Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vnitro: Ať na výběr mýtného dohlíží policie, získá stamiliony ročně

Pravomoc kontrolovat placení mýtného by mohla v budoucnu přejít z celní správy na policii. Shodl se na tom ministr dopravy Vít Bárta se svým spolustraníkem Radkem Johnem a policejním prezidentem Petrem Lessym. Vnitro si od toho slibuje několik stovek milionů korun do rozpočtu policie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vlapil

návrhy z neznalosti

Ochrana ekonomiky státu patří systémově celní správě. Mnohé diskuse svědčí o naprosté nevědomosti. Nelze pochopit, jak je možné, že ministři Bárta, John a policejní prezident Lessy, pouštějí do medií takovéto nesmysly. Neprofesionálnost je ještě více  degraduje.  Jaké stamilony by obohatily policejní kasu není známo. Výběr putuje do státní pokladny.  Jedině, že by si Policie tyto zdroje přivlastnila a okradla stát. Vylepšila by si tak rozpočet na úkor ostatních. To nic neřeší.  

Kdyby policie měla rezervy, mohla převzít kontrolu přetěžování kamionů apod. To nechtěli. Nyní prakticky v ČR neváží nikdo a silnice podle toho vypadají. Těch pár zvážených vozidel policií, CS, CSOD atd... je o alibismu státní správy, že  váží.  Jsou to drobné z objemu kontrol prováděných celní správou před rokem 2004.  Mýto funguje dobře. Tak ho zdecimujme. Na to jsme v Česku odborníci.   ;-O

 

0/0
29.3.2011 20:37

lukys32

děsí mě pánové Lessy,Bárta a hlavně John

Ano zdá se to jako dobrý nápad až na pár maličkostí. Samozřejmě policie by ráda převzala tento institut jen pro to aby DOSTALA PENÍZE na provoz, kterých nemá dostatek. Ovšem, kam s celníkama, kteří tuto práci momentálně vykonávají? Nevěřím tomu, že dostanou nabídku dělat tu samou práci ale pod policií.. na to si raději policie vyškolí své odborníky což bude mít za následek, že stát bude opět přilévat další finance na vyškolení, a efektivita? Nejspíš tak maximálně po 3 letech. Kam s lidma, kteří budou muset z této funkce odejít? Musí jim být

poskytnuto náhradní místo, tím pádem vůbec se nesníží výdaje státu, ba

naopak ještě narostou.Nesouhlasím s tím ani z dalšího důvodu! Policie nemá pravomoce celní správy.. už vydím jak budou prolejzat kamiony a zkoumat co veze za zboží.. ono na mýtě není jen kontrolování známek a mýtného.. v tomto ohledu beru i to, že tuto funkci zastává celní správa!!

0/0
22.3.2011 17:53

macrakantorhynchus hyrudynaceus

Re: děsí mě pánové Lessy,Bárta a hlavně John

Proboha kde to žijeme, abychom se ještě staraly o propuštěné státní zaměstnance resp. celníky. Vždyť dostanou rentu, která není malá. Za to, že jsou loajální a nesmí podnikat, ji mají. Tak proč řešit otázku kam s nimi ? Normálně propustit a hotovo. Na co jim zajišťovat nové pravomoce !!! Na co dublovat práci policie ? Vždyť  to vidím ve Zlíně, co dělají - nic !!! Promenádují se  v pracovní době po městě a managment místo toho, aby na to dohlédl raději chlastá. A to vím od samotných celníků. ZRUŠIT CELNÍ SPRÁVU, tak jak to udělala většina států EU a jejich bezvýznamné pravomoci přesunout na policii ČR !! Na co živit 4.000 úředníků zbytečně. 

0/0
23.3.2011 8:02

rumpál_žička

Re: děsí mě pánové Lessy,Bárta a hlavně John

Hmm, tohle mě donutilo se zaregistrovat... Evidentně ty Zlínský mudrlante nevíš nic ani o Policii ani o Celní správě. Na tzv. rentu je nárok po 15 letech služby, na mýtě pracují mladí kluci kteří byli za tímto ůčelem k Celní správě přijati a vyškoleni, takže až je propustí, tak žádnou rentu nedostanou. Jestli je malá nebo není je otázka do pranice... Netuším o jakých nových pravomocích a o jakém dublování práce policie mluvíš. Výběr mýta byl od samého začátku přidělen celníkům a policie o toto vůbec neměla zájem, přestože tisíce bývalých pasováků (v současnosti nepotřebných)  z hranic už několik let houpají spokojeně nohama - a o to tu jde především. O funkci Celní správy nemáš evidentně ani šajn, nicméně ti prozradím, že státy EU které ji zrušily (a rozhodně jich není většina ale několik ojedinělých vyjímek), mají v současnosti velké problémy s tím, že nemají tzv. uniformu u financí... přestat chlastat bys měl ty...

0/0
28.3.2011 22:13

zeol

Re: děsí mě pánové Lessy,Bárta a hlavně John

Takove blbosti jsem uz dlouho necetl. Pan Macrakantorhynchus hyrudynaceus je nastvany - pravdepodobne dostal od celniku pokutu za prodej nekolkovaneho lihu nebo "znackoveho" obleceni.

0/0
29.3.2011 12:20

rokátor

Já tomu teda moc nerozumím, ale

když to mýto přestanou kontrolovat celníci, tak o ty "stamilióny ročně" vyberou méně celníci. U celníků se tím sníží náklady, ale zvýší se zase u policie. U celníků se sníží stavy zaměstnanců, ale ti zase budou potřeba u policie.

.

Nebo že by si Vítek s Radkem mysleli, že ve chvíli, kdy bude mýto vybírat policie, začne u nás víc řidičů šidit a začne přes nás jezdit víc aut? Prosím někoho o vysvětlení...

0/0
22.3.2011 9:53

Blondýn Veřejný, VeVerka smrdutá

To je Johnovina....dělá to někde policie ???

John chyřejší než Huml a to je co říci

0/0
22.3.2011 9:18

Blondýn Veřejný, VeVerka smrdutá

A ti celníci co dohlíží na mýtné prohřešky je co ???

ten John neví ani komu velí....

0/0
22.3.2011 9:17

rokátor

Re: A ti celníci co dohlíží na mýtné prohřešky je co ???

John velí vnitru, proto tohle asi prosazuje. Ale celníci patří pod finance, tedy Kalouska.

0/0
22.3.2011 10:26

Nozdrolomo

ty

policajti budou dělat všechno možný, jen aby nemuseli dělat svou práci...

0/0
22.3.2011 8:50

2secure

Policie

furt brečej že nemaj peníze. A´t vykopou všechny "mluvčí" a budou mít peníze hned !!! Přece mohou příkazem na služebnách vždy někoho povřit co má kdy říct a hotovo. Ty jakoby profesionální mluvčí jsou většinou jenom nafintěný báby vod plotny který něco krákoraj většinou směšně.

Propustit všechny "mluvčí".......;-O!!

0/0
22.3.2011 8:31

danny47

Další mystifikace....

Změna je připravene v souvislosti se zavedením mýta pro KAMIONY....

Až na to, že mýto  platí VŠECHNA vozidla nad 3,5 tuny, tj. nejen kamiony, ale také AUTOBUSY. malé náklaďáky (větší dodávky) ....  takže většinu zase zaplatí český občan..

0/0
22.3.2011 7:26

jarno3

Policie by vydělala....

Policajti ve své hrabivosti, věrni svému mottu " Buzerovat  a kasírovat", už zase vymýšlejí, jak se dostat ke snadným přivýdělkům. Tedy ne k přivýdělkům legálním, protože vybrané pokuty či clo  putují do státní pokladny, ale dostali by se k další lákavé příležitosti pro "malou domů".O žádné jiné "navýšení příjmů"  nejde a ani jít nemůže, protože plat policisty je dán zákonem a příslušnými tabulkami. Zastávám názor, že policie má v téhle společnosti zásadně jiné úkoly než výběr pokut či mýtného. Ochranu života, majetku a zdraví občanů. A jak si je v praxi "plní", to zná každý občan, který měl tu smůlu, že byl napaden, vykraden či oloupen. Pokud policie žádá  rozšíření svých oprávnění, znamená to, že má lidově řečeno málo práce, neboli své pracovní povinnosti jak vidno flákají. Proto  je spíše namístě důslednou kontrolou policejní práce  zvýšení její efektivity, než dělat z policajtů výběrčí daní.

0/0
22.3.2011 7:24

macrakantorhynchus hyrudynaceus

Dobrý krok, ale nechápu, proč by z toho měla policie nějak

finančně profitovat. Domníval jsem se, že vybrané peníze patří státu a částečně firmě Kapsch. Ale dobrý krok z toho důvodu, že není třeba, aby celní správa dublovala práci policie. proč celníci váží, kontrolují NA a hlídkují na silnici. Naprosto zbytečná věc. Navíc policajti jsou daleko lépe připraveni, jak fyzicky tak odborně. Celní správa je NAPROSTO ZBYTEČNÝ INSTITUT !! K čemu máme ve středu schengenského prostoru celní správu o síle cca 5.000 lidí ? Navíc v CS je to samý manager- rychlostudent škol typu Starý Hrozenkov nebo Dubnice.

0/0
22.3.2011 7:02

semafor

Re: Dobrý krok, ale nechápu, proč by z toho měla policie nějak

finančně profitovat.

Kdo něco dělá, má být i odměněn.

0/0
22.3.2011 7:24

pedr64

Re: Dobrý krok, ale nechápu, proč by z toho měla policie nějak

a oni snad policajti dělají zadarmo?

0/0
22.3.2011 7:32

hyunix

Re: Dobrý krok, ale nechápu, proč by z toho měla policie nějak

Oni nedělají.Jestli si myslíte,že vyhřívat si bůček v autě VW je práce tak co děláte vy.Taky zadarmo?

0/0
22.3.2011 13:49

prognostique

Hlavním problémem jsou pořád ti celníci!

O začátku je problém v tom, co udělat z celníkama. Když nevyšlo skoro úplné jejich zrušení, tak pro ně začali vymýšlet práci. Nejdřív jim od berňáku přihráli spotřební daň, pak správu a výběr pokut. Pak jim od policie šoupli vážení kamionů, dálniční známky a nakonec krásnej džob mýtný. Celníky měli už před pár lety rozpustit. Třeti dát pod berňák na daně, pokuty, kolky, třetinu k policii na známky a mýtný, a třetinu třeba k obchodní inspekci nebo něčemu podnýmu, co by ve spolupráci s policicí kontrolovalo ty trhovce. Celník má být na celnici a dělat clo. Tzn. pár celnic pro mimo unii a pár lidí na letišti. Celníků by mělo stačit dnes 300 a né 3 tisíce ;-O nevím, že už je ten Kalousek nerozpustí, když spadá generální ředitelství cel pod něj. Ať je tam jakákoli vláda a jakejkoli ministr, tak se celníků bojí jako čert kříže. A svádět to na problém s výsluhama ...

0/0
22.3.2011 6:57

macrakantorhynchus hyrudynaceus

Re: Hlavním problémem jsou pořád ti celníci!

R^ SOUHLAS R^

Bohužel, stojí za nimi silná loby ! Ale toto umělé vyrábění pravomocí je do očí bijící již několik let. Snad projekt JIM (jednotné inkasní místo) s nimi konečně udělá pořádek.

0/0
22.3.2011 7:05

Gennaro.Ivan.Gattuso

Myto

Myto je zbytecne sofistikovany system na vyber statniho vypalneho.

0/0
22.3.2011 6:49

BoaBo

Re: Myto

Souhlasím, daleko líp by se to dalo ukočírovat přes cenu nafty a benzínu.

0/0
22.3.2011 7:09

JerryK

Re: Myto

Hmm, už to vidím, jak se kamioňák na tranzitu z Německa do Polska těší, že mu vyschne nádrž zrovna v ČEZku, aby mohl natankovat naftu o půl ojra dráž...

Soudně uvažující jedinec by radši natankoval kdekoliv jinde a tady by utratil možná tak za lehkoběžnou děvu, ze které do stádní kasy těžko kdy něco kápne.

0/0
22.3.2011 7:45

_M_

VeVerky jsou prostě hloupé

Ještě by mohl vybírat daň z nemovitostí, i hasiči by potřebovali přilepšit.

0/0
22.3.2011 6:09

dogi2

No jo, no!

Věci veřejné potřebují nějaké penězovody ke svému financování, že?

0/0
22.3.2011 5:49

muž s brašnou neprošel.

Hahahahahaha

to zas bude tunel!;-D

0/0
22.3.2011 1:34

Naked and petrified

Hej, nemame prachy, nejake vybereme

Jak jednoduche, ti hosi z VV jsou ale bedny!

Proc policie nevybira i pokuty za propadly vlasak, poruseni stavebniho zakona ci nekalou soutez? Vydelala by jeste vic!

0/0
21.3.2011 23:56

danny47

Re: Hej, nemame prachy, nejake vybereme

R^ !

0/0
22.3.2011 7:27

werox

ehm

nerikalo se ze ty penize pujdou na opravy silnic a dalnic?..nebo se mi to jen zdalo?

0/0
21.3.2011 23:08

KarlKubrt

Re: ehm

..zdalo..nejen Vam..vasnosto :-))))

0/0
21.3.2011 23:09

mázaušima

Re: ehm

A až se lidi probudí,bude rachot ? :-P

0/0
21.3.2011 23:22

nms

Re: ehm

oni se neprobudí to by jim někdo musel šlápnout na kuří oko

0/0
22.3.2011 4:56

danny47

Re: ehm

Velmi trefná připomínka !! !!   Škoda, že nenapadlěa někoho ze slovutných pisálků NEJlepčího zpravodajksého serveru v ČR - ale kritizovat (resp. ajímat se o správnost a odůvodněnost) nápady ministrů z VéVérek, se v médiích prostě nedělá

0/0
22.3.2011 7:28

KarlKubrt

Radovi

..trošku ruplo v kulkách , bo v mozku ma nakakano ;-D

0/0
21.3.2011 22:59

lofy

Kdo to teď vlastně kasíruje Kapch?

Když už se to platí,klidně by to mohli dělat našinci.Kapsch si z tržeb určitě nenechává jen symbolickou část. Já jsem klidně pro,i když by bylo lepší nelatit mýto vůbec,nebo to aspoň občas opravit.Nedá se tam pomalu jezdit.

0/0
21.3.2011 22:58

jjyyy

Co má dělat chudák MILIJOHN bez kamaráda MILIJARDY?

Že se opakuju ?  Nic se přece od posledka nezměnilo !!

0/0
21.3.2011 22:56

Jonáš2

a taky

by si mohli otevřít krámek se zabaveným padělaným značkovým zbožím, případně by mohli prodávat zabavené přepálené DVD. ;-DR^

0/0
21.3.2011 22:47

bílej jezdec

Re: a taky

anebo zabaveny huleni ;-D;-D;-D;-D

0/0
21.3.2011 23:27

wrah

Re: a taky

Zabavené drogy jdou do policejního skladu tak z 50%, a to se jich tamodtud ještě před likvidací minimálně dalších 50% ztratí. Co se dostane ven je nakonec stejně prodáváno po ulicích.

0/0
22.3.2011 5:10

dogi2

Re: a taky

A to ti řekla paní učitelka nebo jsi na to přišel sám? Máš pro toto své tvrzení nějaký jiný podklad, než jen to, že by´s rád, aby to tak bylo, protože by´s dostal víc fetu a je ti líto, že to jen tak zbůhdarma vyletí komínem? Ty fetky a smažky jsou hrozný póvl!

0/0
22.3.2011 5:33

Jarda_

Njn, lip uz bylo

taky pamatuju, kdy dalnice byly zadarmo a rychlost prakticky bez limitu, to byly svobodny 90ty leta :-(

0/0
21.3.2011 22:32

mázaušima

Re: Njn, lip uz bylo

Zapomeň !:-/

0/0
21.3.2011 23:20

ingo

Policie nemá peníze...

..na to je jednoduchý recept...zredukovat jejich stav na max. 30.000 včetně civilních zaměstnanců. Nemusíme mít největší stavy na hlavu v EUEU

0/0
21.3.2011 22:31

Jonáš2

Re: Policie nemá peníze...

á - odborník, napiš MV na jeho zpovědnici, bude rád - shání nápady jak ušetřit. ;-D

0/0
21.3.2011 22:49

brzy budu člověk v tísni

pamatuju si dobu

kdy nic takovýho vyděračskýho nebylo. pamatuju si i to, když se zavedly dálniční známky. dokonce si pamatuju i to, když ministr dopravy tvrdil, že příjmy půjdou na dálnice. a co je nejlepší-pamatuju si i to, když se porcoval medvěd. takže soudruzi-vsadil jsem se s dvouma lidma o deset tisíc, kdo vydrží dýl jezdit po dálnicích bez známky. odmítám platit za tankodromy..---zkuste se nad seb ou zamyslet

0/0
21.3.2011 22:27

nestačimsedivit

A celníci

mohou pomáhat babičkám na přechodech,chránit revizory v tramvajích,ale také bychom je mohli úplně zrušit jako zbytečnou instituci.Ach jo . . . 8-o8-o8-o

0/0
21.3.2011 22:18

KarlKubrt

Re: A celníci

..banda profesionalu v praxi... titul stoupa tydne :-)

0/0
21.3.2011 23:00

petr____22

Re: A celníci

Zbytecnou instituci - a clo na vyrobky dovazene ze zemi mimo EU se bude platit na poste nebo v reznictvi :-)

0/0
21.3.2011 23:28

Najdete na iDNES.cz