Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Multiethno kuchař Ruchadze vaří: vezmi co nejvíc hudebních ingrediencí a vrhni je do kotle

Dnešní globální dění přináší i mimořádně kuriózní projekty. Kytarista Konstantin Ruchadze, který v Praze v šedesátých letech vedl soulovou a bluesovou kapelu, odešel po sovětské invazi přes Berlín do Amsterdamu. Po listopadu 89 přijel do Prahy a se svými bývalými kolegy pojal myšlenku sestavit téměř megalomanský mezinárodní band. Podílelo se na něm přes padesát hudebníků z třinácti zemí: z ČR, Holandska, Ruska, Gruzie, Španělska, Turecka, Německa, Holandských Antil, Portugalska, Surinamu, Kuby, Slovenska a z Moldávie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

goldmund

Ke kritice Lubomíra Dorůžky

Nebudu obhajovat hudbu z našeho cd "Around the World in Space and Time" - obhají se sama. Vyjadřuji jen údiv nad tím, co pán Dorůžka napsal. Má to být špičkový kritik v Čechách - podle mně omyl. Nedůležité příspěvky vyzvednul a naopak o hlavních solistech ani slovo. Nic o fantastických solech na světové úrovni hlavního solisty cd Holand'ana Paula van der Feena a ani o hlavním Českém solistovi Lukáši Martinkovi. Zřejmě pán Dorůžka uznáva v Čechách jen svého vnuka.

Naopak je tam vyzvednut Pražský Komorní sbor, který nazpíval pouze 12 taktů a Česká dechová sekce, která nahrála jen pár štěků a zbytek nahrali Holand'ane. To samé platí o Dilaveru Goktasovi. Kromě toho jsem neemigroval na Západ přes Berlín, ale přes Víden. Po 89 roce jsem nepojal myšlenku sestavit s mými kolegy "megalomanský" band, ale jak jsem hrál, tak doposavad' hraju s quintetem nebo sextetem a "Around the World in Space and Time" byl pouze jednorázový projekt s hosty, a těch bylo hodně.... Konstantin Ruchadze

0/0
27.11.2011 11:39

Najdete na iDNES.cz