Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Arabské televize jsou svět sám pro sebe. A Facebook má mezi Araby obrovskou moc

Povstání, která sledujeme v arabském světě, by se neodehrála bez podpory Facebooku a arabských satelitních stanic. O mediální propagandě v dnešní Libyi a o největších arabských televizích jsme si povídali se Sofianem Sahraouim, spoluautorem knihy The Culture of Al Jazeera: Inside an Arab Media Giant.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

24569

*realita všedních dní*

;-D;-D;-D České televize jsou svět sám pro sebe. A Facebook má mezi čechy obrovskou moc, vzpomeňme třeba na "Přesvěč dědu a bábu".... i tak se dá psát čtenáři! Všude je to stejné!

0/0
26.3.2011 10:28

luki

Re: *realita všedních dní*

R^

0/0
26.3.2011 10:47

babacek

Shrnuto: Média mají obrovskou moc a vliv.

0/0
26.3.2011 9:52

seer

Autor článku

neví, o čem hovoří. Al Jazeera je jeden z nejlepších zdrojů informací nejenom v arabském světě.

Katar, to je pro přispívěk dole, toho moc v Libyji nepustoší, je to věc NATO a arabské státy vyjádřily podporu s tím, že dodají několik letadel. Zatím je to v rukou NATO a zřejmě tak zůstane až do konce konfliktu,  který je v nedohlednu.

Jaký záměr měla Al Jazeera a Katar v Egyptě, vyslali svoje bojovníky? Ano, odvážné novináře, kteří nasadili vlastní kůži.

Média jsou vždy hlasem vládnoucích tříd, podle toho vypadá jejich zpravodajství, média nejsou nezávislá.

Al Jazeera vznikla na základě spolupráce s BBC, která trvá doposud. Pokud byla motivem vzniku lepší informovanost o problémech v této oblasti, je to naprosto v pořádku.

0/0
26.3.2011 9:48

acvil

Re: Autor článku

RvRvRv

0/0
26.3.2011 10:30

alikedu

přání otcem myšlenky

Je až přímo zarážející, jak může někdo přehlédnout několik skutečností do očí přímo bijících. Facebook nemá nad nikým žádnou moc. Je to pouze nástroj ke komunikaci. Míra zvěrohodnění infomací na fb je obecně povaovaná za velmi nízkou a drtivá většina uživatelů informace z fb které nemá možnost konfrontovat se jiným zdrojem nepovažuje za relevantní. Je to stejné jako věřit mainstreamovému zpravodajství... Tak jaká obrovská moc?

Co se týká televizní stanice Al Jazeera, tak je nutné si uvědomit, že ji financuje Katar a mimo jiné právě tento Katar spolu s ostatními útočníky pustoší pomocí svých bojových letounů Lybii - tak jaká zpravodajská hodnota z toho asi vyplývá:-) A že Kaddáfí nemá "reportéry" z této stanice v oblibě je vcelku docela pochopitelné.

Vůbec by mne nepřekvapilo, že celá stanice je obrovský krycí manévr Západu, jak se pokoušet ovlivňovat veřejné mínění muslimů. Stanice vznikla pro potřeby arabského vysílání BBC. Člověka pak napadají různé myšlenky:-)

0/0
26.3.2011 8:37

acvil

Re: přání otcem myšlenky

R^R^R^

0/0
26.3.2011 10:30

Petrsafra

Re: přání otcem myšlenky

:-/

0/0
26.3.2011 14:57

Najdete na iDNES.cz