Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Soud zamítl nové důkazy vězně Kajínka, proces nebude

Plzeňský krajský soud zamítl žádost o obnovu procesu s doživotním vězněm Jiřím Kajínkem. Soud neuznal nové důkazy, které podle obhajoby měly zpochybnit, že v roce 1993 Kajínek zabil v Plzni dva lidi a třetího postřelil. Soud v čele s Tomášem Boučkem už zamítl druhou Kajínkovu žádost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kulisák

Kajínek by měl mít šanci.

Prokazatelně se soudy a policie bojí otevřít kauzu, v které neprávem odsoudili člověka na doživotí. Policejní i soudní mafie nikdy nedovolí obnovu procesu. I úplný laik ví, že Kajínek střílet nemohl, pokud vůbec byl v Plzni. Podle svědectví člověka, který Kajínka údajně do Plzně přivezl, vypovídal pod nátlakem policie. Později svou výpověď odvolal a prohlásil doslova, že pana Kajínka do Plzně toho dne nevezl. Z borské věznice toho dne viděli střelbu a celou událost vězni, kteří později vypovídali, že ten co střílel, odešel úvozovou cestou a po příjezdu policie se zase vrátil a to mezi policisty. Také policejní pes šel opravdu po stopě přesně tak, jak uvedli tehdejší vězni v borské věznici. Svědectví 14x trestaného Pokoše je jasný podvod a na jeho základě policie upustila od Pokošova stíhání za další zlodějiny a násilnosti kde mu hrozilo min.10 let.

0/0
2.4.2011 9:17

danny47

Stejný soudce....

který ho odsoudil rozuhoduje o povolení nového procesu .... 8-o ;-D ;-D 8-o

0/0
29.3.2011 6:41

elverano

Re: Stejný soudce....

Ne, to není pravda.

0/0
29.3.2011 7:21

Horst.Skalický

Teď už je jasné že to neudělal.

Soud má strach z nového procesu. Vyšly by najevo nepříjemné skutečnosti z nichž chyby předchozích soudů a vyšetřování jsou už to nejmenší.

Nový proces by ohrozil celou naši justici, nejen jednotlivé pracovníky ale ohrozil by justici jako instituci, řadu procesů by bylo nutno znovu prošetřovat a justice by se dostala do závažných problémů nedozírných rozměrů.

Vznikla by taková negativa že věznění vysoce pravděpodobně nevinného člověka je proti tomu maličkostí.

Kájínka nemožno jen tak pustit a soudit znovu ale už je téměř jisté že Kájinek nevraždil. Pustit ho ale nelze. To si naše justice jednoduše řečeno nemůže dovolit.

0/0
28.3.2011 20:09

tollere

Re: Teď už je jasné že to neudělal.

Co se furt všichni něčeho bojíte. Je třeba řezat do živého a když se kácí les, tak lítají třísky. Tak to prostě je. A na hrubý pytel - hrubá záplata. Nebyla válka s komunisty hned, když měla být, tak se nám to teď vrací a bude pořád dokola. A my se budeme dál pachtit po komunistech, zatímco oni už změnili nálepku. Do boje a hned a jestli to nepůjde jinak, pak třeba toho soudce rovnou odprásknout a jestli je jemu jedno, jestli je Kajínek neviný nebo ne, tak mi je potom taky úplně jedno, jsetli je neviný soudce. S komunisty, ať jim budeme říkat jakkoli, je třeba bojovat. Hned! Ten, kdo by toho soudce dnes odpráskl, by za pár let dostal vyznamenání, jako ti Mašinští.

0/0
28.3.2011 20:18

Horst.Skalický

Re: Teď už je jasné že to neudělal.

S tím odprásknutím to není tak jednoduché. Kterého vlastně soudce bys odprásknul? Toho co to zmršil jako první nebo toho, který to soudil poslední? Kdybys to chtěl nějak rozhodnout, tak nakonec můžeš zjistit že by Ti nestačilo ani několik zásobníků a odprásknout by jsi musel ještě kdovíkoho

Odprásknout soudce, který to soudil jako poslední nemusí být spravedlivé On projevil nedostatek osobní a profesionální statečnosti, protože kdyby rozhodl o obnově procesu, mohl by si vzít den volna a jít se kouknout jak to chodí na pracáku

Jednou se ten proces bude stejně muset obnovit ale třeba počkat nevím na co, já myslím že až budou zainteresovaní činovníci v důchodu Jenže škody na pověsti justice narůstají a to není nikdy dobré Justice je politická instituce a nezávislost justice je pouhou chimérou Zatím si politici myslí že je lepší tento případ zamést pod koberec, jenže svinčík pod kobercem zahnívá, lze zakrýt ale smrad ze svinčíku neutajíš. Jednou se celý ten svinčík provalí. Nevěříte? Věřte

0/0
28.3.2011 20:50

tollere

Re: Teď už je jasné že to neudělal.

Na nějaké jednou, tak to se češi spoléhají už staletí. Je mi jedno, kolik jich bude třeba sundat. A není třeba je střílet všechny v jeden den. Vždy jen podle chuti. Jen začít.

0/0
29.3.2011 7:23

Jan.Tleskac

Re: Teď už je jasné že to neudělal.

Nějak se té naší justici nedaří. Oběsili nevinného vraha. Ani na Otu T. nic nemají. Důkazy nejsou ale domnělý vrah visel. Tady zase sedí na doživotí jiný člověk bez pořádných důkazů a nikoho nezajímá jak to bylo doopravdy. Pokud se taky prokáže jeho nevina, tak asi to fakt střílet nějakou kulovnicí na jeleny. ;-ORv;-€

0/0
29.3.2011 9:34

KYNG.SAZE

aa

kdyz se divam na ten identikit tak je to jasne...je to jirka...ale nevidel jsem film...mozna bych v tom mel okamzite jasno...;-(

0/0
28.3.2011 17:20

Rézina

Kdo čekal něco jiného byl pustý idealista

Pravda a láska vítězí jen v pohádkách, ne v Plzni.

0/0
28.3.2011 17:12

KYNG.SAZE

Re: Kdo čekal něco jiného byl pustý idealista

rozsudek byl potvrzeny vrchnim soudem v praze :-P

0/0
28.3.2011 17:21

becka

to snad není možné holt Plzeň

 na tahu by měl být prezident.

0/0
28.3.2011 15:37

Mouchard revival

Re: to snad není možné holt Plzeň

proč?

0/0
28.3.2011 16:07

tollere

Re: to snad není možné holt Plzeň

Protože podle důkazů, které zde jsou a jsou dostatečně jasně zveřejněné a pokud něco policie dále nepouští, tak evidentně ví proč, tak tedy podle těchto důkazů není možné tvrdit, že je Kajínek vinný. A pokud to není možné, tak platí presunkce neviny - on není politik. A ani politika, by nikdo nezavřel, jen by musel odstoupit. Jestli Kajínek patří do basy za jiné činy, tak v ní má sedět za ty. Né za něco, co neudělal, alespoň podle dosavadního chování svědků je to celkem průhledné.

0/0
28.3.2011 20:33

tollere

Re: to snad není možné holt Plzeň

A taky proto, že prezident by měl být první, kdo by měl v téhle zemi brojit proti komoušům, ať jim budeme říkat jakkoli. A taky proto, že bude lepší prezident, než noví bratři Mašínovy, které bez něj budeme za chvíli potřebovat. Ale kdoví, možná to jinek nejde.

0/0
28.3.2011 20:36

Inconvenient truth hurts999

Dvere mohl otevrit kdokoliv..

On by ale ten kdokoliv tam snad mel nechat taky otisky, ne??;-D;-D

Logika toho soudu je klasicka cechackovina..Rv

0/0
28.3.2011 15:31

schima

Plzeň

Tohle není o soudech, ale o Plzeňské mafii, která koukám má pořád drápky ostré a své lidi připravené na místech kde je třeba (viz Ares)

0/0
28.3.2011 14:42

hyunix

Re: Plzeň

Justiční mafianský cirkus a policajtí Plzně garance spravedlnosti.

0/0
28.3.2011 15:28

nms

Re: Plzeň

To neni jen v Plzni, ale téměř všude a jde to až z ministerstva spravedlnosti. Na druhou stranu se divím. zě Kájínek zamítl podjatost soudce :-) co očekával, že soudce změní názor když mu to už dvakrát  zamítl;-D;-D;-D

0/0
28.3.2011 17:24

Michael Gardner

Mimochodem,fotka úplně vpravo

je skutečnému vrahovi hodně podobná,mohl mít obarvené vlasy!!Akorát nyní mění podoby,aby se na to nepřišlo!!;-OEU

0/0
28.3.2011 14:14

KYNG.SAZE

hmmm

jak mohl otevirat dvere auta kdyz mel v obou rukou pistole...v tom fofru...??? ;-D

0/0
28.3.2011 14:12

Michael Gardner

Nemůžeme čekat jakoukoliv spravedlnost,

jestliže ministr Pospíšil do funkce vrchního státního zástupce jmenuje hlavu justiční mafie JUDr.Pavla Zemana.Pak se samozřejmě policajti nemůžou divit,že všechno vyšetřování je na veřejnosti dřív než se nadějeme!!;-OEU

0/0
28.3.2011 14:11

babacek

Kájínek

Kájínek dobře udělal, že odmítl účast kterou odůvodnil:

,, Byl bych tam jako divák ´´.

0/0
28.3.2011 14:04

kjub01

Co je fakt smutné ...

Soudy byly zřízeny proto, aby rozhodovaly o vině a nevině. Jako obrana dobrých před zlými při prosazování spravedlnosti. Nejhorší na tom je, že důvěra v soudy je na nule, tzn. že poslední odvolání, které člověk má prosti bezpráví nefunguje, protože v něj lidi nevěří. Jestli je pan Kájínek vinen nebo nevinem nedokáži posoudit. Smutné je ale to, že pokud soud řekne, že pan Kájínek je VINEN, pak "by" to mělo znamenat, že je vinen bez jakýchkoliv dalších diskuzí. Smutná doba, kdy lid nevěří ve své soudce a za vším hledá svinstvo - co pak z toho pesimismu máme?

0/0
28.3.2011 13:58

babacek

Re: Co je fakt smutné ...

Stejný soudce jistě nerozhodne jinak aby ze sebe neudělal osla.

0/0
28.3.2011 14:06

Gottfried

Rudým soudům a rudé policii nevěřím !

ani slovo Rv

0/0
28.3.2011 13:46

babacek

Re: Rudým soudům a rudé policii nevěřím !

A teď si představ když soudcem byl JUDr. Alexandr Rudý nebo někdo z jeho rodiného klanu soudců. :-(

0/0
28.3.2011 14:09

nexus99

Kajínek = svědomí české justice.

0/0
28.3.2011 13:39

ZuzanaXXX

A to je jako všechno?

Kam se poděla JUDr. Slámová a její připravované nové důkazy, o kterých média mluvila minulý rok? Proč to najednou přebral tento advokát? A proč článek mluví pouze o té hloupé klice (opravdu si mysleli, že by s tím uspěli?) a nekomentuje to, o čem JUDr. Zejda mluví ve videu? A jak to dopadlo se stížností ve Strasburgu? Samotný případ je velmi smutný (upozorňuji, že nejsem obdivovatelka pana Kajínka, pouze nemohu pochopit, že zloděj, který vykrádal byty a chaty, byl odsouzen na celoživotí za nájemnou vraždu bez jakéhokoli přímého důkazu a na základě jasně zmanipulované výpovědi jediného přeživšího - pana Pokoše, který později odmítl výpověd potvrdit a vůbec od té doby mlčí...). Je hrůza, že i po těch letech se s tím stále nic nedělá a všichni se bojí podívat se na tu špínu, co se tenkrát v Plzni děla. Smutná jsem ale i ze skutečnosti, že samotní novináři nedokáží o případu podat jasné, objektivní a detailní zpravodajství.

0/0
28.3.2011 13:11

_cyrano

Re: A to je jako všechno?

Nemáte tak úplně pravdu. Svědků bylo více. Doporučuji prostudovat rozsudek, kupodivu je na internetu dostupný v nezkrácené verzi. To bych ostatně doporučil i některým diskutujícím, kterým je všechno úplně jasné...

0/0
28.3.2011 13:17

ZuzanaXXX

Re: A to je jako všechno?

Děkuju za tip, pročtu si to znovu. Četla jsem to asi před rokem a vím, že tam figurovalo více svědků, jejich svědectví mi ale rozhodně nepřišla dostatečná na odsouzení člověka na doživotí. Ale nejsem právník a tudíž prezentuju pouze názor řadového občana. Taky jsem nepravdivě uvedla, že Pokoš od té doby mlčí, takovou informaci jsem našla opět cca před rokem, nyní jsem ale našla tento rozhovor z října, který mi před tím unikl: http://www.novinky.cz/krimi/213261-korunni-svedek-kajinek-mi-zastrelil-bratra-a-ted-se-z-nej-dela-narodni-hrdina.html

0/0
28.3.2011 13:47

Michael Gardner

Re: A to je jako všechno?

Vím jak to tenkrát bylo,i který z policistů(bývalý voják z povolání)-blonďák,mimochodem největší gauner ze třídy střílel,ale od té doby jsem"svědek na zabití":-(;-O!!EU

0/0
28.3.2011 13:32

KYNG.SAZE

Re: A to je jako všechno?

;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
28.3.2011 13:55

xnude

Re: A to je jako všechno?

Neříká se blonďák ale Kronďák. To by jsi mohl vědět....

0/0
28.3.2011 15:14

231

Rád bych viděl toho

kdokoliv, kdo otevře auto bez otisků. Nebo tou dobou lidi nosili rukavice?

0/0
28.3.2011 13:10

pettyo

Je docela...

...možné, že Kájínek v tom případu nějak figuroval. Co je ale úplně jisté, že do toho případu byli zapleteni policisté.

0/0
28.3.2011 12:51

jarda

Re: Je docela...

A policisty přece pan soudce (tentýž co odsoudil Kájinka) nebude potápět,ne? Je přece pohodlnější (podle pana "nezaujatého" soudce) celý případ shodit ze stolu.

0/0
28.3.2011 13:37

spatřil jsem kometu

Dobře, že se soudce nenechá oblbnou

tou mediální masážíR^ nevěřím panu K. ani nos nezi očima:-P

0/0
28.3.2011 12:48

tronn

Drzim pesti

Drzim palce, pane Kajinku! V tomto state neverim policii ani soudum!

http://www.novinky.cz/krimi/228942-kajinek-policie-neodvedla-dobrou-praci.html

0/0
28.3.2011 12:12

semafor

Re: Drzim pesti

Věříš jen sobě?:-P

0/0
28.3.2011 12:45

npress

Re: Drzim pesti

Ne, je to soudce.

0/0
28.3.2011 12:55

KYNG.SAZE

.

na novinkach je zas kvikotu...;-D;-D;-D;-D

0/0
28.3.2011 11:56

KYNG.SAZE

ahoj

R^

0/0
28.3.2011 11:35

Dopij

Re: ahoj

Tomu říkám slušné vychování, při příchodu pozdraví :-)

0/0
28.3.2011 11:38

babacek

Re: ahoj

Není to však k tématu a mohlo by to být tedy za 100 dukátů. :-)

0/0
28.3.2011 14:11

Razer

To je dobře

správné rozhodnutí R^

0/0
28.3.2011 11:34

holkazpasova

Re: To je dobře

proč je správné? Proč v Česku není možné obnovit soudní proces jako třeba v USA? Soudci a policie jsou neomylní? Nemohou se objevit nové důkazy?

0/0
28.3.2011 12:24

semafor

Re: To je dobře

Nejsme v USA.

Zaplať P.......................

0/0
28.3.2011 12:44

_cyrano

Re: To je dobře

Jistě, že je možné obnovit soudní proces. Nejdříve se ale musí objevit ty důkazy, o nichž píšete...

0/0
28.3.2011 13:19

smolicek123

Obdivovatele Kajinka,

misto spekulaci o otiscich na klice u auta si radsi precte oduvodneni rozsudku, ktery je verejne dostupny, tam muzete docist, na zaklade jakych dukazu byl odsouzen. Kdo z vas to udelal?? Vsadim se ze temer nikdo, po uteku se mu dostalo publicity, vznikla skupinka obdivovatelu a medialni masazi vznikla legenda o nevinnem romantickem hrdinovi.

0/0
28.3.2011 11:33

Najdete na iDNES.cz