Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Egyptská armáda rozpustila parlament. O nové ústavě rozhodne referendum

Egyptská nejvyšší vojenská rada rozpustila parlament a pozastavila platnost ústavy. Podle prohlášení, které v neděli zveřejnila egyptská státní televize, chce rada vytvořit komisi, která má navrhnout podobu nové ústavy. Egyptské muzeum v Káhiře postrádá několik vzácných artefaktů, zmizely během nepokojů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Si0 po třetím zákazu

Tomu nějak nerozumím.Chápu,žeparlament může rozpustit armádu

ale naopak??:-/

0/0
14.2.2011 8:47

cibich

Re: Tomu nějak nerozumím.Chápu,žeparlament může rozpustit armádu

Jistě a šéf nejvyššího soudu je neodvolatelný a prezident policie také a poslanci ,kteří se dopustili zločinu také! zkrátka,měli bycom jim předat naše zkušenost,jinak to projedou!

0/0
14.2.2011 11:14

vítek z prčice

co to je

 .. "armáda rozpustila" ?? To nemají odpůrci Mubaraka, na rozdíl od něho, vystupovat pod vlastními jmény? Lid řve sice nadšením, ale to ještě neznamená, že se nedostane z bláta do louže ...

V listopadu 1989 většina lidí nadšeně zvonila klíči, chtěla do Evropy, vládu odborníků atd. atd. Dnes nadává na EU, trpí vládu diletantů a zvoní leda mincemi když nestačí platit a zase platit ...:-)

0/0
14.2.2011 0:22

greenalien

Re: co to je

Tipnul bych si že to znamená, že armáda rozpustila parlament.

0/0
14.2.2011 0:56

Zátaras

okamžité propuštění politických vězňů?

těžko z toho poznat, jestli nemyslí členy MB, uvězněné za terorismus, kterým se dosud nepodařilo uniknout z lochu a zúčastnit se rabování, přechodu do Gazy, odpálení plynovodu, vražd křesťanů apod.

0/0
13.2.2011 20:36

Isabelle

Re: okamžité propuštění politických vězňů?

nikde tam nebyly zeny ...

0/0
13.2.2011 21:45

a+a

Egypt.....

Vojenská junta ! CIA se snaží !!

0/0
13.2.2011 20:15

greenalien

Re: Egypt.....

Tuhle jsem nedávno četl že Mossad nasadil na Egypt žraloky. To by vysvětlovalo proč jim nešel internet: zcela jasně Mossad nařídil svým podvodním pohunkům aby překousali kabely.

0/0
13.2.2011 20:48

Noli tangere circulos meos

rozlozit islamsky svet, posledni prekazku globalizace

o tom hovorim uz davno, jen islam nas muze zachranit :)

ARC OF INSTABILITY: CONTROL THROUGH MIDDLE-EAST & CENTRAL ASIAN CHAOS IS THE KEY TO GLOBAL DOMINANCE

0/0
14.2.2011 7:57

Noli tangere circulos meos

rozlozit islamsky svet, posledni prekazku globalizace

 The Muslim Brotherhood, now pivotal in Egyptian political turmoil, has been Western sponsored for decades. The CIA and other intelligence agencies partnered with the Brotherhood in opposing Nasser, who died in 1970. Similarly, Israeli, British and U.S. intelligence proved to be behind the formation and leadership of Hamas, considered an anti-Western terrorist organization

0/0
14.2.2011 7:59

Noli tangere circulos meos

Re: Egypt.....

The United States Department of Education and State Department sponsored pro-jihadist textbooks sent to Afghanistan to radicalize children to grow up and fight the Soviet menace. The books remained a scandal when they proved to have influenced a generation of fighters that would be associated with the Taliban and al Qaeda.

0/0
14.2.2011 8:02

pes Muki

Re: Egypt.....

A to jeste nenasadili cvicene supy !

0/0
13.2.2011 20:52

Noli tangere circulos meos

Re: Egypt.....

jses chytry, jako pasticka na mysi :-)

0/0
14.2.2011 8:03

Zamete

Re: Egypt.....

Tak lepší než být chytrý jako ta myš, co tam vleze. viď? ;-)

0/0
14.2.2011 9:23

villík

!Nespokojení lidé tu požadovali vyšší platy....."

To už tam přiletěli lidé z LOKu ?

0/0
13.2.2011 18:54

Ctitel Giuseppe Verdiho

Adventu již nakrátku

Mně to začíná být v podstatě jedno. Domnívám se, že lidstvo před sebou má už jen posledních pár let v současném světovém pořádku (nebo spíše nepořádku, po kterém však přijde ještě mnohem větší nepořádek). Příčiny jsou tři: 1) Přelidnění světa nabývá neudržitelných rozměrů, 2) ropa nám pomalu dochází a bez ní se uživí tak maximálně miliarda nebo dvě miliardy lidí, 3) ekologicky jde planeta do pr.... Je mi padesát a domnívám se, že ještě ne sklonku svého života budu svědkem nějvětšího společenského otřesu dějin. A jak ono přelidnění, tak i konec ropy na planetě, to obojí je nezávislé na tom, zda tu vládne Klaus, nebo Špidla, zda Egypt má takovou, nebo onakou vládu, zda v Severní Koreji padne diktátor, nebo zda přežije. Za neudržitelnost současného stavu nemůže žádná konkrétní vláda, režim, náboženství, prostě je to tou ropou a tím přelidněním. Tváří v tvář konci civilizace mi všechno připadá nepodstatné.

0/0
13.2.2011 18:48

villík

No.

Až budete svědkem toho nějvětšího společenského otřesu dějin, střlílejte tam i za mě! Já už tu asi nebudu.;-)

0/0
13.2.2011 18:57

pes Muki

Re: Adventu již nakrátku

Ovsem ropa dochazi jiz 40 let.

0/0
13.2.2011 19:39

Antoninus

Re: Adventu již nakrátku

To že společnost čekají velké otřesy v tom s vámi souhlasím ale musím nesouhlasit s vašimi důvody.

1, Přelidnění zatím není až tak strašné jsou sice oblasti kde je hodně lidí ale jsou také jiné liduprázdné a co hlavně v poslední době se děje to co demografové nečekaly a to že již lidé nepřibívají tak jako dříve prostě se snižuje porodnost a to i třeba u Indů nebo v Iránu. Tedy hodně zemí bude řešit opačný problém než jste tu psal.

2, Ropy je dost a dost pouze se blížíme v mnohých oblastech k ropnému vrcholu což znamená že se bude ropy těžit méně nicméně bude se těžit ještě v době kdy vaši vnuci budou v důchodu. Je to psíše o tom jak drahá pak bude ropa protože se začnou využívat obtížněji dostupné naleziště. Nebo je možné že v určitých odvětvíc i začnou nahrazovat jiné zdroje energie.

3, To že ekologicky to jde s planetou z kopce to bych souhlasil ale zatím bych neřekl že na tom jsme až tak špatně aby to mělo výrazný vliv na celé společnosti.

0/0
13.2.2011 19:45

Larry Matejka

Re: Adventu již nakrátku

1) přelidnění planety globalisté právě teď řeší. I Egyptská hra je jeho součástí... Sterilizace západní populace je dlouhodobý a poměrně úspěšný program složený s vakcinace, potravinových aditiv, GMO food  i obalů obsahujících bifenyly spolu s Aspartame a dalšími soft killing weapons na straně jedné a hladomory v důsledku zelené politiky pěstování biopaliv a růstu cen základních potravinových komodit na straně druhé...(Kissinger: Memorandum 200 atd...)

2) prožíváme pouze ropný zlom, máme technologie, které by mohly nahradit naší energetickou závislost na fosilních palivech. Bude záviset na lidech, aby požadovali "Disclosure" těchto zatím utajovaných technologií...

3) Budeme svědky finančního, ekonomického i společenského kolapsu, který je řadu desetiletí designován elitami, aby v budoucnu mohly nabídnout svá "řešení" v podobě  globální vlády elit, založené na feudálním principu a ekofašismu... (Rockefeller atd.)   - Opět bude záviset na lidech, jestli to dopustí...

0/0
13.2.2011 20:26

Antoninus

Re: Adventu již nakrátku

Pane Matejka trošku se vraťe do reality.

1, Sterilizace západní společnosti? To by byly ti co by to prováděly pěkně hloupí když by sterilizovaly populaci která má fakticky nejméně dětí na světě. ;-D

Jestli jste si nevšiml tak málo dětí je především protože už téměř neexistují velké rodiny (4 a více dětí) ale každý má tak jedno dítě. Demografický vývoj se řídí určitými zákonitostmy zatím je neřídí nějaký polobůh.

2, Ropný zlom zatím neprožíváme a stále se dá dlouze diskutovat za kolik let nastane. Nicméně opravdu nechápu jak a proč by někdo utajovat technologie který by levněji nahrazovaly ropu co by z toho měl? Nic. Současné alternativní zdroje jsou podstatně dražší než ropa až bude vyšší cena ropy začnou se více využívat.

3, V budoucnu nás čekají změny a možná i kolaps "západního" světa jak ho známe ale pro mnohé země to bude znamenat vzestup a naopak rozdělení světa.

0/0
13.2.2011 20:50

Larry Matejka

Re: Adventu již nakrátku

1) ad západ: Vezměte si základní demografická data a sledujte křivky 60-70 let zpátky... Výsledky eugenické a depopulizační agendy, která tu na úrovni propagandistické, sociální, finanční, kulturní, medicínské i potravinářské jede řadu let... ad rozvojový svět: To Kissingerovo Memorandum 200 stojí za přečtení... To  nejsou spekulace, ale krutá fakta...  

2) už staří Mayové znali funkční magnetický pohon, Bendiniho motor funguje atd... Multibilónový ropný byznys logicky stojí nejen za nákupem "konkurenčních patentů" ale i za šířením mýtu o "drahé alternativě." Nic nového pod sluncem. Po staletí známe fakt, že kněží drželi některé znalosti a technologie skryté před obecnou populací... Trilióny ročně tečou do černých projektů které přinesly řadu technologií o řády vyspělejší než naše stávající technologie. To, že Albert Eistein stáhl v roce 1927 svou teorii pole neznamená, že nefungovala například...

0/0
13.2.2011 21:36

Antoninus

Re: Adventu již nakrátku

1, No právěže tyto křivky jsem již sledoval a projevují se v nich vlivy které stelným způsobem ovlivňovaly vývoj demografie již mnohem dříve. Zmenšování porodnosti si můžete všimnout třeba i u Japonců a to japonci se do klubu "západních" zemí přidaly až po druhé světové válce. Můžete si všimnout že jejich porodnost souhlasí úplně přesně se zmněnou ideologie a životních podmínek. To samé potkalo i Jižní Koreu a fakticky každý vyspělý stát. Tedy řeči o "sterilizaci" jsou poněkud mimo mísu protože pokud by se tak dělo evropani by už neměly žádné děti a američané už vůbec ne. Jinak za zmínku stojí právě to že v USA je vyšší porodnost než v Evropě.

2, Mayové pokud znaly funkční magnetický pohon tak taky vysvětlete proč chodily všude pěšky a v praxi neznaly nic jiného než lidskou sílu? Tedy pokud to "znaly" tak to ale nezavedly do praxe což by jen ukazovalo "použitelnost".

Jinak všechny současné alternativy jsou bohužel o dost dražší než co zatím nabízí ropa.

0/0
14.2.2011 9:24

Antoninus

Re: Adventu již nakrátku

Ono vy si totiž neuvědomujete že jde také o to co se nyní používá teď je to ropa je na toto vytvořena infrastruktura a pod. Nové technologie jsou zatím velice drahé na výrobu oproti "jednoduchým" spalovacím motorům. Proto lidé raději uvažují jak třeba dráž ale vyrobit palivo pro spalovací motry třaba i synteticky. Tedy technologie které mohou nahradit ropu jsou tady a to v mnoha směrech jenže všechny vychází podstatně dráž než současná ropa která je velice levná. Ono totiž váš argument že "mutimilionový ropný průmyslu by to drže pod pokličkou" poněkud pokulhává v tom že pokud by šlo někomu o pěníze tak by právě zavedl nový patent protože pokud by přišel s něčím převratným čím by nahradil (levněji) ropu tak by na tom že by přišel první vydělal neskutečný prachy a tedy tím že by to držel pod pokličkou by naopak peníze ztrácel.

Jinak vrchol technologie můžete vidět na Armádách světa protože zde si nikdo nemůže dovolit zaostat protože co je víc než boj o život?

0/0
14.2.2011 9:30

navsteva po socialistovi kamenem

Vojenska chunta - idelani reseni pro EU

kdyz neslo udrzet Mubaraka tak aspon snad ted zareaguje EU tak jak ma a podpori vojensky rezim Egypta.

0/0
13.2.2011 18:44

Zamete

Re: Vojenska chunta - idelani reseni pro EU

Se vztahem Evropanů k armádám, osekaným vojenským rozpočtům unijních států se o tom dá pochybovat s pravděpobností blížící se limitně 100%. 8-o

0/0
14.2.2011 9:43

Radikální demokrat

Barma hadr!

;-D

0/0
13.2.2011 18:43

mam.kvalitni.nazory.2

To se jim teda moc nepovedalo.

Vymenit jednoho diktatora za jineho. Neni nic horsiho, nez kdyz se k moci dostane armada!

0/0
13.2.2011 17:57

rasta_vesta

Re: To se jim teda moc nepovedalo.

raduj se ;-D povedlo se to vam

0/0
13.2.2011 18:19

RodoDendron 0002

Re: To se jim teda moc nepovedalo.

Nepovídej, v Turecku to bylo OK

0/0
13.2.2011 23:28

Zamete

Re: To se jim teda moc nepovedalo.

Zato když se jim dala demokratická volba, tak si neomylně vybrali nábožensky orientovanou stranu... 8-o

0/0
14.2.2011 9:51

atakdále1

demokracie je ten nejtvrdší režim

!!!!!!

0/0
13.2.2011 17:56

old fashioned Vince VIII.

remember Pinochet

R^R^

0/0
13.2.2011 17:25

pes Muki

Re: remember Pinochet

Nebo Svobodu.

0/0
13.2.2011 17:48

Generál Ugarte - vivido

Re: remember Pinochet

No jo. :-/

Kéž by tehdy byl velitelem armády někdo jako Gajda, INgr nebo Prchala.

0/0
13.2.2011 18:22

rasta_vesta

Re: remember Pinochet

takovej stalin, nas mnogo 8-o

0/0
13.2.2011 18:47

pes Muki

Re: remember Pinochet

Prave ze Stalin byl a Svoboda si vybral jednat v jeho zajmu, nez se mu postavit a riskovat krk. Pro zajmy bolseviku zradil zajmy sveho naroda a presidenta, ktere mel jako vrchni velitel armady hajit

0/0
13.2.2011 19:38

chepos

Kladu si otázku.

Je možné nastolit v zemi,kde je hlavním náboženstvím islám, demokratický režim jaký je u nás?

0/0
13.2.2011 17:22

old fashioned Vince VIII.

Re: Kladu si otázku.

definuj "u nás";-)

0/0
13.2.2011 17:26

chepos

Re: Kladu si otázku.

V EÚ.

0/0
13.2.2011 17:57

akuhtr

Re: Kladu si otázku.

Závisí na tom jestli vám bude vadit že místo státních náboženství klimaalarmismu, multikulturismu,... vám bude vadit když budou mít islám...

0/0
13.2.2011 18:08

pes Muki

Re: Kladu si otázku.

Kdyz vetsina lidi demokracii nechce, ani nevi co to je, tak to jde tim zpusobem, ze zmenic nazev statu a je to vyresene. Via Demokraticka republika Kongo.

0/0
13.2.2011 17:51

greenalien

Re: Kladu si otázku.

ano

0/0
13.2.2011 19:11

pes Muki

Re: Kladu si otázku.

Tomu sam neveris?

0/0
13.2.2011 19:40

Larry Matejka

Lidé na náměstích jako vždy nechápou hru která se hraje

napozadí. Barevné revoluce pod taktovkou George Sorose, Van Jonese a CFR nejsou ničím jiným než destabilizačním procesem v oblasti... Vojenská junta má dovést zemi k svobodným volbám? To je opravdu tragikomická věta... Volby nakonec vyhraje Muslimské bratrstvo. Původně bylo založeno ve dvacátých letech Brity k účelu destabilizovat a zbrzdit vývoj v tehdejším  Egyptě... Dnes prožívá za podpory západních tajních služeb, či přesněji řečeno jejich frakcí napojených na globalisty reinkarnaci i politický vzestup. Celé je to jen opakovaný scénář, kdy za scénou globalisté podporují radikální islám, protože potřebují držet arabský svět v době kamenné, zatímco využívají jeho přírodní zdroje a na základě umělého konfliktu v oblasti udržují svůj policejní orwelliánský systém na západě, likvidují západní střední třídu i konkurenci a prosazují svůj státistický, hegeliánský socialismus ve kterém svobodná rozhodnutí jedince nehrají roli a vše je rozhodováno regulováno a řízeno byrokraty.      

0/0
13.2.2011 17:21

Lobo - obchodník s mozky

Re: Lidé na náměstích jako vždy nechápou hru která se hraje

A proč to nechápou? Protože tam nemají Larryho, který by jim to vysvětlilR^

0/0
13.2.2011 17:36

Larry Matejka

Re: Lidé na náměstích jako vždy nechápou hru která se hraje

skupina lidí, kteří jsou schopni chápat celkový obraz celosvětově roste... Zbigniew Brzezinski ve svém projevu na jednání CFR  v Montrealu označuje novou překážku v cestě ke světové vládě:  “For the first time in all of human history mankind is politically awakened – that’s a total new reality – it has not been so for most of human history.”

Globalisté si mysleli, že je lidstvo příliš zaměstnáno chlastem, fotbalem a prefabrikovanou zábavou, ale lidé zatím globálně prokoukli jejich podvody jako globální oteplování, finanční systém, phony war on terror, phony war on drugs a další kroky vedoucí k převzetí jejich národních vlád supranacionální korporátní entitou. Ano globalisté disponují obrovskou vojenskou a finanční mocí, nepovedlo se jim ale ovládnout lidské myšlení...

0/0
13.2.2011 17:50

Lobo - obchodník s mozky

Re: Lidé na náměstích jako vždy nechápou hru která se hraje

Ano! A to všechno díky LarrymuR^

0/0
13.2.2011 18:11

OskarPokorny

Re: Lidé na náměstích jako vždy nechápou hru která se hraje

Hele Matějka (a další tobě podobní), proč pořád nazýváte faktický stav kdy prakticky vládne globální finanční oligarchie (taková "hyperburžoazie") socialismu? Vždyť to, že vládne úzká majetková elita není podle definice socialismus.

0/0
13.2.2011 17:48

Larry Matejka

Re: Lidé na náměstích jako vždy nechápou hru která se hraje

Finanční otigarchie i korporace vždy milovaly a podporovaly socializmus... Byli to východní korporátní socialisté, kteří dostali k moci Lenina, Stalina, Hitlera i Maa... Trotskij byl miláček Wall street... Celý ten ponzikeynesiánský systém, který tu dnes máme není o svobodném trhu ani svobodné společnosti... Už Joe McCarthy tenkrát pochopil, že bojovat proti komunizmu by vlastně zanamenalo bojovat proti americkému establishmentu... Krásně to popisuje Dr. Skousen v The Naked Capitalist , knize, která je vlastně recenzí na Tragedy and Hope od Carrolla Quigleyho...  

0/0
13.2.2011 18:01

Najdete na iDNES.cz