
4.4.2011 12:13

drek

Taky dobře

Devalvace titulů nabírá na rychlosti a to je fajn. Možná se zase dočkáme doby, kdy se získá dobrý job za to co kdo umí a ne na co má bumážku.

0/0
30.3.2011 11:09

petr958

opravdu jsou verejne skoly o tolik lepsi?

Vsichni tady nadavaji na soukrome VS...ano, myslim si ze jsou soukrome skoly, kde je mozne ziskat titul skoro za nic. Bohuzel situace neni ruzova ani na nekterych verejnych VS. Kdyz jsem psal bakalarku na MU tak jsem se dival do knihovny nebo na theses na bakalarky z predchozich let. Docela me zarazilo kolik bakalarek melo dost spatnou uroven...minimalni nebo zcela chybejici odkazy na literaturu, zadny vlastni prinos...nasel sem bakalarky ktere prakticky prepisovaly skripta. dokonce tam byla jedna, ktera byla pouze prekladem dvou kapitol z anglicke knihy...to vse bez citaci (kniha byla uvedena v seznamu literatury). Je to vse o lidech, pokud chcete najit vedouciho ktery necha projit vse, pak ho temer na kazde skole najdete. A obvinovat pak autory praci? To je nesmysl, skola nese za praci stejnou zodpovednost jako jeji autor...pokud necha projit zmetek, tak je to problem skoly ne autora (v pripade ze se nedopustil podvodu jako je uplatek nebo plagiatorstvi).

0/0
29.3.2011 22:04

Iudex

Re: opravdu jsou verejne skoly o tolik lepsi?

Tak ruku na srdce, bakalářské a diplomové práce jsou z drtivé většiny sra... Jedná se o kompiláty a nebo snůšky kravin, nejčastěji o kombinaci obojího. V této zemi jsou jich ročně obhájeny desetitisíce a nikdo normální snad nepředpokládá, že v nich budou nějaké nové vědecké objevy. Jsou to nutné práce do šuplíku, které po jejich obhájení už nikdo nikdy neotevře.

0/0
29.3.2011 23:45

Flory

Re: opravdu jsou verejne skoly o tolik lepsi?

Tak to jste docela na omylu. Alespoň na moji VŠ to tak není, dokonce z řady diplomových prací vznikne seriózní vědecký článek v impaktovaném zahraničním žurnálu. Neříkám, že ze všech a o bakalářkách v řadě případů nemluvě, nicméně vždy splňují minimální kriteria, která u nás teda nejsou úplně jednoduché. A pro upřesnění jsem absolventem VŠCHT, Praha.

0/0
1.4.2011 23:00

toprak

urážka všech, kteří studují kvalitní státní VŠ

ty dvě soukromé VŠ jsou ostudou akadem. vzdělávání. Rašínova VŠ sice přišla před časem o licenci, ale neměla ji vůbec dostat!!

Onderka s Bohuňovskou by na Karlově nebo Masarykově universitě udělali leda tak zkoušky na vrátného!!

Nejhorší je , že se tady mohou vztekat stovky lidí, ale těm dvěma se nic nestane.[>-] Zůstanou ve funkcích i s tituly.

Běžný občan by neuspěl a Bohuňovská to konexemi dokázala, i když oponentka (z MU) označila její práci jako nevyhovující!!Rašínova VŠ neměla nic společného s akadem. vzdělávávním.

Ať se stát a vláda nediví, že jsou lidé nespokojeni, když dopustí tenhle bordel.

0/0
29.3.2011 18:24

Stanislav Habán

Re: urážka všech, kteří studují kvalitní státní VŠ

Nevíte o čem mluvíte pane. Já studuji na Vysoké škole Aloise Rašína a to jak je nyní vláčena médii je donebevolající. Na naší škole rozhodně nemá nikdo nic zadarmo (alespoň ne mí spolužáci), spousta lidí po prvním semestru odpálila, jediný rozdíl je v tom že na veřejné škole vám nepomůže nikdo, protože za vás škola již dostala příspěvek, tady se vám alespoň věnují a snaží se vás připravit na zkoušky, což je výborná věc.

Jinak k paní Bohuňovské. Ptali jsme se prorektora pro vnější vztahy, a ten nám vysvětlil, jak Česká televize i Mladá Fronta lžou popřípadě uvádějí nepravdy.

0/0
30.3.2011 20:41

pavel-m

Re: urážka všech, kteří studují kvalitní státní VŠ

A co je tedy ohledně paní Bohuňovské pravda? Když všechna ta média tak strašlivě lžou?

A jak je to s Onderkou, tam taky on je pan Čistý, stejně jako vaše VŠ?

0/0
31.3.2011 10:04

toprak

Re: urážka všech, kteří studují kvalitní státní VŠ

Jestli to nevíte, tak Rašín se hrůzou obrací v hrobě.

0/0
1.4.2011 18:52

trasprd

Re: urážka všech, kteří studují kvalitní státní VŠ

Jestli se vás někdo na vysoké škole snaží připravit na zkoušky, tak to je velmi smutné. Nepleťte si akademickou půdu se střední školou, na vysoké vás nemá kdo co připravovat na zkoušky, má vás pouze odborně vést ve vašem vlastním úsilí o osvojení si daných znalostí a dovedností.

0/0
2.4.2011 8:18

ewe7

Re: urážka všech, kteří studují kvalitní státní VŠ

souhlasR^

0/0
4.4.2011 12:20

jakuš

za jak dlouho?

NEVIM, CO JE NA TOM PRAVDY, ALE PRY BC MEL ONDERKA ZA 1 KALENDARNI ROK A MBA ZA PUL ROKU.

NO TO PAK JE PARADA. ALE TAKTO OBDOBNE TO BYLO I U HASKA, TAKZE U CSSD SE NENI CEMU DIVIT!

0/0
29.3.2011 17:29

Iudex

Tož a co takový malý detail

že odebrat akademický titul podle současné legislativy nelze? Ani v Plzni ho nikomu neodebrali, přestože iDNES nedávno (mylně) informovala, že ano.

0/0
29.3.2011 16:53

J.E.

Ostuda

Urážka celé akademické obce :-/ . . . za akademickou obci považuji hlavně osazenstvo státních VŠ, ne soukromé manufaktury na tituly, které devalvují hodnotu VŠ titulů.

0/0
29.3.2011 16:37

Iudex

Re: Ostuda

No, soukromé školy produkují většinou ekonomicky vzdělané absolventy a ti práci ve svém oboru nacházejí. Státní školy produkují kvanta sociologů, kulturních historiků, politologů, humanistů, pedagogů volného času, atd.,atd., kteří potom dělají dealery s pracím práškem. Takže o devalvaci VŠ titulu bych v případě soukromých škol pomlčel.

0/0
29.3.2011 16:55

Navratil_V.

Re: Ostuda

;-D vtipálek "soukromé školy produkují většinou ekonomicky vzdělané absolventy" Tohle heslo si nechávají vyrýt soukromé vysoké školy na plaketu? To je fakt hláška dne...

0/0
29.3.2011 17:50

Iudex

Re: Ostuda

Nevím, jaká mají hesla. Pouč mne tedy laskavě o oborech na soukromých VŠ? Pokud vím, jsou to z drtivé většiny ekonomické obory. Estetiku, kulturní historii, sociologii, etnografiku, sociální antropologii a jiné tolik potřebné obory vyučované na humanitních a filozofických fakultách státních VŠ tam patrně nenajdeš. A víš proč? Nikdo by za to neplatil.

0/0
29.3.2011 23:42

toprak

Re: Ostuda

pane, tvrzení, že soukromé VŠ produkují ekonomicky vzdělané lidi na rozdíl od státních, svědčí o tom, že nevíte o čem píšete. Měl byste si zjistit jaké VŠ u nás jsou.

0/0
29.3.2011 18:40

Iudex

Re: Ostuda

Schopnost chápat psaný text by měla být základním předpokladem pro studium jakékoliv školy.

0/0
29.3.2011 23:47

holes4

Onderka

;-D;-D;-D

0/0
29.3.2011 13:52

strangespot

Po letech máme zase v Brně vzdělaného primátora.

0/0
29.3.2011 12:10

rorýsek

Re: Po letech máme zase v Brně vzdělaného primátora.

A taky hejtmana. Jestlipak oni spolu nechodili do stejného ročníku!

0/0
29.3.2011 14:49

strangespot

Co ode mne škola požadovala, to jsem splnil.

Na soukromých školách stačí zkopírovat internet a vyfiltrovat porno. Není tato škola náhodou spojena se jmény Větrovec, Berka atp.?

0/0
29.3.2011 12:06

Mirek Vykoupil

Ano jsou to ONI - velcí mágové

Je. To je ona pověstná konkurzní mafie z ústeckého soudu. To by mne zajímalo jaká další jména z brněnské politiky by se našla mezi studenty. Něco mi říká, že tam ještě nějaké malé i velké ryby studovaly. To se dál lehce zjistit.

0/0
29.3.2011 14:06

Buckingham

Re: Ano jsou to ONI - velcí mágové

Já bych řekl, že tyhle soukromé VŠ vůbec budou taková semeniště neřesti. :)

0/0
29.3.2011 16:41

medved.m

Stačí, když se jim změní titul na dříve u komunistů oblíbený

"RSDr." ;-D

(pro ty, co nepamatují: "Rozhodnutím Strany Doktor")

0/0
29.3.2011 11:51

Lobo - krotitel nanotermitů

Re: Stačí, když se jim změní titul na dříve u komunistů oblíbený

To je geniální nápad;-DR^R^

0/0
29.3.2011 16:42

opportunity

Ráda si počtu,

pokud budou zveřejněny diplomky našich prominentů. ;-D

0/0
29.3.2011 11:49

medved.m

Re: Ráda si počtu,

A ani si nebudeš muset hledat brejle:-)

Takovej Marek Benda - a to je od něj hezké! - myslel na čtenáře se staršíma očima a tak ji pro jistotu napsal fontem velikosti 24 a s dvojitým řádkováním, jak slabikář R^

0/0
29.3.2011 11:55

opportunity

Re: Ráda si počtu,

;-D;-D

0/0
29.3.2011 12:09

Guitarus

Re: Ráda si počtu,

Dvojite radkovani je ovsem v akademickych textech celkem bezne - dle APA i MLA.

0/0
30.3.2011 0:43

skalin2000

Potrestat školu !!!

0/0
29.3.2011 11:44

toprak

Re: Potrestat školu !!!

Rašinova VŠ už přišla o licenci, ale neměla ji vůbec dostat. Tady selhává kontrola.

0/0
29.3.2011 18:25

Kozel_

Vědecký přínos diplomek, kvalita studia, soukromé školy

Trošku bych nesouhlasil, diplomová práce nemusí přinášet nějaké nové vědecké poznatky. Cílem je spíš prokázat, že autor získal odborné znalosti, které umí sesumírovat. Tj. umět něco formulovat, něco vyjádřit - na úrovni absolventa studia. Žádná vědecká práce. Souhlasím ale, že do diplomky nestačí jen opsat paragrafy ze zákon, že je nutné uvádět citace. Diplomka má znamenat určité vlastní vyjádření určitých myšlenek, pochopení problematiky. Určitý "malý výzkum", či nový "vědecký" poznatek, to ano - ale za pár měsící těžko mluvit o vědeckosti. Neboli, nemusí obohatit nijak dotyčný obor, měla by ale mít slušnou úroveň, která svědčí o hluším pochopení problematiky, které umožní vlastní formulace určitých myšlenek.

Kvalita stuadia šla dolů obecně, jen špičkou ledovce je takový Knížák, profesor, co nebyl vystudovat jedinou vysokou školu, po roce vždy odejit... A taky placení škola za studenta, dnes se školy o žáky přetahují, takže těžko čekat náročnost.

0/0
29.3.2011 11:29

Kozel_

Re: Vědecký přínos diplomek, kvalita studia, soukromé školy

Soukromé školy mají většinou úroveň, jak prezentují tito 2 absolventi. Politici zde rádi studují, přece jen vypadá lépe mít ten titul. Na tom Ing. se už nepozná, odkud je. Pochopitelně, politici dostanou zcela zdarma, běžní studenti musí odvést výkon trochu vyšší.V době, kdy přišly slabé ročníky, tak se znásobila kapacita škol. U sš tu přibyly k naddimenzovaným státním sš nové sš z bývalých učňáků a taky soukr. školy. U vš řada nových vš, lecdky rozšířené pedagogické fakulty, nyní univerzita o více fakultách. Pak ještě soukr. školy, vesměs nedělají žádnou vědeckou činnost, v lepším případě tam učí na vedlejšák lidé ze státních vš, v horších tam učí vlastní "odborníci" z praxe a tituly tam reprezentují totalitní profesoři, vyhození ze státních vš, kteří leckdy získali profesuru či habilitaci bez jakékoli vědecké práce a publikací.

0/0
29.3.2011 11:34

Earl_Grey

Re: Vědecký přínos diplomek, kvalita studia, soukromé školy

mate spoustu pravdy, ale u diplomek je potreba aby obsahovaly puvodni myslenky autora. Nemelo by se jednat o ciste kompilacni prace. A napr. pokud nekdo predklada diplomku na prirodovede, matfyzu apod. tak by mela prace obsahovat i nove vedecke poznatky. alespon dilci, nemusi jit samozrejme o zasadni objevy, ale vlastni prinost je treba prokazat.

Kompilacni prace bych jako moznost nechaval pouze u praci bakalarskych. Jestlize tedy snizujeme latku u VS vzdelani alespon rozlisujme mezi Bc. a Mgr. ci Ing.

0/0
29.3.2011 12:08

xToMMeT

Ale no tak

Nemyslete si, ze Onderkovi (nebo komukoliv jinemu prominentnimu) by nesli na ruku na VUT nebo MU. Akorat proc to delat slozite

0/0
29.3.2011 10:44

King_Feanor

Re: Ale no tak

nevím... ale tam by tyhle "práce" IS přes ten počítačový program nepřijal... nejde jen o to, že by to přijal vedoucí práce.:-P

0/0
29.3.2011 10:47

xToMMeT

Re: Ale no tak

IS by ty prace ani nevidel

0/0
29.3.2011 12:14

pavel-m

Re: Ale no tak

Zjevně nevíte o čem mluvíte. Třeba na MUNI se práce odevzdává víceméně primárně přes IS. Takže tam být musí.

0/0
29.3.2011 14:00

vyhnalek1975

za diplomku odpovídá ten kdo ji pustí k obajobě..

a kdo ji nechá obhájit. Nezlobte se na mě ale jestli někdo vytáhne moji diplomku a začně tvrdit, že třeba mám blbě citace nebo že to neodpovídá diplomové práci tak mi to je úplně jedno, protože titul jsem si neudělil sám a ani jsem si sám tu diplomku neschválil takže sorry. To jestli někdo vystuduje za pár měsíců je další věc a je to špatně...každopádně za to odpovídá škola, potažmo ten, kdo škole udělil akreditaci....:-)

0/0
29.3.2011 10:43

Kozel_

Re: za diplomku odpovídá ten kdo ji pustí k obajobě..

V Německu musel odstoupit min. obrany zu Guttenberg. 7 let po obhajobě doktorské práce se zjistilo, že tam byly okopírované statě odjinud a neuvedená citace. Tj za plagiátorství. To nejde vždy odhalit hned. Je v pořádku, že mu titul zpětně, po tolika letech, odebrali. Taky rezignoval na funkci, byť kancléřka tvrdila, že i tak byl kvalitním ministrem. Tam šlo o normální univerzitu s tradicí, žádnou rychle vzniklou soukromou školu pro vystudování politiků.

0/0
29.3.2011 11:37

vyhnalek1975

Re: za diplomku odpovídá ten kdo ji pustí k obajobě..

..tak doktoranská práce je asi něco jiného, jestli tady kopíroval a neuváděl citace tak je to jeho svědomí - toto je už práce výzkumná a vědecká..ale kdyby šlo o moji Bc. nebo Mgr. práci a chtěli mi odebrat titul tak se už z principu budu soudit, protože jak jsem psal výše - odpovídá za to ta škola a její zaměstnanci + ti co akreditaci škole dali

0/0
30.3.2011 9:09

Earl_Grey

Re: za diplomku odpovídá ten kdo ji pustí k obajobě..

naprosto souhlasim, nechapu jak ta dama mohla praci obhajit, jestlize ji jedna oponentka dala pry za F. co se tyka rozsahu praci, divim se vubec, ze se to pozaduje. podle me je to zbytecne, posuzovat by se mela kvalita. je mozne sdelit zasadni novou myslenku na jedne strance a taky je mozna napsat sto stran o nicem ...

0/0
29.3.2011 12:10

xToMMeT

Re: za diplomku odpovídá ten kdo ji pustí k obajobě..

Bc. prace nema byt primarne zamerena na nejaky vyzkum apod. Ta ma hlavne zhodnotit s shrnout dosavadni poznatky z dane problematiky. S necim novym nebo resenim konkretniho problemu muze prijit v dalsich pracech na vyssi urovni studia

0/0
29.3.2011 13:05

Earl_Grey

Re: za diplomku odpovídá ten kdo ji pustí k obajobě..

ale v tom ja souhlasim, zhodnotit a shrnout. za shrnuti ale povazuji najiti novych souvislosti mezi citovanymi pracemi, udelani celkoveho prehledu a vysloveni nejakych zaveru. vlastni tvurci vklad, byt u Bc prace muze byt velmi omezeny napr. na pouhe shrnuti vysledku ruznych praci a jejich srovnani, je ovsem nezbytnym minimem

0/0
29.3.2011 15:06

Tereszz

Re: za diplomku odpovídá ten kdo ji pustí k obajobě..

Pokud oponent hodnotí F, práce je stále obhajitelná! Pokud ji vedoucí práce, který má hlavní slovo, k obhajobě pustí. A dobrá obhajoba údajně může změnit hodnocení o dva stupně k lepšímu.

0/0
29.3.2011 15:14

Najdete na iDNES.cz