Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vyhozený Michálek dostal půl milionu za to, že upozornil na korupci

Ceny ve výši půl milionu a sto tisíc korun dostali první lidé, kteří upozornili na možnou korupci ve státní správě. Nadační fond proti korupci ocenil Libora Michálka, známého z kauzy na Státním fondu životního prostředí, a Ondřeje Závodského. Ten upozornil na podezřelé zakázky na vnitru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

arogancemoci5

Ti Svědci Jehovovi už jsou všude.....

0/0
25.3.2011 21:44

nezavislypolitologamater

Že, ale zrovna ten Stanislav Bernard

se ujal nadačního fondu ?

0/0
24.3.2011 8:50

godays

Re: Že, ale zrovna ten Stanislav Bernard

asi je to slušnej člověk....:-)

0/0
24.3.2011 11:14

arogancemoci5

Re: Že, ale zrovna ten Stanislav Bernard

Také se tomu divím.

0/0
25.3.2011 21:44

David Ondrejkovič

Změna společenské atmosféry

Názory typu "nepodporovat práskače" jsou příčinou našeho ekonomického, právního a sociálního marasmu. Obvykle se za ně schovávají jen ti, co sami kradou. Dokud u nás bude normální vyhýbat se placení daní (tzv. "optimalizace") a "neokrádat rodinu" (=krást), tak se z něj nedostaneme. Každý by měl jednat tak, jako kdyby mu u toho všichni viděli do hlavy. Pokud tak nejedná - musí počítat s následky - tedy minimálně s tím, že se bude muset aspoň stydět, když už nic jiného.

0/0
24.3.2011 8:40

David Ondrejkovič

Re: Změna společenské atmosféry

Při svém jednání by se měl každý řídit především obecnými morálními principy - ty jsou vyjádřeny např. v Desateru, ale obecně jsou SPOLEČNÉ takřka všem hlavním náboženstvím. Takže prásknout korupci rozhodně NENÍ totéž, co neprozradit své spolupracovníky v odboji za války proti síle, která hromadně páchá zločiny proti bohu i lidskosti!

0/0
24.3.2011 8:43

Marťan

Zelená odměnám! Aneb Pepek Vyskoč Michálek dostal odměnu!

V tomto státě s bohatou fízlovskou tradicí od Sabiny přes nejrůznější Minaříky až po Michálka je to prostě hnus.

Možná bude ještě natočen oslavný film: Jak neschopný manager k penězům přišel...

0/0
23.3.2011 21:11

amivit

Re: Zelená odměnám! Aneb Pepek Vyskoč Michálek dostal odměnu!

Pane Marťan, tomu se říká závist...

0/0
23.3.2011 21:26

Tryskomys Muf

Re: Zelená odměnám! Aneb Pepek Vyskoč Michálek dostal odměnu!

Spíše by na ten jeho příspěvek sedělo označení - čirá esence hlouposti.

0/0
23.3.2011 21:45

arogancemoci5

Re: Zelená odměnám! Aneb Pepek Vyskoč Michálek dostal odměnu!

Možná závidí, proč ne, ale určitě má pravdu. Ty máš rád Svědky Jehovovy s panem Michálkem ve svých řadách?

0/0
25.3.2011 21:46

nic.ole__modrobolsev stale vadi

Tak je to spravne, diky pane Michalku, ale co ODSak Drobil

toho casu ve vedeni, povereny vedenim vnitrnich zmen modrobola ;-DEURv

0/0
23.3.2011 19:57

kupav

Re: Tak je to spravne, diky pane Michalku, ale co ODSak Drobil

R^

0/0
23.3.2011 20:09

Lafarg

Drobil - záznam

"Pokud něco takového existuje, tak jim to musíte dát. A ujistit je, jste katolík, stejně jako já, křesťan, ujistit je, že jestli něco je, jestli tady něco bylo, tak že je to teď tady na tom stole, ta výpověď bude zničena a nic dalšího není. Bez toho žádné obnovení elementární důvěry mezi váma nastat nemůže...Jestli se před něčím bekujete, před mnou se nemusíte bekovat vůbec v ničem, na druhou stranu, já úplně natvrdo řeknu, že jestli vás budu chtít odvolat, tak vás odvolám, je to moje právo a hlavně moje politická odpovědnost...

...To je první varianta, a varianta nejlepší. Varianta číslo dvě, která je fakt dobrá a pro mě akceptovatelná, a protože říkám, ani na vteřinu nezpochybňuji vaši odbornou erudici, varianta číslo dvě je, že mi půjdete dělat náměstka.".....;-D

0/0
23.3.2011 17:02

Kantelák

Dobře

konečně se zdá, že odhalovat korupci v tomto státě se vyplací a je společensky oceněno. Názory typu že je to "práskač" a podobně mi připadají zrůdné R^R^

0/0
23.3.2011 16:34

carolusI

Alespoň jedna

dobrá zpráva. R^

0/0
23.3.2011 16:14

DedecekHribecek

Re: Alespoň jedna

Ten človek nic neodhalil. Díky jeho akcím nebylo možné pravděpodonmý pokus o korupci zdokumentovat a ještě za to zpackání dostane peníze?

To je opravdu tristní výsledek práce nového tělesa co si dalo do vínku boj s korupcí. Peníze by měl dostat nekdo kdo svojí činností dostane někoho za mříže.

0/0
23.3.2011 16:24

mrckev1

Re: Alespoň jedna

O peníze nejde, jsou to navíc soukromé zdroje, tak aťsi je dají komu chtějí...faktem ale je, že Michálek jednal naprosto hloupě (pokud se jednalo o korupci) nebo se snahou zdiskreditovat někoho jiného. O tom jsem přesvědčen. Buď a) nebo b), ale žádný hrdina. Hrdina nepředává potají upravené nahrávky novinářům.

0/0
23.3.2011 16:27

DedecekHribecek

Re: Alespoň jedna

Ano souhlasím. Za novinářem jde tek kdo se potřebuje zviditelni nebo zviditelnit něco. Kdo chce vyšetřit a potresta jde za policíí. Kdyby tam u policajtů neuspěl tak může jít za novináři s dvojnábným počtem nahrávek.

R^

0/0
23.3.2011 16:34

criticafacilis

Re: Alespoň jedna

a to ty jako veris ze policie je tady od rozkryvani zlocinnych organizaci napojenych na statni spravu a pod.? to je skutecne krasna lec naivni predstava kdyz mafiani vyuzivaji policii k likvidaci konkurence.

vrat se z oblaku zpatky na zem ;-D

0/0
23.3.2011 16:51

DedecekHribecek

Re: Alespoň jedna

Polici moc nevěřím. Michálek si ale mohl nahrát i tu policii. Kdyby u policistů neuspěl tak mohl to potom oboje nabonzovat novinářům. Tak alepoň mohl zajistit aby plicie postupovala zodpovědněji. Težko by policista který ho odrazuje od hahlášení korupce by byl dále policictou.

0/0
23.3.2011 17:06

kupav

Re: Alespoň jedna

R^ Přesně tak. Kdyby to nedostali novináři, nikdo nikdy by se o tom nedozvěděl. Všechny nahrávky by byly důkazním materiálem a tudíž by se nemohli zveřejnit a pěkně by se to mohlo zamést pod koberec.

0/0
23.3.2011 19:52

DedecekHribecek

Re: Alespoň jedna

To je blbost měl jít cestou, že řed novinářem si promuví s policiíí. To že policici vynechal tak zamezil řádnému vyšetření a usvědčení korupčníků.

Možná pro Vás je důležité aby se o tom vědělo. Mně to nestačí ja chci mít i potrestané viníky. Jinak se korupce nzbavíme.

0/0
24.3.2011 8:16

amivit

Re: Alespoň jedna

Opravdu vám závidím vaši víru ve schopnosti naší policie. 8-o Asi moc nečtete noviny. R^

0/0
24.3.2011 9:42

DedecekHribecek

Re: Alespoň jedna

No možná noviny nečtu ale s jistotou vím, že vy nečtete to na co odpovídáte. Znova píši.

Policii moc nevěřím. Michálek tam přesto měl jít a jejich reakci si nahrát. Kdyby to poslli k ledu tak to mohl zveřejnit a minimálně zajitit aby byli vyhozeni policisté kteří to zametali.

0/0
24.3.2011 9:56

amivit

Re: Alespoň jedna

Od začátku mluvíte o tom, že prvořadé je pro vás vyšetření a potrestání viníků a druhý dechem dodáváte, že sám tomu nevěříte, že by k tomu došlo.. ? Nevím, jaké zkušenosti máte s policií, ale výslechy nahrávají policisté a neumím si představit nahrávat několika hodinové výslechy na mobilní telefon. Ale věřím tomu, že jediný, kdo by byl potrestaný, by byl nějaký policista, který to zapisoval. To by byla zdařilá akce.

0/0
24.3.2011 10:14

DedecekHribecek

Re: Alespoň jedna

Vysvětlím abych mohl někoho potrestat musí se to vyšetřit a odsoudit. To měl Michálek byl první krok. druhým krokem je vyšetření. On jako občan má povinnost vše nahlásit. Jak si pořídil nahrávku možného korupčného jednání u našich politiků tak si stejným způsobem mohl nahrát podezžení ze zahrání trestného oznámení do autu. Jenom aby měl nahrávku, že trestní oznámení mu neumožni policista číslo x. S tím pak mohl jít za novináři.

Kdyby takto postupoval tak mohl v horším případě zajistit odstoupení shnilého policisty. V lepším případě mohli nastražit s policií léčku do které by se domělí korupčníci chytili.

0/0
24.3.2011 10:28

amivit

Re: Alespoň jedna

Když tak nad tím přemýšlím, zajímalo by mě k čemu by vám byly nahrávky z policie? Jako že by policista řekl narovinu, že "my to zameteme pod koberec"? Žádné nahrávky by vám nikdy nepomohli, protože by jste jim to nikdy nedokázal, že oni se to nesnaží všechno "korekně" vyšetřit. Vy by jste šel po těch malých rybičkách, ale Michálek šlápl na kuří oko těm nejvýše zkorumpovaným.  A policistu chtěl po Johnovi a Nečasovi, aby to bylo profesionálně vyšetřeno a to není jen pořizování nahrávek. On už totiž jednu zkušenost s prací naší policie měl. Jednou to udělal tak jak jste řekl, vyhodili ho a nikdy nic se nevyšetřilo. Vyšel jeden článek v Právu a slehla se zem. A tohle se taky pěkně mete pod kobereček...

0/0
24.3.2011 11:09

DedecekHribecek

Re: Alespoň jedna

Ta nahrávka mohla být hypotetickým důkazem, že:

1. Michálek splnil svoji povinnost a čin nahlásil příslušným orgánům.

2. Nahrávka je pak podkladem pro to aby s policistou mohlo být rojeté řízení a dala se vyvodit jeho konkrétní zodpovšdnost.

3. Blyla by to bomba která by odradila policii aby se v budoucnu spřahovala s politiky a kryla jejich levárny.

Michálek je pro mne dobrý nástroj na vyřizování účtů mezi poltiky. Jediné co se stalo bylo odstoupení pár lidí. Nikoho nezavřeli a to co zveřejnil jsou jenom dohady na základě kterých soudný človek nemůže prohlásti, že někdo něhoho kurupmoval. Zbylo jenom podezření pro drbny a poltické body pro opozici pro opozici která je ušpiněná mnohem více.

0/0
24.3.2011 11:35

amivit

Re: Alespoň jedna

1. Michálek na policii šel a povinnost splnil

2. Vy jste zažil, že by někdo někdy v naší zemi byl za něco zodpovědný ? ;-D

3. Tak jak před lety, to byla taky bomba. Rozkrádání ve velkém a vyšel jeden jediný článek. A ani pes po tom neštěkl. Podívejte se na případ pana Vondry. Blablabla a bude u korýtka pořád. A můžete mít důkazů kolik chcete.

Nahrávky jsou pro mě, jako voliče, dostatečně průkazné, že se tam dělo o čem mluvili "krádeže za bílého dne".

0/0
24.3.2011 12:23

DedecekHribecek

Re: Alespoň jedna

1. Jste si jistý? Já tuto informaci nemám. Jetli to je pravda tak by mohl být obžalovaný z maření vyšetřování.

2. Aha a co jména Svoboda a Snopková. Zkuste přihodit další.

3. Dnes je jiná doba a dokonce i odpstupují politici z řad ČSSD.

Připadát e mi jako človek ne zrovna bystého rozumu. Na jednu starnu se tady rozčilujete nak korupcí a na druhou stranu hájíte postupy které nepovedou ke zlepšování naší prohnilé demokracie. :-/

0/0
24.3.2011 12:37

amivit

Re: Alespoň jedna

Psal jste, že nečtete noviny. Tak prosím nečtěte ani bulvár. Nikdy nebyl obžalovaný z maření vyšetřování. Podal trestní oznámení na policii a druhý den byl vyhozen. Nad korupcí se rozčiluji a taky podporuji všechny, kdo proti vystoupili. Ano, nesouhlasím s každým, kdo bude očerňovat lidi, kteří něco proti korupci udělali a doufám, že to povede k narovnání našich morálních hodnot, kdy nebude normální krást.

0/0
24.3.2011 13:45

DedecekHribecek

Re: Alespoň jedna

Čtěte prosím pozorněni co píšu

Vy tvrdíte "Psal jste, že nečtete noviny" ale já napsal "No možná noviny nečtu ale". Jinými slovy vkládáte mi do klávesnice co jsme nenapsal. Také jsem netvrdil, že je stíhán za maření napsal jsem že by mohlbýt stíhán.

Odpovězte mi co je přínosem Michálka k potírání korupce.

0/0
24.3.2011 15:11

denny6002

Re: Alespoň jedna

ty nahrávky nemohly být důkazním materiálem,neboť byly pořízeny nelegálně,což pan "Hrdina" pochopitelně věděl.Tedy mohl tyto použít na policii,ale nikoli jako důkazní materiál,toliko návod pro policii v dalším postupu šetření,nebo coby nátlak,vyděračské eso na nadřízené,ohledně zachování své osoby ve funkci,na kterou mentálně nestačil.

0/0
24.3.2011 9:50

teresie

Re: Alespoň jedna

kdyby pánové z ODS měli čisté svědomí tak by nereagovali tak hystericky. Sice je jasné, že tak jako vždy nic nevyšetří, ale už jen vypsání nového výběrového řízení na ČOV nám všem ušetří několik mld

0/0
23.3.2011 16:44

DedecekHribecek

Re: Alespoň jedna

No takto hysterickou rekaci může způsobit to, jak to bylo mistrně provedeno aby se někdo očernil a přitom nebylo možné dokázat opak.

Faktem je, že postupy které uplatnil Michálek se nikdy korupce nezbavíme. jenom se to tom bude hodně a hodně emotivne diskutovat. Pro mne pro voliče ODS by bylo mnohem uspokojivější kdyby byli zodpovědní ptáci odsouzeni.

0/0
23.3.2011 17:22

kupav

Re: Alespoň jedna

Jediné co dokázala ODS byly před volbami protikorupční hesla. A své členy, kteří aktivně v této korupční kauze vystupovali, potrestali opravdu svérázně viz. Drobil. Michálek udělal přesně to, co mohl, jako řádový úředník, udělat.

0/0
23.3.2011 20:02

DedecekHribecek

Re: Alespoň jedna

No ptáci jsou prohnili stejně jako ostní subjekty na naší poltické scéně o tom se s Vámi přít nebudu. Co mne zaráží je Vaše přesvědčení o tom že kdyz si nahraju úplatek a potom to dám novinářům je podle Vás "Michálek udělal přesně to, co mohl, jako řádový úředník, udělat". To je tedy velmi smutné

Michálek svým stupidním jednáním znemožnil chycení a potrestání viníků. Choval se jako primadona která se ráda drží mikrofonu ve světle reflektorů ne jako inteligentí člověk který chce odhalit korupci.

0/0
23.3.2011 20:09

amivit

Re: Alespoň jedna

Taky si myslím, že opravdu udělal co mohl. Byl u dvou členů vlády (Nečas a John) a prosil je o pomoc profesionálů. Kdyby neměl aspoň tyto nahrávky, nikdo by se s ním na policii ani nebavil a ještě by o něm řekli, že v tom jel s nimi. A primadona, to myslíte vážně? Umíte si představit ten stres pro něj a určitě i pro rodinu, když ho vyhodí z práce, sníží plat na třetinu a několik měsíců žije v nejistotě co s ním bude? 

0/0
23.3.2011 21:34

DedecekHribecek

Re: Alespoň jedna

Nečas ani John nejsou nejsou vyšetřovatelé ani policie. Měl jít na policici a tam nešel. a tím to vš prohřbil.

Za svoje hloupé jednáni si tento trest zaslouží. Tím, že policii nekontaktoval dostal nálepku člověka který jenom vyrábí aféry. To k čemu má nahrávky jsou pouhá podezření na korupci která nic nedokazují. Za blbost se platí. 

0/0
24.3.2011 8:19

amivit

Re: Alespoň jedna

Samozřejmě, že Nečas a John nejsou vyšetřovatelé. Ale Michálek je prosil o tyto vyšetřovatele. Vy opravdu věříte tomu, že kdyby na začátku bez jakých koliv důkazů přišel na policii, že by někdo něco vyšetřil? Na druhý den by byl vyhozen a vůbec nic by neměl v ruce. V tuto chvíli jsou důkazem alespoň nahrávky. Vždyť Michálkovu výpověď  znali na druhý den v ODS a pan Langer to veřejně prezentoval. Tak mi něco vykládejte o naší policii. ;-D

0/0
24.3.2011 9:40

DedecekHribecek

Re: Alespoň jedna

Když jste uznal, že to nejsou vyšetřovatelé ani policie tak musíte také uznat, že se Michálek měl obrátit na polici která vyšetřovateli dispinuje. John ani Nečas nemůže zasahovat do vyšetřování nebo je sám vést a proto jediné co mohou je říci pane Michálku běžte s tím na policii. Kdyby udělali cokoliv jiného tak je to proti zásadám běžným v právním státu.

V policii moc nevěřím. Michálek mohl přesto na policii jít a případně si ji i nahrát. Pak to vše zveřejnit. To neudělal a proto tvrdím, že je to buď packal nebo sledoval jiné cíle než odhalení korupce a potrestání viníků.

0/0
24.3.2011 9:53

amivit

Re: Alespoň jedna

Kdyby opravdu chtěli, tak by jim stačil jeden telefonát a mohli zajistit spolupráci adekvátního policisty. Když ale někdo nechce nic udělat, tak to prostě "nejde". Jak to, že Langer zasahoval do vyšetřování a to už bylo možné? To neodporuje zásadám v právním státu? A mimochodem Michálek na policii šel a právě proto byl na druhý den vyhozen z práce.

0/0
24.3.2011 10:19

DedecekHribecek

Re: Alespoň jedna

Když za mnou někdo přijde a řekne mi, že má nahrávky tak bych mu řekl jediné. Běžte s tím na polici.

Kdybych mi dal jméno policisty nebo někam volal tak bych se vystvil do role, že jsme mu dal schválně někoho kdo nebude mít zájem to vyšetřit. (jsem tady předseda vlády která chce být čistá) Také by to bylo na podezření z ovlivňování práce policie.

0/0
24.3.2011 10:34

amivit

Re: Alespoň jedna

To už je alibismus. On za nimi přišel, když neměl vůbec nic. Žádné nahrávky. A John mu řekl, že si je má pořídit. A myslím si, že po bitvě je každý generálem.

0/0
24.3.2011 10:56

DedecekHribecek

Re: Alespoň jedna

Nikoliv to je rozumné a jediné možné jak se zachovat. Když za ministrem nebo premiérem někdo přijde tak to nutně nemusí být seriózní osoba. A ruku na srce pan Michálek se choval opravdu dost podivně. Osoba která za remiérem přijde může mít falešní důkazy a jenom čekat na to, až zasáhnu abych se tím zdiskreditoval.

To jsou jednoduché a logické závěry které si každý trochu roumný člověk uvědomí. Vzpomeňte si jaké pobouření vyvolalo Špidlovo nebo Grossovo prohlášení jak si rád pročítá policejní zprávy. Vzpomeňte na označení grosstapo.

Pan Michálek se zachoval tím nejhorším způsobem. Udělal ze sebe hrdinu. Neumožnil vyšetření a potrestání pravděpodobné korupce a stejně tak jestli altéři byli nevinní znemožnil jejich případné očištění.

0/0
24.3.2011 11:26

amivit

Re: Alespoň jedna

Pokud alibismus - tak Michálek jednal podle brožury, jak postupovat proti korupci. Vláda se ohání, jak chce bojovat proti korupci a když budeme postupovat v tomhle pitvání, zjistíme, že nikdy nic nemůže z toho a z toho důvodu nic proti ní udělat.  Pan Michálek je machr, který se nenechal stáhnout tímto systémem ke korupci. A jo, je pro mě hrdina. Jednal jediným správným postupem dle doporučení vlády. A to taky je štve, že není co mu vyčíst a jak ho zpochybnit. Tak jediné co vytáhli je, že je jehovista a STBák.

0/0
24.3.2011 12:35

DedecekHribecek

Re: Alespoň jedna

Víte co vysvětlete mi jak se tímto michálkovským postupem vykoření korupce?

0/0
24.3.2011 12:43

amivit

Re: Alespoň jedna

On je ten PRVNÍ a doufám, že ho budou následovat ostatní, kteří taky řeknou ne zlodějině a korupci. Díky za něj.

0/0
24.3.2011 14:01

DedecekHribecek

Re: Alespoň jedna

Já tady a na tomto místě říkám ne zlodějině a korupci. Jaký je rozdíl mezi mnou a Michálkem.

0/0
24.3.2011 15:14

Tryskomys Muf

Re: Alespoň jedna

Chápu, že se Vám stýská po starých dobrých udavačských časech z dob KSČ a STB, kdy člověk měl skutečně celkem reálnou možnost někoho dostat do vězení, ale máte možnost se svobodně přestěhovat do KLDR. 8-oRv

0/0
23.3.2011 21:02

Najdete na iDNES.cz