Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

NÁZOR: Tečka za rozhlasovou Koulí aneb kdo přijde na řadu po Fibingerové

Na bázi několika otázek, které jsem položila Heleně Fibingerové v souvislosti s rozhlasovou hrou Koule na stránkách MF DNES, sdělil autor hry národu, že jsem si "očividně chtěla vypořádat své křivdy s Českým rozhlasem a televizí" a naznačil, že mi "asi ujela ruka s prášky". Tím také velmi pregnantně, myslím, ilustroval své intelektuální zázemí a zálibu v kopání, nikoliv myšlení. U vzteklých kobylek se to stává.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

hrosak00

A kdo přijde příště

Právě píši pro rozhlas sci - fi hru ve které vystupuje přitroublý kosmonaut. Raději ale nebudu nic takového psat, co kdyby se ozval třeba pan Remek )mohl by se poznat - že) Pak tam vystupuje líný pes  - toho také vynechám, co kdyby se poznal nějaký vysoce postavený pán, či paní, že urážím jejich psa. Jo a ještě tam píšu o starém oprýskaném domě - ten raději také vynechám, nerad bych platil nějakému majiteli podobného domu ušlý zisk s tím, že jsem mu dům zesměšnil. A můžu se vůbec podepsat??? Aby se nějaký můj jmenovec necítil dotčen ;-D

0/0
8.2.2011 18:45

modrá straka kradačka

Re: A kdo přijde příště

Hlavně nepiš něco o zlodějích! Aby se v té hře někdo z té modré partaje nepoznal!! A nenzval tě StBákem, že jsi práskač!

0/0
8.2.2011 19:10

tap

Díky za soudný názor!

Co dodat víc...

0/0
8.2.2011 0:16

baryk

Třeba nedopovala, ale zločinec byla...

...zcela jistě. A to zločinec těžkého kalibru. Jako členka zločinné a zavrženíhodné organizace KSČ, propagovala v dobách vražd na státních hranicích státní terorismus na vlastním obyvatelstvu, kolaborovala s okupační mocností a svým nemalým dílem se podílela na devastaci celé české společnosti. Heleno Fibingerová vy byste měla poděkovat za velkorysost Vašich spoluobčanů, kteří Vás mají jen "na háku" a na rozdíl odemne nevolají po potrestání. Pečte si ty Vaše rohlíky a koláčky pro dalšího zločince Janečka a věste na sebe kila blýskavých šperků. Stejně až do smrti budete jen žít ve stínu své zločinecké minulosti a slušní lidé , včetně milovníků sportu a čisté atletiky, budou už s Vámi navždy jen pohrdatRv.

0/0
7.2.2011 22:12

Michael Gardner

Madam a co když je to o úplně

jiné koulařce?Jak dokážete,že nebyla na mysli třeba zahraniční koulařka?

0/0
7.2.2011 21:41

jirkas13

U paní Tachecí je problém

v tom, že musí být za každou cenu kontroverzní. Bychází jíto, protože se o ní mluví. Hloupá není v žádném případě. Jenže někdy je to za každou cenu. Po Vánocích tam byl ten italský kuchař, pan Ridi. V podstatě nešlo v celém interview o nic jiného, že se ho vyptávala, jestli po osmnácti letech života tady, mluví česky tak špatně, protože nemá talent, nebo aby byl zajímavý. Jistě uznáte, že opravovat výslovnost Italovi s její dikcí, je trochu moc. Řekl bych, že si vybírá blbá témata a nabíhá si tím úplně zbytečně na vidle.

0/0
6.2.2011 11:15

ciristin

Hra

je dobrá. Nikoho nezeresměšńuje, spíš navozje otázky po nás samých. Když se budeme točit na povrchních jevech a nebudete se ptát "jak ten socialistický doping zasáhl mé vnímání světa", tak jsme nic nepochopili. A manifestace skrze vývozní artikl socialistických amatétů... tam se to demonstruje perfektně.Profesionální amatér, který si neuvědomuje, že vlastně byl otrokem a dodnes hájí své přeznačené postavení tehdejší, aby neztratil cenu ve svých dnešních očích. Je to hořkobolné, ne urážející.

0/0
2.2.2011 15:25

jeenedobík

Další

by mohla být Barbora Telecí - komedie o urážlivé a ctižádostivé ješitné hysterce.

(Tím nic nenaznačuji a popírám, že to je adresná invektiva např. na B.T.!)

;-D

0/0
2.2.2011 13:30

Rudý přízrak fights for freedom

to je drsny

zrovna do tehle novinarky bych to nerekl, ale R^R^R^. Opravdu trefa  a zase o jeden duvod vice, proc by bylo lepsi verejnopravni rozhlas zrusit. !

0/0
2.2.2011 11:31

a+a

Re: to je drsny

R^R^R^

0/0
2.2.2011 12:07

Charles_Davy

Re: to je drsny

Také mě mile překvapila. Je to názor opravdu objektivní a na úrovni.

0/0
2.2.2011 12:43

mikymauz

Re: to je drsny

Co je to objektivní názor?

0/0
2.2.2011 13:51

Shadow stalker

Není to tak jednoduché...

Na úvod bych řekl, že paní Fibingerové se žádná křivda neděje. Člověk, který bral doping, nemůže nikdy říkat, že je mu ubližováno tím, že to někdo o něm řekne. Naopak, je potřeba to stále opakovat. To nejhorší je, když sportovec (nejlíp je to vidět u dnešních cyklistů) už nemá vůbec žádnou sebereflexi a pokud se mu na doping přijde, ještě volá v médiích, že to tak nenechá apod. (o zkaženém masu pana Contadora snad radši ani nemluvě...)

Takže už tím je úvaha paní Tachecí mimo mísu. Doping prostě problém je a paní Fibingerová či Kratochvílová jsou ho jasným, a nutno říci, odstrašujícím (v té době) příkladem.

Pokud někdo udělá chybu (podvod) a někdo ho za ní pranýřuje, nemůže se odvolávat na to, že někdo jiný udělal chybu mnohem větší. To je "zloděj volá, chyťte zloděje."

0/0
2.2.2011 11:08

CM3

Re: Není to tak jednoduché...

nikdo jí žádný doping  nikdy  neprokázal  .... a to je fakt .... a myslet si můžem co chcem .... já osobně si myslím, že tam doping byl

0/0
2.2.2011 11:22

Charles_Davy

Re: Není to tak jednoduché...

Kdyby bylo více takových chytrých a vševědoucí jako ty, ušetřili bychom miliardy za justici. ;-DRv 

0/0
2.2.2011 12:39

Manco Kapak

Re: Není to tak jednoduché...

Hurá!To je názor dle mého gusta.Na rozdíl od p.Machury nebyly paní Fibingerová a paní Kratochvílová nikdy oficiálně usvědčeny.Ale výkon v hale 22,50 ve vrhu koulí nebyl překonán,čas na 800 m 1:53:28 je platným světovým rekordem.Pokud dneska nějaká půlkařka dosáhne času pod 1 : 57 , tak zpravidla vítězí.Před lety běhala paní Kratochvílová 400 m pod 48 sekund a paní Kocembová -Slaninová 48:38 tuším.Dneska čas kolem 49 sekund je na vítězství.Tehdy nejlepší nesocialistické závodnice běhaly čas kolem 50 sekund a vyjímečně pod 50 sekund.Pan Machura,když bral bobule tak hodil 21,78m!Po dopingové aféře a návratu ke kouli vyjímečně přehodil hranici 20 m.Na rozdíl od pana Machury obě tyto bývalé závodnice nebyly obviněny z dopingu,i když současné špičkové atletky těchto výkonů zdaleka nedosahují.Takže by je tato hra neměla urazit.:-( 

0/0
7.2.2011 23:25

lomihnát

Ve dvou bodech:

1. rozhovor s koulařkou - ukázka toho, jak novinář (?) vnese do rozhovoru daleko nejvíc svého názoru, než fakt... U Tachecí nakonec pravidlo.

2. hra jako taková mi - až na pár vtípků- nějak moc neoslovila, mám ale pár známých, kterým se líbila. Chci zde poznamenat, že i oni jsou plátci koncese a mají právo za své peníze dostat svoje pořady - a na druhou stranu, ŽÁDNÝ Z NICH neupadl ani na sekundu v pokušení, že vše, co se ve hře řeklo, se 100% kolem H.F. stalo.

Výsledek: paní Tachecí se snaží být slavnou jakýmikoli prostředky, pokud se někdo potřebuje bránit, tak by to měla být H.F. a to u instituce k tomu zřízené.

0/0
2.2.2011 9:38

CM3

Fibingerovou nemusím , dokonce jsem

zklamaný, že je v radě ČT. Tam musí být lidé s vyšším IQ . A co se týče možného dopingu , pravděpodobně tam byl , ale   vybrat si toto téma 30 let , mne opravdu nepřijde aktuální ...  prostě  bulvár na úrovni  hnoje ...

0/0
2.2.2011 9:37

pk08

stupidní hra

ten článek je v podstatě pravdivý.Tolik komančů soudců,miliardy v peerdeli a oni si vyberou nějakou Fibingerovou.Kdo bude další-hra je stupidní,vypráví o ničem co bylo před 20-30 lety.Ať natočí hru o Janečkovi,Paroubkovi,Jančíkovi atd atd-inspirace je spousta tady v této republice-jsme takový Hollywood východu.Vím potom by to měl autor hry o mnoho horší-soudy,poškození na cti,právnici-odškodné.Nějaká Fibingerová je nemůže rozházet

0/0
2.2.2011 8:28

jafava

Je obecně známo a u bývalých vrcholových sportovců

lze ověřit, že byli nuceni svými trenéry, lékaři a všemi bafuňáři, aby své výkony podporovali konzumací "bobulí" a kdo odmítl, byl vyřazen z reprezentace. Bobule byly vydávány za vitamínové preparáty a sportovcům průběžně ničily zdraví. Jo, socialistický vrcholový sport, to byla výkladní skříň úspěchů! K dokonalosti to dotáhli v bývalé NDR, ale naši šéfové ČSTV nezůstávali pozadu. Bohužel, mnozí sportovci byli ochotni pro úspěch udělat vše a také byli tak naivní, že je nezarazil nadměrný růst svalů a různé další změny na jejich tělech. Osobně jsem se setkala s několika studentkami, původně vrcholovými sportovkyněmi, které když začaly "mužnět" odmítly "vitamíny" konzumovat a okamžitě byly vyřazeny z reprezentačních týmů (basketbal, volejbal, lehká atletika). Měly štěstí, zachovaly si zdraví, ale minula je světská sláva.

Ono se to lehko odsuzuje, ale dovedou se kritici vžít do mysli mladého člověka se sportovním talentem? Vždyť touha po úspěchu je vlastní každému. I pomlouvači úspěšných.

0/0
2.2.2011 7:52

tajemník ministerstva zvěrstva

Paní Tachecí...

... je typ člověka, který mě dokáže na jednu stranu rozlítit, na stranu druhou musím bez okolků uznat, že mě již mnohokrát "dostala" svými postřehy, myšlenkami... A to je hrozně fajn.

Takoví by totiž novináři měli být. Bez ohledu na momentální politický kurz a společenskou náladu kriticky, s nadhledem a v kontextu otevírat problémy, které raději ani nechceme vidět. Samozřejmě je každý novinář, stejně jako paní Tachecí, člověk, který prostě někdy ujede. Kdo ale ne... Problém je, když většina novinářů pouze poskakuje jako "žabky" po bulvární hladině s jistotou, že dav bude uspokojen a oni si přijdou na své. Myslím, že paní Tachecí mezi takové novináře nepatří. Takže díky a držím palce.

0/0
2.2.2011 1:10

krajta22

Vážené paní.

Paní Tachecí. Zastávat se bývalé feťačky je to samé, jako byste sama požívala zakázaných prostředků.

Paní Fibingerová. Lhát o tom, že jste se neůčastnila programu ČSTV pod vedením lékařských špiček z NDR je tak krátkozraké, jak daleko po těch stereoidech vidíte. Taktže se obě ženy chťte za ruce a odejděte po vzoru lékařů ale bez děkování. Mohlo by se ozvat "NENÍ ZA CO!!!!";-D;-D

0/0
2.2.2011 0:27

nemereth

Re: Vážené paní.

Buď jste článek nečetl, nebo nepochopil. O zastávání se pí Fibingerové to vůbec není.

0/0
2.2.2011 0:39

sanborn

dámo ten pořad a hru jsem viděl...

hra pobavila ale byla dost dlouhá a celkem vtipná.Zato Vaše diskuze s madam koulařkou byla tendeční a jasně směřující k tomu ,že někdo ji pácha obrovskou vinu.Bohužel jak je vidět ,máte snahu v taškařici pokračovat, ale ono už není kam Barboro..Rv[>-]

0/0
2.2.2011 0:04

a+a

Re: dámo ten pořad a hru jsem viděl...

Jak málo stačí ke štěstí :-/

0/0
2.2.2011 12:09

tap

Re: dámo ten pořad a hru jsem viděl...

To jste koukal na rádio??!

0/0
8.2.2011 0:20

Quasi

Barboru Tachecí

Barboru Tachecí nemuzu ani citit.jeji vytrceny pysky, usislana mluva, proste neco tak odporneho nema v mediich co delat. Navic normalni fetacka, ktera nezvlada ani svou vlastni psychiku. Znicila radiozurnal, predvedla se v Prime, nenechte ji znicit idnes.

0/0
1.2.2011 23:56

Kilián Nedory asi po třinácté

Re: Barboru Tachecí

pipina chce bejt zajímavá, tak se holt pustí proti všem - tedy kromě Helenky a někoho ze socanů, co ji za záhadných důvodů někam procpal

0/0
1.2.2011 23:59

P.S

Re: Barboru Tachecí

Naopak Radiožurnál pozvedla, zvětšila mu sledovanost a jeho nástupce to zásadní zachoval. Že našla skupinka zarputilých a hlasitých odpůrců změn? Ta se najde vždycky u každé změny, to je normální.

0/0
2.2.2011 0:25

StanleyP

Re: Barboru Tachecí

Rv nemohu s Vámi souhlasit. Radiožurnál nepozvedla - ale málem utopila.

0/0
2.2.2011 7:51

mrnoch

Re: Barboru Tachecí

Nevím proč tu vyšpulenou šišlu Bramboru Telecí nechají utopit co se dá . Rv

0/0
2.2.2011 9:38

bourbon

Radiožurnál - zvuky, "hudba" - bída bídoucí

Stanice Radiožurnál (RŽ) mi připomíná pana Jekylla a pana Hyda, slavnou dvojpostavu R. L. Stevensona. Na jedné straně kvalitní práce komentátorů, např. P. Nováčka a M. Slezáka, ale to celé je zmršeno vskutku odpornou celkovou zvukovou prezentací této stanice. Česká inteligence potřebuje informační stanici, která by neoblbovala lacinou hudbou, a která by civilně informovala a analyzovala, tak, jak to činí stanice Deutschlandfunk nebo BBC Radio 4. Víte, o čem mluvím, paní Tachecí? Navíc se z RŽ ozývají různé výkřiky á la "Zde Radiožurnál a DANIELA KARAFIÁTOVÁ!", nesmyslné znělky a předěly. To vše zdůrazněno jako v reklamě na nějaký prací prostředek.

Zvuková tvář RŽ je hluboké nedorozumění, je to jakýsi nádor, který stále vyrůstá ze starého shnilého základu stanice Hvězda neblahé paměti.

Kolik se točí milionů v platbách za vysílací práva k mizerné pophudbě? Nikdo vám to neřekne, to je příliš západní uvažování, stejně jako nikdo neřekne, kolik milionů či stamilionů protéká TV dabingem.

0/0
1.2.2011 23:54

joef

Re: Radiožurnál - zvuky, "hudba" - bída bídoucí

To podepisuj. Hudební dramaturgie je odporná, po příspěvcích o nějakém tématu, ke kterému by se hodila ukázková hudba, pustí počítač Miro Žbirku, Olympic nebo jiné stokrát převařené cajdáky. A ty znělky, kterým rozumí jen libido neukojené ženské, ty jsou mixem kolotoče s Rádiem Moskva. Představte si BBC s takovými odpornými znělkami a pochopíte, jak daleko je ČRo 1 od slušného normálu. A to tam donesla Tachecí.

0/0
2.2.2011 0:32

jirkas13

Re: Radiožurnál - zvuky, "hudba" - bída bídoucí

Ono je to legrační i naopak. Tuhle tam byl půl hodiny Petr Janda, mluvil o tom jakou dělá hudbu a mezitím hráli písně. A ani jednou nezahráli toho Jandu.Hráli Michala Davida, Žbirku a Zagorovou.

Ale nesmějí všechni svádět na počítač. Ten za to nemůýe. Můžou za to kreténi, kteří zadávají tomu software preference.

0/0
6.2.2011 11:09

jajabar

Re: Radiožurnál - zvuky, "hudba" - bída bídoucí

100 % se přidávám. A ať napíšete do diskuze cokoliv o hudbě, buď to rovnou smažou anebo p. Rosennauer odpoví, že si to posluchači přejí, ale žádný průzkum nedělají, protože to prostě ví.;-ORv;-€

0/0
2.2.2011 8:43

Bjorn Ole Klaksson

Milá paní,

od doby co jste působila v ČRo, tak se Radiožurnál nedá poslouchat.....děkuji ;-€

0/0
1.2.2011 23:43

P.S

Re: Milá paní,

Já jsem ho zase poslouchat začal - každý má jiné preference. :-)

0/0
2.2.2011 0:27

joef

Re: Milá paní,

To Vás upřímně lituji.

0/0
2.2.2011 0:37

sir Humprey II.

ano

0/0
1.2.2011 23:33

TrueRobos

Tohle je ale extrémně

protivné a odporné stvoření. Tenhle článek to jenom dokresluje... 8-o8-o8-o

0/0
1.2.2011 23:32

Pepito-To

Re: Tohle je ale extrémně

To teda :-/

0/0
2.2.2011 2:15

Quick.

Re: Tohle je ale extrémně

Tu když jsem slyšela z rádia, tak jsem přeladila na jinou stanici. Hloupé a tendenční komentáře plné naučených cizích slov, které měly zakrývat totální neznalost tématu, neskutečně vlezlý hlas, příšerná dikce - k neposlouchání.....

0/0
2.2.2011 10:05

medved.m

"stranické minulosti atletky"

No vidíte, a kolik lidí si dodneška myslelo, že atleta...

0/0
1.2.2011 23:23

Kilián Nedory asi po třinácté

Re: "stranické minulosti atletky"

;-DR^

0/0
2.2.2011 0:01

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.