Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lékař vedl disertační práci a teď bude rozhodovat, zda není opsaná

Obvinění z plagiátorství mezi lékaři IKEM se ve středu dostane na univerzitní půdu. Na olomoucké lékařské fakultě zasedne komise, která posoudí, zda opisoval Jiří Froněk nebo naopak Peter Baláž a Ivan Matia. Baláž a Matia komisi předem nařkli z podjatosti. Sestavil ji a sedí v ní Vladimír Král, který Froňkovu práci vedl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

gormit

Pan děkan LU UP nemůže být při smyslech

To snad pan děkan nemůže myslet vážně. Jak může kohokoli opravňovat jeho funkce k tomu, aby posuzoval sám sebe? To rovnou mohli do komise jmenovat doktory Froňka, Baláže a Matiu. A jestli byl profesor Král školitelem jenom formálně, tak je to další skandál.

0/0
16.3.2011 14:14

pavel64

Titulek

Moc tomu nerozumím, ale pokud třeba na Masarykově univerzitě někdo vede jakoukoliv závěrečnou práci, je jeho povinností provést automatickou kontrolu toho, že práce neobsahuje převzaté texty, a pokud obsahuje, tak zjistit, zda jsou řádně citovány a zda vůbec student vytvořil něco vlastního. Samozřejmě v mnoha oborech to vedoucí práce vidí na první pohled, ale stejně musí tu kontrolu programem udělat. Takže titulek moc nechápu. Vyznívá tak, že vedoucí práce do této věci nemá co mluvit. Pokud vznikne problém a řeší ho komise, tak se dle mne vyjádření vedoucího očekává.

0/0
16.3.2011 10:11

xs123

Celé to vzniklo kvůli administrativě

Administrativa vyžaduje, aby lidi měli tituly, aby měli důvod k tomu, proč někoho povýšit. Nerozhoduje, co kdo umí, ale kolik má titulů a "bodů", a když to nemá, tak ho z administrativních důvodů nemohou povýšit. Takže shánění bodů a titulů jen brzdí odborníky při práci a každý chce úředního šimla uspokojit, jak jenom to jde. Sepsat nějakou práci, kterou už stejně nikdo další číst nebude, svázat, obhájit, založit do knihovny, získat titul a moci dělat to, co chci. Celé to je dáno nekompetentností vedení univerzit, ministerstev a dalších státních institucí, kteří nemají jasno v tom, kdo je nebo není profesionál ve svém oboru.

0/0
16.3.2011 10:00

jana246

Doc.Adamec

Snad se do toho vloží také MZ ,které snad nechce přijít o erudovaného transplantačního chirurga a snad "politické krytí nezvítězí.

0/0
16.3.2011 9:12

strangespot

Zvítězí politické krytí!

0/0
16.3.2011 8:33

spolíčko

i černá ovce se najde v dobře fungující rodině

IKEM jako super zdravotnické zařízení se především zaměřuje na záchranu lidských životů nebo aspoň na jejich prodloužení, ještě že k této praktické činnosti nepotřebuje nějaké plagiáty a ještě že tam je dostatek kvalitních a znalých doktorů

0/0
16.3.2011 8:08

fitzie

no jo, ale kdo má furt

něco novýho vymýšlet? ;-)

0/0
16.3.2011 7:49

Mercutio

Vzpomínka na socialistické praktiky

... tak nějak po našem soudruzi, že? Nejlepší by bylo předat šetření a rozhodnutí třeba italům. Kromě toho, žeby mohli být nezávislí, by mohlo dojít i na nějaké to bunga bunga ;-D

0/0
16.3.2011 7:44

dogi2

Já myslím, že si

páni lékaři v lumpárnách nemají co vyčítat. Kdyby raději dělali to, co skutečně umí všichni tři, a to medicínu, protože v tom si jich skutečně vážím. A vím, o čem mluvím.

0/0
16.3.2011 5:38

Najdete na iDNES.cz