Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Dobešův problém se seminární prací je titěrnost, stojí Věci veřejné za ministrem

Věci veřejné stojí za svým ministrem školství Josefem Dobešem, který přiznal, že pomáhal šéfce svého kabinetu napsat seminární práci. Celou kauzu nepovažují za problém. Dobeše nechají všechno vysvětlit v úterý na jednání poslaneckého klubu, o jeho odchodu z ministerského křesla ale neuvažují.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

krupacek

Kauzy a rozkrádání

Pro novináře jsou obecně kauzy živnou půdou, to je pochopitelné. Ale co mě překvapuje více, je krytí opravdových úniků veřejných peněz jako v případě Promopro s A. Vondrou nebo v případu kolem Bartáka a také Oulického a Bendy plus dalších kmotrů. Tam se jednalo o skutečné rozkrádání veřejných zdrojů, zde ministr ušetřil miliony a stovky tisíc rozdal zbylým úředníkům, kterým pochopitelně přidělil mnohem více agendy. Můžeme se bavit o oprávněnosti rozdělení odměn jeho manažery menšímu počtu osob, ale to už není žádná kauza. Problém je, že taková kauza je pro většinu veřejnosti mnohem jednodušší na pochopení než když Kalouskův výbor vysvětluje desítky transakcí rozkradených peněz a různých účastníků, to už pak není záživné. Jenže právě z těch peněz by šlo pokrýt peníze hasičům, policistům, lékařům..., že pane Vondro?:)

0/0
21.2.2011 8:40

..hovoří CML..

Dobešův problém se semenární prací...

0/0
21.2.2011 2:41

JirkanSirkan

VV si strhli masku

Titěrnost to možná je, ale ne od ministra školství za stranu, která se prezentovala jako zachránce slušnosti a zároveň stranu, která má jedinný program a to je korupce. Jen nevím jestli chtějí korupci ničit nebo provozovat. Podle působení Johna v kauze ministerstva životního prostředí a podle působení ministra Dobeše se zdá, že korupce je opravdu jejich jedinný program - za 4 roky se napakovat a pak vypadnout. Tato vláda vznikla především díky strachu z veřejných dluhů, tato vláda obrala spousty lidí o peníze s vysvětlením, že to je třeba pro ozdravení státních financí, a jak se chová, zatím jen samá vyžírka (smutně musím říci, že zatím jedinnou světlou výjimkou je Kalousek, člověk, který mi tam zpočátku vadil ze všech nejvíce).

0/0
20.2.2011 18:48

bruja25

Re: VV si strhli masku

Zde použiji slova z Bible ty, jenž si bez viny první hoď kamenem. Oproti miliardovým unikům ODS a ČSSD je to opravdu nic. Myslím, že ČR má daleko podstatnější problémy než je tohle. Např. k tématu školství ještě není dořešeno odebírání titulů v Plzni, vazalům ODS titul Průša nesebral. A to by se mělo řešit.

0/0
20.2.2011 19:00

rzlm

* * *

Titěrnost?? To si z nás děláte srandu?? Dyk je to jasná vědomá účast na podvodu!!! Okamžitě ho vyhodit a poslat za mříže ...

0/0
20.2.2011 15:55

krvelacnysamuraj

Re: * * *

hmm, tak to by si poslal půlky vysokoškoláků, víš vůbec, že někteří studenti si tím, že píšou seminárky přivydělávají? a hlavně tahle kauza se fakt nekauza, kterou si tu Kmenta přikrášluje důkazy jak se mu hodí.

0/0
20.2.2011 17:05

Gmur

Re: * * *

ty se budou vymlouvat na DObese, a vy a DObes a jemu podobni se budou vymlpouvat na studenty. Jak jste to udelal vy. Katastrofa.

0/0
21.2.2011 8:15

Jindra Š.

idnes pokračuje

Nejdřív má super důkazy na Bártu, teď na Dobeše. Teda, ale že si ti ministři za VV na ty kmotry pořádně došlápli R^R^R^

0/0
20.2.2011 12:56

bruja25

Re: idnes pokračuje

To teda jo...už bylo na čase;-DR^

0/0
20.2.2011 13:39

Dabi

Macek Dobešovi: Budu pro Vás pracovat za1Kč,místo Machálkové

Vážený pane ministře, z tisku jsem se dozvěděl, že vrchní ředitelka Vašeho kabinetu Machálková, tedy kabinetu člena vlády, která se nazývá "úsporná", u Vás pracuje za 35 300Kč měsíčně, ba dokonce prý za prosinec minulého roku pobrala i s odměnami 145 000 Kč. Dále jsem se dozvěděl, že vrchní ředitelce Machálkové je 30 let, původně je učitelkou mateřské školky, později učila v jaz škole cizince česky a pak dělala personalistku v britské škole Park Lane (v Praze-Střešovicích). Nyní řídí 423 zaměstnanců a na starosti má, podle Vašich slov, velmi nepopulární propouštění zaměstnanců, neboť má, opět podle Vašich slov, odvahu na boj s byrokracií

0/0
20.2.2011 12:00

Dabi

Re: Macek Dobešovi: Budu pro Vás pracovat za1Kč,místo Machálkové

Ale k podstatě nabídky: jsem ochoten za čistě formální mzdu 1 Kč (jedna koruna česká) a bez jakýchkoliv dalších nároků na jakékoliv jiné odměny, refundace, jízdné apod. (dokonce ani erární kávu nepiji) nastoupit na místo slečny Machálkové (jistě si se schopnostmi, o kterých se zmiňujete, lehce najde místo v soukromé sféře nebo se může naplno věnovat dokončení bakalářského studia) a personálně Vaše ministerstvo zeštíhlit na úroveň, odpovídající našemu malému státečku, ve kterém žijeme a jehož počet obyvatel nedosahuje počtu obyvatel mnoha velkoměst ve světě.

Děkuji a těším se na Vaši odpověď, Váš MUDr. Miroslav Macek, bývalý místopředseda vlády, ministr práce a sociálních věcí, předseda Federálního výboru životního prostředí, místopředseda ODS, etc.

0/0
20.2.2011 12:01

Mozna Fcera i Dnes.cz

Re: Macek Dobešovi: Budu pro Vás pracovat za1Kč,místo Machálkové

Otazka je, kolik Machalkova z te odmeny odevzda zpatky do kasy VV..;-D;-D

0/0
20.2.2011 16:07

krupacek

Re: Macek Dobešovi: Budu pro Vás pracovat za1Kč,místo Machálkové

To taky napsal Kmenta jo?;-D

0/0
21.2.2011 12:54

bruja25

...

Je dobře že má podporu u strany...faktem je, že ve srovnání s tím, co se děja na ministerstvu obrany nejde opravdu o nic...

0/0
20.2.2011 11:49

krvelacnysamuraj

Re: ...

R^přesně tak

0/0
20.2.2011 17:43

harier

Je to relativní

Srovnáme-li dění na MŠMT s globálními světovými problémy a podíváme-li se na věc z hlediska vývoje ve vesmíru má p. K. Peak pravdu. Jsou to titěrnosti a nicotnosti. Ale to jsou pak i kauzy na MO, PROMOPRO, Open card, Blanka a další. "Tak vo co de, vo nic."  P. Peak se tedy projevila, jak to vše myslí vážně. Ministr se podílí na podvodu se seminární prací (dal si malou Plzeň), nechal se vyfotit jako správný vůdce s rodinou ,bez rodiny, radující se, přemýšlící, pracující za pouhých a nicotných 70.000Kč. Při tom školáci nemohou jezdit na exkurze, protože školy neají peníze na cestovné pro pedagogy. 

0/0
20.2.2011 11:44

Tryskomys Muf

Re: Je to relativní

Jde o to, že drobné kauzy by měly být řešeny adekvátně své závažnosti. Toto je (pokud se skutečně stalo, o čemž docela pochybuji) sice prohřešek, ale velmi malý. Většina lidí zde by měla být zbavena svéprávnosti - požadují odstoupení ministra za neprokázaný malý prohřešek, ale nedořešené miliardové kauzy ODS a ČSSD nechávají bez povšimnutí, a jsou připraveni je volit znovu, neb podle těchto indidivuí jsou VV horší zlo. 8-oRvRv

0/0
20.2.2011 15:10

pedro13

Re: Je to relativní

Titěrnost? Asi jen v našich poměrech. Jinde, a ne jen na západ, docela prů..r. Co to tam máme za reprezentanty, tohle má tvořit zákony? Když nevidí nutnost dodržovat ani základní pravidla? Proboha, co to je za lidi? Vždyť už to vypadá, že zůstat má ten, kdo méně prokazatelně nakradl, zřejmě aby to dohnal, nebo se dostat na funkci, jako třeba Dohnal, to je opravdu neuvěřitelné, že to všem těm novým tvářím v politice nijak nevadí. Chápu, že si toho možná KP nestačila všimnout hned, ale teď už jí nevěřím. Omlouvat provalený podvod při studiu je na této úrovni tak trapné právě proto, protože je to mnohem horší, než se nechat nachytat s tahákem na střední škole při čtvrtletní písemce. Jistě, i na vysoké se dějí věci, ale to je součást vysokoškolského života, tříbení charakterů, které dálkové studium těžko nahradí.

0/0
21.2.2011 2:32

kenx

digitální stopa

Zajímavé zpochybnění digitální stopy, o kterou se tu iDNES opírá. http://www.zive.cz/bleskovky/pamatujte-na-digitalni-stopu-dokument-za-vas-muze-napsat-ministr/sc-4-a-155922/default.aspx

0/0
20.2.2011 10:57

bruja25

Re: digitální stopa

R^R^

0/0
20.2.2011 11:04

papamanu

Re: digitální stopa

To tvrdil i Bárta, že digitální stopa dokumentů z jeho firmy o sledování politiků byla zfalšovaná. Nakonec musel sklapnout a omluvit se Nečasovi. :-)

0/0
20.2.2011 16:48

jara46

Příklad

Pan Dobeš ukazuje i ostatním ministrům jak se mají chovat ke svým podřízeným.V

0/0
20.2.2011 9:47

Jindra Š.

pseudokauza

Já si také myslím, že by média měla věnovat pozornost jiným věcem. Třeba tomu, co se děje na ministerstvu obrany.

0/0
20.2.2011 7:42

bruja25

Re: pseudokauza

Přesně, na ministerstvu orany je odhalena největší korupční kauza, a noviny nám píší o kravinách...takže MF, začněte informovat opravdu důležitých věcech, ve kterých se strácí peníze daňových poplatníků.

0/0
20.2.2011 10:34

Pepan11

odesaci za dvacet bez dvou

To se nam ty Veverky pekne vybravily, uz jsou modri jako ty odesacky straky.

Ako chuti moc, ze.

0/0
20.2.2011 1:26

Reeve

Jen méně špinaví

"Tuto kauzu považuji za nesrovnatelnou s jinými kauzami."

Tak už je to tady. Už ne "čistí za všech okolností", už stačí jen "méně špinaví než někteří jiní". Za chvíli se dozvíme, že třeba milionový úplatek vlastně není žádná pořádná korupce.

A stačilo jen půl roku ve vládě.

0/0
20.2.2011 1:02

Tryskomys Muf

Re: Jen méně špinaví

Lidi jako Vy považuji za naprosto nesoudné alibisty. Ano, pokud bude prokázáno, že ministr psal práci, je to prohřešek, který by měl být adekvátně potrestán, ale nemůže být brán sám o sobě jako důvod pro odstoupení ministra (soudnými lidmi). Na druhou stranu, jakto, že nepořádáte demonstrace a štvanice proti ODS, ČSSD, zkorumpovaným soudům , policii, které ještě nevyřešili jedinou větší kauzu??? Vám nevadí, že pachatelé stamiliónových tunelů pobíhají po svobodě, a tak chcete vybít svou zlost alespoň na bezvýznamnýchch pochybeních. Tomu říkám pokrytectví non plus ultra. RvRv

0/0
20.2.2011 15:18

Kantelák

To je teda zásadní průšvih

Předpokládám, že tato kauza obletěla svět a Kmenta bude navržen na Pulitzerovu cenu (navrhovatelem bude pravděpodobně někdo z ODS nebo ČSSD).

0/0
19.2.2011 23:29

Jindra Š.

Re: To je teda zásadní průšvih

;-D;-D;-D

0/0
20.2.2011 8:05

frantahorni

Tohle je snad vtip

Už vidím ministra, jak za své podřízené běžně píše seminární práce, takhle kauza je fakt uhozená...;-D;-D

0/0
19.2.2011 23:29

Tryskomys Muf

Re: Tohle je snad vtip

Ale překvapivě hodně lidí tomu uvěří. Ono ale není divu, když kombinace ODS a ČSSD pokaždé dostane přes 60procent a lidé hledají jakoukoli záminku jen aby je mohli volit znovu a nemuseli u toho moc přemýšlet.

0/0
20.2.2011 0:31

Reeve

Re: Tohle je snad vtip

Já zatím vidím ministra, který sám přiznal, že své podřízené opravoval některé pasáže v práci, aniž by byl konzultantem či spoluautorem.

I to je na mě dost.

0/0
20.2.2011 1:04

Jindra Š.

Re: Tohle je snad vtip

Tak nějak. Jen Kmenta si pořád hraje na investigativního žurnalistu.

0/0
20.2.2011 8:06

Mozna Fcera i Dnes.cz

Re: Tohle je snad vtip

Zjisti si nazev te prace a pak pochopis..;-D

0/0
20.2.2011 16:08

Lojza Žalud

Nad slunce jasné....

.......ve vládních řadách je všechno TITĚRNOST........

.....vláda si musí posvítit na normální občany!!!

;-D;-D;-D

0/0
19.2.2011 23:10

Luda84

Re: Nad slunce jasné....

A u opozice ne? :-):-)

0/0
19.2.2011 23:29

enpassant

Hned od začátku trochu špatně

Chtěli měnit dinosaury, kteří byli, dle jejich slov, zabydlení a hráli do vlastních kapes. Těžko jim to můžu věřit , když hrají do vlastních kapes hned od začátku. A jak to bude vypadat, až se zabydlí, raději nevědět.

0/0
19.2.2011 22:36

Milda od vedle

Re: Hned od začátku trochu špatně

To nevím, VV zatím žádnou korupční kauzu neměli, to jste si asi spletl stranu, naopak boj s korupcí je jedním z hlavních témat této vlády a vzhledem k posledním kauzám (Barták, Drobil, Vondra) se to i docela daří!R^

0/0
19.2.2011 23:26

Reeve

Re: Hned od začátku trochu špatně

Já naiva si myslel, že budou bojovat s korupcí, která se u nás vyskytovala před jejich příchodem. A oni zatím bojují s korupcí ve vlastních řadách.

Tomu se ovšem říká grandiózní úspěch!

0/0
20.2.2011 1:07

Tryskomys Muf

Re: Hned od začátku trochu špatně

Uveďte příklad.

0/0
20.2.2011 0:29

hicotea

...

jsem tak vytočená, že píši s chybami;-O

0/0
19.2.2011 20:56

Tangua

Re: ...

Máte pravdu, je to hnus. Za chyby se neomlouvejte, nikdo Vám statisícové odměny nedal.

0/0
19.2.2011 21:24

Sucháč

Re: ...

Za takovéto chyby by jste si je ani nezasloužila, za odhalení podvností na ministerstvu ano!R^

0/0
19.2.2011 23:27

jajabar

Re: ...

Máte pravdu, je to hnus, co tady píšete.;-O

0/0
19.2.2011 22:03

_M_

Re: ...

Máte pravdu, je to hnus co Dobeš dělá a jajabar píše.

0/0
19.2.2011 22:39

hicotea

...

slešna bez VŠ na místě ředitelky odboru, za kterou seminární práci píše někdo jiný (ministr), no to je úroveň našeho školství brrrrrrrrrrrrrr

0/0
19.2.2011 20:52

Sucháč

Re: ...

Ta ten ministr ji určitě nepsal, to je do nebe volající blábol!:-(

0/0
19.2.2011 23:28

_M_

Re: ...

... říkal Bárta?

0/0
20.2.2011 0:30

Tryskomys Muf

Re: ...

Nesmíte číst jen titulky ale také občas zapojit mozek.

0/0
20.2.2011 0:32

stev

Je to jeho osobní věc.

Nikde není napsáno, kdo smí nebo nesmí poskytovat podklady k tvorbě diplomové práce.  A žádná práce bez podkkladů se napsat nedá. To je přece podstata diplomových prací. Naopak, průšvih by byl, kdyby si diplomant podklady vymýšlel a vařil tzv. z vody.

0/0
19.2.2011 20:44

Najdete na iDNES.cz