Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Podvodníci krátili daně při obchodech s oleji, stát připravili skoro o půl miliardy

Protikorupční policie obvinila šestici mužů, kteří při obchodování s minerálními oleji podváděli. Krátili daně a stát tak připravili o 440 milionů korun. Za to jim hrozí až deset let vězení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kverulant01@seznam.cz

Podvodníci krátili daně při obchodech s oleji,stát připravil

Zpráva sice hovoří o tom,že policie vyšetřovala podnikavce,kteří krátili daně-měli připravit stát o půl miliardy korun.Teď je ovšem hlavní otázka,zda státní zástupce poctivě dohlížel a kontroloval shromažďované důkazy a  zda tyto budou pro soud dostačující k odsouzení těchto osob.Také nemusí být odsouzeni vůbec a soud je pro nedostatečné dokazování se strany státního zástupce,který zodpovídá za vyšetřovaní každé trestní věci, zprostí.Kolik takových trestních věcí se již stalo a my občané se hrozně divíme a tvrdíme,jak jsou soudy špatné-ale soudy musí soudit podle předpisů,policie musí vyšetřovat podle trestního řádu a státní zástupce za toto vyšetřování plně zodpovídá. Mnohdy je tedy nesprávné,že lidé nadávají a kritizují soudy,ale hlavní odpovědnost by měl nést  státní zástupce,který podává obžalobu.Občané si neuvědomjí,že státní zástupce v každé trestní věci zastupuje stát a že by on měl být tím garantem,že všechny dostupné důkazy policie shromáždila, aby mohla být podávána obžaloba.

0/0
15.2.2011 15:20

Pattr

Re: Podvodníci krátili daně při obchodech s oleji,stát připravil

A jen se divíme, z čeho takový státní zástupci vlastně financují svoje aktivity.

0/0
15.2.2011 19:59

parot

podvodníci s oleji

jak je možné,aby sazba za takové daňové úniky byla " až 10 let " !VŽDYŤ TO JE NA DOŽIVOTÍ. v americe při dokázání viny by se už z kriminálu nedostali.to jen v česku jsou takové divné tresty.ukradneš kolo a budeš na tom stejně a ti zmetci jsou stále vysmátí.to je ale dělané ty výše trestů  záměrně,jinak to nejde pochopit.když ale máme takové Bendy,Pospíšily a ostatní studenty z Plzně,tak se ani nedivme.když si necháme líbit,aby nám vládla taková chátra,tak se ani není co divit.tady se stále strácejí miliardy a nikomu nic nechybí.co dělá policie a soudy,to mně není jasné a proto bych jim ještě vzal peníze,protože nic nevyšetří a asi stále chlastají.jinak si to nedovedu vysvětlit.ale jak dlouho toto ještě bude trvat?no do doby,než lidé půjdou do ulic a všechny tyto týpky naházíme do Vltavy.když soudy a policie nic nevysětří,tak co dělají v pracovní době?asi houpají nohama.je to smutné,ale je to tak.policii a soudu nesmí politici vládnout,jak je to obráceně,tak to je náš konec,bohužel.

0/0
15.2.2011 15:19

kverulant01@seznam.cz

Re: podvodníci s oleji

Zn.:parot-vážený pane, jen se divím, jak málo toho víte o našem soudnictví-také jak je ubohé Vaše právní vědomí.Ale to nejste sám, takových jako Vy je mnoho, odhladla bych, že tak 65% občanů této země.Musím zdůraznit, že zákony schvalují námi zvolení poslanci,občas do schvalování se zapojí i senátoři,kteří jsou však zbytečně a konečně náš "moudrý otec"prezident Klaus. Každý návrh zákona se ve sněmovně čte 3x-a přesto poslanci mnohdy ani neví,o čem se hlasuje!Na každém ministerstvu je většinou t.zv. legislativní odbor"který návrhy vypracovává,minitr je mjej musí podepsat a pak putuje do vlády,která má rovněž "legislativníradu vlády",která jej doporučí a nebo nedoporučí,pak jej schvalují ministři.Potom putuje návrh do sněmovny-tam se však stává,že jsou poslanci úžasně přemoudřelí a chytří a dávají připomínky ke změně různých paragrafů.Tam se stává,že se ze zákona stává"paskvil", který se musí ihned nevelizovat,protože nenavazuje na některé předchozí zákony.

0/0
15.2.2011 15:30

kverulant01@seznam.cz

Re: podvodníci s oleji

Ještě musím dodat zn."parot"-že tedy policie vyšetřuje trestní věci-ale hlavní kontrolu nad vyšetřováním každé trestní věci má státní zástupce(dříve prokurátor),který má dohlížet na stav vyšetřování a kvalitu zajištěných důkazů. Na základě úplného vyšetřování pak podává obžalobu, pokud ovšem zjistí,že vyšetřování policíí bylo prováděno důsledně a důkladně,protože státní zástupce zastupuje stát, takže by měl mít zájem,aby každá trestní věc byla důkladně a poctivě prošetřena.Soud je tu proto,aby soudil-a nikoliv aby "došetřoval" a obstarával si sám některé důkazy při hlavním líčení,jak se toto nyní stává, protože naši poslanci zkrátka soudu stále zvyšují nároky na jeho činnost,zatímco se soudci dostávají do role vyšetřovalů,namísto toho,aby skutečně měli čas soudit!!!Takovýto stav  n i k d e na západ od nás v justici nikde neexistuje.-to jen u nás si někdo hrozně chytrý a přemoudřelý neuvědomil, že soud ztrácí mnoho času,když musí si sám shánět svědky obhajoby,někdy i obžaloby.

0/0
15.2.2011 15:42

MUDr.Josef Mengele

Nenechali se okrást státem?

A za to mají jít do vězení??? 8-oRv

0/0
15.2.2011 15:18

opačný názor

mozna by meli odstoupit nebo byt prerazeni

na jina mista ;-D

0/0
15.2.2011 15:03

Tectosagos _,

další klausíčkovi uctívači na cestě do kriminálu,

i když někteří se tu ještě vysmívají slušným lidem.

Návod k olejářské zlodějině byl zapsán přímo v klausíčkových zákonech, schvalovaných šéfem poslaneckého klubu ODS komunistou Tlustým, klausíčkovým oblíbencem, ;-)  a sepisovaných modrými komunisty jmenovanými klausíčkem do vlády.

klausíčkova vláda psala zákony s dírami potřebnými pro zloděje, a věděla o nich předem. Co asi klausíčka motivovalo psát zákony s dírami které umožnily nakrást miliardy, kde se berou stamiliony z tajných švýcarských kont, na billboardy, na platby novinářům kteří vytírají mozkovny ovcí na modro, mažou připomínky faktů a jiné názory,

takže 75% lidí věří usvědčenému lháři s prokázaným špinavým financováním...

0/0
15.2.2011 14:34

Tectosagos _,

Daňové úniky tu zajišťuje rozsáhlá síť, víc než jen u nafty,

to jsou všechny ty agentury (reklamní, PR) a poradenské kanceláře, 

mnozí z organizátorů jsou rodinnými příslušníky poslanců a funkcionářů ODS,

zbožňující jejich Vůdce, Vůdce zlodějské zbohatlické chátry - klausíčka. Rv

Když na klausíčka prasklo špinavé financování z tajného účtu ze zahraničí šel mu zazpívat na náměstí Kája Gott se Zaňákovou, umělci s vysokými zisky (nízkými náklady) kterým bylo líto danit - tomu odpomáhají agentury které peníze vyvádí na ostrovy, vedené - uctívači klausíčka...

A tak se spojil lumpenkapitál celého světa aby zblbnul dostatečný počet ovcí a přes parlament si zajistil beztrestnost děravými zákony a paralyzováním policie.

0/0
15.2.2011 14:43

CM3

Re: Daňové úniky tu zajišťuje rozsáhlá síť, víc než jen u nafty,

a že je hned Zeman / ČSSD nezměnila ?  Největší podvody s LTO byly v letech 97 - 99 ....

0/0
15.2.2011 14:58

Tectosagos _,

LŽETE.

 

 

 

 

 

0/0
15.2.2011 15:32

kverulant01@seznam.cz

Re: LŽETE.

Měl byste přesně uvést, koho myslíte konkrétně, že  l ž e !!!!

0/0
15.2.2011 15:43

Glock Mark XIII

áááááno, zase klasický kolotoč?

Gratulace policajtům i ostatním, že se dokázali prokousat tou horou papírů. R^

0/0
15.2.2011 14:26

J i ř í

Půl miliardy je dost

na to, aby si koupili osvobozující rozsudek. To když někdo ukradne deset tisíc, tak má smůlu.

0/0
15.2.2011 14:18

Glock Mark XIII

Re: Půl miliardy je dost

Proboha, co se vám stalo, že věříte na bludy? 8-o

0/0
15.2.2011 14:27

nexus99

Jsem zvědav kdo tady první napíše něco o tunelářích

z ODS..;-D;-D;-D

0/0
15.2.2011 14:14

h@luzak

Re: Jsem zvědav kdo tady první napíše něco o tunelářích

Gratuluji, byl jste to Vy :-P

0/0
15.2.2011 14:23

Henry Kissinger

půl miliardy? co to je

Svoboda metrostavu přiklepnul deset miliard navíc a nic se neděje

0/0
15.2.2011 14:13

Najdete na iDNES.cz