Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Faktur bylo hodně, vysvětluje vláda nejasnou cenu „Vondrovy“ zakázky

Získala firma Promopro za audiovizuální služby a tlumočení při českém předsednictví EU 766, 525 či 496 milionů korun? Zatím to není jasné. Vláda přehazuje zodpovědnost na bývalou administrativu. Zakázka přitom původně byla plánovaná na 85 milionů korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

barbu do

Tak Vondra nejdřív lhala o radaru ...

... a teď tohle?

0/0
1.2.2011 12:13

lemur1

Faktur bylo hodně?

Čeho že to bylo hodně? Asi neumím číst, ale jo fakt i teď je to stejně . Takže asi blbci ve vládě, na ministerstvech , sám Vondra velký blbec, co jejich účtaři? No to je sen a tito bubáci nám spočítali životní minimum. Už tomu rozumím, jen tak dál a důchody fakt nebudou. No nic pan čistý bubák Nečas to zase přejde mávnutím ruky, Vondra no to je chudák, on měl reprezentovat přece a ne se starat o výši ceny čehosi a že řídí ministerstvo? Co vlastně má chudák dělat, něco přeci řídit musí, přeci se musí nějak živit, drahota velká on tlusťoch, přeci ho nenecháme zhubnout .Takže kam se podíváte sám bubák, nazvat zloději tyhle lidi přeci nesmíte, za bubáka mne žalovat nebudou.

0/0
1.2.2011 9:44

zberanek

Vondra by si měl najít jemu přiměřenou práci

Pokud Vondra nezvládne ohlídat faktury dodavatelů, pak by dělat něco jiného. Nemůže prostě pracovat jako ministr, když na to nemá. To, že je někdo neschopný ještě neznamená, že je nevinný. Neschopnost ministra je ve finále pro daňového poplatníka stejně nebezpečná jako jeho všehoschopnost.

0/0
1.2.2011 7:08

slv

Tak konečně na lidovkách je rozhovor

který jasně rozepisuje, jak to bylo a co se dělo.

Vřele doporučuji těm, kteří nechtějí jen štěkat a plivat.

Asi opravdu v tom bude Vondra. Ale nikoliv za to, co udělal kdysi, ale za to, co dělá teď. Kuří oka, zdá se, velmi bolí.

0/0
1.2.2011 3:05

bajo.ano

u našich nejvyšších představitelů běžné

 zatloukat zatloukat zatloukat, nebo aspoň mlžit mlžit mlžit, ono to nějak nakonec vyšumí ;-€;-€ Rv

0/0
31.1.2011 21:34

sf2

Re: Česká vláda - banda zlodějů!

Přesně tak, podle mne ta firma  je v tom nevině, protože přesně to vidím, že vláda si něco objednala a při skutečné realizaci se to najednou vše nafukovalo a dimenzovalo.  A že si na hoře panáčkové neuměli spočitat,  plus minus cenu skutečné realizace  a nenadalé výdaje či další hodiny, je pouze na nich...  Podle mne pouze někdo chce sestřelit Vondru a tak hrabe, co by bylo dobré pro publikum ČR... A to podotýkám, že nejsem zaměstnanec této firmy...Jen vím, jak to na těchto velkých kongesech chodí, jen aby o nás venku něco neřekli...:-)

0/0
31.1.2011 21:32

bajo.ano

Re: Česká vláda - banda zlodějů!

o "nevině" té firmy bych dost pochyboval :-/

0/0
31.1.2011 21:36

sf2

Re: Česká vláda - banda zlodějů!

Jak to myslíš... Když za tebou přijde poradatel s takovou akcí tak jako podnikatel se chováš klasicky tržně... A jestli zadavatel nebyl schopen rozpoznat ci si nechat zpracovat dalsi nabídky v tomto rozsahu a porovnat si je tak za to ten podnikatel přece nemůže. Ano mohli mu říci, podívejte se jste drazí nám to udělá někdo jiný za levnější peníz. Ale tohle se prostě nestalo.. Takže máslo má na hlavě ten kdo byl garantem té akce a to je bohužel vláda a tu zastupoval pan Vondra...:-/

0/0
1.2.2011 8:17

MistrVápenky2

??????????????

To se teda dobře seknuli.Rv  I za tu původní cenu šlo o lotrovinu, ale předražit to skoro desetinásobně a nevědět, kdo, kdy a kde podepsal takto nevýhodnou a předraženou smlouvu?RvRv

0/0
31.1.2011 20:37

kybic obecný

V normálním státě

by normální premiér vystoupil na tiskové konferenci a sdělil národu že takovéhle svinstvo se musí vyšetřit a osobně ručí za to, že budou viníci potrestáni. U nás je klid. Pohoda. Podojíme voliče a bude zase co krást. Pan Nečas je totální ignorant a jeho politická nevyzrálost je ostudou nás všech. Přemýšlím kdo byl větší diletant jestli koloťuk nebo tento svazák

0/0
31.1.2011 18:51

MistrVápenky2

Re: V normálním státě

V normálním státě by lidi byli dávno v ulicích a mocipáni by chodili kanálama, aby z toho vyšli se zdravou kůží.RvRvRv

0/0
31.1.2011 20:41

Wabo

Příliš mnoho otázek

Kdyby u nás vyrábění umělých kauz nebylo jedním z nejoblíbenějších nástrojů vydírání, člověk by řekl: Vondra by měl do vyšetření případu odstoupit.

Jenže!!

Jenže první věta neplatí, umělé kauzy se vyrábějí, anebo se jejich výrobou aspoň vyhrožuje. Takže člověk musí být v úsudcích oparný.

1. Vondra už na Úřadu vlády není 21 měsíců. K dokumentům už 21 měsíců nemá přístup. On jimi jistě nemanipuloval. Manipulovali jiní?

2. "Rámcová smlouva" je zjevně v pořádku (je večejně dostupná). V předsednictví i výdajích pokračovala Fischerova vláda (dnešní eurokomisař Fülle).  Účetnictví předsednictví uzavírala, kontrolovala a auditovala Fischerova vláda (materiály předkládal ministr Chmiel). Dopustila se snad tato apolitická vláda odborníků tak velkých chyb?  3. Opravdu se všechny částky proplacené firmě ProMoPro byly za práce pokryté TOUTO rámcovou smlouvou? Nebyly v tom i jiné platby, na které se tato smlouva vůbec nevztahovala?  4. Rozumím tomu dobře, že rámcovou smlouvou se řídila

0/0
31.1.2011 18:00

Wabo

Re: Příliš mnoho otázek

(pokr.) i jiná ministerstva, když organizovala rady ministrů a ostatní povinné akce ve své gesci? Vystavoval úřad vlády objednávky i za ně, nebo si je vystavovala  ministerstva sama? Pak by odpovědnost za případný bordel nebo podvod  neslo více než 30 ministrů (postupně ve dvou vládách) - nejen Vondra, Fülle, Chmiel, jejich náměstci a Topolánek, Fischer a Novák.  A také by samozřejmě objednávky neležely na úřadu vlády, ale po částech na všech ministerstvech.

0/0
31.1.2011 18:10

slv

Re: Příliš mnoho otázek

R^

Tak. Ministr bez portfeje najednou zodpovídal za vše, co se týkalo předsednictví. 

Jistěže vane vítr od toho, co Vondra na MO dělá a chce dělat. Jakmile půjdou trochu do minulosti, tak nebudou mít kam dávat ty kostlicve.

0/0
31.1.2011 18:16

mirni

Re: Příliš mnoho otázek

ja taky nechci nikoho znamkovat,ale myslim si ze jak tu kdosi napsal v normalnim state kde funguje demokracie, by ministr odstoupil do doby vysetreni pripadu. To ze uz na Vondru ukazali dva lide a pan Vondra ktery rekl ze s tim nema vubec nic spolecneho rekne nasledne ze toho bylo moc .. no prominte tak at takovou praci nedela. Jestlize vi a je informovan o tom, ze projekt ktery ma stat osmdesat milionu bude stat sedmset milionu .. tak to neni normalni aby si takoveho rozdilu nevsiml. Rozhodne neverim tomu, ze kdyz si on dal sve lidi na pripravu tak ze nevedel koho v tymu ma!  Ja bych se zase moc nedivil kdyby to byla zase nejaka pratelska sluzba pro nekoho dost blizkeho .. uplatky se brat nedaji tak alespon takto mit v zaloze nachystane penize ktere po skonceni funkce se dostanou do rukou i toho kdo pomohl. Je to sice jen domnenka ale neni ani ta vyloucena! Proto at pan premier postavi pana ministra mimo "sluzbu" nez se pripad vysetri a jeho jmeno ocisti! Ale pan premier je slaby!

0/0
31.1.2011 19:09

Wabo

Re: Příliš mnoho otázek

Já prostě odmítám činit jakékoliv závěry na základě informací, které jsou takhle amatérské. Novináři nenapsali, kolik byla hodnota faktur vystavených Úřadem vlády na základě zveřejněné rámcové smlouvy. Napsali, kolik peněz přistálo na účtech ProMoPro (a ještě v rozporných variantách).  Jenže akce v KCP organizovala v rámci předsednictví všechna ministerstva. Šlo o peníze od Úřadu vlády, anebo od všech ministerstev dohromady? 

A vznikly výdaje Úřadu vlády za Vondry, za Fülleho, anebo za Chmiela? (Předpokládám ovšem, že ani oni neměli podpisová práva, že ta měl stále Novák.) 

Je na spisech u těch objednávek aspoň ´parafa´ Vondry, Fülleho nebo Chmiela? Jestli ne, tak jim skutečně nelze přišít žádnou odpovědnost. Jestli se Novákovi faktury nelíbily, proč je schvaloval?

Fakt, že po předsednictví si Dalík, jednatel akciové společnosti s anonymními akciemi a kamarád Nováka, pořídil pár vil, motorových člunů a jiných předmětů "běžné potřeby", mě nabádá k opatrnosti, že kdo ví, jak to bylo. 

0/0
31.1.2011 20:01

slv

Re: Příliš mnoho otázek

Oceňuji vaši snahu to tady osvětlit, ale sám nabývám dojmu, že žijeme ve virtuálním světě. Páni novináři neustále plácají o Vondrovi, jako tom, který za vše spojené s předsednictvím zodpovídal. To je ovšem nesmysl. Těch nákupů v oné době bylo mraky. Najednou může Vondra za něco, na čem není anio jediná jeho paráfka a když se zveřejní smlouva, tak bez příloh, které by mohly ukázat, zda celá ríámcová smlouva byla dobře. Mě se to tak jeví.

0/0
31.1.2011 20:13

_M_

Re: Příliš mnoho otázek

Tvé příspěvky jsou čím dál zoufalejší. Smiř se s tím, že obhajuješ neobhajitelné. A zdůrazňuji, že to není Vondrův první a jediný "průšvih".

0/0
1.2.2011 5:55

marmus

Tunelar Vondra

Vstoupil do galerie Grossu , Langeru , Nemcu , Drobilu , Rebicku , blahoprejeme

0/0
31.1.2011 17:51

trubadur

Vše souvisí s reformou akvizičního systému

Vše souvisí s reformou akvizičního systému na Ministerstvu obrany. Pan Vondra totiž hodlá zásadně reformovat akviziční systém ministerstva obrany tak, že vše bude výhodně dodávat firma Promopro, se kterou má dobré zkušenosti z předchozího působiště a nepřejícní novináři, kteří nerozumí problematice vynakládání státních peněz se mu to teď snaží překazit.;-D

0/0
31.1.2011 17:34

slv

Re: Vše souvisí s reformou akvizičního systému

Kecáš. Hloupě.

0/0
31.1.2011 17:36

marmus

Co ma tunel stoleti

spolecneho s nejakym akvizicnim systemem , nestrasi ti na vezi ....

0/0
31.1.2011 17:50

Wabo

Možná tunel, možná bouda

Když se člověk podívá do veřejně dostupných informací a něco o řízení ví, musí nutně začít mít pocit, že tady něco hodně, hodně nehraje. Tím netrvdím, že někdo neudělal tunel, možná i Vondra, to musí vyšetřit orgány činné v trestním řízení. 

Ale na rámcové smlouvě, která se sjednávala za Vondry,  se nezdá nic v nepořádku. Část předsednictví proběhla pod velením Vondry a Topolánka, část pod velením Fülleho a Fischera, uzavírání účetnictví pod velením Chmiela a  Fischera. Předsednické akce pořádal nejen úřad vlády, ale  všechna ministerstva. Odkud tedy peníze mizely (pokud mizely)? Týkala se rámcová smlouva a její odhadovaná částka akcí VŠECH ministerstev, anebo jen předpokládaného rozpočtu akcí samotného úřadu vlády? Rozporné částky z článku - týkají se JEN objednávek na akce organizované úřadem vlády, anebo se snad týkají i akcí jiných ministerstev? A nevztahují se rozporná čísla k různým množinám ministerstev?

Možná je to tunel, ale zatím ta kauza spíš zavání amatérismem a boudou.

0/0
31.1.2011 18:32

sickland 4

To je 1. etapa zametání:

znepřehlednit vyučtování a fakturaci...:-/ Nejvíc mě baví to vysvětlení: "faktur bylo hodně a lidé, kteří měli vše na starost na úřadu už nepracují" nebo Vondrovo: "O této smlouvě nic nevim" ;-D Takže resultát je: šéf celého týmu o ničem neví a ti, co podepisovali smlouvy již odešli, čili jde o pouze o nějaké  nedopatření, nashledanou a už neotravujte...;-€

0/0
31.1.2011 17:28

pavkovan

Sasik Vondru - Pavlik Drobilu - Icko Langeru

proste parta potkanu

0/0
31.1.2011 17:19

slv

Re: Sasik Vondru - Pavlik Drobilu - Icko Langeru

Ne parta tupců, která tady bez podkladů vyvozuje závěry. Zalez!

0/0
31.1.2011 17:29

marmus

Re: Sasik Vondru - Pavlik Drobilu - Icko Langeru

Sasa Vondru by mel zalezt , ale urychlene R^

0/0
31.1.2011 17:53

slv

Re: Sasik Vondru - Pavlik Drobilu - Icko Langeru

Jistě by se ti to hodilo, Kalousku.

0/0
31.1.2011 18:12

okor1

Re: Sasik Vondru - Pavlik Drobilu - Icko Langeru

Kudy chodil tudy krad, jo občanský demokrat

0/0
31.1.2011 18:47

7772010

Co tak revoluce

dle vzoru EGYPTA? nebylo by

0/0
31.1.2011 17:07

pavkovan

Re: Co tak revoluce

Egypt , Tunis - to jsou pro nas dobre priklady

0/0
31.1.2011 17:20

Tryskomys Muf

Re: Co tak revoluce

Revoluce ala Egypt je na muj vkus prilis utlocitna. Zde by muselo prijit dukladne fyzicke vymlaceni neradu z politiky a mistni mafie typu Bakala, Roman, Tykac, Babis atd, aby se vubec neco zmenilo. Pouze realna hrozba fyzickou likvidaci primeje tyto taky-lidi, aby se zacali chovat normalne.Rv

0/0
31.1.2011 19:42

7772010

V demokracii by padla vláda

v čr. krade každý a je to normální- nebylo by lepší zrušit policii? co vy na to premiere tvoje strana je největší zlodějka.

0/0
31.1.2011 17:06

pavkovan

Re: V demokracii by padla vláda

Vondra musi okamzite odstoupit !!

0/0
31.1.2011 17:21

marmus

Re: V demokracii by padla vláda

krivak Vondra by mel prestoupit do krimalu ale urychlene

0/0
31.1.2011 17:54

Steen

Špatná výmluva.

To by se nenašla pane ministře lepší a chytřejší výmluva? No asi tam je takových faktur víc.

0/0
31.1.2011 17:04

pavkovan

Re: Špatná výmluva.

pan ministr je totiz velky hlupak ;-O

0/0
31.1.2011 17:22

slv

Re: Špatná výmluva.

Hlupák jsi sám. Neví se kolik se prošustrovalo, kdo to zavinil, ale hlupáček ví, že Vondra má odstoupit.

To se zas někomu povedlo. Luza prožívá orgasmus.

0/0
31.1.2011 17:28

Tryskomys Muf

Re: Špatná výmluva.

Čistě naivně a teoreticky máte samozřejmě pravdu, ale bohužel v tomto zkorumpovaném státě se nedá očekávat, že policie či soudy něco objektivně vyšetří a zločince potrestají. Tudíž zbývá pouze zdravý rozum, a ten zase bohužel chybí Vám. Takže když mluvíte o lůze nezapomeňte na sebe. Rv

0/0
31.1.2011 19:46

slv

Re: Špatná výmluva.

O čem to žvaníš? Ty čistě naivně a teoreticky.

V každé normální instituci někdo přebírá práce a služby, kontroluje, zda to, co je na dodáku a pak faktuře, sedí. Někdo jiný pak dá příkaz, aby se faktura zaplatila. Uveřejněná rámcová smlouva je v pořádku. Kdesi se povídá, že v přílohách byla cena nějakých 80 Mega. Ministr bez portfeje není ten, který má aparát k nějaké kontrole a není ten, který o těchto věcech rozhoduje. Navíc tam nebyl ani zdaleka do konce a stěží mohly být vyfakturovány i služby za tu dobu, co úřadoval.

Laskavě na všechny tyhle věci odpověz a pak klidně pindej. Ovšem jsi-li schopen vůbec pochopit o čem je řeč.

0/0
31.1.2011 20:07

Tryskomys Muf

Re: Špatná výmluva.

Ty mindraky menecennosti byste si mel lecit u odbornika. R^

0/0
31.1.2011 20:49

slv

Re: Špatná výmluva.

Ty mindráky tady předvádíš ty, trumpeto. Přečti si rozhovor s Veselým na lidovkách a tam je jasně popsané to, co jsem zmiňoval. Tedy pokud umíš číst. Tady přesvědčuješ, že ani moc ne.

0/0
1.2.2011 3:01

Tryskomys Muf

Re: Špatná výmluva.

Dejte si pred jmeno titul Df. nebo Dpos. Bude to vice odpovidat formatu Vasi osobnosti. Vice na vase zamindrakovane vylevy nema smysl reagovat.

0/0
1.2.2011 12:10

_M_

Re: Špatná výmluva.

To jsou tak hloupé  a naivní omluvy, jako by je sám Nečas vymyslel.

0/0
31.1.2011 22:11

slv

Re: Špatná výmluva.

Jaké omluvy. Jsi schopen pochopit psaný text?

0/0
1.2.2011 3:02

_M_

Re: Špatná výmluva.

Spíš se zeptejme: Víš o čem píšeš, zoufalče?

0/0
1.2.2011 5:52

KarlKubrt

Děkuji ..dohlížiteli

..že muj příspěvek smazal.  Za pravdu..se každý zlobí.

..dole pěkně všechny ohoblovat, a nahoře pěkně krást, a pod praporem korupce  vše pěkně dotáhnout do ztracena...dětě mi do pr***e..už tady ty banana republiky mám dost. :-( ;-O

0/0
31.1.2011 16:53

Tryskomys Muf

Re: Děkuji ..dohlížiteli

Ba, ba. R^

0/0
31.1.2011 19:47

mirni

a pan ministr nam kouka jak oparenej----

pry ho chce nekdo uvarit... no myslim si ze se tihle sibri uvari sami a cim driv tim lepe aby se konecne tenhle stat nejak vydesinfikoval od parazitu!

0/0
31.1.2011 16:49

arniie

arniie.l@seznam.cz

Pane premiére,je asi troufalost očekávat,že se konečně zatočí s mafíány jak zprava,tak zleva.Jak může očekávat vláda důvěru,která má moc řešit miliardové lumpárny,a neřeší je,jenom tutlá a tutlá.Místo toho se provádí mediální masáž lidí,kteří se na ČSSD-ODSsáckých tunelech nepodíleli.Pokud se neoddělí plevel od zrna tak  tu bude Egypt 2..;-O

0/0
31.1.2011 16:48

Najdete na iDNES.cz