Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Japonci se snaží oběti zemětřesení identifikovat na internetu

Japonské úřady pokračují v identifikaci obětí ničivého zemětřesení a následné tsunami. Totožnost těl zjišťují i na internetu. Záchranáři se dále snaží odčerpat radioaktivní vodu z reaktorů jaderné elektrárny Fukušima 1. Japonský premiér Naoto Kan prohlásil, že vláda je kvůli poškozené elektrárně ve stavu nejvyšší pohotovosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

papazian

Když firma generuje zisky, tak je privátní, když problémy,

tak se zestátní a stát vše zaplatí. Hezká to teorie! Je vůbec otázkou, jestli taková zařízení jako jsou atomové elektrárny má provozovat někdo privátní nebo to má být ve st átních rukách. Privátní sektor sice vytváří konkureční prostředí, honí se za maximalizací zisku, takže se to či ono trochu či více ošidí, jen aby majitel privátník dostal více na ruku a měl na nové golfové hole a hotýlek na Bahamách.

Ukazuje se, že privátní sektor a trh vše nevyřeší, ale je otázkou kdo to tedy vyřeší. Bůh nebo politici podobní typu co známe  v Čechystánu?

0/0
29.3.2011 10:05

minolt

spiklenecké teorie jedou....

Zemětřesení a tsunami v Japonsku nebyly přírodní pohromou. Byly vyvolány atomovými bombami, umístěnými do vrtů v mořském dně. A výbuchy v japonské jaderné elektrárně nebyly způsobeny vodíkem. Jejich cílem bylo zajistit únik radioaktivity, kterým by se zamaskovala radioaktivita uvolněná výbuchem náloží ve vrtech. Proto bylo také krátce předtím prosazeno naplnění třetího reaktoru (kde pak byl výbuch také největší) extrémně nebezpečným plutoniovým palivem - aby se zajistil i únik plutonia. Tento teroristický útok je již také po vzoru 911 nazýván 311

0/0
29.3.2011 9:42

CML po malé opravě

Re: spiklenecké teorie jedou....

;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
30.3.2011 1:35

nexus99

Může mi někdo z místních odborníků

vysvětlit proč Japonci zalévali z vrtulníků nepoškozený reaktor kyselinou boritou?

0/0
29.3.2011 9:38

Radim Rumun

Re: Může mi někdo z místních odborníků

Při poruše všech chladicích systémů (způsobené tsunami) se prostě snaží reaktor chladit všemi dostupnými způsoby.

Reaktor opravdu hodně topí ještě dlouho po odstavení, a případná exploze, i když ne jaderná, by zamořila okolí radioaktivitou z paliva.

Kyselina boritá navíc přímo zpomaluje štěpné i rozpadové reakce (pohlcováním neutronů).

0/0
29.3.2011 10:03

kuttna

Re: Může mi někdo z místních odborníků

A jak se kyselina boritá dostane z vrtulníků do údajně neporušených reaktorů? Přesto jisté vysvětlení mám: je možná vhodné, aby v nádržích s vyhořelým palivem byla i boritá - pro jistotu.

PS: Rozpadové reakce kyselina boritá nijak neovlivňuje.

0/0
29.3.2011 11:40

KarelV

Deník Referendum 26.3.2011

Novým problémem je radioaktivní voda v technickém přízemí všech čtyř reaktorů. V budově reaktoru jedna je 40 cm, v budově dva 100 cm, v budově tři 150 cm, v budově čtyři osmdesát centimetrů. Odsátí této vody se nyní pro Tepco stalo hlavní prioritou, ale zatím si s problémem neví rady...  :-/

0/0
29.3.2011 9:13

Najdete na iDNES.cz