Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Heger přikázal ředitelům nemocnic, aby od března přidali lékařům

Ministr zdravotnictví Leoš Heger podepsal dopis přikazující ředitelům jedenácti fakultních nemocnic, aby od března přidali lékařům 5 až 8 tisíc korun. Dopis nemocnicím ihned odeslal. Dohoda mezi ministrem a lékaři se nerýsuje a ve zdravotnictví přituhuje. Kraje přicházejí s krizovými plány.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

horduch

vyšel seznam

ve kterém jsou seřazeny nemocnice podle kvality poskytované péče ,bylo by zajímavé porovnat to s procentem podaných výpovědí

0/0
8.2.2011 10:30

Mak76

Neházejte lékaře do jednoho pytle!

a) většina lékařů u nás (jak si tu mnozí neuvědomují...) provozuje soukromé praxe nebo jsou zaměstnáni u nestátních zdr. zařízení (NZZ). Tam se na žádné "tabulky" nehraje... a taky nikdo nedává výpověď.

b) ani ve státních ZZ nepodávají výpověď všichni...

0/0
8.2.2011 10:02

ODSakEda

Re: Neházejte lékaře do jednoho pytle!

R^ Taktak, nátlak na záchranu "zdravotnictví" (defacto jim jde ale jen o jejich soukromou kapsu...), nedělají lékař, jak obecně informuje bulvár, ale jen lékaři-státní zaměstnaci!!...;-€

0/0
8.2.2011 10:08

ODSakEda

Re: Neházejte lékaře do jednoho pytle!

Pardon, ještě se poopravím, dokonce nedělají nátlat na vládu ani lékaři-státní zaměstnanci, al ejen: někteří(!!!!!!!!!!) lékaři-státní zaměstnanci!!Rv

0/0
8.2.2011 10:09

barb.udo

Re: Neházejte lékaře do jednoho pytle!

... trochu Vám z toho hrabe, ale nevadí ...

... svěřte se lékaři, dá se to řešit ...

0/0
8.2.2011 10:23

MiroTR

Re: Neházejte lékaře do jednoho pytle!

A v čem se mýlí ? :-)  A mimochodem, už jste si našel, jak se počítá základ pro pojistné OSVČ ? ;-)

0/0
8.2.2011 10:28

barb.udo

Re: Neházejte lékaře do jednoho pytle!

... mýlí se trochy s těmi státními zaměstnanci, protože stát mnohé nemocnice hodil na krk krajům například ...

... ovšem problém je trochu v tom, že za stejnou práci dostávají nemocnise řádově jiné platby ...

... proto se některé zesoukromnily, že ...

... s těmi OSVČ mi poraďte, děkuji předem ...

0/0
8.2.2011 10:32

MiroTR

Re: Neházejte lékaře do jednoho pytle!

Ano, doktoři se často pokládají za státní zaměstnance, i kdyz jimi defakto nejsou.  Ale platby od pojišťoven jsou dány tabulkami za výkon pro všechny stejně.  A je jedno, zda je to FN, krajská nemocnice, nebo soukromá.

A s OSVČ je to na delší debatu, není zde místo na to, abych Vám objasňoval základy účetnictví.

0/0
8.2.2011 10:39

barb.udo

Re: Neházejte lékaře do jednoho pytle!

... už velmi dlouho nejsou nemocnice placeny za výkony. To nevíte?

0/0
8.2.2011 10:49

ODSakEda

Re: Neházejte lékaře do jednoho pytle!

A samospráva není stát??? VZP není stát? Kdo určuje % sazbu odvodu jen zvané "pojištění" stát! Kso určuje ceník léků, pomůcek, al ei úkonů všem i soukromým lékařům (čili konkurence je téměř vyloučená!...) - stát! A až po extrém - nehrazeno vůbec čili doplatek 100%!.. Namísto jen % doplatku-opravdové spoluúčasti, lidem vadí i blbých symbolických 30kaček, ale že jim hrozí "díky" Rathově úhradové vyhlášce doplatek 100%, např u el, inavlidního vozíku nad 80.000kč, to je jim jedno???8-o A o úrazu a využití zdravotní péče v zahraničí ani nemluvě!!!... Nejste pojištěn, je to jen dan, zahraničí nen smluvním partnerem nejen VZP! :-( U opravdového pojištění jste vy partnerem se smlouvou, né ten zdravotní subjekt  Za vás pak uhradí komukoliv za cokoliv! jen s % spoluúčastí, kterou si sám výší měsíčního pojistnoho zvolíte :-)

0/0
8.2.2011 10:49

ODSakEda

Re: Neházejte lékaře do jednoho pytle!

Ten kdo nazve natvrdo věci pravými jmény, co odhalí skutečný problém, že je zdravtonictví v čR stále SOCIALISTICKÉ-státem 100% řízení, že si z nevím jakoho důvodu nalháváme, že jde o pojištění..., tomu hrabe???8-o

Já nic řešit nemusím, já jsem vyrovnaný a jen více temperamentní člověk, co má IQ vysoko nad 100!

0/0
8.2.2011 10:31

horduch

že tzv.zdravotní pojištění

není žádná pojistka ale daň z příjmu není debat,protože za  tak zvanej standart bychom museli platit všichni stejnou částku,tady de hlavně o to aby ti co makají, platili na nefachčenky jež  množí se geometrickou řadou

0/0
8.2.2011 9:53

Mak76

Re: že tzv.zdravotní pojištění

Krásná myšlenka... ale proč potom až na vyjímky při volbách vítězí strany, které mají přerozdělování jako hlavní bod programu...?

0/0
8.2.2011 9:58

ODSakEda

Re: že tzv.zdravotní pojištění

socek co si necení zdraví je prostě většina! Podívejte se jaká byla všeobecná nevole se zavedením alespon paušální symbolické skorospoluúčasti blbejch 30kč!... Jak chcete zavést opravdové pojištění s % spoluúčasí?!

 Nevysvětlil jim ale nikdo, že již dnes se jim strhává i nekoli ktisíc kč ze mzdy, živnostníkům mnoho tisíc ze zisku (ti si to sakrauvědimují, mnozí to zabalili právě kvůli soc+zdrav dani jen zvané "pojištění"!) a že by pak dostali hrubou mzdy , nic by se jim neodečetlo a sami by se šli komerčně pojistit a sani(!) by si zvolili výši pojistného , třeb ajen stokoruny/měs ted yo dost méně" a tím i jinou % spoluúčast (nižší při vyšším pojistném).

 A nikoho nenapadlo navrhnout, aby stát neřídil ceny úkonů a léků a jen utovřil podmínky podnikání (konkurence je ale lepší motivace), např. že musí bezpatně pojistit i určité % lidí nevýdělečně činných (děti, sirotci, mrzák od narození). Minimální denní  dávky při nemoci a hospitalizaci (stejnak to běží samo nezávisle na státu) a pod.

0/0
8.2.2011 10:19

ODSakEda

Re: že tzv.zdravotní pojištění

ještě doplním, že by se neplatilo keš, ale jen doplácelo a to jen v % z ceny úkonu a léků a pomůcek! Dle výše měsíčního pojistného, které si sám(!!!) zvolíte a tím si sám(!) ovlivníte(!!!) výši % spoluúčasti a tedy doplatku, kterým pak můžete legálně motivivat dobré lékaře, zdr. subjekty;-) A o to jde - o konkurenci a motivaci a ovlivnění pacienty-aby byla opět zákazníky a nemuseli být něčí známí, kamarádi s úplatky a protislužbami...

 Jde o to, že jinak na nás tady vlítnou levičáci a bolševici (ted jsou v práci asi nebo že nereagují?) s "argumenty", že na tu přímou platbu (schválně to překroutí to názvosloví) nebudou mít lidi peníze.  Kdy komunisti a čSSD  -Sobotka, varovali již jen že nebudou mít "obyčejní" lidi ani na, zatím jen symbolickou paušální "spoluúčast" ve výši směšných 30kč...  A znáte tu jejich písničku - prej to pak bude jen pro bohaté! Ale to je právěže dnes! Ti maj na úplatky v řádů desetitisůců i na dnes vůbec nehrazený el. invalidní vozík v ceně i vyšší jak 80.000kč!

0/0
8.2.2011 11:08

ODSakEda

Re: že tzv.zdravotní pojištění

Nemuseli! Zvolil by jste si sám(!!!!) např, 500/měs, ale spoluúčast by pak akorát byla vysoká, dejme tomu 20%! Nebo raději si budete myselt na zadní vrátka namísto né na chlast a cigarety a raději si sám(!!!) zvolíte(!) svobodně 1000/měs a spoluúčast bude dejme tomu již jen 10% A při 1500/měs (dnešní minimum!) třeba jen 5% a při 2000 jen 3% a tak dále! (stejnak se lidem strhává i víc!!!)

 Padly by i nesmysly jako nesmluvní lékař, nesmluvní sanitka, záchranka!... Vy by jste měli smouvu s pojištovnou, ne lékař! A platilo by to i pro ty nejen v Rakousku, např v Alpách konečně, kde je 99% subjektů záchranek soukromých! a CZ tzv zdr. "pojištění" neuznávají, jak varuje každoročně Rakkouské ministerstvo turist. ruchu! Prostě 3-10% dopatek! Hodně???

 Nene, již dnes vám hrozí doplatek např na el. ivvalidní vozík 100% dle Rathovi úhrad vyhlášky,. kde je uveden jako nehrazený vůbec! Ale i úkony!

Je lepší dopaltit až 10% tedy 8000 než 80000! Nebo si platte raději 2t/m a pak to bude jen třeba 3t

0/0
8.2.2011 10:06

ODSakEda

Bulvár...

Naprosté většině medií uniká "detail", že nedělají na vládu nátlak lékaři, ale jen někteří(!!!!!!!!!!) a ještě jen lékaři-státní zaměstnaci!!!!!!!!!!!!!!!!;-O

 Podobně jako napsali mnozí a v TV řekli, že prej: Rgypt nechce Mubaraka... Přitom příznivců bylo v ulicích v jeden moment stejně jako odpůrců! I kdyby demostrovalo těch jen odhadopvanejch 800.000lidí, je to jen 1%!!!!!!! Tedy nikoliv Egypt, Egyptané, ale : někteří!!!!!!!! Egyptané! Povětšinou mladší generace bez práce... To je docela rozdíl ne?!

 Bulvárníci...

0/0
8.2.2011 9:15

ODSakEda

Re: Bulvár...

Dodatek: Uvedl někdo někdy někdo vůbec, kolik % lékařů, bude, defacto stávkovat těmi naráz podanými výpovědmi? Kolik % z toho jsou státní(!);-€ zaměstnanci a kolik zaměstnanci soukromých firem a kolik dokonce OSVč?! 

0/0
8.2.2011 9:18

barb.udo

Re: Bulvár...

... a číst umíte?

0/0
8.2.2011 9:25

MiroTR

Re: Bulvár...

Zaměstnanci soukromých zařízení žádní, pokud vím.  No a jak může dát OSVČ výpověď ? 8-o;-D;-D;-D

0/0
8.2.2011 9:39

ODSakEda

Re: Bulvár...

Přesně tak! Proto to uvádím, neb se šíří zbytečně panika. Zrno by se mělo oddělit od plev, ad ti vyděrači táhnou! Dobrý lékař se pak alespon ocení více :-) I když!: Jen kdyby si mohl sám stanovovat ceny svých služeb a nediktoval mu je stát... Zbejvá dnes jedině úplateček...Rv Plno lidí by je oceinlo jinak legálně, vyšší cenou a tedy jen vyšším doplatkem zlomku z jejich(!) ceny - případnou opravdovou % spoluúčastí a ne paušálními směšnými 30-ti kč... ( itak jim je mnozí závidí...) a scoky neochotný dát za lékaře víc jak za chlast a cigára by šli k těm levnějším méně schopným, co je nyní slepě paušálně platíme od hodiny i kdyby jim jedinej pacient nedošel!...;-€

0/0
8.2.2011 9:49

barb.udo

Re: Bulvár...

... v soukromých zařízeních nafukují kozy, netransplantují plíce ...

0/0
8.2.2011 9:56

MiroTR

Re: Bulvár...

V soukromých zařízeních například operují nádory, rodí děti, rovnají zlomené kosti.

0/0
8.2.2011 9:59

horduch

Re: Bulvár...

když si Havířovské nemocnici nevědí v řiti rady ,tak pacienta pošlou do soukromé v Třinci ,vHavířově podalo vypověď 60% v Třinci nikdo

0/0
8.2.2011 10:10

ODSakEda

Re: Bulvár...

. . .

0/0
8.2.2011 10:21

Chytracisko

Re: Bulvár...

no asi dost na to aby vyhlásili krizovej stav;-D

0/0
8.2.2011 18:24

ODSakEda

SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

Pres 20 let po revoluci proti socialismu je zdrav. řízeno státem, vetsina lekaru statnimi zamestnanci a v CZ je jen tzv. zdrav. "pojisteni" co neni pojistenim, ale jen dalsi dani! Odvadi se nelogicky % z prijmu, u zivnosti dokonce % ze zisku! (Je kvuli ni i velmi mnoho exekuci!) A "pojístovny" jsou spise jen prerozdelovny teto dane. Tedy zvysit toto "pojisteni" (spise jen tu % jiz tak silenou sazbu!) v tomto stale socialistickem zdravotnictvi (rizene statem) muze jen stat- PS! Nebo jeste vice upadne!

 Proto to nemuze nikdy fungovat, dokud to nebude skutecne pojisteni, kde si samí zvoĺite pojistnou castku a tim i skutecnou % spoluucast jako motivace pro obe strany a budouli jen nestatni Lekari a konkurence!

 Pak at si vydelaji dle schopnosti treba 200k/mes nebo taky nic! 90% Lekaru-statni zamestnanci s jistym pausalnim platem, proto jen obtezujete Odchazite z ordinace a nic nepodepisujete netusíte kolik si zkasiruje. Je vam to fuk, nea se ma te cene nepodilite! Vlastne ano- 30-ti Kc...

0/0
8.2.2011 9:01

horduch

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

plnej souhlas ,přerozdělením nějakejch 2milse nic nezmění,obral se pacient ,pobral doktor

0/0
8.2.2011 9:23

ODSakEda

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

Obírá se pacien neustále!  Většina lidí ani netuší, že je to defacto daň a né opravdové pojištění! Ani jak se počítá a že OSVč ji odvádí dokonce % ze zisku!!!... I proto jich plno zrušilo živnost a na mnoho lidí je mnoho exekucí! Jen u nás v malém 3tisícovém městečku momentálně současně 5-6 jen na zdravotní "pojištění"! Asi 2 až 3 přijdou i o vlastní dům! Ne pro dluhy jiným subjektům, jen zdravotní "pojištovně"!!!... (kdo netuší, tak např, Znojemská , defacto státní(!) VZP zadává pohledávky k vymáhání soukromé exekutorce z Třebíče, kde se vám staně z dluhu 3000. pro nejvyšší lichvářské penále za rok - dluh 12000 + exekuroka bude chtít dalších 12000 i víc jak tuto dlužnou částku!!! 8-oVždy jsem si naivně myslel, že maj "jen" podíl na dlužné částce...)

Tedy seberou jim dkonce dům, ale hlavně že pak budou mít zdrav. péči "ZADARMO"!...

0/0
8.2.2011 9:33

barb.udo

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

... rozumíte tomu,jako koza petrželi a stelete tu rozumama ...

... nejste ODSák?

0/0
8.2.2011 9:31

ODSakEda

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

Co je nesprávně na tom že zdr. "pojištění" je defacto daní v čR?! Nerozumím tomu??? V čem konkrétně?! Hlavně že jako OSVč jen platím a platím a 20let jsem u doktora ani raději nebyl a když ted nedávno, ani mě nepozdravil při příchodu ani při odchodu přes můj hlasitý pozdrav!...;-€ Jo a pomohl mi s realativně banálním problémem tak z 50%...;-(

0/0
8.2.2011 9:36

MiroTR

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

No, ono zdravotní pojištění vlastně není ani pojištění, ani daň. :-/  Je to takový kočkopes, aby se co nejvíce vybralo a co nejméně poskytlo. :-/

0/0
8.2.2011 9:41

ODSakEda

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

Není to kočkopes, je to dan!!!!!!!!!!! Neznáte definci pojištění? Dobrovolné přistoupení na rozložení rizika! Sám každyý(!!!) by jste si měl uzavřít oprtavdové pojištění (nestrhávalo by se mu to z platu ale!!!!!!!!!!!!!!!!!) a stanovit si sám výší, jako u životka! A tím i výší % spoluúčasti! Co je na tom nepochopitelného?? Co můe te dnes? NIC! Ani tu % sazbu z platu/zisku -čili pojistnou částku neovlivníte! "Spoluúčast" je ejn symbolická a paušální... Jak ovlivnm motivaci lékaře? No jedině úplatkem!!!!!!!!!!!!!!...;-€Rv Už gomete?!;-O

0/0
8.2.2011 9:52

MiroTR

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

Tak proč je jiný daňový základ pro pojistné a pro daň ?  Proč si z toho prvního nemůžete odečíst všechny náklady ?  Ano, byl bych pro formu opravdového pojištění, kdy budu třeba platit více, ale pak budu mít adekvátní plnění.

0/0
8.2.2011 10:02

ODSakEda

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

čtite výše, ano opravdového pojištění j eopravdová- procentní spoluúčast! čím vyšší pojistné, tím nižší(!)  % spoluúčast :-)

 čím si víc na zadní vrátka zodpovědně myslíte a nehýříte za blbosti v životě a dáteli raději nař. až 5000/měs(což si sám(!) zvolíte!), což se ostatně těm s vyššími příjmu/zisky stejnak strhává nedobrovolně!..., máte pak spoluúčast např. jen 2% ;-D Pak si můžete dovolit mikrochyrurga v Brně nebo i ve Vídni  a ne felčara na česku...Neb nejsou navíc mesmysly typu- nehrazenů úkon, nebo lék, nebo nesmluvní subjekt... Vy máte smlouvy ne to zdrav. zařízení! Vaše pojištovna to proplatí komukoliv! Za cokoliv! Prostě vás motivuje zase ta spoluúčast, kdy při naopak malém pojistném, budeteli žgrt, třeba jen 500/měs na držšího lékaře, pomůcku mít prostě nebudete! A dobře takovým tak!

0/0
8.2.2011 10:28

MiroTR

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

Ale ano, souhlasím s odpovědností každého za své zdraví i se spoluúčastí.  Jen nesouhlasím s tím, že je to daň, když podmínky jsou horší, než u daně.

0/0
8.2.2011 10:50

barb.udo

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

... ano, veřejné zdravotní pojištění je daní a mělo by pokrývat jen nezbytný základ (standard). OSVČ platí zlomek toho, co platí zaměstnanci ...

... a že jako ekonomicky činný nečerpáte zdravotní péči je normální ...

... čerpají děti a důchodci ...

... pokud jste byl u obvoďáka, nedivte se ...

... ten je placen od rodného čísla v kartotéce, když mu lezete do ordinace, jen mu zvyšujete náklady ...

0/0
8.2.2011 9:42

MiroTR

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

Mýlíte se.  OSVČ platí pojistné vyšší.  Platí totiž nejen za sebe, ale i za auta, budovy, stroje, zkrátka za investiční majetek.  To jsou paradoxy, což ? ;-)

0/0
8.2.2011 9:47

barb.udo

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

... OSVČ platí zdravotní pojištění za investiční majetek? Kušky ...

0/0
8.2.2011 9:50

MiroTR

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

Ale ano.  Zkuste nahlédnout do zákona o výpočtu základu pro pojistné.  A dokonce se z investičního majetku někdy platí dvakrát !

0/0
8.2.2011 10:03

ODSakEda

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

"OSVČ platí zlomek toho, co platí zaměstnanci ..." To jste mě rozesmál...;-D Platí ze zisku!!!!!!! Ne z odměny podobné platu a zisk může být i ooobrvelký! Proto museli stanovit stropy! Ale u sociálního pak při důchodu stát nechce vyplacet důchod úměrně odvodům ani tomu miltimilionáři, co za život odvedl ohromující čáastky nejen na dani z příjmu FO , ale i na sociálním!...;-€

Jo a minimum pro OSVč je zdrav. "pojištění" cca 1600,-!!!/měs , ale stát za státní zaměstnance, děti a důchodce a na pracůku z asocky odvádí minimum cca jen nějak 760kč/měs!Rv;-€

0/0
8.2.2011 9:57

barb.udo

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

... ovšem socky (OSVČ) mají v nákladech i záchodový papír a zisk nulový ...

... a vyměřovací základ mají zlomek základu zaměstnance ...

0/0
8.2.2011 10:04

MiroTR

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

No, pokud mají zaměstnance, pak ten papír je v pořádku.  A i když mají daňový základ nulový (což může svědčit o rozvoji firmy), pojistné musí platit aspoň v minimální výši.  Tedy nikoliv zlomek, ale částku, kterou zaměstnanec ze své hrubé mzdy platí při výsi hrubé mzdy cca 35000.

0/0
8.2.2011 10:13

barb.udo

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

... a platí pak kolik?

0/0
8.2.2011 10:16

MiroTR

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

1650 korun, zatímco zaměstnanec z hrubé mzdy 35 tisíc platí 1575 korun.  Zbytek (3150) za něj hradí zaměstnavatel, tedy třeba právě ten OSVČ.

0/0
8.2.2011 10:22

ODSakEda

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

R^ Dík za pomoc. Mám účetní a tak přesné částky jsem nechtěl zplést. Je vidět, že zde jsou nejchytřejší ti, co ani netuší, kolil sam platí, či spíše většině se to "jen" strahává, oni to nevidí anechtějí vidět... Nechápou ž eto to by dostali více, celou hrubou mzdu! A sami by si mohli rozhodnout, dajílistejnou částku na opravdová pojištění nebo malou, ale pak větší dopltky a melé důchody! Kdy by nikdo  na nikoho (krom dětí a sirotků a mrzáků od narození!) nedoplácel. Kdy by korupce něměla smysl a nebylo by co rozkrádat jak z veřejného "pojištění" kdy stejnak nakonec stát nemá ani na důchody ani na zdrav...

 Jen by chtěli aby jsme si platili komerční soukromé pojištění navíc a současně museli odvádět i ty daně navíc...;-€

0/0
8.2.2011 10:37

MiroTR

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

Jen bych dodal, že pokud vezmeme superhrubou mzdu (což je jedině správné pro srovnání), pak OSVČ platí minimální pojistné ze 16 tisíc, i když si ten měsíc nevydělal třeba ani deset.  Takže vlastně platí víc, než zaměstnanec v hypermarketu.

0/0
8.2.2011 10:59

barb.udo

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

... ovšem uznejte, že jste komik ...

0/0
8.2.2011 12:12

ODSakEda

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

barb.udo dlužíte mi omluvu, vy děláte, jako by jste tomu rozuměl a kulový... Nejspíš netušíte ani kolik sám odvádíte ze mzdy na "pojistném"?...:-P

0/0
8.2.2011 10:43

Mak76

Re: SOCIALISTICKÉ zdravotnictví nelze reformovat!!!

Jste mimo minimálně v jedné věci: Většina lékařů NEJSOU státní zaměstnanci. Naprostá většina lékařů provozuje soukromé praxe... ;-)

0/0
8.2.2011 9:56

Najdete na iDNES.cz