Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vojákům jsem povolil odnést z ČT šanon, ne vystěhovat kancelář, říká soudce

Soudce Kryštof Nový, který vydal příkaz k prohlídce České televize, je způsobem pátečního ozbrojeného zásahu zděšen. Zákrok vojenské policie ve veřejnoprávním médiu se podle něj musí vyšetřit. A to od vpádu vojáků v kuklách a s automatickými puškami do ČT až po odnesení pytlů dokumentů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Inž.ZABABA

Už K. und K. císař Franc Josef I. říkal:

nechal jsem vojáky ztrestat Srbsko a ne hned rozpoutat WW I.

Jó, jak se vojsko urve z řetězu, tak neví coby. Žejo pane Vondra?8-o

0/0
15.3.2011 11:43

COMe BAcK

svazáku sašenko, seber se a vypadni

! ;-€

tvoji podřízení, tvoje odpovědnost, říkat "... já nic nevěděl, já muzikant..." je ještě horší, než kdybys přiznal, žes vše řídil, tahal za špagátky loutek ...Rv 

Pokud totiž nevíš, co "dělají" tvoji podřízení, jsi špatný (to není nic nového, to ví všichni z PROMOPRO) manažer a nemáš v tom křesílku co dělat! možná budeš úspěšnější u svých hlavních chlebodárců, americký agente ;-O Rv

0/0
15.3.2011 11:02

Blondýn Veřejný, VeVerka smrdutá

Soudce uhýbá od odpovědnosti za své rozhodnutí

.... a že dostal prostor ke lžím a vytáčkám , divné, divné .

0/0
15.3.2011 10:56

hasmen - náhradní nick

Jenom šanon...

Já to říkám furt - přílišnou aktivitu hodnotím jako hrubou nekázeň...

0/0
15.3.2011 10:54

RaJon

a co

Saša, kdy podá demisi..?

0/0
15.3.2011 9:13

paxxtor4u

Re: a co

Proč by měl podávat demisi, když jako orgán jmenovaný do funkce podle politického klíče přeci nemůže NIJAK jako politik do bezpečnostní složky ingerovat, natož ji řídit!

0/0
15.3.2011 10:51

bskoupy

Za pochybný zásah v ČT může soudce (pokr.)

...při šetření právě důvodného podezření na spáchání tohoto trestného činu (ohrožení utajované informace - § 317, tr. zákoníku, pozn. autora)". Vše tak nasvědčuje tomu, že jde právě o zjišťování původu zveřejněných informací, který je ovšem uvedeným zákonem chráněn.

Navíc je pravděpodobné, že soud dal Vojenské policii mnohem širší oprávnění, než je možnost získat jeden dokument:

"(šéfredaktor zpravodajství ČT Karel) Novák řekl, že vojenská policie v kanceláři redaktora Karla Rožánka, kde sedí další dva redaktoři, zabavovala vizitky, notesy apod. Mohou z toho tedy zjistit, na jakých kauzách teď redaktoři pracují."

0/0
15.3.2011 8:54

prdoch99

Re: Za pochybný zásah v ČT může soudce (pokr.)

Tak si ještě přečti odstavec 3 toho zákona a pragrafu kterej cituješ..... (Těmito právy není dotčena povinnost nenadržovat pachateli, oznámit nebo překazit trestný čin........) Tím neříkám, že to schvaluju.

0/0
15.3.2011 9:12

bskoupy

Za pochybný zásah v ČT může soudce (pokr.)

...potom je evidentní, že soudce Obvodního soudu pro Prahu 6 JUDr. Kryštof Nový se vydáním příkazu k prohlídce televizních prostor dopustil kárného provinění, kterým by se v zájmu obnovení prestiže české justice měly příslušné orgány začít co nejrychleji zabývat. S ohledem na znění § 41 odst. 2 zákona č. 231/2001 Sb, které praví, že:

Fyzická osoba nebo právnická osoba, která se podílela na získávání nebo zpracování informací pro uveřejnění nebo uveřejněných v rozhlasovém nebo televizním vysílání, má právo soudu, jinému státnímu orgánu nebo orgánu veřejné správy odepřít předložení nebo vydání věci, z nichž by mohl být zjištěn původ či obsah těchto informací.

Lze totiž mít silné pochybnosti o oprávněnosti vydaného příkazu. Jak prohlásil mluvčí Vojenské policie: "Právě ten autentický dokument, který byl prezentován a odvysílán 9. 2. v reportáži České televize v Událostech, tak je dokumentem, který nám může velmi napomoci při šetření právě důvodného podezření na spáchání tohoto trestného činu

0/0
15.3.2011 8:52

paxxtor4u

Re: Za pochybný zásah v ČT může soudce (pokr.)

V tomto případě ale má přednost výklad TZ pro zajišťování důkazního materiálu v přípravném řízení trestním, ve kterém se těžko může dovolávat žurnalista na ochranu zdroje informací.....

0/0
15.3.2011 10:54

bskoupy

Za pochybný zásah v ČT může soudce

(http://blisty.cz/art/57694.html):

z článku:

Razie Vojenské policie vyvolává především pochyby o právní legitimitě záměru prohledat kancelář redaktora Rožánka, a to jednak předevčírem, kdy se o to pokoušela bez opory v soudním rozhodnutí, a jednak včera, kdy toto rozhodnutí již k dispozici měla.

"Policisté pátrali po dokumentu, který byl údajně v režimu utajení. Měli ale tentokrát, na rozdíl od čtvrtečního přepadení, s sebou soudní povolení k prohledání prostor, aby mohli spis či dokumenty získat."

Podle mého přesvědčení je samotný fakt, že soud vydal příkaz k tomuto úkonu nejznepokojivějším aspektem celé události. Pokud je tvrzení pracovníků České televize, že "(...) podle dostupných informací byla předmětná listina odtajněna, tzn., není dále klasifikována jako utajovaná informace, již z tohoto důvodu nemůže mít kopie či originál této listiny povahu věci důležité pro trestní řízení." pravdivé, potom je evidentní, že soudce Obvodního soudu pro Prahu 6 JUDr. Kryštof Nový se vydáním příkazu k prohlídce televi

0/0
15.3.2011 8:51

bskoupy

Co pojí soudce Nového k armádní policii?

(http://blisty.cz/art/57719.html):

Kdo je soudce obvodního soudu Prahy 6 JUDr. Kryštof Nový (nar. 4. 4. 1962), který rozhodl o nijak neomezené prohlídce prostor České televize? Jak to, že nezkoumal míru opodstatnění takto tvrdého zásahu v civilních prostorách a vystavil armádnímu komandu "bainco šek"? A o den dřív, ve čtvrtek, dokonce povolil zapečetění kanceláří pouze "po telefonu", jak prohlásila?

Soudce Nový rozhodoval v minulosti spor mezi ministerstvem obrany a firmou Anex Cirus, která dostala od armády zakázku na dodávku 2300 padáků VTP-100 pro jednotky rychlého nasazení vyčleněné pro NATO, z nichž jeden způsobil smrt parašutisty Romana Prinicha.

A v následném sporu ministerstva s dodavatelem právě soudce Nový rozhodl, že resort musí odebrat i dalších 470 "smrtících" padáků za 114 milionů korun. Tato "specializace" staví vztah soudce k armádě a vojenské policii do úplně jiného světla...

Podrobnosti ZDE (http://zpravy.idnes.cz/smrtici-padak-skoncil-0ug-/domaci.asp?c=A010117_2145

0/0
15.3.2011 8:47

Edd

Byl to oprávněný zásah

Oprávněný zásah vojenské policie se samopaly a neprůstřelnými vestami byl proveden na základě oprávněného podezření podezřelých z vlastnictví střelných zbraní. Tento oprávněný zásah byl proveden také na základě oprávněného podezření z neoprávněného vlastnictví různých dokumnetu.

Při oprávněném zashu se zjistilo, že KAZDY REDAKROR BYL OZBROJEN. V každém psacím stole byly nalezeny kancelářské sponky jakož i gumičky, kterými bylo prokazatelně dokázáno, že mohly být použity k vrhání těchto výše zmíněných. Úspěšnými pokusy bylo prokázáno, může dojít k vážnému zranění zrakových orgánů při zásahu orgánů provádějících oprávněný zásah na základě oprávněného nařízení.

0/0
15.3.2011 8:22

noether

Kdo byl byť jen týden na vojně, tak nemůže být překvapen ...

;-D;-D;-D

0/0
15.3.2011 8:57

Lízal

Jak typické pro náš Kocourkov!

Nikdo se nezajímá, co na papíru bylo, ale kdo ho odnesl Rv

Jako obvykle tedy policie nešetří podezření z trestného činu samého, ale zišťuje, kdo to prozradil ;-€

Navíc : v tomto případě se nehledá důkaz zločinu, ale naopak je snaha zamést stopy nálezem originální listiny a převést případ na obvinění z prozrazení utajované skutečnosti. Ohroženy se totiž cítí vysoce postavené vojenské osoby a ty si zajistily celý tyjátr k odvedení pozornosti !!

Stejně jako před volbami v Savoyi - nikdo se už nebude zabývat vlastní schůzkou, ale bude potrestán ten, kdo pořídil a vynesl kamerový záznam. Jak typické pro české zkorumpované poměry.

0/0
15.3.2011 8:18

noether

Zelený mozek stále žije, aneb ...

Instituce složená z takových troubů by měla být okamžitě  rozpuštěna ... ;-D;-D;-D

0/0
15.3.2011 8:05

k o z a k 5 2

nemělo by nás spíš zajímat ,

kdo ten tajný materiál vynes a jak se pan redaktor odvděčil tomu dotyčnému , taky mi připadá k smíchu slova toho redaktora , ,,já jsem to vyhodil ,,;-D

0/0
15.3.2011 7:44

Satan, vyslanec říše Vril

Re: nemělo by nás spíš zajímat ,

ono vůbec nejde o ten jeden odtatjněný papír. VP a hlavounům z MO jde o to zjistit, jakým způsobem se dostal ven a hlavně asi o to, na čem všem se dělá, aby byli schopni se připravit jak vše maskovat a připravit se na to jak lhát, popřípadě znevěryhodnit buď redaktory anebo hrozbami zastrašit zdroj.

Ale ten zásah v ČT byl hodný zásahu Gestapa anebo StB. Je vidět, že mají dobré vzory a levičáctví v naší populaci je hodně zažrané.

0/0
15.3.2011 7:58

Muf007

Re: nemělo by nás spíš zajímat ,

Proč se tzv. zastánci demokracie pořád zaklínají tím, že zásah proti médiím je útokem na svobodu. Viděl jste někdy, alespoň zprostředkovaně zásah jiných policií či tajných služeb v některé z tradičních demokracií? Protože pokud ano,  nemohl by jste psát o demonstraci síly, zažraném stbáctví v nás a podobně. Líbí se mi, že tady řešíte nějakou ozbrojenou část VP, tedy faktické vykonavatele něčího rozkazu. Proč se neptáte kdo ho dal a co tím sledoval. Pochybuji, že ti hoši v kuklách dělali víc než se jim nařídilo. Kým, ptejte se!

0/0
15.3.2011 8:18

Satan, vyslanec říše Vril

Re: nemělo by nás spíš zajímat ,

Proč se zaklínají útokem na svobodu nevím, musíš se zeptat jich. A co se týká zásahu policie ve veřejnoprávních médiích, tak pokud vím, bylo to snad v Německu před nějakým třiceti lety a stálo to hlavu ministra, o jiných nevím. Že řeším formu zásahu a tak to není to nic proti těm chlapům, kteří tam stáli se samopaly. Ti dělali jen svoji práci. Naopak si myslím, že tam byli posláni naprosto úmyslně, aby se ozbrojená forma zásahu předhodila novinářům (potažmo veřejnosti) jako kost, všichni se na ni vrhnou a nikdo nebude řešit, že místo jedné papírové listiny v podstatě vybrali ( možná vhodnější slovo je vykradli) jednu celou kancelář.

Předpokládám, že další vývoj bude náslůedující. Počínaje ministry, státními zástupci a soudci se všichni rozčílí, potom omluví, pár zainteresovaných odvolají a následně šoupnou na lepší místa a vše zabavené vrátí. Ale to už budou mít od všeho kopie. A o to asi hlavně šlo.

Takže použili pouze více sofistikované postupy Gestapa a StBáků.

0/0
15.3.2011 8:30

Astaroth

Re: nemělo by nás spíš zajímat ,

Toto nepatrilo do demokracie, ale nekde do Bolivie ci Kolumbie, kde jsou puce castejsi nez bourky.

0/0
15.3.2011 8:45

ProsteJenda

Pane soudce

proc lzete? 8-o

0/0
15.3.2011 7:36

Dawemaster

Re: Pane soudce

Máte nějaký důkaz? Takový blábol tu může plácnout kde kdo,já bych rád viděl důkaz,proč si myslíte,že pan soudce lže,když už to tu píšete. Děkuji.[>-]

0/0
15.3.2011 7:39

k o z a k 5 2

Re: Pane soudce

hlavně aby měl důkaz soudce ;-D

0/0
15.3.2011 7:45

stonkeeper

Re: Pane soudce

Kdyby jste si precetl to povoleni k prohlidce(strana 2) http://img2.ct24.cz/multimedia/documents/24/2391/239071.doc

Tak by jste zjistil, ze pan soudce opravdu lže. Dovolil zabavit prakticky vsechno!!

0/0
15.3.2011 7:45

k o z a k 5 2

Re: Pane soudce

R^

0/0
15.3.2011 7:50

Lízal

Re: Pane soudce

Soudce nelže.

Je opravdu tak pitomý, jako ostatně předvádějí i jeho kolegové. Např. ti, co nařídili vracet odtažená auta na původní místo, anebo ti, co považují zranění zloděje okradeným za pokus vraždy.

Čemu se v tomhle státě ještě divíte ?

0/0
15.3.2011 8:21

hodný strejda

Já jsem zděšen zejména existencí politických vězňů v ČR!

Nějaký banánový zákrok v Čt už je proti tomu jen legrace ;-O 

Jak je možné že Fiala byl uvržen do kobky ;-€

http://k213.cz/JOOMLA/index.php?option=com_content&view=article&id=536:pan-fiala-izolovan-od-zbytku-vznice&catid=41:prvni-lanek

0/0
15.3.2011 7:25

čtunoviny

Militantní diskutéři ??? !!!

Občas zde do diskuze přispívají zvláštní lidé.;-€   

Schvalují tento odporný  zásah ozbrojeného komanda.

Obhajují  násilnický   zásah  naší  podivné   "vojenské policie"   .

Co jsou zač tito militantní diskutéři ???

Že by kolegové ?         Nebo potenciální uchazeči o zaměstnání v ozbrojených složkách ?

0/0
15.3.2011 7:23

Martin V2

Re: Militantní diskutéři ??? !!!

Co jsou zač ti diskutéři, kteří se zastávají novinářů, páchajících trestnou činnost?

0/0
15.3.2011 7:29

Satan, vyslanec říše Vril

Re: Militantní diskutéři ??? !!!

kdopak z Vojenské policie se nám schovává pod nickem Martin V2 ?  Nějaký hlavoun anebo pouze na rozkaz posloucající pěšáček?

0/0
15.3.2011 7:37

Michael Gardner

Tak,pane soudce,

ať ta Vaše squadra vrátí do 24 hodin,to co ukradli,nebo začnu ŠUROVat a všechny tři Baráky!!!!;-OEU

0/0
15.3.2011 6:55

Satan, vyslanec říše Vril

Re: Tak,pane soudce,

neděláš si srandu s tím jménem ?   Pokud opravdu patří k tomu rusáckému okupačnímu xindlu a nechal si tady změnit identitu, tak začínám mít pocit, že ten zk  u  r  ve  nej  bolševik  se z  K.Varů, které už plně ovládá, dostal až do nejvyššího vedení v našem státě.

0/0
15.3.2011 7:32

Martin V2

Není nad objektivitu

Opět novináři zazářili! Proč u článku ten dokument, co kvůli zásahu podepsal, nezveřejnili? Protože by se zjistilo, že lže a že VP postupovala v souladu s tím rozhodnutím!

Nojo, novinářům nějak nechutná jejich vlastní medicína, když se z nich stali "sprostí podezřeli". ;-D

0/0
15.3.2011 6:39

syn.temp

Re: Není nad objektivitu

Též to mohla klidně zveřejnit na tiskovce vojenská policie, či soudíte že by jejich prohlášení média "vyfiltrovala", co? Tak potom to jistě je vyvěšené minimálně na domovské stránce ministerstva vnitram ja? Tu přece žádný novinář nezcenzuruje...

Prostě si to přiznejte - to že se příkaz nezveřejnil apriori neznamená že obsahuje věci které se novinářům nelíbí.

Ale jinak samozřejmě jako vždy, čím víc faktů se zveřejní tím líp, akorát tady v Česku každej zamlží ve stylu "dokud neskončí vyšetřování tak nelze" a je vymalováno. Vyšetřování skončí za dva roky a tou dobou už si většinou ani nevzpomeneme o co tenkrát šlo...

0/0
15.3.2011 7:04

Martin V2

Re: Není nad objektivitu

Ten dokument je zveřejněný, kdyby novináři nebyli líný a hloupý, tak toho soudce roznesou a zjistí, že VP postupovala správně a v rozsahu jeho rozhodnutí!!!

http://img2.ct24.cz/multimedia/documents/24/2391/239071.doc

Jak již bylo zmíněno -2. strana, 2. odstavec - poslední věta.

Nevzpomínání - Ano, to je taková specialita novinářů - zatknutí podezřelého a jeho odvádění v poutech je medializováno, osvobozující rozsudek? Na to už si nevzpomenou, protože zrovna natáčejí kauzu, jak jiného podezřelého odvádějí v poutech...

0/0
15.3.2011 7:28

lopenik III - duveryhodny ctenar

czech army...

mohli to vzit utokem v plne polni za podpory letectva a delostrelectva... takhle to bylo jeste slabe... ;-D

0/0
15.3.2011 2:06

syn.temp

Re: czech army...

škoda že naši nemají taktické jaderné střely :)

0/0
15.3.2011 7:05

pepa játro

Re: czech army...

myslis vsech nasich 30 tanku a 6 del? podporovany operacnim svazem 14 gripenu? oj to by byl pohled! zem by se trasla, slunce se skrylo za kridla nasich stroju!

0/0
15.3.2011 7:26

Albedo

Ale Vondra

zase o ničem neví. O co se asi ten pašík zajímá?

0/0
15.3.2011 0:44

chorosh

Nevím jestli víte...

"Soudce Nový rozhodoval v minulosti spor mezi ministerstvem obrany a firmou Anex Cirus, která dostala od armády zakázku na dodávku 2300 padáků VTP-100 pro jednotky rychlého nasazení vyčleněné pro NATO, z nichž jeden způsobil smrt parašutisty Romana Prinicha.

A v následném sporu ministerstva s dodavatelem právě soudce Nový rozhodl, že resort musí odebrat i dalších 470 "smrtících" padáků za 114 milionů korun. Tato "specializace" staví vztah soudce k armádě a vojenské policii do úplně jiného světla... "

http://www.blisty.cz/art/57719.html

0/0
15.3.2011 0:22

Michael Gardner

Re: Nevím jestli víte...

raději si nepřej znát pravé jméno tohoto soudce,bál by ses;-O!!EU

0/0
15.3.2011 6:56

Caretaker

Re: Nevím jestli víte...

Michael Gardner senior???

0/0
15.3.2011 7:07

Michael Gardner

Re: Nevím jestli víte...

Nein,identita od 68 v čudu a je nás víc!!;-Oasi to okno znovu otevřeme do Kořán;-D

0/0
15.3.2011 7:11

Michael Gardner

Re: Nevím jestli víte...

Tak dobře,pravé jméno soudce je Šurov,myslím že byli tři a dostali se sem v 68.Když chtěj hrát tvrdě tak já taky.Konečná,pánové,vystupovat.:-P!!

0/0
15.3.2011 7:15

pepa játro

Re: Nevím jestli víte...

všuchni tři šurov? jako klonovaní agenti?

0/0
15.3.2011 7:28

basata

Ta paměť...

Nějak jste všichni zapoměli na vpád zásahového komanda PČR do banky IPB v Jindřišské ul.

0/0
15.3.2011 0:10

kajak v zakoně

Re: Ta paměť...

to už zkoušíš druhým dnem...;-DR^

0/0
15.3.2011 0:12

Michael Gardner

Da,da tovorayšč

;-D;-D;-DEU

0/0
14.3.2011 23:39

Michael Gardner

Tak jinak,buď vrátí to co ukradli,

nebo bude svatba,když holt nikdo o ničem neví!;-O:-)EU!!

0/0
14.3.2011 23:25

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.