Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kavkazští ozbrojenci zabili tři lyžaře z Ruska. Odmítli jim dát kamarádku

Skupina ozbrojenců na severním Kavkaze přepadla pět moskevských lyžařů, kteří jeli v pátek večer na Elbrus. Tři zabili a dva vážně postřelili. Turisté jim totiž údajně odmítli vydat svou spolucestující. Incident v Kabardsko-balkarské autonomní republice se stal jedním z hlavních témat ruských médií.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Stateless society

ta žena byla ruská špionka,

takže zde neuvádějte dezinterpretace o lyžařích Rv

0/0
20.2.2011 3:05

MillhouseCapital

Opět mimo

Necitujte bůh ví jaké agentury...

Ta žena, která tam byla s nimi, měla příjmení "Patruševová". Patrušev - v nedávné minulosti bývalý šéf FSB. V tomto regionu (Kabardino-Balkarija) jsou teroristé systematickým faktorem místní ekonomiky. Jsou za jedno s místní městskou administraci, s podnikateli atd. Samozřejmě, to nebyla dcera ani sestra Nikolaje Patruševa, ale náhodně měla stejné příjmení. Někdo těm lidem prostě předal chybné informace z letiště, že tam možná bude nějaká příbuzná velké autority, kterou lze unést a pak požadovat peníze. Až zjistili s automaty u toho auta, že s tím nemá nic společného, tak tam je všechny postříleli. Nic nového, pro tento region běžná situace. Na Kavkazu jenom dneska 2 událostí. 1 - zastřelen ve stejném regionu hlava místní drobné vesnice. V centru Nalčiku zastřelen policajt. Nedaleko destinace "Terskol", kdy se nachází lyžařské městečko je nalezeno auto s několika KG bomby..A podobných zpráv jsou desítky každý den. Na Kavkaze válka nikdy neskončí.

0/0
19.2.2011 22:34

Slepá Křišťálová Lupa

Re: Opět mimo

R^  zajímavé informace, které bych očekával hlavně od zdejšího Nejserióznějšího zpravodajského média, nebo jak si to vlastně říkají ...

0/0
20.2.2011 0:54

tromoua

Re: Opět mimo

Diky za vysvetleni.Konecne to cele dava smysl.

0/0
20.2.2011 6:58

kecálek_český

Re: Opět mimo

hmm a odkaz na nějaký zdroj vašich informací by byl? :-)

0/0
21.2.2011 9:38

joyFX

tyhle zvyky nemají

jen islamisté

naopak mi připadá, že tohle není úplně jjeich styl. pocit, že každá sukně patří molodcům, je rozšířený křížem krážem po celém méně civilizovaném Rusku

0/0
19.2.2011 22:17

Proukl

Jako kdyby lyžovali z Bohosudova do KRUPKY...

0/0
19.2.2011 21:52

Slepá Křišťálová Lupa

IDNES používá slovník, podle toho jak se jim to hodí

Když "to" žádá o azyl v Evropě, je "to" chudák muslim. Když "to"někde zavraždí člověka, je "to" pouhý obrojenec ..... 

Tak vážení, touhle praktiku vynalezl už jistý ministr propagandy ...

0/0
19.2.2011 21:31

kecálek_český

Re: IDNES používá slovník, podle toho jak se jim to hodí

Dr. Paul Joseph Goebbels? :-)

0/0
21.2.2011 9:40

sh1

Jeder Schuss - ein Russ !

..... říkají s oblibou Němci.

0/0
19.2.2011 21:00

OskarPokorny

Konspirace

Pro všechny co tu zase řeší konspirační teorie. Jak jsem psal dole - tento způsob unášení žen je naprosto běžný v post sovětských republikách s Islámským obyvatelstvem - Chlap vezme kalacha sedne do auta(někdy vezme bandu ožralých kámošů) a jede  si pro "nevěstu" do sousedního okresu nebo nejbližšího města. První ženskou co uvidí a je k tomu prostě vezme pažbou po kebuli a odveze domu kde jí zavře a tluče a znásilňuje tak dlouho dokud není poddajná nebo neotěhotní - pak radši zůstane protože by jí po návratu rodina (taktéž Islámská) vydědila. V Kyrgyzstánu je takhle "vdáno" 1/3!!!!!! žen. Sovětská vláda to byla schopná efektivně potírat ale jak se tyhle státy osamostatnili tak se to zase vrátilo (dokonce se to považuje za pěkný národní zvyk) - ale předesílám, že se to není ani tak muslimský obyčej jako lokální nebo národní obyčej(ovšem se do toho přidali i prvky z Islámu)  .

0/0
19.2.2011 20:37

1000101110111010

Re: Konspirace

Samozřejmě. "Sovětská vláda to byla schopna efektivně potírat", protože "zavřela, tloukla a znásilňovala tak dlouho, dokud nebyli poddajní" úplně všechny.

.

Jistěže lze pořádek zajistit komunistickým terorem. Jenže v takovém "pořádku" pak nemohou žít lidé...

0/0
19.2.2011 20:57

OskarPokorny

Re: Konspirace

Je vidět, že jste nebyl v žádné post sovětské zemi - vzdělaná střední třída vzpomíná se slzou v oku. Nechci tím obhajovat sovětský teror, ale uvědomte si, kolik % lidí bylo skutečně pronásledovaných - jednalo se o promile obyvatelstva zatímco teď trne hrůzou polovina populace (všechny ženy) a obrovské provento  z nich je denně unášeno týráno - chtěl bych Vás vidět jak byste reagoval, kdyby Vaše 14 letá dcera odešla koupit mrkev, zmizela a vy jste se za 2 roky dozvěděl, že byla takto unesena a po měsíci týrání se oběsila na prádelní šnůře a policie by na to reagovala tím že se přece nic neděje, že si kluci "zablbli".

0/0
19.2.2011 21:05

biggles

Re: Konspirace

Nebyla to schopná potírat - ledatak popírat. Únosy nevěst byly (a jsou dodnes) neoficiálně tolerovány. Není to tak dávno co proběhl ozbrojený únos olašské nevěsty i u nás...

0/0
19.2.2011 21:08

OskarPokorny

Re: Konspirace

Jo jenže pod státní patronací se to změnilo pouze v oficiální rituál, kdy to bylo dopředu dohodnuté a pak se jen většinou provedl symbolický akt. Teď se to děje naživo a oběti jsou vybírány náhodně. To že sověti bojovali proti těmto místním zvykům úspěšně je FAKT - do jisté míry to mělo otupit národní nebo náboženský odpor

0/0
19.2.2011 21:14

CM3

Re: Konspirace

R^

0/0
19.2.2011 21:27

biggles

Re: Konspirace

Nebyly to jen rituály a rozhodně se to netýká jen ruska a postsovětského prostoru. Děje se to prakticky na půlce planety - islámské země, Indie, latinská amerika. V evropském prostoru turecko, balkán, v západoevropském prostoru je to víceméně etnická záležist - běžné např. u romů...

0/0
19.2.2011 21:33

OskarPokorny

Re: Konspirace

Únosy nevěst jsou zvykem vyvinutým hlavně u kočovného obyvatelstva. U zemědělských (tedy stabilních populací) je to naprostá vyjímka - to je logické, protože  kdybyste pak rychle neodkočoval a byl usedlí zemědělec tak na Vás vletí naštvaný otec - naopak v zemědělských komunitách  je dobré být s rodiči nevěsty zadobře, kvůli potenciální kooperaci.Opakuji, že to nemá s Islámem nic společného jedná se o mnohem starší zvyky. Hlavně se to nesmí zaměňovat s "obyčejným" obchodem s býlím masem - je to něco naprosto jiného. Nejvíce je to však rožšířené právě v postsovětských asijských zemích z důvodu toho, že je zde všechno obyvatelstvo původně kočovné. - neuvědomuji si nějaké etnikum v Jižní americe, které by to praktikovalo - můžete dát odkaz.

0/0
19.2.2011 21:44

biggles

Re: Konspirace

s tou jižní amerikou jsem chyboval - tam jde o obchod s bílým masem, což je odbočení od tématu.

0/0
19.2.2011 23:33

Čečna

Re: Konspirace

To o čem píšete je záležitost postsovětských států Střední Asie (snad-nikdy jsem se touhle problematikou blíže nezabýval). S Kavkazem to souvislost v podstatě nemá. To je svébytný kulturní okruh a tím co popisujete by se nejen pachatel, ale i jeho mužští příbuzní stali právoplatným terčem adatu (krevní msty). Čili na Kavkaze to nikdo příčetný neudělá.

0/0
21.2.2011 10:07

okuk

Rusové si budou muset zvykat

Ono, mít kolonie a zvláště dnes v moslimském světě, je riskantní. USA i EU už vědí své. Problém je v tom, že SSSR tradičně používal Araby ve studené válce. Jenže ta skončila a Rusové se svými koloniemi a koloniemi bývalými, ve kterých ale nechtějí ztratit vliv, se ocitli v prekérní situaci. Osamostatnit kolonie, v tom jim brání jejich zvrhlá ruská hrdost a paralélně i oficielní politika by ztratila na váze. Můžeme se tedy těšit na další Grozné a pokračování pacifikace na Kavkaze. Nám to může být jedno. Oslabení islámu nemůže škodit a prolitá ruská krev v expanzivních válkách není nic, o co bychom se měli starat. Eto vaše dělo, tovarišči.

0/0
19.2.2011 20:26

Míra4.1

Re: Rusové si budou muset zvykat

R^ On na to jednou kreml přijde, že strkat pazoury na Kavkaz se nevyplácí! Pokud to byli opravdu jen turisté, tak je mi jich a jejich rodin líto, ale kolik rusáků litovalo civilní oběti v Čečně, Gruzii atd.???

0/0
19.2.2011 20:40

OskarPokorny

Re: Rusové si budou muset zvykat

Jestli u té Gruzie narážíte na konflikt v osetii, tak tam byli civilní oběti hlavně z řad Rusů, protože většina osetinců se považuje za občany Ruska a mají i ruské pasy.

0/0
19.2.2011 21:26

opinen

Re: Rusové si budou muset zvykat

Mě se hrozně líbí,jak vášniví odpůrci islámu na Blízkém východě mají v případě kavkazského sporu pro islámské rebely pochopení.Souhlasim s tim,že Rusové nemají čisté ruce,a že umírají i nevinní Čečenci,to samé platí i o konfliktu na Blízkém východě,zejména v izraelsko-palestinském konfliktu,ale to zdejší rusofobové a filosionisté nevědí.Uvědomte si,že nelze vyměnit nekritickou lásku k SSSR za nenávistnou kritiku k Rusku,pokud to nevíte,nemáte si se stranou V.Filipa co vyčítat.

0/0
19.2.2011 21:41

okuk

Re: Rusové si budou muset zvykat

Váš příspěvek je tak nějak "zmatený". Minulost Ruska (SSSR) je jednoznačně imperialistická a se současnou politikou to nemá co dělat.  Nemám pochopení pro islámské teroristy, ale chápu snahu lidí osamostatnit se z koloniálního vztahu. Konec konců, západoevropské koloniální mocnosti opustily své kolonie už před 50 léty. Nejedná se o "čisté ruce", ale o skutečnost, že se Rusové nechtějí smířit s tím, že ztratí miliony tun nafty, případně vlivu na jejich distribuci.Nevím, co s tím má společnéhoho arabsko-izraelský konflikt, i když vám dávám zapravdu, že postoj Izraele je většinou odsouzeníhodný. O tom ale debata není. Je o koloniálním postoji Ruska a pokračování v politice carů a komunistů.

0/0
19.2.2011 21:53

opinen

Re: Rusové si budou muset zvykat

Jedná se o to,že pokud odsuzuji islámské radikály,tak je budu odsuzovat v každém konfliktu,všem natvrdlým opakuji,nejsem rusofil,ale pro civilizaci je rozhodně přijatelnější,když bude Kavkaz pod vládou Rusů než islamistických fanatiků.S někdejším SSSR to nemá nic společného.Rusko má právo bránit se proti terorismu.

0/0
20.2.2011 9:58

Petr Tenzor

Re: Rusové si budou muset zvykat

Zjistěte si, co jsou to kolonie.

0/0
19.2.2011 23:48

modrá straka kradačka

Jojo, Vy víte houby co je to půst!

Když tam mají v horách jen kozy a oslice jako penc.

0/0
19.2.2011 20:15

ybes

Re: Jojo, Vy víte houby co je to půst!

;-D

0/0
20.2.2011 13:31

TrueRobos

Budete se možná divit

ale tohle není poprvé, co jsem slyšel, že se "Kavkazané" rozhodli pro sebe zabavit ženskou, která se jim líbila (typicky běloška, blondýna). Mám to přímo od ženské, které se to před lety málem stalo, tehdy to skončilo jenom rvačkou, ne zabjíjením. Jinak islám stále dovoluje brát kafírské otroky, to jen tak čistě pro případ, že by vám to přišlo divné. To je taky důvod, proč obchod s bílým masem organizují převážně Albánci a podobní - nemají s tím žádný etický problém...

0/0
19.2.2011 20:09

fchrz

Re: Budete se možná divit

bla bla bla... zajed si Kavkaz, kdyz o nem chces psat "overene" zpravy co se mozna nekomu skoro stalo...

0/0
19.2.2011 20:48

Judge Dredd je o5 tady

co mi to jenom připomíná...

aha... napadení radiostanice polskými vojáky 31.8.1939.... a současné napadení Polska Německem a SSSR dopis 99 pragováků v roce 1968... nebo chemické zbraně v Iráku....

... Rusům nevěřit ani slovo !!!!!!

0/0
19.2.2011 20:03

Jin. Hojer

Re: co mi to jenom připomíná...

Koho mi jenom pripominas...   Aha, paranoidniho bolsevika!

0/0
19.2.2011 20:10

Judge Dredd je o5 tady

Re: co mi to jenom připomíná...

Mno já právě bolševikům nevěřím ani slovo, protože všechno punktují bolšáni... i datum napadení Polska bylo z hlavy Molotova... resp. Stalina.

.

Tak se uklidni a šoupej nohama, když nic nevíš o historii...

0/0
19.2.2011 20:14

Jin. Hojer

Re: co mi to jenom připomíná...

Vykazujes naprosto stejne znaky. Stalin byl paranoidni jako nikdo jiny atd... Tak si namoc prirozeni do vlazne vody a uvolni se, kdyz nezvladas sve emoce. Rv;-O

0/0
19.2.2011 20:19

Judge Dredd je o5 tady

Re: co mi to jenom připomíná...

A ty vykazuješ znaky naprosté demence... já jenom poukazuji na obecně známé znaky přípravy invaze... nebo alespoň nějaké místní půtky. Mimochodem válka v Čečně )to je přesně tam, kde se to nyní stalo) v roce 1999 začala, protože údajně čečenšté ozbrojenci napadli ruské dělníky...

... trochu se uč z historie, ale tohle je již naprosto průhledná záminka Rv

0/0
19.2.2011 22:23

Jin. Hojer

Re: co mi to jenom připomíná...

Pravdepodobne se jednalo o skutecnou nebo domnelou ruskou prominentku nebo agentku - viz vyse. Tva paranoidni teorie se tak stava jen dalsi holi, kterou kdyz chce nekdo psa bit, vzdycky si najde. Unahlene, hloupe, ucelove konstrukce prispivaji jen k prohlubovani krizi. Jsi obeti vlastni nenavisti. Zajimej se vic historii a mene drby. Pekny den.

0/0
20.2.2011 6:54

peanutka

Re: co mi to jenom připomíná...

Pokud nejsi ze západních čech, tak Rusům vděčíš za to, že dejcháš, ať chceš nebo ne. Když už sem taháš tyhle nesmyslné pseudosouvislosti, v kterých máš silný nepořádek.

0/0
19.2.2011 21:29

Judge Dredd je o5 tady

Re: co mi to jenom připomíná...

Pokud je té skutečné historie známo, tak prahu osvobodili tzv. vlasovci a Gen. Vlasov byl pokud dobře vím do poloviny května 1945 ve službách Německé armády...

.

Jinak moje rodina pochází ze západu Čech - rusům vděčíme pouze za okupaci v letech 1968 - 1989

0/0
19.2.2011 22:19

Míra4.1

Re: co mi to jenom připomíná...

R^

0/0
19.2.2011 22:32

mayer

Re: co mi to jenom připomíná...

Dnes se to už moc nenosí, ale pravdou zůstává, ať se to někomu líbí či nelíbí, že východní fronta byla v Evropě hlavní frontou (v letech 1941-43 dokonce jedinou). Vázala na sebe i po otevření západní fronty 65% německých sil. Takže bez východní fronty by západní Čechy nikdo neosvobodil.

0/0
20.2.2011 0:30

vasekpasek

Re: co mi to jenom připomíná...

Když už se v té historii tak babráme, neměli bychom zapomenout, že bez americké pomoci by žádná východní fronta nebyla, Němci by Rusy zahnali až na Kamčatku...

0/0
20.2.2011 11:10

mayer

Re: co mi to jenom připomíná...

Americká materiální pomoc byla obrovská. Ale mluvíme tu o samých kdyby. Historie dopadla jak dopadla a vždy se dá interpretovat rozlišně. Po změně režimu se zvýrazňuje role západní fronty, což je stejně trapné, jako za socialismu, kdy tomu bylo naopak. Přestalo se mluvit o německých zvěrstvech, zato o českých je slyšet neustále. Nakonec se jednou dozvím, že Češi rozpoutali válku.

0/0
20.2.2011 18:24

luwi

Nesmysl

To jsou jenom kecy, zadnou zenskou nechteli. Zastavili mikrobus, optali se ridice (mistniho), koho veze a kdyz zjistili, ze jsou to rusove, zacali strilet. Kratce po te doslo jeste k vybuchu u lanovky nebo co. Uz se k tomu prihlasili mudzahedinove. Duvod je  vstup do valecne zony.

To je pro Rusy dost neprijemne, protoze v te oblasti planuji vytvorit 5 velkych zimnich stredisk a ma z toho byt lyzarske nebe. Tim nejvetsim strediskem ma projit 29 000 lidi denne.

0/0
19.2.2011 20:01

TrueRobos

Re: Nesmysl

Jasně, v Evropě otrokářství skončilo s příchodem křesťanství, ergo neexistuje nikde na světě. Muslimové jsou taky lidi a ti otroci, do dodnes mají... jsou vlastně adoptované děti a ženy. Takhle to říkal Člověk bez hranic v tísni, pracující pro usmíření mezi národy (už jsi jim dnes poslal DMS?)

0/0
19.2.2011 20:11

luwi

Re: Nesmysl

Nepochopil jste me pane. Cerpam ale z lepsich zdroju, nez tady idnes. To samozrejme neznamena, ze to nemuze byt pravda, ja ale rikam, ze je to nesmysl, protoze vime z historie, jak se dela propaganda a specialne Rusove umi prekrucovat vyborne.

Clovek bez hranic v tisni? To jste si trochu poplet dve organizace, ne? :)

Preji pekny vecer.

0/0
19.2.2011 20:33

tnx

Divne

"Řidič vozu vyvázl bez zranění."

- neni to divne?

0/0
19.2.2011 19:40

1Nightmare8

Re: Divne

Ani ne, kdyz je vezl mistni.

0/0
19.2.2011 19:49

old fashioned Vince VIII.

titulek je na Půllitra...

(omgRv)

0/0
19.2.2011 19:19

digitaaalek

Historie

Staci se podivat do historie, krestane pachaji zlociny hned od roku 1. To ze je ted takova mala doba ledova v podani muslimu, tak je to mozna takova mala spravedlnost.

0/0
19.2.2011 19:15

Najdete na iDNES.cz