Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Syrská vláda po vlně protestů odstoupila a Asad má ohlásit reformní kroky

Syrská vláda podala po vlně protestů v zemi demisi, prezident Bašár Asad ji přijal. Vzápětí pověřil odstupujícího premiéra Nadžího Utriho, aby vedl přechodnou vládu. Kabinet má v Sýrii pramalou moc, ta se koncentruje v rukou Bašára Asada a jeho bezpečnostního aparátu, připomněla agentura Reuters.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tigrakrajtovita2

Asad by se měl snažit :-)

Míří na ně izraelský batalion a v oblasti je celé NATO :-)

0/0
30.3.2011 8:13

1000101110111101

Baas

Připomeňme si pro jistotu = Socialistická strana arabské obrody.

0/0
29.3.2011 23:17

rebbe

Jak znám Damašek, je to bývalá gubernie Moskvy

a gubernátorem byl Assád. Jeho syn je snad už trochu západněji vzdělán, ale je to stejně typická dědičná komunistická monarchie jako Kuba. Jestli je to pro Syřany lepší, než jakýsi druh demokracie, těžko říci. I Češi si s demokracií nevědí moc rady. Ale po tolika letech bude v Sýrii nejspíš nálada, že všecko jiné je lepší, než další vláda Baath a Assáda.

Je to ale běh na dlouhou trať, jako v Libyi. Čím déle to bude trvat, než Assád odcestuje někam na východ, tím více budou demoralizováni "revolucionáři". Vrátit se po boji zase k bídně placené práci totiž není zrovna moc oblíbené. V Libyi to takhle také skončí.V

0/0
29.3.2011 23:12

Peté Zvědavec

svědectví ze Sýrie

Kdo ví, kde je pravda a co je manipulace. Zajímavým příspěvkem může být i toto : http://tomaskoubek.blog.idnes.cz/c/184089/Zajimave-svedectvi-z-nepokoju-v-Syrii-blizi-se-utok-USA-na-Iran.html

0/0
29.3.2011 21:24

Larry Matejka

Problem - reaction - solution a propagandistický matrix

Dění na Blízkém východě je klasickou ukázkou. Vytvoříme problém pomocí barevných revolucí případně dovezeme Al-Qaedu jako v případě Libye. Potom přichází reakce v podobě rezoluce té globalistické děvky OSN a humanitární bombardování. Následovat bude ustanovení loutkových vlád, které pro globalisty rozkradou země do poslední cihličky a poslední ropné kapičky. Spolu s tím bude probíhat proces radikální islamizace oblasti a ropná krize, která jen prohloubí finanční chaos a zapříčiní velkou ekonomickou depresi. Bude dál pokračovat propad západních ekonomik, v rovníkové Africe a Jihovýchodní Asii zemřou stovky miliónů hladem. Pak příjde finální řešení. Globální světovláda nevolených elit, které to vše spískaly. EU s tím už pokradmu začala. Zatímco jede válečná propaganda a padají humanitární bomby, pokradmu se projednává největší přesun moci od národních států směrem k hospodářské vládě EU s astronomickým rozpočtem... Vítejte v NWO...

0/0
29.3.2011 19:03

Polička

Re: Problem - reaction - solution a propagandistický matrix

Moc Vašemu příspěvku nerozumím.  Jenom chci napsat jednu zkušenost:  V Hamě jsem seděl v kavárně s místním domorodcem. Došla řeč na politiku, a on mi řekl, že Asad vyjadřuje vůli všeho lidu. V zápětí šeptem dodal, že kdyby řekl o něm něco jiného, dostal by 15 let..

0/0
29.3.2011 20:26

Dunja

Re: Problem - reaction - solution a propagandistický matrix

Je to tak, můžete zmizet i ze třídy na střední škole a to na dost dlouho za povídání na soc.síti a třeba nějakou tu nadávku. Můžete urazit syna někoho z taj.služby a stane se vám to samé, ale že on prodává drogy či někoho znásilní je téměř beztrestné. Navíc to pak odnese celá rodina.

Na proasadovské demonstrace se chodí povinně asi jako za komunistů na máje nebo spíše ještě hůře, nepůjdete-li a někdo to práskne strčí vás za mříže nebo přijdete o práci a pokud máte škraloup nebo se dostanete na seznam nepohodlných živlů tak se musíte živit soukromničením, ale to kvůli blbosti může vlítnou měst. policie a třeba vám zničit obchůdek.

A tak mnoho chudáků má ze strachu před sousedy doma portréty Asadovců nikdy nevíte, kdo na vás donáší.

o politice se nemluví a o tom že prezident patří k alavitům což je extremní šiítská sekta také ne. Ale proto tu uvidíte všude vlajky Hizballah, protože je prezident a jeho lidi podporují jako ochranu před vzpourou sunnitské většiny.

0/0
30.3.2011 8:39

Isaac Rokosowski

Re: Problem - reaction - solution a propagandistický matrix

To je v pořádku že tomu nerozumíte, on ani p. Matějka tomu nerozumí ;-) jsou to také dedukce, jako když přemýšlíte nad vesmírem atd, jen teorie ;-)

0/0
30.3.2011 11:28

1000101110111101

Re: Problem - reaction - solution a propagandistický matrix

Mluvíme o té stejné globalistické děvce OSN, kde mají právo veta i tví soudruzi z Ruska a Číny? Jinak, samozřejmě jsi nepřekvapil. Bláboly jako obvykle, bez hlavy a paty a nakonec nějaký nedefinovatelný nepřítel, označovaný jako NWO. Brrrr, to jsem se fakt lekl.

.

Prostě se vám soudruhům ten svět stále více sere. Logicky. Ono to opravdu nebylo udržitelné a mezi námi, jakkoli si například o USA můžeme myslet co chceme, odtud se nikdy neutíkalo Larry. Až na Deana Reeda samozřejmě, najdi si to jméno.

0/0
29.3.2011 23:15

Larry Matejka

Re: Problem - reaction - solution a propagandistický matrix

Skvostná jeffersonovská konstituční republika je pryč... Ovládli ji globalističtí neomarxisté. Systém je příliš zkorumpovaný... Kombinace bankovního komunismu, korporátního fašismu, socialismu a neofeudalismu.

J.D. Rockefeller napsal ve svých pamětech toto: For more than a century ideological extremists at either end of the political spectrum have seized upon well-publicized incidents such as my encounter with Castro to attack the Rockefeller family for the inordinate influence they claim we wield over American political and economic institutions. Some even believe we are part of a secret cabal working against the best interests of the United States, characterizing my family and me as ''internationalists'' and of conspiring with others around the world to build a more integrated global political and economic structure--one world, if you will. If that''s the charge, I stand guilty, and I am proud of it.

Dnešní Amerika byla unesena těmito lidmi, s tím nic nenaděláme...

0/0
30.3.2011 5:01

Larry Matejka

Re: Problem - reaction - solution a propagandistický matrix

BTW: jsem libertarián, zastánce Rakouské školy a velký fanda Americké ústavy... Dnešní neomarxisté, vylézající ze škol ovládaných Ford Foundation lidi jako já označují za pravicové extrémisty... Komunista rozhodně nejsem... ;-)

0/0
30.3.2011 5:08

Isaac Rokosowski

Re: Problem - reaction - solution a propagandistický matrix

;-D ;-D ;-D

0/0
30.3.2011 11:31

Gašpo

Re: Problem - reaction - solution a propagandistický matrix

Máte bohužiaľ pravdu, ale tu je to hádzanie periel sviniam. Vždy sa do Vás obujú zelené mozgy onanujúce nad vojenskou technikou, alebo pravdoláskari, čo si naivne myslia, že arabský svet túži po demokracii a slobode.:-/

0/0
30.3.2011 10:19

Isaac Rokosowski

Re: Problem - reaction - solution a propagandistický matrix

;-D ;-D čím dál tím válíte líp p. Matějka, vážně jste zase pobavil R^ ;-D ;-D

0/0
30.3.2011 11:29

hahaha

Neznám politickou situaci v Syrii,takže se k ní

nebudu ani vyjadřovat,jen jsem si tak prohlédl fotky a přečetl popisky,přijde jen mě zvláštní,že na fotkách z protivládních demonstrací jsou jen muži a na provládních i ženy,je to náhoda,nebo to má něco značit? 

0/0
29.3.2011 18:26

gemars

Re: Neznám politickou situaci v Syrii,takže se k ní

Když zaplatíš asi dvaceti náhodným kolemjdoucím, a dáš jim nějakou tu vlajku a transparent, tak dostaneš skvělou fotku do novin o demostraci. ;-D Ne neber to vážně.

0/0
29.3.2011 18:37

ferry67

Re: Neznám politickou situaci v Syrii,takže se k ní

je to strach a strach.

0/0
29.3.2011 18:54

duhacenzor2

šmarjájózef, soudruzi,

copak se to vám zase děje za imperialistickou křivdu, aby vám ta vámi ještě před 6 týdny nadšeně vítaná jasmínová revoluce a to jaro arabských národů, poté, co vám neplánovaně přeskočila do Kaddáfístánu, nepřeskočila náhodou  i do Assádistánu,tak honem, honem, kmitejte, chystejte interbrigády, prohlášení politickéhoporadního výboru komunistických a dělnických stran, malujte plakáty s tím vaším Ami Go Home a hrrrr na Damašek dělat tam Assádovi živé štíty. To to chcete projet po Lybií i v Sýrií;-D;-D;-D

0/0
29.3.2011 17:47

ferry67

Re: šmarjájózef, soudruzi,

syrský režim je posledním experimentálním komunistickým klonem v Asii...je to produkt bývalého svoětského svazu

0/0
29.3.2011 18:55

spinoza

další rodinná diktatura kolísá

synek zdědil úřad po otci, brácha velitel tajných služeb a republikánských gard. plno bratranců. to se lidem do nekonečna líbit nebude. zvlášt už 50 let vyjímečný stav. ale hlavně že mají v názvu republika.

0/0
29.3.2011 17:03

hahaha

Re: další rodinná diktatura kolísá

Ještě aby padla diktatura v Bahrajnu,Kataru,Saudské Arabii a Spojených emirátech a bude to komplet zelená demokracie;-D

0/0
29.3.2011 18:23

ferry67

Re: další rodinná diktatura kolísá

myslím si, že ve skutečnosti my, co žíjeme svobodně ani nedovedeme představit jaké hrůzy museli syřané prožívat pod takovou diktaturou....represe, násilí, pocit strach....prostě totální nesmlouvaý a represivní nasistický režim....

dejte stop tomuto režimu a pošlete ho na smetiště dějin....ať žije svoboda

0/0
29.3.2011 18:53

laduk

hm...

a teď pohled o den zpět, co si mysleli diskutující o příspěvku "jedna paní povídala" a jak se nechá dav zblbnout

http://tomaskoubek.blog.idnes.cz/c/184089/Zajimave-svedectvi-z-nepokoju-v-Syrii-blizi-se-utok-USA-na-Iran.html

0/0
29.3.2011 16:41

spinoza

jasné je hlavně to , že vždy se dav nechá zblbnout

když to nekoresponduje s mým světonázorem. když to koresponduje, tak je to prohlédnuvší lid.

0/0
29.3.2011 17:06

platícíobčan

Re: jasné je hlavně to , že vždy se dav nechá zblbnout

Dav má nižší inteligenci než jeho nejmíň inteligentní člene;-) Dav je tupý !

0/0
29.3.2011 21:15

Eques

Assad a Sýrie

Assad není diktátor v tom pravém smyslu a pokud jste si všimli, tak demonstranté nepožadují jeho odstoupení, jen kroky, které pomohou Sýrii a tyto kroky snad tento velice vzdělaný muž, v nejbližších dnech snad udělá...

0/0
29.3.2011 15:42

ferry67

bůh Vám žehnej

je to neopaakovatelná přiležitost skoncovat s nelegitimním režimem, co bezpráví vládne přes 40 let.... je to neopakovatelná přiležitost pokračovat v protestech a nepodlehnout okamžitému vítězství, že vláda padla...protože ji bude nahrazovat jiná ještě horší....protože bandité drží u moci v jiném složení.....

0/0
29.3.2011 15:36

ferry67

Re: bůh Vám žehnej

1) zrušení výjméčného stavu

2) nové svobodné volby

0/0
29.3.2011 15:37

ferry67

Re: bůh Vám žehnej

3) zrušení postavení vládní strany a její monopol

4) zrušení vládní strany a její reformu v novou

přijatelnou....(hlavně ať nedělají stejnou chybu co my tady, komunisté

zůstali nereformní)

0/0
29.3.2011 15:37

ferry67

Re: bůh Vám žehnej

vy Syřané, máte co poučit svět, že lze svrhnout nelegitimní vládu a nastolit demokratický a spravedlivý řád bůh Vám žehnej a jsme s Vámi ve Vašem boji za lepší budoucnost

0/0
29.3.2011 15:37

Droosy7

Další diktátor padá

ještě Butaflika v Alžírsku, Kábus v Ománu, emír v Bahrajnu, Abdulláh v Saudské Arábii, íránský prezident a bude zase dobře;-)

0/0
29.3.2011 15:09

tučňák v exilu

Re: Další diktátor padá

Nepadá, jde na to chytře - a většina těch demonstrací ani nežádala jeho odstoupení.

0/0
29.3.2011 15:24

masculine

Re: Další diktátor padá

Asad se korýtka nevzdá. A Íránský prezident není diktátor. Tam diktují v prvé řadě ajatolláhové, tedy musela by padnout vláda teokracie.

0/0
29.3.2011 15:25

brekebrekeke

Re: Další diktátor padá

presne jak ti dva pisou-nejvetsi problem je iranRv

0/0
29.3.2011 15:36

Najdete na iDNES.cz