Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Deváťáky čekají on-line srovnávací testy, ovlivní přijetí na střední školu

Plošné srovnávací testy pro žáky devátých tříd, na kterých pracuje ministerstvo školství, budou rozhodovat o přijetí na střední školu. Testy čekají i páťáky. Na podzim si stovka škol projekt vyzkouší, v roce 2013 by se měl spustit naostro.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Chytry.Levicak

to jsou kecy,že jde o nějakou srovnávací kvalitu škol...

jde o to,aby ti, kteří v testech nevyniknou se nedostali na obor s maturitou a aby šli na učnovský obor.

0/0
5.2.2011 21:26

Apačka

naštěstí se nás to doma už nebude týkat ....

Letos máme také deváťáka a dělali SCIO testy naprosto všichni žáci devátých tříd. Jsem ráda, že novinka se nás už týkat nebude - je to jen další nepřehledné testování žáků za obrovské peníze poplatniků. Proč něco nového, když už SCIO fungovali ???

Naše dítko dopadlo naprosto skvěle. Nevím  jen proč musí být pořád někdo testován a zkoušen z pohledu ostatních. Z mého mládí vím, že šprti někdy ani nešli na "vejšku" a Ti co na základce tak tak prolézali nakonec dělají šefy a "vejšku" zvládli. Není to o testech, je to o jednotlivci a jeho osobnosti a ta se nedá takto testovat......

0/0
1.2.2011 14:09

eltanin

Re: naštěstí se nás to doma už nebude týkat ....

To je známá věc, že kdo se musí na základce učit, aby si udržel dobré známky, ten většinou nemá na to, aby si je udržel i na střední, o vysoké ani nemluvě. Takže šprti ze základky většinou na VŠ nedojdou, kdežto ti, kteří štvali paní učitelku tím, že měli jedničky z písemek, přestože hráli skoro celou hodinu piškvorky pod lavicí, se tam občas dostanou a třeba i září. A přitom na té základce ti piškvorkáři mají třeba horší známky než šprti, protože šprti jsou hodní a snaživí, piškvorkáři otravní a tak se je paní učitelka snaží potrestat horší známkou. Pamatuji si, jak mi jedna kladla pasti celé pololetí, až se jí podařilo mě nachytat při nějaké neznalosti, za kterou mi snížila známku se slovy: "To máš z toho čtení pod lavicí" (které v její hodině proběhlo jednou o čtyři měsíce dříve a pak už ne.)

0/0
1.2.2011 14:23

Apačka

Re: naštěstí se nás to doma už nebude týkat ....

Dnes je to hned poznámka - za vše je poznámka . Ty se sčítají a dávají se důtky , pak dvojka.  Nemáš úkol - poznámka, nemáš sešit - poznámka,  něco bereš pod lavicí - co kdyby táhák - poznámka. Za nás jsme dostali trest - další cvičení za úkol a dali jsme pro příště bacha.

Nyní když už němáš něco potřetí, tak už pak je to jedno - stejně dostaneš důtku či dvojku za chování, tak proč se zlepšit.

Starší děti už jsou dospělé, ale bylo to v tu dobu taky celkem v pohodě. To třetí se učí skvěle, ale když slyším za co vše a proč se dávají poznámky, nedivím se, že děti nemají učitele v úctě. To není špatnou výchovou doma, ale ve škole je to nejjednodušší řešení - podej žákovskou.................

0/0
1.2.2011 14:46

Najdete na iDNES.cz