Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Babák: Pokud se důchodová reforma nezačne vysvětlovat lidem, je mrtvá

Pokud ministr práce a sociálních věcí Jaroslav Drábek nevysvětlí veřejnosti důchodovou reformu a důvody pro zvýšení daně z přidané hodnoty, Věci veřejné ji při hlasování nepodpoří. Uvedl to v České televizi poslanec a rozpočtový expert VV Michal Babák. Drábek řekl, že o reformě se diskutovalo již hodně a dlouho.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

franouš

Veverky jen tančí rituální taneček nad korýtkem

To jsou jen povinné tanečky a upejpání směrem ke svým voličům. Kam by šli, vždyť ten život v poslanecké sněmovně je tak sladký -a dokonce i ty mladé kozy už jsou tam tak opojené vlastní mocí. Oni dobře vědí, jak by dopadly volby, kdyby shodili vládu a muselo se znovu k urnám.

0/0
7.3.2011 13:32

franouš

Jaká reforma? Snad vyvedení peněz z průběžného systému!

Panebože, jaká to je reforma. Vždyť má pouze vyvést peníze z průběžného systému financování a umožnit vznik soukromých důchodových fondů. To není vůbec myšleno pro důchodce, ale tak odhadem pro 10 tisíc bosů, jejich manažerů a vládních straniků, kteří se na tom napasou.

0/0
7.3.2011 13:27

studánka

Pan Babák má naprostou pravdu.

Neustále se diskutuje o nějaké důchodové reformě. Který občan však viděl někde napsaný její návrh vč. důvodové zprávy? Žádný. Možná s výjimkou některých politiků. Některých. Mluví se tedy o ničem. Pokud takový návrh existuje, je asi tajný a to zejména občanům, jichž se bezprostředně týká. Typický příklad totalitní diktatury. Politické strany a jejich politici něco vymyslí (obvykle k vlastnímu prospěchu) a to potom občanům formou zákonů, které sami schvalují, nadiktují. Z jejich pohledu totiž občanům netřeba nic vysvětlovat. Oni jsou přece tak hloupí, že by stejně nic nepochopili. Jaký je zde vidět rozdíl mezi politikou před rokem 1989 a dnešní?  Ž  á  d  n  ý. Kde je demokracie? Nevím, snad ve Švýcarsku. U   n  á  s   v  š  a  k   j  i  s  t  ě   n  e  n  í.  

0/0
7.3.2011 10:24

rame pane

Re: Pan Babák má naprostou pravdu.

bohuzel mas pravdu, vysvetlovat neco obcanum je vetsinou naprosto zbytecne, na tom stavi tzv. levice, ktera chytre vyuziva demagogii misto argumentu, je to osvedcene a spolehlive, vetsina lidi skutecne moc nemysli:-), a obrovsky, doslova fatalni chyba je, ze tahle nemyslici masa ma volebni pravo, s tim toho asi moc nepujde udelat, tudiz se musime pripravit na bidu, svrab a nestovice:-), alespone tedy vetsina nasich nemyslicich spoluobcanu :-)

0/0
7.3.2011 10:28

12mmmm12

Re: Pan Babák má naprostou pravdu.

Ty mysliteli včera byl v TV sestřih toho co Kalousek a Nečas říkali před volbama a co říkají dnes. Nemělo to chybu Kalousek mimo jiné, daně by v této situaci zvedal jen idiot, Nečas daně zvedat nebudeme přes to nejede vlak ;-D;-D;-D A na závěr, dluhy které nasekaly oranždády, tak na to potřebovaly 8 let, zatímco ta naše slavná "pravice" to stihla stejné za 5Rv

0/0
7.3.2011 10:39

studánka

Re: Pan Babák má naprostou pravdu.

Asi jste to oba příliš nepochopili. Politické strany, ať t.zv. pravicové či levicové se za pravicovost nebo levicovost pouze skrývají. Jsou totiž ve své podstatě stejné. Stejné v tom, že touží vládnout občanům. A to za jakoukoliv cenu. Nepředkládají občanům své vize (jednoznačně a jsně, nejlépe písemnou formou jako hotový text), ale diktují jim svou vůli. Nepovažují vlastní občany ani za partnery, považují je za tupý dav, na jaký jsou zvyklí ze svých předvolebních mítingů. Především se však odvolávají na demokracii, aniž by jen tušily co to ona demokracie je. Že to je vláda těch občanů a nikoliv vláda a moc politických stran nad těmito občany. O tom to je.

0/0
7.3.2011 11:16

franouš

Re: Pan Babák má naprostou pravdu.

Teď nevím, kolik těch dluhů nasekali "oranžády" a kolik jich vytáhli na světlo boží ze skříní Konsolidační agentury po slavných privatizacích bank. Mohl byste to upřesnit.

0/0
7.3.2011 13:29

studánka

Re: Pan Babák má naprostou pravdu.

Myslím, že není až tak důležité kdo kolik dluhů nasekal, ale že postatné je  Ž E  je nasekal. Tady si mohou oranžoví poat ruku s modrými, rudými, zelenými i černými.

0/0
7.3.2011 13:50

Draggo

Soudruh Drabek

prece plebsu nic vysvetlovat nebude. V koailici si to vysvetlili, nic vic neni potreba. :-/

0/0
7.3.2011 9:54

12mmmm12

Re: Soudruh Drabek

http://www.youtube.com/watch?v=aiMbBiZxfEE -;-);-);-)

http://www.youtube.com/watch?v=4XH2Y7y17Go -;-);-);-)

0/0
7.3.2011 10:02

RaJon

veVerky

zase jen kecají, pak na všechno  kývnou, jako vždy....RvRvRv

0/0
7.3.2011 9:44

babacek

Re: veVerky

To co Babák řekl tak John hned dementoval.

0/0
7.3.2011 9:51

12mmmm12

Re: veVerky

Takhle se to musí dělat ;-D A kterej proud potom zvítězí k tomu se přidám ;-D;-D;-D

0/0
7.3.2011 9:53

babacek

Re: veVerky

R^ Korouhvičky.

0/0
7.3.2011 9:56

scents

Zlý hlas z Lidového domu?

Už je opravdu trapné, jak se bezpříčinně nadává na Věci veřejné, přitom to, co navrhují ( např. sníženou sazbu DPH pro určité druhy potravin ) je naopak postup, který je zcela běžný v zemích na západ od nás a který by měl zmírnit sociální dopad reforem na většinu obyvatel. Nechápu, proč je tu ten povyk? Že by nostalgie po návratu Paroubkovkos-Sobotkovského "řeckého" modelu?:-)

0/0
7.3.2011 12:03

babacek

Re: Zlý hlas z Lidového domu?

Těch sedm potravin žádnou úsporu v peněženkách chudším nepřinese. Daleko více seniorům sežerou výdaje za léky.  Mléko. Proč ne i mléčné výrobky? Zelenina. Je snad meloun zelenina ? Ryby. Proč i ne rybí filé apod. ? Proč ne nižší DPH u knih? To je ta podpora vzdělávání? Podle ekonomů stačilo navýšení na 17% DPH a nebylo by nutné dělat nějaké výjimky. Naopak mě to připadá jako protěžování těch co se v minulosti ozvali. Zemědělci kteří mléko vylévali, pekaři kteří pláči nad drahou moukou apod.

0/0
7.3.2011 14:01

12mmmm12

Zdá se že veverky začínají kličkovat.

Nicméně, do teď mi nikdo nevysvětlil co se stane, pokud výnosy fondů nebudou takové, jak si předkladatel představuje? A co se stane pokud je někdo rozkrade, v ČR velmi pravděpodobné! To se dá pojistit, jenže pak budou náklady tak vysoké že budou v mínusu docela jistě ;-) Můj názor je ten, že budou s bídou živit sami sebe a pokud by se tak obrovskej peníz nacpal do průběžného systému byl ufinancovatelnej ještě za dvě stě let a nedá se rozkrást.;-D;-D;-D

0/0
7.3.2011 9:40

muj___nazor

Re: Zdá se že veverky začínají kličkovat.

Mně zas nikdo nevysvětlil jak se poznají ty peníze ze zvýšené DPH, které mají jít jen na důchody, od těch ostatních.

0/0
7.3.2011 10:19

12mmmm12

Re: Zdá se že veverky začínají kličkovat.

Nepoznají a o to jde ;-D

0/0
7.3.2011 10:26

babacek

Babák a další.

První bych rád věděl které, že reformní kroky byly učiněny od roku 1995 jak v OVM tvrdil Škromach ? Zatím se stále skutečně jen drmolilo a u toho také vždy zůstalo. Sice si také nemyslím, že zvýšení DPH je nějaká důchodová reforma a dokonce se domnívám, že zvýšení na 17% by bylo dostačující jak tvrdí někteří ekonomové.

Proč by John vzápětí Babákova slova jinak označil jako neobjektivní názor jedince a nikoliv strany jako celku? Strana se dle Johna zavázala slibem podpořit a slib údajně splní. Tedy nevidím další prostor pro nějaká jednání.

0/0
7.3.2011 9:24

u nás v kocourkově

Reformy a jiné bláboly vládnoucí třídy .....

Nemáte na důchody ? proč tak masivně a nesmyslně utrácíte ....  Jak vedete tento stát je vidět na růstu jeho zadlužení .... A recept na řešení je jednoduchý ... Přestaňte okrádat ostatní a začněte šetřit .... [>-]

0/0
7.3.2011 9:20

pudl

Re: Reformy a jiné bláboly vládnoucí třídy .....

R^R^R^

0/0
7.3.2011 9:28

Zrcadlo Vaší Duše

Soudruhu Vežejný podnikateli Babáku

ěpatně jste voličům vysvětlili   program VV v oblasti důchodové reformy. Oni jej pochopili jinak něž Fůdci Veřejní , měli jste říci že je to jenom tak naoko aby to bylo středové.Zkrátka říci voličům VV že byli blbci....

0/0
7.3.2011 9:12

scents

VV bojují za menší sociální dopady..

VV naopak podle mě usilují o to, aby daná důchodová reforma měla menší sociální dopady pro většinu obyvatel dnes a jen jsem neviděl plány ostatních stran, např. ČSSD...kromě nejrůznějších blábolů typu zavedení švédského modelu socialismu apod.;-D

0/0
7.3.2011 9:27

spolíčko

Jak jinak to mohou ODS a spol. lidem vysvětlit, než

tak jak si oni představují, jak získat peníze do důchodového systému a to především zvednutím daní, co tímto naprosto nelogickým gestem chtějí VV v koalici dosáhnout  je zcela mimo zdravý rozum, snad aby si v očích veřejnosti trochu vylepšily pošramocenou pověst to opravdu nevím, zvlášť když ji už dávno ztratily

0/0
7.3.2011 9:03

Streit

Ve vysvětlení to není

Je to chaotický devastační pokus vyždímat od občanů peníze. Když to dělá tzv. pravice, je to o to zákeřnější:

http://streit.blog.idnes.cz/c/180602/Zarazme-prerozdelovacum-lzi-a-chudoby-vyloupeni-nasi-budoucnosti.html

0/0
7.3.2011 9:03

Fidel s.r.o

není co vysvětlovat

jak chce vláda vyasvětlit okrádání lidí? Rovnou to odpískejte, nebo lid odpíská vás:-)

0/0
7.3.2011 8:57

barb.udo

Naopak ...

0/0
7.3.2011 8:52

orwelg

nedělejte zagorky

To je komedie VeVerek. Prostě neplní volební program, neplní nesplnitelné - předvolební - populistické sliby.

Nechtějí být strnou zbytečno a snaží se za každou cenu odlišit od dvou suprapravicovích stran. V tom co zastávají však není už žádný rozdíl a tak není důvod je volit. Jako političtí amatéři,posloužili, pobavili a skončí stejně jako podobné strany před nimimi - ODA, KDS, ÚS, SZ, KDU, VV - to už je slušná řádka. A volič se nepoučí a nepoučí a demokracie je demokracie.

0/0
7.3.2011 8:34

leonid123

Re: nedělejte zagorky

Vy jste zábavný, určitě jste nespokojený člen SZ nebo KDU, co si teď s chutí zanadává...;-D

0/0
7.3.2011 8:41

orwelg

Re: nedělejte zagorky

jen soudruzi jsou jasnovidci, co skrze síť poznají člověka, včetně jeho stranické příslušnosti ;-D

0/0
7.3.2011 8:53

HrubesaMares

Re: nedělejte zagorky

Libi se mi, jak ostatni strany svoje sliby plni...predevsim ODS a TOP09 ten o snizovani dani ;-)

0/0
7.3.2011 8:42

orwelg

Re: nedělejte zagorky

tak je nevolte - to je snadná pomoc

0/0
7.3.2011 8:52

Zrcadlo Vaší Duše

Re: nedělejte zagorky

R^R^R^ prosím nezahnějte VeVerky do kanálu , budou z nich smradlaví DrevoPotkani , po slovensky DrevoKocůriR^R^R^

0/0
7.3.2011 8:51

babacek

Re: nedělejte zagorky

Zkus říci Slovákovi drevokocur pokud chceš aby tě považoval za dementa. ;-D

0/0
7.3.2011 9:31

leonid123

komerční pilíř

Myslím, že nikdo nemůže namítnout, že důchodová reforma je potřeba a v každém státě s rozvinutým tržním hospodářstvím je komerční pilíř zkrátka nutný. Stát nemůže dotovat armádu důchodců ze 100 procent a to snad musí být každému jasné?

0/0
7.3.2011 8:24

orwelg

Re: komerční pilíř

;-D;-D;-D soudruhu Brežněve, tady nikdo nebude financovat důchodovou reformu, tady se budou snižovat daně firmám a zvyšovat občanům. A to vše v naději, že firmy díky tomu začnou vytvářet více pracovních příležitostí ;-D. Počkejme si na výsledky;-)

0/0
7.3.2011 8:29

leonid123

Re: komerční pilíř

Odkud máte to přesvědčení? Nebo si jen myslíte, že tou správnou reformou bylo bylo Dluhoslavovo pifko za 2 kačky a k tomu 14. důchody;-D Myslím, že ten trend komerčního pilíře je zcela pochopitelný..

0/0
7.3.2011 8:39

orwelg

Re: komerční pilíř

jen soudruzi věděli co si druzí myslí;-);-) a co chtějí;-€

Dluhoslavův populismus je stejně nebezpečný jako svazákova demagogie a drzost loupežníka ve službách Omnipolu. Nejdříve je třeba zacpat díry a poté napnout plachty. Důchodová reforma je nutná a o komerčním pilíři nikdo soudný nepochybuje. Jen je potřeba se poučit ze zkušeností s fondy, bankami, kampeličkami atd. a neumožnit další tunely. V případě důchodů by to znamenalo za 30 let skutečnou katastrofu. Obávám se, že téhle vládě je to co bude za třicet let uplně u nečasova tváře.

0/0
7.3.2011 8:50

HrubesaMares

Re: komerční pilíř

Duchodova reforma by nebyla potreba, pokud by se z duchodoveho fondu 20 let usilovne nekradlo. To ovsem Kalousek taktne zamlcuje Rv

0/0
7.3.2011 8:43

pakostič

myslím, že vysvětlování je jen alibismus, stejně nic neřeší

Babák: Pokud se důchodová reforma nezačne vysvětlovat lidem, je mrtvá

0/0
7.3.2011 8:23

leonid123

Umě politický krok vysvětlit je podle mě to nejdůležitější..

v tom naprosto s Babákem souhlasím

0/0
7.3.2011 8:26

pakostič

Re: Umě politický krok vysvětlit je podle mě to nejdůležitější..

vysvětlování nic nezmění na skutečnosti, že je to cesta špatným směrem.

0/0
7.3.2011 8:27

jenpockejzajici

Jediné s čím mohu souhlasit je:...

..., že se vládní rozhodnutí lidem DIKTUJÍ a nemají objektivitu, postrádají nezaujatost, jsou cíleně směřována k ziskovosti vybrané skupiny.

FUJ ;-ORvRvRv

0/0
7.3.2011 8:16

dialektik

Na něco jste zapomněli

Snaha vlády je snížit kromě jiného cenu práce. V konečném důsledku však za stejné peníze se koupí méně.

Kam spějeme ? Na západ nebo na východ ? Jaký je zde průměrný plat v porovnání s ostatními zeměmi EU ?

0/0
7.3.2011 6:30

jesterkasploutvema

Re: Na něco jste zapomněli

0/0
7.3.2011 7:37

denny6002

Re: Na něco jste zapomněli

v konečném důsledku koupí méně,ale za mzdu,nikoli za podporu v nezaměstnanosti. Snižování ceny práce je o zaměstnanosti.

0/0
7.3.2011 7:54

VanDerPerhotam

Re: Na něco jste zapomněli

Postav si do řady podnikatele, malé i velké a zeptej se jich, co je peo ně podstatnější, zda dostatek zakázek nebo snížení nákladů práce. Věř tomu že bez rozdílu je zajímají  z a k á z k y   a směšné snížení nákl. práce o 1,8% na soc.pojištění (t.j. cca 360 Kč/ měsíčně odvodů ua 1 zaměstnance (se mzdou 20 tis. měsíčně) je nebere vůbec. 8-o Už začínám taky věřit, že smyslem celé deformy je v prvé řadě vyvedení 60 miliard z výdělků lidí někam, kde by se daly smysluplně a soukromě ošetřit! . Rv

0/0
7.3.2011 10:20

neandrtálec

Privátní důchodové fondy ?

To zavání další zlodějnou. Vykradou to, a ani nebudete vědět kdo.

:-)

Viz minule, co vám dali ty kupóny.

:-)

0/0
7.3.2011 5:57

Havelock_Vetinari

Re: Privátní důchodové fondy ?

muzete mi vysvetlit, kdo podle vas muze za to, ze lide prodavali kuponove knizky v hodnote stovek tisic za par korun? Nechte me hadat - zase ta zla ODS ze.

0/0
7.3.2011 7:39

Najdete na iDNES.cz