Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

POLEMIKA: Bohumil Doležal a Josef Chuchma se přou o petici Protest proti kapitulantství

Redaktor MF DNES Josef Chuchma ve svém pravidelném Zápisníku psal minulou sobotu o petici nazvané dlouze Protest proti kapitulanství před nátlakem lékařských odborů, jejichž metody považujeme za morálně nepřijatelné. Signatář č. 1 této petice, komentátor Bohumil Doležal, reagoval nesouhlasným textem. Autor Zápisníku mu zde nyní odpověděl. Pro přehlednost přinášíme sled materiálů, které tuto polemickou výměnu tvoří.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

milan16647

Páni!

Pánové  doktoři,uvědomte si že žerete z koryt která plníme my všichni.Takže nemlaskejte blahem nad plným žlabem.Stejně jako všichni i vy mlčíte už dvacet let k rozkrádání státu a najednou jste tak velmi uvědomělí.Není třeba to rozebírat tisíci články.Rozumný člověk si to přebere sám bez nucení LK či ministra či tisku atd.Seberte se vypadněte tam kde létají pečení holoubci a nechte pracovat ty kdo pracovat chtějí.....:-)[>-]

0/0
19.2.2011 14:02

tantemici

Pan Chuchma píše: že mu vadí na petici

 to, do jakého společenského a historického kontextu protest lékařů zasadila... Pane Chuchma - ne petice, ale sami lékaři zasadili svou akci DO do veškerých kontextů - jak společenských, historických, tak i politických a morálních či amorálních. Toť daný fakt. Petice, již jsem mimochodem podepsala, na to jen reaguje. Pletete si příčinu a důsledek a činíte tak dosti neuměle.

0/0
15.2.2011 12:30

slatiňanský

Děkujeme, vyděrači!

Souhlasím s argumenty pana Doležala. Rozplizlý pan Chuchma by si měl uvědomit, v jaké době vyděrači vystoupili, proč tedy neprotestovali za časů ČSSD, jak horentní byly jejich požadavky ve srovnání s ostatními státem placenými lidmi. A neuškodí ani dnešní větička z pera paní Bendové, že oni ti lékaři vlastně možná reformu, mnohdy nepříjemnou, ani nechtějí. To jsou věci, viďte, pane Chuchmo Bojácný?

0/0
15.2.2011 10:58

barb.udo

Re: Děkujeme, vyděrači!

... platí Vás Klvaňa nebo jste tak vymytý?

... lékaři nemají žádné požadavky vůči státnímu rozpočtu ...

... mají požadavky výhradně vůči rozpočtu zdravotnictví, ze kterého odebírají 3% a zbytek jde tunelářům ...

0/0
15.2.2011 11:02

slatiňanský

Re: Děkujeme, vyděrači!

Mě nikdo neplatí, zato Vy jste nejspíš nějaký poskok Kubka, Engeleho či Dluhoslava Sobotky. Peníze na účtě pojišťoven nejsou a někdo ty platy vyděračů zaplatit musí. Kromě toho vláda prohrála a je tím vyřízená navždy. S tím se však Engele, Kubek  a ČSSD nespokojí a budou chtít další vítězství v podobě mrzačení reforem.

0/0
15.2.2011 11:16

barb.udo

Re: Děkujeme, vyděrači!

... tušíte něco o financování zdravotnictví nebo jste volič ODS?

0/0
15.2.2011 11:17

slatiňanský

Re: Děkujeme, vyděrači!

Obojí. Proč jste neprotestovali, když vládla ČSSD? To nebyly ve zdravotnictví "černé díry"? Proč vydíráte v době, kdy stát musí šetřit? Peníze v pojišťovně nejsou peníze daňových poplatníků? Myslíte, že se další zaměstnanci státu teď nebudou dožadovat zvýšení platů?

0/0
15.2.2011 12:17

barb.udo

Re: Děkujeme, vyděrači!

... tak znovu ...

... nejde o další peníze, jde o změnu porcování 300 miliard pro zdravotnictví ...

... kdyby z nich například vláda nepřihrála 16 miliard tunelářům, mohlo být na výplaty ...

0/0
15.2.2011 14:38

slatiňanský

Re: Děkujeme, vyděrači!

Dobře. tak nejdříve odepišme nadbytečná lůžka, doktoři naplní svým odchodem proklamované heslo a pak budeme pokračovat v reformách. A ti co zůstali, by mohli dostat přidáno třeba už letos. A pošlete do hajzlu Engeleho a Volemana.

0/0
15.2.2011 20:33

jansva

Re: Děkujeme, vyděrači!

Měli bychom omezit neslušné výrazy, je ale pravda že LOK zneužívá pacienty jako rukojmí, živé štíty za naplnění svých mzdových požadavků. Ty úvahy o reformách zdravotnictví jdou stranou a všechno je o penězích pro navýšení platů.Vytýkají ministrovi že nejedná s nimi, rozumí se to ale ne jako jednání, ale příjmutí ultimat.Když jsme vyslechli názory pana Volemana, že chce záruky,sami odboráři žádne záruky nedávají. Všechno se pak dostává do toho popření Hypokratovy přísahy,kterou nebere na vědomí. Dejte 8 a 12tisíc a my, pokud nás ještě něco nenapadne, budeme pracovat jako dosud. Podařilo se veřejnost,které jejich požadavky podporovala ve většině natolik otrávit, že je již nepodporuje.

0/0
15.2.2011 22:50

bolan

Když už vypotím blábol a někdo mi ho rozebere...

měl bych to umět chlapsky přiznat a uznat porážku. To pan Chuchma bohužel nedokáže a ve svém pocitu správnosti postoje "argumentuje" absurdní nenahraditelností veřejné dopravy dopravou osobní a aby to nebylo málo trapné, tak si vyfabuluje hrozbu státního zásahu do internetu. Ach jo.

Pane Chuchma, nejenom že nechápete rozdíl mezi akutním ošetřením, pozdním příjezdem do práce a dřepěním u internetu, ale zřejmě jste už dlouho český venkov nenavštívil a jste mimo i v praktické realitě života. V "mé" obci - o třech stovkách obyvatel- projíždí lokálka 5x denně a vozí sotva 2-3 lidi. Všichni ostatní používají na cestu do města auto. Dokonce i stařenky se nechávají raději vozit sousedy. Nikomu se nechce na vlak čekat a být na něj odkázán, když ojeté auto se dá pořídit za měsíční plat. Doba se změnila, ale je mi jasné, že váš argument bude " a co až dojde ropa"!:-))

0/0
15.2.2011 10:52

mpes4

Pro Chuchmu...

hele, chlape, kde jsi sehnal ty podpisy doktorů? Budeš stejnej frajer a seženeš seznamy doktorů, kteří podali výpověď v rámci akce DO? Anebo na to nemáš koule?

0/0
15.2.2011 10:44

Petr PATRYK

BD rulez

S Josefem Chuchmou se da souhlasit pouze v tom, ze text petice je mizerne napsany, spise pro ctenare Blesku nez pro typicke peticni podpisovace. Je to podobne jako zvoneni klici na Vaclavaku kvuli plnym regalum misto proti pendrekum.

0/0
15.2.2011 10:24

seelen

Pan Doležal má podivné názory

Rv

0/0
15.2.2011 10:22

Trifid

Re: Pan Doležal má podivné názory

Nenechat  se vydírat, na tom neshledávám nic podivného. Naopak mi přijde podivný postoj Josefa Chuchmy a vůbec celé MF k tomuto nechutnému vydírání.

0/0
15.2.2011 10:33

mpes4

Re: Pan Doležal má podivné názory

to máš tak - PR zaplatila, tak iDnes hopká podle nich. Zapomeň na nějaký nezávislý zpravodajství.

0/0
15.2.2011 10:45

slatiňanský

Re: Pan Doležal má podivné názory

No, jsou tam i slušné věci, třeba včera pan Vondruška. Dnes "otvírák" na titulní stránce docela provokující. Ale celkově navzdory lidem jako pan Steigerwald jde MFDnes doleva. Jenomže pravicové noviny by asi v Česku brzy zkrachovaly, viz Český deník, Metropolitan, Prostor, ...

0/0
15.2.2011 11:02

jansva

Re: Pan Doležal má podivné názory

Pro pana Chuchmu, ale i další jsou bližší profesionální signatáři podpisových akcí,konkrétně pravdoláskovci typu Halíka,Jiřího Suchého,Jiráskové,nebo pana exprezidenta Havla, než ti co nejsou toho druhu a vyjadřují se jen když vidí skutečné ohrožení. Jmenovitě z těch 35000lidí naprostá většina. Doktorská akce za peníze pro sebe na mzdy, přes ohrožení pacientů, přes ohrožení starých lidí a nenarozených dětí, k tomu musí být už hodně odtržení od reálné společnosti. To byly i útoky na pana Nárožného, na pana Doležala, protože jim sebrali vítr z plachet po jim oblíbených vodách společenské manipulace. Když jsem včera poslouchal toho Volemana, ani bych nechtěl říkat lékaře. Víme o zlořádech v řízení zdravotnictví, víme že to všechno vedlo i k těm problémům. Nechat ale živé štíty na podporu vyděračské akce, to s humanitou nemá co dělat.

0/0
16.2.2011 5:09

nechci vyrusovat

Redaktor MF DNES Josef Chuchma

Tento pán "redaktor" je pracovníkem MF DNES a proto musí mít tu jedinou a správnou pravdu. Jeho způsob psaní je  v tomto konkrétním případě zcela neprofesionální - zneužívá svého postavení, dokonce otiskuje fotokopii seznamu protestujících i s podpisy. Pokud by se toto zneužití seznamu týkalo mne osobně, neváhal bych jeho zveřejnění prokonzultovat s ním osobně, jak se říká ručně a stručně. Nemám rád novináře, kteří se neumí chovat alespoň elementárně slušně. Nakonec zveřejněním části seznamu s podpisy ohrožuje podepsané a v jejich případě právě podpisy lékařů  jsou zneužitelné. Nechápu jeho způsob myšlení.

RvRvRv

0/0
15.2.2011 10:15

beda venerabilis

Re: Redaktor MF DNES Josef Chuchma

Ale ten seznam sigantářů byl přece zveřejněn celý:

http://www.reflex.cz/clanek/dokument/40330/protest-proti-kapitulanstvi-petici-podepsalo-uz-pres-33-000-lidi.html

Zde se pouze ilustruje fakt, že lékařů je mezi signatáři jako šafránu.  Zkuste si do Ctrl-F ve svém vyhledavači zadat řetězec MUDr. Budete překvapen, jak málo kliknutí postačí, abyste byl na konci seznamu.

0/0
15.2.2011 10:26

mpes4

Re: Redaktor MF DNES Josef Chuchma

ne každej trouba si svůj titul cpe všude... Budeš možná překvapený, taky mám titul (ne MUDr.) a nepoužil jsem ho ani při vyplňování vstupního dotazníku v práci. Nevím proč bych to dělal, titul před jménem ze mě lepšího člověka nedělá.

0/0
15.2.2011 10:47

asphaltpress

hlavně, že je zveřejněno...

ovšem, proti čemu se protestuje už nikdo neřeší, čtenáři nečtenáři...:-/

0/0
15.2.2011 10:53

barb.udo

Re: Redaktor MF DNES Josef Chuchma

... ten seznam je především anonymní a tedy úplně o ničem ...

0/0
15.2.2011 11:04

Petr4905

Pane Doležale,

to nemá cenu, protože tady bude mít poslední slovo vždy pan Chuchma, a vaše argumenty vždy překroutí.

0/0
15.2.2011 10:07

KOLDAK

Re: Pane Doležale,

Přesně tak. Taky kope na domácí půdě, tak mu rozhodčí musí připískávat

0/0
15.2.2011 10:26

beda venerabilis

Re: Pane Doležale,

Jaký rozdhodčí?

0/0
15.2.2011 10:27

opqrs

Na okraj

Nechápu, na co mají doktoři medicíny dvě odborové centrály (ČLK a LOK), notabene personálně propojené. Kdyby si místo té první ustavili opravdovou profesní komoru, která by se předchozích 17 let starala, jak jí ze zákona náleželo a dosud náleží, o organizaci lékařského stavu (tedy nikoliv ku stávkám a virválům), nemohla by se dnes vést tato úchylná debata ve stylu exodus - exitus. Lékaři nejsou nějaká skupina proletářů na okraji společnosti, která nemá adekvátní prostředky ovlivnit její řízení. Lékaři (členové odborové centrály ČKL) byli se dvěma vyjímkami všichni ministři zdravotnictví, t.č. tři krajští hejtmani, řada poslanců všech úrovní, starostů, jiných hlavounů etc. Zdravotnický bordel (" ... za dvacet let se neudělalo nic ...") je tedy především výsledkem snažení lékařů samých. Nebo jinak: záleží-li někomu tak velmi na tom, aby byl považován alespoň za vyšší střední třídu, nemůže toho dosíci prostředky z arzenálu lůzy.

0/0
15.2.2011 9:57

Petr4905

Re: Na okraj

Velmi výstižné

0/0
15.2.2011 10:09

tantemici

Re: Na okraj

Přidávám se k Petr(ovi)4905.

0/0
15.2.2011 12:35

beda venerabilis

Re: Na okraj

ČLK není "odborová centrála".  Je to čistě profesní organizace, jejímiž členy jsou všichni lékaři bez rozdílu právního podkladu , na němž svoji profesi vykonávají (včetně lékařů soukromých). Její funkce jsou zaměřeny především dovnitř lékařského stavu. Její vyjádrtení navenek jsou zcela bez právního podkladu a významu. Nemůže vystupovat v rámci kolektivního vyjednávání.

LOK je čistě odborová organizace sdružující lékaře v pracovním poměru.

Nicméně mne udivuje váš stestk po "jednotných odborech" jako za komunistů.

0/0
15.2.2011 10:19

arnost-ek

Re: Na okraj

Tady někdo (lékař?) opět nepochopil smysl příspěvku.

Všichni víme, jak se navenek prezentuje a jaký je rozdíl mezi LOK a ČLK. Komentář byl o tom, že realita je taková, že primárně jde v obou případech  o odborové organizace (čemu šéfoval Kubek před ČLK?), kde LOK hraje roli militantního křídla ČLK. 

Kdyby ČLK plnila svou roli, tak se teď neřeší systém vzdělávání a nedostatek/přebytek(?) lékařů. (A to nemluvím o přesvědčení drtivé většiny pacientů, postižených kvalifikovanou lékařskou péčí, že stěžovat si na nějakého lékaře u ČLK je ztráta času.)

0/0
15.2.2011 10:44

Petr4905

Re: Na okraj

ČLK se tak ale chová

0/0
15.2.2011 10:46

Petr PATRYK

Re: Na okraj

R^ Nesmyslna logika, ze ministrem ma byt nekdo z oboru, plati v temer vsech oborech. Rekl bych, ze by to melo byt primo naopak - ministrem obrany a vnitra i policejnim prezidentem museji byt civilove, ministrem zdravotnictvi nesmi byt lekar atd. A rozhodne zadnou funkci ve statni sprave nesmi zastavat odborar.

0/0
15.2.2011 10:22

Najdete na iDNES.cz