Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Testy nic neukázaly, brání se nemocnice, proč dítě před smrtí poslala domů

Pražská Thomayerova nemocnice v Krči přiznala, že desetiletý chlapec, který v neděli nečekaně zemřel, byl v nemocnici na vyšetření. Na dětskou kliniku jej poslali lékaři z pohotovosti, která sídlí v areálu nemocnice. Personál kliniky pak řekl jeho rodičům, aby šli s hochem klidně domů. V neděli se mu ale přitížilo a zemřel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dasa1329

Nejhorší nemocnice

Nemocnuce v Krči má stále stejné nedostatky jako před lety.Arogantní lékaři bez svědomí--dělají jen samé pokusy a bud to vyjde neb se někdy omluví.Jsou tu snad z trestu??Neb jen na praxi?? Této nemocnici by slušel název""Jak umřít bez příčiny neb moderní eutanazie bez zákonů!!!!Když Vám lékař zdůvodní horečku u syna tím,že je teplý pokoj,neb že se nemáte všímat impulzů na břiše,že je to kosmetická vada,tak to už samo o sobě říká,jací tam jsou lékaři!!!Arogantní blbci,kteří rozumí jen sami sobě.A to prý studovali,ale kde??Asi u kanibalů!!Neumí nic a nikdo je nekontroluje,protože ti co jsou nad nimi jsou jěště větší blbci!!!Nakonec proč by se raduli,ono to nějak dopadne  buď přežijete nebo je pohřební služba v areálu!!Takže hurá do stávky ať májí víc!!!

0/0
2.5.2011 0:28

kinsi

aj v dnešnej dobe je možné umrieť

Ľudia, pochopte už konečne, že aj v dnešnej dobe može dieťa umrieť! Nemusí to byť nevyhnutne niekoho chyba. Zomrieť sa dá i pri adekvátnej liečbe. Je to smutné, ale je to tak. Bohužial. A takisto nie je možné hospitalizovať každé dieťa s teplotou. Prečo, automaticky, ešte pred výsledkami pitvy predpokladáte, že niekto z lekárov urobil chybu?

0/0
4.3.2011 13:28

2Mac7

Dokumentace

Včera tvrdila nemocnice, že tam chlapec vůbec nebyl, a hle , najednou se našly záznamy , že byl. Kdo těm nalezeným záznamům věří ?

0/0
1.3.2011 11:47

StanleyP

Re: Dokumentace

Včera ještě neměli záznamy, ty si dodatečně vyrobili a teď mohou přiznat že tam byl. Samozřejmě nález byl negativní a mohou tvrdit že mu nic nebylo. To je hrozné co si to pacienti dovolí, doktor mu řekne že mu nic není a on si klidně zemře!

0/0
1.3.2011 14:38

Leinad

Re: Dokumentace

R^

0/0
1.3.2011 21:57

whitemagic

felčar je zaměstnání jako jiné profese

udělal jsi svoji práci špatně??? tak pykej to platí všude !!!!!!!!

0/0
1.3.2011 8:02

Mak76

Re: felčar je zaměstnání jako jiné profese

Ale vždyť to tak platí. Každý lékař může být za pochybení stíhán, každý lékař je povinně pojištěn na úhradu škody vzniklou při vykonávání jeho profese. I lékař je jen člověk a ne robot. Pokud postupoval správně (lege artis), dle stanovených standardů pro danou situaci, není možné ho stíhat jen proto, že nějaký jiný lékař by třeba daný problém vyřešit dokázal... Jako mezi ostatními profesemi jsou lékaři lepší a horší. To nic nemění na tom, že by se všichni měli snažit o maximum.

0/0
1.3.2011 9:38

pikacu

Re: felčar je zaměstnání jako jiné profese

přesně.

0/0
1.3.2011 10:56

Mak76

Poučení pro všechny...

co tu ještě včera chtěli lynčovat lékaře z pohotovosti, nejlépe podle pravidla "oko za oko". Příště si radši nejdřív strčte hlavu do kýble s ledovou vodou a potom něco říkejte. Říkal jsem, že nikdo ještě nemá informace, které by opravňovaly někoho soudit. Minimálně to nyní vypadá, že rozhodně neudělal chybu lékař na pohotovosti, který poslal dítě na dětskou kliniku...

0/0
1.3.2011 7:45

Sekanice

Re: Poučení pro všechny...

Myslím, že lékaři dělají chyby jako všichni ostatní. Než jdou ale studovat medicínu, tak by si měli uvědomit, co je čeká, a že nemají povolání jako každý jiný a že i když se jim nebude něco chtít, tak by třeba měli něco udělat, protože se pak může stát, že to odnese člověk na svém zdraví,nebo životě a už se to nedá opravit, vrátit apod., jako třeba v jiném oboru... Připadá mi, že spousta lékařů si zakládá na tom "já jsem lékař, já jsem někdo", ale už nechtějí mít na hrbu tu velkou odpovědnost, která jim tu úctu má zajistit. Každý chápe, že i když někdy lékař dělá všechno, tak to nemusí dopadnout dobře, špatný ale je, když lékař všechno nedělá a takových zkušeností mají lidé, včetně mě dost a pak to skutečně špatně dopadne a je potřeba to hlavně zamést pod kobereček a ignorovat svojí zodpovědnost. Na druhou stranu znám i lékaře, ke kterým mám úctu velikou a u kterých je evidentní, že skutečně chtějí pomoci.

0/0
1.3.2011 9:13

Mak76

Re: Poučení pro všechny...

Souhlasím, ale nic to nemění na tom, co jsem napsal... Dokud nebude známá příčina smrti a nebude se vědět, kdo udělal chybu, je hnusné házet všechny lékaře do jednoho pytle nebo rychle odsoudit prvního, kdo je na ráně (lékař na pohotovosti...)

0/0
1.3.2011 9:34

kocourvbotách

Re: Poučení pro všechny...

R^R^R^

0/0
1.3.2011 10:59

2Mac7

Re: Poučení pro všechny...

Jednoznačně souhlasím, znám lékaře , ke kterému opravdu cítím hlubokou úctu, nejen skutečný odborník, ale i moudrý člověk , a na druhou stranu jsem se setkala právě s tím zametením na vlastní kůži .....ve finále mi bylo řečeno ,že se PRÝ ani nakonec  nekonala pitva, ze které jsem se měla dozvědět příčinu smrti mého otce , z jakého důvodu se nekonala, mi vysvětleno nebylo. Thomayerova nemocnice .

0/0
1.3.2011 11:55

richu.ch

variant je plno ...

kluk mohl mit skrytou srdecni vadu, a proste ten H1N1 neutahl ... treba.

0/0
28.2.2011 23:07

pufina

Re: variant je plno ...

třeba-ale taky jinak:někoho může zabít i jedna čárka před koncem normy a někdo přežije i několik čárek za normou.Otázka je co je to vlastně norma.

0/0
1.3.2011 5:54

glosař

Re: variant je plno ...

Doktor balil kufry na cestu do Deu, tak neměl čas zjišťovat co se děje.

0/0
1.3.2011 7:57

rohovín jednorohý

No několi dní vysoká horečka

to by i normální laik řekl že se musí vyšetřením zjistit co se děje.

Pokud ho poslali domů že se neděje nic a že ta horečka je jen nějaká nevysvětilná banalita tak to bych řekl že  tam vina je fatální.

Zkrátka felčaři co se cítí jako nějaká zcela vyjímečná elita která prý zachraňuje stále jen životy zabili z nedbalosti dítě a teď samozřejmě budou zatloukat a zatloukat. 

0/0
28.2.2011 21:50

Dita_1

Re: No několi dní vysoká horečka

Tak ještě jednou: "Několik dní vysoká horečka" je velmi vágní pojem. Při virózách a zvlášť u dětí jsou horečky nad 38 stupňů běžné a klidně mohou přetrvávat těch "několik dní".

Můj osobní tip je, že vše nasvědčovalo tom, že se z 99,99% jedná o virózu a lékaři pole toho postupovali. Ale počkejme si na závěr vyšetřování.

0/0
28.2.2011 21:56

antigogo

Re: No několi dní vysoká horečka

A to se snažíte vysvětlit inženýrovi?? On to ví lépe....

0/0
28.2.2011 22:00

sám velký Adonaj

Re: No několi dní vysoká horečka

jj, jen bych předpokládal, že když já, který horečky prostě nemám a jsem proto téměř vždy z ordinace vykázán coby zdravý jedinec,  tak jedincem s horečkou, kterou se nedaří srazit, se budou zabývat detailněji... no, asi se jak vidno mýlím...

0/0
28.2.2011 22:05

antigogo

Re: No několi dní vysoká horečka

A co to je detailněji....vy víte , co se dělo?

0/0
28.2.2011 22:07

sám velký Adonaj

Re: No několi dní vysoká horečka

ani v nejmenším, už jsem to tu psal... nicméně to asi, jak je vidno, nebylo dostatečně...

0/0
28.2.2011 22:11

antigogo

Re: No několi dní vysoká horečka

Takže zkonstatujeme, že vlastně nevíme pořádně nic.

0/0
28.2.2011 22:13

sám velký Adonaj

Re: No několi dní vysoká horečka

ale jistě, to už jsme si tu řekli několikrát, jen musíme dát prostor fantaziím obou stran...

0/0
28.2.2011 22:15

Antonín, topič

Re: No několi dní vysoká horečka

Podle toho postupovali? Poslali je domů! Nikde nevidím psáno, že jim přitom vypsali nějakej recept například.

0/0
1.3.2011 11:09

Sekanice

Re: No několi dní vysoká horečka

R^. Navíc si myslím, že kdyby vyšetření udělali, tak by nejdřív nezatloukali a netvrdili by, že tam vůbec nebyl. Sama mám špatnou zkušenost, kdy nám malé dítě před lety onemocnělo. V pátek odpoledne vyskočila horečka, normální doktoři už byli nedostupní, zpočátku jsme se snažili teplotu normáními způsoby srážet, nešlo to prostě nijak, v noci jsme vyrazili na pohotovost, protože horečka stoupala ke 42, nepříjemná paní doktorka nám řekla, že jsme si sami dítě přehřáli a moc ho asi oblékáme a to si nevymýšlím, načež zdůraznila, že je tam pouze pro "akutky" a odeslala nás domů. Noc jsme strávili srážením teploty obklady, vlažnými sprchami atd. nic nepomohlo, druhý den, protože byla sobota a nic se nelepšilo jsme volali pohotovost, protože jsme nechtěli dítě zase někam vláčet v takovém stavu, řekli nám, ať dorazíme sami, dorazili jsme , tatáž doktorka nám řekla ať dítě sprchujeme studenou vodou

0/0
28.2.2011 22:00

Sekanice

Re: No několi dní vysoká horečka

,taky pěkná hloupost jak mi později řekla jiná, rozumnější paní doktorka a odeslala nás znovu domů. Načež jsme další den vyrazili rovnou do nemocnice (to jsme ale asi už měli udělat hned na začátku, jenomže člověk,než má špatnou zkušenost tak nějak pořád věří, že většina lékařů chce pomoci...i když jsou přetažení třeba v noci), jenomže v tu chvíli dítěti klesla horečka na 38, což se jim zdálo v poho, vyšetření neudělali vůbec žádná, načež nás opět poslali domů. V noci měla opět horečku přes 40, ráno v pondělí jsme šli k normální dětské doktorce, už docela vynervovaní a ta zrovna spěchala k zubařce a řekla mi, ať přijdeme druhý den, kdy jsem už s docela bezvládným dítětem dorazila opět a teprve se začalo něco dít a paní doktorka měla evidentně bobky, že "se něco zanedbalo"... naštěstí děcko přežilo, ale skutečně se takovýmhle přístupem může stát neštěstí. Dneska už bych se po letech, co mám děti prostě z nemocnice nehla, dokud by vyšetření neudělali a pryč bych prostě neodešla.

0/0
28.2.2011 22:05

referentka

....teď jsem si vzpoměla...

kluk, teď deset let, před třemi roky spadl z výši cca 2m ze skluzavky po hlavě dolů...instinktivně (zaplaťpánbůh) si dal před sebe loket...jasně - loket napadrť - fuj, fuj, a ještě jednou fuj...na pohotovosti v rámci možnosti v pohodě až na to, že při napravování ruky nedostal nic na umrtvení...věřte, že ještě dodnes mám z toho noční můru...trvalo to asi čtvrt hoďky - pro mně snad pět hodin :-/...za šest týdnů vše OK...až na to, že po cca 2 měsících, když chodil na rehabilitaci mu na zádech "vyrostlo něco"...něco velikosti švestky...pediatrička mi v klidu řekla, že měl "asi zlomenou i lopatku, ale na to se nepřišlo a blbě mu to srostlo"...to něco už má průměr cca 4 cm...co s tím páni doktoři?...poradíte?...a čí to byla vina, že se na "to" nepřišlo?

0/0
28.2.2011 21:49

sám velký Adonaj

Re: ....teď jsem si vzpoměla...

samozřejmě, že rodičů.. že váháte...

0/0
28.2.2011 21:54

antigogo

Re: ....teď jsem si vzpoměla...

Ale , nezdá se Vám, že ty nadlidi vytváří dav? Tak jak je ..... mezi inženýry, špatně propočítá most a ten spadne i s lidmi, tak je ......i v lékařských řadách a má to za následek taky smrt. je to hrozné, ale povolání , která souvisí s lidmi mají někdy tyto následky......bohužel

0/0
28.2.2011 22:05

referentka

Re: ....teď jsem si vzpoměla...

...ale to já vím..toho jsem si sakra vědoma...ale co mám ˇteď dělat?...myslíte, že mu "to" poroste dál, nebo co to může být?....

0/0
28.2.2011 22:11

antigogo

Re: ....teď jsem si vzpoměla...

Jít na chirurgii, udělat RTG (pokud je to lopatka),a SONO a CT...

0/0
28.2.2011 22:15

referentka

Re: ....teď jsem si vzpoměla...

...nestraš...a co by to ještě mohlo být?????...nestraš prosím nádorama podobnýma hrůzama...JE to blbě srostlá lopatka....

0/0
28.2.2011 22:29

antigogo

Re: ....teď jsem si vzpoměla...

Proč hned nádorama, lipom nebo atherom nic není.... Na chirurgii to poznají...... SONO a CT jsou normální vyšetřovací postupy......

0/0
28.2.2011 22:38

sám velký Adonaj

Re: ....teď jsem si vzpoměla...

ale kdepak... přečtěte si názory lékařů zde na diskuzích, zejména těch, co jsou v zahraničí...

0/0
28.2.2011 22:14

antigogo

Re: ....teď jsem si vzpoměla...

V zahraničí mne nezajímají. Mne teď se.., že máme kvalitní přístroj a pojišťovna nechce nasmlouvat kódy, že nemá peníze. Přitom je nyní povolila synovi svého zaměstnance. Ach, jo......

0/0
28.2.2011 22:17

sám velký Adonaj

Re: ....teď jsem si vzpoměla...

jsou i horší věci...

0/0
28.2.2011 22:23

antigogo

Re: ....teď jsem si vzpoměla...

Takhle uvažovat nemůžu, ten přístroj pomůže a někdo to nechce...........

0/0
28.2.2011 22:28

referentka

Re: ....teď jsem si vzpoměla...

...největší katastrofa je, že je dvacet let po revoluci, není jediná reforma, kdo má přístup k penězům, tak prostě hrabe a krade, protože takovou šanci nikdy už mít nebude...lidi jsou naštvaní na Vás, na doktory, protože už taky ryjou čumákama v zemi, i když pracují jak mezci...vy máte problémy s kódama a s VIP synkem, víte, tyto problémy jsou ale všude...naco máme milion pojišťoven?...na houby...nám stači jedna, jedna kvalitní, nějaké slušné vedení zdravotnictví a jsme v klidu...ale ne - těch pojišťoven bude "x", každá v mramoru  a akorát na vztekání lidí...(toto vůbec nepatřilo tobě, ale přemohly mně emoce, tak jdu raději spát...čaf a dobrou....jo a dík za radu, opravdu na rentgen zajdu, protože jsem z toho něčeho opravdu nervní :-/)

0/0
28.2.2011 22:24

antigogo

Re: ....teď jsem si vzpoměla...

není zač a hlavně se nenechat odbýt a ptát se. Může to být lipom, atherom, opravdu špatně srostlá lopatka. ....

0/0
28.2.2011 22:31

referentka

Re: ....teď jsem si vzpoměla...

...děkuju...:-)

0/0
1.3.2011 5:46

tučňák v exilu

Re: ....teď jsem si vzpoměla...

Problém ovšem samozřejmě je, že toho inženýra ostatní z falešné solidarity nepodrží, nebudou arogantně pokřikovat" tomu nerozumíš, nejsi stavař a vůbec nám do toho nemá kdo co kecat" a tak dále :-P A už rozhodně k tomu nezaujmou postoj "no vždyť to bylo lege artis, no, tak nám hlásili, že se ten most divně pohybuje, ale základní měření nic neodhalilo, tak byl most v pořádku".

0/0
28.2.2011 22:50

chirurg

Re: ....teď jsem si vzpoměla...

samozřejmě je možné, že se úraz lopatky přehlédl, nicméně ve zprávě o úrazu měl při úrazu lokte být popsán i pohyb celé poraněné horní končetiny, tedy i ramene, zápěstí a prstů. pokud popsán byl a byl bez omezení, lékaře bych z toho nevinil. nelze po pádu člověka osnímkvat od hlavy až k patě, radiační zátěž není úplná sranda, taky snímkuji jen to, co nejvíce bolí (ale vyšetřím i okolní klouby). co se týče repozice, buď se dělá na sále v celkové anestezii (ale i celková anestezie má svá rizika, pokud se jí u dětí lze vyhnout, vyhýbám se jí), nebo především u dětí reponuji taky bez lokálního umrtvení - máte představu, co by uděla takový Mesocain s růstovou ploténkou? normálně by zastavil růst končetiny... (část 1)

0/0
28.2.2011 22:57

chirurg

Re: ....teď jsem si vzpoměla...

(část 2) ...takže postup byl jednoznačně správný (pokud to nebylo na repozici v

celkové anestezii, bez snímků to nemůžu posoudit), kritika v tomto není v

žádném případě na místě, ale laický pohled je laický pohled (pravdou je, že vysvětlit Vám důvod nepoužití lokální anestezie ošetřující lékař mohl, teď byste nepožívala takové nesmyslné argumenty)...

0/0
28.2.2011 22:57

rohovín jednorohý

No běžná klasika

Už se snad někdy stalo že by doktoři přiznali nějaké pochybení, já myslím že nikdy.

Právníci a doktoři to je pakáž která je schopna krýt mezi sebou i ty největší zločince. Zajímavé že u technických vzdělanců tyhle zvyky příslušníků mafie nikdy nejsou.

Hlavně je potřeba aby to tady vyšetřili ti techničtí vzdělanci a nikoliv členové téhle nemravné felčarské mafie. ;-€

0/0
28.2.2011 21:17

Dita_1

Re: No běžná klasika

Pitvu provedou strojaři, nebo jak tomu mám rozumět?

0/0
28.2.2011 21:26

rohovín jednorohý

Re: No běžná klasika

Neboj jsou lidé s technickým rozumem i mezi touhle humanistickou felčarskou grupou.

Těmhle se říká potom lékaři. :-)

0/0
28.2.2011 21:37

antigogo

Re: No běžná klasika

Roboti.....

0/0
28.2.2011 21:47

antigogo

Re: No běžná klasika

Jak se říká posměšně inženýrům? Mne to nikdy nenapadlo......

0/0
28.2.2011 21:49

rohovín jednorohý

Re: No běžná klasika

Pročpak tak asi pro ty inženýry nevzniklo žádné posměšné označení?8-o, řekl bych že to je proto že u těchle skutečných inteligentů, co se ani nemusí rajcovat těmi tituli a říkat si mezi sebou pane inžinýre, tohle oslovení není potřeba. :-) 

0/0
28.2.2011 21:54

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.