Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Postižení budou demonstrovat kvůli škrtům, Drábek připouští ústupky

Zdravotně postižení se obávají, že jim kvůli připravované sociální reformě klesne životní úroveň. Na 22. března proto naplánovali demonstraci před ministerstvem práce a sociálních věcí, po kterém žádají, aby návrhy zákonů stáhlo. Ministr Jaromír Drábek protesty nepovažuje za vhodné řešení, úpravám návrhů se ale nebrání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vymrzovac2

Mňau,mňau...mňouká k Vám britský čistokrevný kocour

Nestačím se divit, co to tady to lidské plemeno vymýšlí. Čtu a mňoukám vztekem, cítím se za nás velmi diskriminován. Jsem čistokrevný s PP, přesto vykastrovaný. Pravidelně dostávám svoje sociální dávky granulí, ale teď se cítím diskriminovaný, když to tady čtu. Jaká nespravedlnost od lidského plemena! Na nás lidé vymysleli pravidla a na sebe je nevymysleli? U nás britských, jakmile máme nějakou odchylku od standardu, a to už vůbec nemluvím o postižení, jsme okamžitě vyřazeni z chovu a dál se námi nikdo nezabývá ! Proč ?......my britští jsme diskriminováni českými ! Chceme rovnoprávnost ! Nechceme vyšší dávky granulí ! Chceme pouze stejná pravidla pro všechny !

0/0
12.3.2011 9:40

George Renel

Neděkujeme, odejděte! Váš exodus, náš luxus!

To jsou asi vzkazy vlády zdravotně postiženým. Když se postavilo pár tisíc lékařů, mohla se vláda přetrhnout, aby jejich požadavky splnila a zůstala křišťálově čistá.

Násobně větší počet handycapovaných jí za to nestojí. Na tom se popularita nezíská. Těch pár černých ovcí,  mezi postiženými se schovávajících, bude dostatečnou zástěrkou pro plošné postižení desetitisíců.

Zatím jsem neviděl jediného lékaře, který by se za postižené postavil.

Holt sytý hladovému a nemocný zdravému nikdy neuvěří...........

0/0
8.3.2011 7:34

zdeKajinek

prispevok na auto

na slovensku je už od roku 2002 zakon že prispevok na kupu auta dostane len ten ťažko postihnuty ktorý pracuje alebo navstevuje školu .podmienkou je že musi sam šoferovať a po umrti musia dedičia vratiť alikvotnu časť.prispevok sa dava raz za 7 rokov vo vyške 6900eur alebo 8300 eur na automat.plus 6600 eur na prestavbu na ručne riadenie..je to zlý zakon ale nie je zneuživaný ako v čechach kde jazdi na aute cela familie a invalid leži v posteli nebo v hospici...na prispevok ma narok len ťažko imobilny co ma potiže s pohybem..na benzin dostava 33 euro mesačne.invalid nesmie prekročiť 3 nasobok životneho minima-priemer rok dozadu.t.j 500 euro mesačne..!!

0/0
8.3.2011 1:33

annakkk

Re: prispevok na auto

A proc by to mel byt "zly zakon"? Je to rozumny zakon.

0/0
8.3.2011 3:28

vitka

Re: prispevok na auto

Že je rozumný se může zdát zdravému.Napadlo vás,že postižený nemá ŘP nebo má takové postižení,které mu nedovolí auto bezpečně řídit?Proto je hloupost,že má nárok na auto jen ten,kdo jej osobně řídí.

0/0
11.3.2011 11:14

jiří_richter

Re: prispevok na auto

měl byste vědět, že slovensky zlý znamená v češtině špatný

0/0
21.3.2011 11:46

Dr No

To, co ti bezcharakterní šmejdi ušetří na invalidech,

je jen malinkatý zlomeček toho, co se běžně rozkrade. Myslím, že tuhle "úsporu" erární kasa ani nepozná.

0/0
7.3.2011 23:30

vymrzovac2

Re: To, co ti bezcharakterní šmejdi ušetří na invalidech,

ti bezcharakterní šmejdi už prostě nemají peníze na to, aby živili všechny ty "charakterní"............kapišto?  Nenge penge !  Finito.  Titanik sociálních dávek se potápí! Od teď už každej sám za sebe !!![>-]

0/0
12.3.2011 9:45

danax

nechápu

práce není pro zdravé starší občany, pro zdravé nevzdělanější občany, pro zdravé líné občany...tak prodloužíme dobu odchodu do důchodu, zpřísníme podmínky pro invalidní důchod a nařídíme práci nezaměstnaných na veřejných pracech... seberou tak práci blbům, pokud jim tu práci město vůbec nabídne....začít podnikat v době, kdy všichni začínají šetřit, se zdá být nemožné. .... zdá se být cosi shnilého ve státě českém.

0/0
7.3.2011 20:26

kubisi

A TO NENÍ VŠE! 3.

p { margin-bottom: 0.21cm; }

Když vezmu v potaz fakt, o kterém zatím veřejnost téměř neví, a to, že se u něho v "Baráku" zcela viditelně a bez skrupulí usiluje o to, aby se na zdravotně postižených ušetřilo také tím, že budou co nejméně informováni, tzn. Ministerstvo se nenápadně snaží bojkotovat poradenskou činnost pro OZP rapidním snížením státních dotací na tuto činnost. Důvod? Čím méně bude zdravotně postižench, kteří ví, kam se obrátit o finanční pomoc, kam se odvolat nebo jak si zažádat o důchod apod., tím víc zbude v jeho rezortu peněz (které OZP nevyčerpají) a ON sklidí od Nečase pochvalu, jak pěkně hospodařil! Marnost nad marnost a zase jen marnost! ;-€

0/0
7.3.2011 19:21

tromoua

Re: A TO NENÍ VŠE! 3.

Moc hezky receno!R^

0/0
7.3.2011 20:49

vymrzovac2

Re: A TO NENÍ VŠE! 3.

kdo umí klikat na internetu v diskusi, ten si určitě najde informace i na internetu,ne?  Potom nemusí v každém větším městě sedět 20nicnedělajících úřednic na různých "sociálkách", nemusí se jim platit mzda, nájem a provoz kanceláří. Nebo chceš říct, že většina postižených je postižena i tím, že si neumí nalézt informace?8-o Vždyť na to mají celý den....;-)

0/0
12.3.2011 9:51

kubisi

A TO NENÍ VŠE! 2.

O co se Idnes snaží? proč blokuje možnost napsat delší text?

0/0
7.3.2011 19:16

_Reinkarnace_Obraceče_kalendáře

.......................

Herny jsou plné invalidních důchodců .............

0/0
7.3.2011 19:08

Urb - Ledorubom v Meksike

Re: .......................

Invalidní důchodci jsou z 90% tělesně postiženi, ne na hlavu.

0/0
7.3.2011 19:29

kubisi

A TO NENÍ VŠE! 1.

Docela chápu pana ministra Drábka, že je v šoku, že dokonce i zdravotně

postižení se chystají dát najevo svou nelibost. Určitě těď chrčí vzteky, že existuje nějaká NRZP ČR, díky které se zdravotně postižení vůbec dozví o nějakých brutálních změnách, které se na ně chystají. Počítal určitě už s tím, že taková "spodina" nemá informace o dění v tomto státě téměř žádné a tak projde jeho reforma pěkně hladce a pro něho bezbolestně...!

0/0
7.3.2011 19:05

Dalšínickvpekle7

Hamba společnosti

která šetří na svých postižených a místo nich živí zdravé lenochy ! Sociální cítění není to samé co socialismus a pravicové smýšlení a sociální cítění jsou věci které se nesmí vzájemně vylučovat .

0/0
7.3.2011 18:53

tigrakrajtovita2

Re: Hamba společnosti

R^R^R^

0/0
7.3.2011 19:16

tromoua

Re: Hamba společnosti

R^R^R^

0/0
7.3.2011 20:50

Bruk600

Nic proti postižením, ale

nejvíc postižený je drobný daňový poplatník. Nárůst DPH se má kompenzovat důchodcům, sociálně slabým (tam asi patří i postižení) a tak to vše zaplatí ti co mají tak akorát z ruky do huby a už jim odrosly děti. Na důchod si mají ještě spořit a protože je do důchodu jen nějaká ta desítka let, tak by to měly být pořádné měsíční úložky. Tak se vlastně příjem člověka s mírně podpůměrnou mzdou (a tu má většina zaměstnanců) dostane sotva na úroveň současného důchodce a v 65 budou všichni stát frontu u popelnic.

0/0
7.3.2011 18:47

Leontynka 73

Re: Nic proti postižením, ale

ale ono není třeba ani zvyšovat DPH, kdo sledoval debatu u paní Jílkové, ví o čem píšu ....Mimo jiné, pokud  ubude korupce budem mít i na ty postižené...

0/0
7.3.2011 19:03

Leontynka 73

Doporučuji,

zjistit si ceny  kompenzačních pomůcek , které jsou dosud (od podzimu nebudou) osvobozeny od DPH, dále příspěvky na tyto pomůcky do určitého procenta ceny dostanou jen Ti vyvolení..Ti , jenž určí úředník a Ti z kterých jde prostě strach a obava o majetek a svůj život

Zaměstnavatelé o postižené nestojí ,stát o ně nestojí , rodiny také ne , protože díky nim nemohou být zaměstnáni a nebo musí hradit s  pomocí nákladnou péči v LDN nebo ústavech ,či soukr. zařízeních .

Život s postižením není med, z hlediska psychiky a i z hlediska sociálního.

Co se týká ID, dnes dostanou jen skutečně těžce postižení,socalismus dával ČID, mladým lidem co neprošli 5 tříd Zvl . školy automaticky.

Siituace , se dnes velmi změnila   a to v každém směru ..dnes se platí téměř všechno , jakékoliv pomůcky , pleny ...prostě vše

0/0
7.3.2011 18:31

blondie76

Re: Doporučuji,

Souhlasím se začátkem Vašeho příspěvku, ale ne s posledními dvěma odstavci: znám dost lidí, co mají ID na "problémy se zády", "astma" apod. - přitom je s podivem, jak jsou tito lidé zdraví a na vlastní uši jsem je slyšela mluvit o tom, jak jdou jednou za dva roky ke komisi s obálkou a flaškou slivovice. Což nepopírá fakt, že znám i lidi, co mají skutečně závažné zdravotní problémy, těm už se tak lehce nežije, to je pravda.

Co se týká poslední věty ve Vašem příspěvku, tak zrovna pleny může předepisovat obvodní lékař postiženého, i když v omezeném rozsahu. Vím to, protože se starám o tatínka po mrtvici

0/0
7.3.2011 18:47

Leontynka 73

Re: Doporučuji,

Co se týká plen, je ted sporné zda pleny má předepisovat při hospitalizaci obv. lékař , nebo lékař z nemocnice či specialista, pleny nemocnice vyžaduje , obv. lékař je napsat nechce prešvihl by limit , nemocnice též ne a specilalista taky ...pleny tedy cash.

Problémy se zády, nevím  já beru ty skutečně postižené, ty kteří se neobejdou bez kompenzačních pomůcek...

0/0
7.3.2011 19:02

kopretinka 1

Re: Doporučuji,

Pleny píše obvodní lékař, jedno balení na měsíc, t.j.  30 ks. Syn potřebuje 5 ks denně:(( Invalidní vozík ho stál 90 000, pojištovna nedala nic, protože s firmou, která ho vyrobila nemá smlouvu, ale to byl náš boj, měli jsme si vybrat ten obyčejný...  Lázně syn nedostal, jelikož pan revizní lékař prohlásil - na co jsou ti lázně, když stejně nikdy chodit nebudeš... jo a jak tady někdo psal, že se chodí s flaškou před komisi kvůli důchodu.  Syn ne, tak asi proto s přerušenou míchou musí chodit každé 3 roky a to tam na úřadě nemají ani bezbariérový přístup, tak musí za ním někdo přijít na dvůr:-/

0/0
7.3.2011 19:28

blondie76

Re: Doporučuji,

O těch s flaškou jsem psala já. Taky jsem psala, že znám dost lidí, co opravdu trpí velkými zdravotními problémy. Např. kamarádka musela se svou slepou dcerou ke komisi i poté, co byly její dceři odoperovány obě oči kvůli nádoru... Proto jsem psala, aby se důsledně hodnotilo, kdo ID potřebuje a kdo ne. Právě kvůli těm "nemocným", co jdou ke komisi s úplatkem, se plýtvá prostředky, které by mohly být použity pro pomoc těm opravdu potřebným

0/0
8.3.2011 7:58

Kytickaa

Re: Doporučuji,

Jak můžete napsat, že skutečně postižené jsou ti co potřebují kompenzační pomůcky? Můj syn zvládl po porodu obrnu pouze s postižením porozumění řeči, z toho vyplývající mentální retardací. Chodil 9 let do zvláštní školy, ale vyučení už nezvládl. Dostal plný důchod, ale žádné pomůcky k životu nepotřebuje, pouze doprovody když musí něco vyřizovat... načež mu průkazku ZTP/P sebrali a nechali jen ZTP.

0/0
7.3.2011 19:36

vitka

Re: Doporučuji,

Máte pravdu,není to tak růžové jak tady někteří píší.Rozdíl je i v tom,jestli jste důchod dostali před rokem 2000 a nebo po něm. Já na kontrolu ke komisi chodím každým rokem.Na ZTP nedosáhne teď skoro nikdo.Spíše je berou. Mě osobně by stačilo označení na auto - kvůli bezproblémovému parkování a abych mohla 5x ročně autem po dálnici (na kontrolu na kliniku). Kvůli častému dojíždění k lékaři alespoň 50% slevu na autobus (jiný dopravní prostředek).Příspěvek na auto nechci,nemíním zatěžovat stát.Jenže "nároky" spojili a teď už nedosáhnete vůbec na nic.Přitom znám pár inv. důchodců,kteří jsou o 20 let starší a zdravotně na tom lépe než já a veškeré vymoženosti mají.Jsou vysmátí,oni na důchod šli v jiné době a nikdo jim ho ( a výhody) neveme.Ale znám i případ,kdy byl jednomu muži po revizní kontrole důchod zrušen a on dva dny po tom, na komplikace své choroby zemřel.Šetřit na těchto lidech je ubohost.

0/0
11.3.2011 11:12

papazian

Pan Drábek nepatří do čela ministerstva,

hodí se svou kvalifikací na manažera noční směny do Kauflandu. Podle mne přecenil své schopnosti a bylo velkým omylem mu svěřit tak důležitou pozici jako je ministr vlády ČR. Pane předsedo vlády, udělejte ve své stáji co nejrychleji změny nebo Vás lavine smete také. Buďte opatrný, vystupte z vlády s TOP 09! Raději předčasné volby než toto.

0/0
7.3.2011 18:23

Deliveres

Volili jste tuto vládu?

Tak si nyní nestěžujte a držte hubu a krok.

0/0
7.3.2011 17:45

mirekzelen

Re: Volili jste tuto vládu?

já ne ale vláda vzala na přípěvkách postiženým padesát procent a sobě jen čtyři to je prasárna a neodpustitelné to i ti komunisti byli vtomto směru frajeři a dnešní vládci se mají od nich ještě mnoho učit nikdo nebyl bez práce peněz a domova-dnes zadluženost exekutor na krku -kdo to kdy znal?

0/0
7.3.2011 18:25

BořekŠikula

Re: Volili jste tuto vládu?

No, komunisti to řešili zavřením do ústavu.

Snížením příspěvků (ty mimochodem do značné míry zavedl právě Nečas, pamatujete?) vznikne zase tlak na umístění do ústavů. Paradoxní na tom je to, že se ušetří pár tisíc na příspěvku, ale jeden člověk v ústavu přijde státní kasu na desítky tisíc měsíčně. To se opravdu vyplatí i ekonomicky!

0/0
7.3.2011 21:37

Naked and petrified

Re: Volili jste tuto vládu?

VV jsem tedy rozhodne nevolil...ted je tam ale mam. Mas nejakou udernou radu i pro mne?

0/0
7.3.2011 18:40

Tamifl

"stávka" demonstrace

Výdaje na postižené jsou zanedbatelné v porovnání s částkou, kterou prožere korupce a lobi.

Nadruhou stranu jejich demonstrace pracující lid spíš popudí.

0/0
7.3.2011 17:45

Jirka Pinkava

Re: "stávka" demonstrace

Dovolím si dotaz - proč by měla popuzovat ? Dávky a podpory nejsou nic extra ... my co máme zdravé údy a zbytek těla ... si to povětšinou ani nedovedeme / nechceme představit  ...  Jsem pro petici i pro demonstraci ... ALE HLAVNĚ PRO ZLEPŠENÍ SOUČASNÉHO STAVU ...

0/0
7.3.2011 18:11

tigrakrajtovita2

Jak vůbec může rádoby vyspělá společnost, za jakou se

ČR považuje, uvažovat o nějaké prospěšnosti, o nějakém postoji "nic nedostanete", o jakékoliv devalvaci těchto lidí? Nevidím mezi vámi a vůdcem třetí říše rozdíl Rv Rv Rv

0/0
7.3.2011 17:43

odborar

Můj přítel měl kdysi zaměstnankyni, napadala na nohu,

zato se chlubila, jak dojí každé  čtyři roky se svou familií stát o příspěvek na auto. Každé 4 roky nové auto a čerpání příspěvku. Vyhodil jí, ať jde dělat vyžírku jinam, ale skřípal  zuby, když viděl,  jak se zneužívaly naše  daně! Příspěvek na auto bych já osobně ponechal, ale jednou za osm let. Ne jednou za čtyři roky. To je prostě zvěrstvo!!Na pomůcky bych také připlácel, ale opět po dvakrát takové nárokové době!!

0/0
7.3.2011 17:40

Tamifl

Re: Můj přítel měl kdysi zaměstnankyni, napadala na nohu,

Jejlepší je ten příspěvek ve městě, kde mjí zdarma MHD

0/0
7.3.2011 17:47

pdlouhy

Re: Můj přítel měl kdysi zaměstnankyni, napadala na nohu,

Není to jednou za 4 roky, ale za pět a má nárok na max. 100 tis. ne na nové auto. Ale nemusí dostat 100, ale třeba 5 tis.

0/0
7.3.2011 17:47

picky

Re: Můj přítel měl kdysi zaměstnankyni, napadala na nohu,

Tyto velkorysé příspěvky byli již dávno ořezány, nehledě na to, že ten příspěvek nebyl ani zdaleka na auto nové. Potíž byla a je stále v tom, že o těchto příspěvcích rozhodují úředníci, kteří jsou úplatní a tak se stávalo a stává, že člověk s vážným handicapem příspěvek nedostane, zato jiný a méně potřebný ano. Nehledě na to, že to není dávno a s velkou pravděpodobností by se našlo dosti případů, kdy podnikatelé díky svým šolíchům s účetnictvím a daněmi jezdí na sociálku pro dávky, zatímco ti potřební si vydělají o 1 Kč víc než je "norma" protože jsou jen zaměstnanci a ti mají každou Kč totálně průhlednou.

0/0
7.3.2011 17:52

Master_Raa

Re: Můj přítel měl kdysi zaměstnankyni, napadala na nohu,

Mame 20 parkovacich mist pred domem-4 vchody po 48 bytech-z toho je minimalne 10 oznaceno znackou ZTP a jeste SPZ. Vysledek-v zime 2 kopce snehu, protoze dotycny s uatem v ziem nejezdi. 3-4 dedouskove,kteri sve mialcky hyperaktivne kazdou sobotu enbo nedeli myjou a lesti. Zatim jsem tu nevidel jedineho clvoeka na invalidnim voziku!

Uznavam,ze clovek se muze stat postizenym behem chvile a ne vlastni vinou,ale na druhou stranu tady mame kvanta "postizenych" kteri chodi lepe jak kdyz jsem si vyvhrtnul kotnik a hopsal 3 mesice s ortezou,protoze jem si nemohl dovolit jit na nemocenskou.

Dalsi veci,kterou nechapu je absolutni pece. Rodi se zde celkem velky pocet mentalne postizenych a tito nikdy nic spolecnosti neprinesou,ale musi se o ne starat az do smrti,takze cca 80 let,protoze narozdil od pracujicich se dozivaji vyssiho veku diky prikladne peci.

0/0
7.3.2011 18:07

Master_Raa

Re: Můj přítel měl kdysi zaměstnankyni, napadala na nohu,

Naproti tomu je tady mnoho deti,kterym by operace,lek a nebo jen spravne

zdravotni pomycky mohly pomoci aby se byt s omezenim zaradili zpet.

Tito maji smulu,protoze se se rozdava pausalne. Dostal 3000 dostal. To ze mu to nepomuze nas nezajima,amme splneno. Asi je na case se zamyslet a byt to zni cinicky zacit premyslet jestli obetujeme 3 a zachranime 2 a nebo budeme 5 drzet pri zivote - oni budou trpet,ale my prokazeme humanitu ze se starame o vsechny. Ma slova muzu podlozit dukazem,kdy matky predem vi,ze deti budou postizene a nebo se muzou narodit mrtve,ale arguemntuji ze si je zakazdou cenu nechaji. Par dni po produ otoci a okazite chteji prispevky protoze....

Absolutnim vrcholem je rovnopravnost mentalne postizenych,take se muzou zenit a mit deti... Tomu rikam prinos spolecnosti. Az nas jednou vytlaci zvirata na pokraj vyhubeni, budeme vedet proc!

0/0
7.3.2011 18:11

annakkk

Re: Můj přítel měl kdysi zaměstnankyni, napadala na nohu,

To tak dopadne, ale pak stejne vymrou, nebude je kdo krmit. A je to pravda ze v Cechach muzou tezce mentalne postizene mit deti? I kdyz, co se ptam...

0/0
7.3.2011 18:40

Kytickaa

Re: Můj přítel měl kdysi zaměstnankyni, napadala na nohu,

Ježíš kdy tady diskutující pochopí, že člověk, který mentální postižení získá po porodu, ať nedonošený či jinak zvoraný porod (kleště) , NEMÁ jakoukoliv genetickou zátěž a z toho vyplývá, že nebude mít postižené děti. To je úplně zbytečné tady někomu vysvětlovat. ;-€

0/0
7.3.2011 19:40

Scarlett from Scottland

Re: Můj přítel měl kdysi zaměstnankyni, napadala na nohu,

OK, a také se o své dítě tedy postará?????

0/0
7.3.2011 20:22

jarcia

Re: Můj přítel měl kdysi zaměstnankyni, napadala na nohu,

Nevím, zda jste měl na mysli celou ČR, či obec, v níž bydlíte, ale tak, jak to píšete, bychom museli býti stát silně nehumánní. Možná jsem si domyslela, že míříte na určitou skupinu lidí - ale to nejsou všichni handicapovaní a - pokud myslíte tu skupinu - ti dosáhnou poté na jiné dávky.  ---------- Ale - co říkáte tomu, že do mnoha o.s. dochází klienti v doprovodu svých rodičů a hovorem s nimi zjistíte, že nejméně polovina z nich je postižena díky špatně vedenému porodu (kleště, ozvy, nepřítomnost odborníka atd....) - poněvadž ten kyslík dělá hodně.  Většina rodičů se dočká vysvětleni - pokud vůbec - že tam samozřejmě bylo něco úplně jiného. Po letech zjistí jiní odborníci tu původní příčinu. Dělat nemůžete nic, poněvadž zdraví to děcku, resp. už dospělému, nevrátí. A tak samozřejmě chcete, aby alespoň bylo šťastné v tom svém světě.

Vaše názory však připomínají jednoho válečného "lékaře", nezdá se vám?

0/0
13.3.2011 17:47

jarcia

Re: Můj přítel měl kdysi zaměstnankyni, napadala na nohu,

Jestli nevíte, kterého, pomohu - Mengeleho.

0/0
13.3.2011 19:10

dis802

Koho si cením víc ?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Stephen_Hawking 

Pro některé diskutéry by bylo potřeba více pokory a obecného rozhledu, než paušalizujících a někdy velmi hloupých názorů nebo příspěvků. Co si myslíte, je přínos uvedeného muže pro společnost dostatečný ? Nebo by také bylo lépe ho někam ... odsunout ?

0/0
7.3.2011 17:27

Lafarg

Kalousek se směje

Je to už nějakou dobu, co ministr financí Kalousek rozeslal všem občanům složenky, ve kterých jim oznamoval, že každý z nich včetně nemluvňat dluží státu nějakých 120 tisíc korun. Do své faktury zahrnul i to, jak mistrovsky vláda ozvučuje konferenční sály, i to, jak se hospodařilo na ministerstvu obrany.

Použijme nyní stejnou metodu k tomu, abychom vyčíslili, jak každý z nás - opět včetně nemluvňat - doplatí na penzijní reformu, kterou se chystá spáchat na národu Kalouskova (pardon Nečasova) vláda.

Vydělíme-li sumu, o kterou se mají zvednout daně (zhruba 58 mld. Kč) počtem obyvatel ČR, pak zjišťujeme, že čtyřčlenná rodina si připlatí na věci základní spotřeby každým rokem více než 23 tisíc Kč.... ;-D

0/0
7.3.2011 17:06

Master_Raa

Re: Kalousek se směje

mate tam chybu! zapomnel jste,ze statni dluh teto zodpovedne vlady bude dalsich 150 miliard,takze  krome duchodove reformy - 23 litru musite jeste pripocist za tento rok i tuto sumu takze dalsih -15 litru!

0/0
7.3.2011 18:16

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.